Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Trek Marlin 7 2021

brave17

Aktif Üye
Tepki
812
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
KadroAlpha Silver Alüminyum, dahili yönlendirme, zincir maşası disk fren montajı, raf ve destek ayağı montajı, 135x5 mm QR
MaşaBoyut: S
RockShox Judy, helezon yay, ön yükleme, TurnKey kilitleme, 27,5" tekerlek için
42 mm ofset, 100 mm QR, 100 mm hareket
Boyut: M , ML , L , XL , XXL
RockShox Judy, helezon yay, ön yükleme, TurnKey kilitleme, 29" tekerlek için 46
mm ofset, 100 mm QR, 100 mm hareket
Ön göbekFormula DC-20, alloy, 6-bolt, 5x100mm QR
Arka göbekFormula DC-22, alloy, 6-bolt, Shimano 8/9/10 freehub, 135x5mm QR
JantBontrager Connection, çift duvar, 32-hole, 20mm en, schrader valve
Fren düzeni14g, paslanmaz çelik, siyah
Tekerlek
Boyut: S
Bontrager XR2 Comp, tel boncuk, 30 tpi, 27.5x2.20"
Boyut: M , ML , L , XL , XXL
Bontrager XR2 Comp, tel boncuk, 30 tpi, 29x2.20"
Vites koluShimano Deore M4100, 10 hız
Arka vites aktarıcıShimano Deore M5120, uzun kafes
Aynakol
Boyut: S , M
FSA Alpha Drive, 28T çelik halka, Boost, 170 mm uzunluk
Boyut: ML , L , XL , XXL
FSA Alpha Drive, 28T çelik halka, Boost, 175 mm uzunluk
Orta göbekFSA, 73 mm, dişli kartuş, 122,5 mm mil
KasetShimano Deore M4100, 11-46, 10 hız
ZincirKMC X10, 10 hız
PedalVP-536 naylon platform
SeleBontrager Arvada, çelik raylar, 138mm en
Sele borusu
Boyut: S , M
Bontrager alloy, 31.6mm, 12mm ofset, 330mm uzunluk
Boyut: ML , L , XL , XXL
Bontrager alloy, 31.6mm, 12mm ofset, 400mm uzunluk
GidonBontrager alloy, 31.8mm, 5mm yükseliş, 720mm en
ElciklerBontrager XR Trail Comp, kilitli
Gidon boğazı
Boyut: S
Bontrager alloy, 31.8mm, Blendr uyumlu, 7 derece, 60mm uzunluk
Boyut: M
Bontrager alloy, 31.8mm, Blendr uyumlu, 7 derece, 70mm uzunluk
Boyut: ML , L
Bontrager alloy, 31.8mm, Blendr uyumlu, 7 derece, 80mm uzunluk
Boyut: XL , XXL
Bontrager alloy, 31.8mm, Blendr uyumlu, 7 derece, 90mm uzunluk
KulaklıkYarı entegre, 1-1/8"
FrenShimano MT200 hidrolik disc
Fren rotoru
Boyut: S , M , ML , L , XL , XXL
Shimano RT26, 160mm, 6-bolt
Boyut: L , XL , XXL
Shimano RT26, 180mm, 6-bolt
AğırlıkM - 13.77 kg / 30.35 lbs (tüplerle)
Ağırlık sınırıBu bisikletin maksimum toplam ağırlık limiti (bisiklet, sürücü ve yükün toplam
ağırlığı) 300 pound (136 kg).

Geometry_14789_MTB_Hardtail
v39.png

2021 model Trek Marlin 7 iki farklı renk seçeneği sunmakta: mat havacı mavi ve sarı - kırmızı. Mat havacı mavi versiyonunu (Trek'in global sitesinde Matte Nautical Navy olarak geçiyor, yani mat denizci mavi) Ağustos ortasında teslim aldım ve gün itibariyle hali hazırda üzerinde 340 km sürüş yapmış bulunmaktayım.

Bisikletin resmî satış fotoğrafları:

Marlin7_21_33148_A_Portrait

Marlin7_21_33148_B_Portrait

Benim çektiğim birkaç fotoğraf:
tI9.jpg

u8Q.jpeg

DOG.jpg

eoH.jpg

4B8.jpg

XtQ.jpg

FyL.jpeg

Qxp.jpeg

Aynakolun tek dişli (28T) olması yokuş aşağı pedalların boşa dönmesine neden olsa da bisikletten genel itibariyle çok memnunum, Cat. 2 yokuşları rahatça tırmanabiliyorum (bir gün HC de tırmanabilirim umarım). Henüz off-road sürüş yapmadım, düz yolda gördüğüm maksimum hız 40 km/s civarında, bence gayet yeterli. :)

Marlin 7'yi tercih etmemin en büyük sebeplerinden biri RockShox Judy maşalı olmasıydı. Marlin 5 ve 6'da hakkında pek olumlu şeyler okumadığım SR Suntour maşalar kullanılmakta. Ayrıca Shimano MT200 hidrolik disk frenlerin performansı da çok iyi.

Bisiklet ile birlikte gelen VP-536 naylon platform pedalları hiç kullanmadım, ilk günden itibaren son fotoda görülen vidalı platform pedallarla sürüyorum. Orta boru kısa olduğu için ikinci fotoğrafta görüldüğü gibi Zefal Wiiz matara kafesi + 500 ml matara kullanıyorum.

İnceleme konusunda pek tecrübeli olmadığım için kısa oldu, ama Marlin 7 almayı düşünenlere en azından ufak bir fikir verebilir diye düşünüyorum. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

(link)
(link)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Scudo
Bisiklet Mikemmel Bro. söylediklerin epey yabancı bana Mtb den hiç anlamıyormuşum.

• Beğen
Tepkiler: brave17
Ayna kol 28 t kafama takıldı.Bende Marlin 7 düşünüyorum.. zorluyor mu seni.. veya ayna kolu 34-36t değiştirilir mı.. sıkıntı olur mu

Güzel bisiklet, özellikle renkli modeline bittim.

• Beğen
Ayna kol 28 t kafama takıldı.Bende Marlin 7 düşünüyorum.. zorluyor mu seni.. veya ayna kolu 34-36t değiştirilir mı.. sıkıntı olur mu

Merhabalar hocam, geç oldu cevap biraz kusura bakma. 28T yokuş çıkarken oldukça iyi, hiç zorlanmıyorum. Ama düz yolda biraz daha hızlı gidebilmek isterdim, bisiklet gerçekten çok atik çünkü, hızlanması harika. Marlin 6'ya 34T aynakol takan var, Marlin 7'de de değiştirilebilir, sıkıntı olacağını sanmam.

Merhabalar, hayırlı olsun, 2-3 ay sonraki değerlendirmenizi merak ediyorum.
Ben de marlin 7, ds 3, fx 3 arasında kaldım. Daha çok Anadolu yakası sahilinde, piknikte, yürüyüş yollarında kullanmayı düşünüyorum. Söylediğim bisikletler farklı sınıflarda yer alıyor ancak karar veremiyorum bir türlü. Henüz Caddebostan'daki mağazaya da gidemedim, belki karar vermek açısından daha iyi olabilirdi.
Marlin 7, dağ bisikleti olması ve aynakolunun tek olması dışında süper görünüyor.
Ds3 suntour maşa kullanıyor, iyi olmayabilir. Ama Türkiye'de süspansiyon olması iyi olabilir. Vitesleri de fena değil, ancak arada kalan bir model.
Fx3 ise hareketsiz maşalı, ancak hafif, rijid ve hızlı görünüyor.
Bu bisikletleri tabiki modifiye ederek istenilen sağlanabilir, ancak belki de profesyonel olmadığım için orjinalliği bozmayı nedense sevmiyorum.
Yorumlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

• Beğen
Hayırlı olsun çok ağır

@draqoss Piknikte, yürüyüş yolunda ve sahilde süspansiyonun size hiçbir katkısı olmayacaktır. Kalın lastikli modellerde sadece biraz daha yumuşak bir sürüş yaparsınız o kadar. Benim tavsiyem burada fx serisinden yanadır. Süspansiyonlu maşalar hem gereğinden fazla ağırlar hem de sizin kullanım alanınız için çok gereksizler. Bisiklet üstünde hafiflik önemlidir. İnce lastikli ve düz maşalı bir bisiklet alıp sahilde keyifle sürebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: draqoss
Merhaba
Trek 7 nin maşası yaylı yeni çıkan ve ilk türkiyeye gelen marlin 8 havalı maşadır.
Trek 7 bende almayı düşünüyorum ama maşasının yaylı olması düşündürüyor.
Arazide engebede kullanma yapmamışsınız. Eğer yaparsanız maşa ile yorumunu yaparmısınız

@Halitkürklü Reis ben trek kullanmıyorum ama yaylı maşalar hakkında bildiğim şudur ki:
Yaylı maşa korkulacak kadar kötü değildir. Kaliteli olanları çalışor ve zaten engebeli arazi sürüşlerinde daha çok yaylı maşa tercih edilir. Dirt jump gibi sürüş tarzlarında daha çok havalı maşa yararlı olur yani demek istediğim yaylı maşanın reboundu engebeli arazi için daha uygundur

Ben de aldım trek marlin 7 2022 gelince deneyimlerimi paylaşacağım

IMG-20240219-WA0011.jpg
Arkadaşlar merhaba aynakol da yamukluk vardı değiştirdiler büyük dişli ve altındaki bir iki dişliye geçmiyordu. Yaptılar sağolsunlar fakat şimdi en büyük dişliye alınca çapraza kalan zincir sesi çıkıyor bu normalmidir? Yani bunun teknolojisi o a göre ayarlanmıyor mu ?

Geri