Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trainer tavsiyeleri

Evet sıcaklık. Hani öyle böyle değil. Yaşamadan bilemezsin. Bende hediye zwift kuponu kullandım diye 1 ay binmeye çalıştım ama sen gel bana sor. Benim şimdi bindiğim odada soba yanmıyor ve sürüş sırasında karşımda vantilatör deli gibi dönüyor. Ona rağmen terliyorum. Bahsettiğim olay yeni dün, evveli gün, daha öncesi. Zwift yarışa girmeden önce tartılıp ona göre kilomu update diyorum. B gurubu bir yarışa girdim. Yarış sadece 16-17 km onda bile sular seller gibi terledim. Birde yarış sonrası tartıldığımda 2 kilo fark vardı. İlgili veriyi aşağıda paylaşıyorum.

(link)
282270 dosyayı görüntüle
O kadar mı , denemeden bilemem sanırım. Bir trainer alacağım bu akşam buldum gibi ama bakalım. Deneyimlerimi paylaşırım buradan da.

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI
Scudo
Arkadaşlar düşünen olursa elite aleno home trainerim satılık. Ankara'dayim, ilana koymadım. Yurtdışına çıkacağım için satmayi düşünüyorum, olmazsa bir dahaki sefer yanıma alacağım. Düşünürseniz bana ulaşabilirsiniz

Adil’e katılıyorum. Bursa’da bu yıl sağlam kış olmasına rağmen bende kapalı balkonda vantilatör ile kullanıyorum. Zone 2 bile olmuyor fansız. Bursa için Aralık maksimum Mart arası diyebilirim kullanıma. O şekilde düşünmek lazım. Yazın olmaz…

Adam haklı, bende balkonda sürüyorum. Bu kış biraz daha sert geçmesine rağmen (0, -dereceler vb.) sucuk gibi oluyorum. Yazın çekilesi dert değil.

Klima+vantilatör ne kadar işe yarar acaba yaz konusunda bir de Antalya durumu var. 8de eve girmen gerekiyor en geç temmuz ağustosta 🤷‍♂️

Klima+vantilatör ne kadar işe yarar acaba yaz konusunda bir de Antalya durumu var. 8de eve girmen gerekiyor en geç temmuz ağustosta 🤷‍♂️
yazın ben 2-3 kez yine kapalı balkonda sadece vantilatör ile denedim. güçlü bir vantilatörle bi nebze oluyor. klimalı ortamda da illa olacaktır. ancak ben fazla rüzgardan rahatsız oluyorum. yani deli gibi hava dalgasının içinde ne kadar sağlıklı olur açıkçası yaşamak gerek. yazın çok çok mecbur kalmadıkça uzak durdum trainerdan.

(link)

Bu tarz bir vantilator 3 uncu kademede cok basarili oluyor.

Çalışan insanların gelişimini arttırmak için yaz kış bence trainer bulunmaz bir nimet

Ben Norveç gibi soğuk bir ülkede kışın 2 vantilatör ile daral geçiriyorum, yazın Türkiye'nin sıcağında trainer kullanmak pekte mantıklı gelmiyor.

geçen haftaya kadar ben de balkonda kullanıyordum, sonra sanırım bundan dolayı olacak ki şifayı kaptım. vantilatör yok ama kapalı balkon, yine de sucuk gibi terliyorum, üst bedenimde ne varsa çıkarıyorum, yarı çıplak sürüyordum. Hastalandıktan sonra salona taşıdım. önüme büyük havlu atıp, sürüyorum burnumdan sürekli damlatan musluk gibi terliyorum ama en azından daha konforlu

• Beğen
Tepkiler: _Madmexx _
tek başıma dışarıda bisikleti sevmediğim için yaz kış trainer kullanıyorum. kışın kar manzarasına karşı hafif ısıtıcıyla başlayan sürüş, üstün çıkarılması ve vantilatörün açılması şeklinde devam ediyor. yazın ise daha bisiklete oturmadan terleme başlıyor ama vantilatör ve soğuk su çoğu zaman yeterli oluyor. suyun soğukluğu çok önemli :)

Şifayı kapmamak için, kışın içerde, baharda kapalı balkonda, vantilatörsüz ve oda sıcaklığında su ile... alışmakla alakalı olabilir. Sıcak pek zorlamıyor beni. Yaz için bir tecrübem yok, dışarı çıkıyorum.

Son sürüşte kafadaki teri silmekle de uğraşmadım, çok daha rahat oldu havlu ile boğuşmamak. :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
10 derece üstü havalarda evde sürmek çok zor ayrıca kaybettiğiniz sıvı ve minareller çok daha yüksek.

Evde sürerken dry fit bir t-shirt + ince bir rüzgar engelleyici + kadroya bir havlu (burundan süzülen terler için) + karşıya bir vantilatör ya da varsa pencereye doğru pozisyon alıp hafifi cam açarak (benim cephe kuzeye bakıyor vasistas bile açsam ciddi hava akımı oluyor) yapınca daha efektif oluyor. Üst çıplak olunca terli halde vantilatör ya da cam açınca bu şekilde terli vücuda rüzgar VS derken sıkıntı olabiliyor.

Bir trainer edindim . Tac X marka. Oldukça güzel keyif alıyorum. Bu zamana kadar neden kullanmamışım dediğim bir ekipman . Zwift kullanamıyorum. 2. günümüz şu anda tatmin etmemeye başladı. Yakında smart olanları aramaya başlarım.

Antrenman şeklim ise sadece nabız bandım olduğu için yüksek zon2 bölgelerinde geziniyorum. Nabzımı yükseltip normale dönüp tekrar yükseltiyorum. 1 saatlik yapıyorum . KM ölçmemek kötü , göremiyorsun kaç km gittiğini. Keşke biraz bütçem olaydı smart alaydım diyorum.

(link)

Bir trainer edindim . Tac X marka. Oldukça güzel keyif alıyorum. Bu zamana kadar neden kullanmamışım dediğim bir ekipman . Zwift kullanamıyorum. 2. günümüz şu anda tatmin etmemeye başladı. Yakında smart olanları aramaya başlarım.

Antrenman şeklim ise sadece nabız bandım olduğu için yüksek zon2 bölgelerinde geziniyorum. Nabzımı yükseltip normale dönüp tekrar yükseltiyorum. 1 saatlik yapıyorum . KM ölçmemek kötü , göremiyorsun kaç km gittiğini. Keşke biraz bütçem olaydı smart alaydım diyorum.

(link)
Benim eski traşner dan. İyi günlerde kullan. Kadans, nabız ve hız sensörü ile zwift yapabiliyorsun.

(link)
Bluetooth lu bir hız sensörü zwift için yeterli. Zaten fazlasını zamanla isteyeceksin. Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya
Varsa km saatinizin, yoksa (link) alıp onun alıcısını arka tekere bağlayın.

Şİmdilik planım o doğrultuda ama bakalım .
Benim eski traşner dan. İyi günlerde kullan. Kadans, nabız ve hız sensörü ile zwift yapabiliyorsun.

Teşekkürler abi. Zwift için nabız sensörüm var bir de magene hız sensörü alıp ilk planım o doğrultuda.
Bluetooth lu bir hız sensörü zwift için yeterli. Zaten fazlasını zamanla isteyeceksin. Hayırlı olsun

Çok teşekkürler . Fazlasını şimdiden istemeye başladım .

Şİmdilik planım o doğrultuda ama bakalım .

Teşekkürler abi. Zwift için nabız sensörüm var bir de magene hız sensörü alıp ilk planım o doğrultuda.

Çok teşekkürler . Fazlasını şimdiden istemeye başladım .
forumun zwift whatsapp gurubu var. Tamamldığında gel seni de alalım guruba. Birlikte bir Road to Sky yapıp seni de çileden çıkartırız.

Geri