Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Triban RC500 - Adventure/Gravel bisiklet üzerine bir inceleme

Merhabalar arkadaşlar,severek kullanmış olduğum bisikletimi iş dolayısıyla şehir değiştirmemden ötürü ilanlara ekledim.Bir süre yol bisikletinden ayrı kalacağım. Bakmak isteyen arkadaşlar ilanlar bölümündende bakabilir.
Triban RC500 satılık

Scudo
Merhabalar arkadaşlar, ruble ve zincir uyumundan memnun musunuz? ufak tefek takırtı gelmeye başladı shimano 9 lu ruble ve zincir yenilemesine gitsem mi kararsızım.

Benim bisikletin zincirini temizliyordum bir ölçeyim dedim. Büyük çoğunlukta düz yolda kullanmama ve yağlamasını ve temizliğini eksik etmememe rağmen 1000 km'de zincir uzamış. .75'lik ölçüde zincire tam oturuyor. 1.0'lık ölçüde de durum iyi değil. Şimdi zincir masrafı çıktı.

Benim bisikletin zincirini temizliyordum bir ölçeyim dedim. Büyük çoğunlukta düz yolda kullanmama ve yağlamasını ve temizliğini eksik etmememe rağmen 1000 km'de zincir uzamış. .75'lik ölçüde zincire tam oturuyor. 1.0'lık ölçüde de durum iyi değil. Şimdi zincir masrafı çıktı.
Zincir uzaması için 1000 km çok düşük ölçümde bir yanlışlık olmasın. Geçen forumda vardı arkadaşın biri elinde bulunan zincir ölçüm aletinin yanlış ölçtüğünden bahsediyordu.

@Şerif Feridun Evet ben de şüphe ettim. Diğer bisikletimde ölçtüm ondaki zincirde bir uzama yok. Başka bir zincirde de problem yoktu ölçtüğümde. Bir de bildiğimiz zincir büyük aynakol dişlisindeyken çekiştirdiğinde de dişlerden ayrılıyor bir miktar.

Bugün fark ettiğim, decathlon ürünlerine zam gelmiş, rockrider ve riverside modellerine yaklaşık %30 zam yapılmış. Ancak Triban serisinde zam görünmüyor. Kararsız kalan arkadaşların dikkatine.
Yav bu sene hic sorma decathlondan van rysell roadr 500 kask alacaktim gecen hafta 290 tl idi fiyati suan 400 olmuşve baktim bi cok urunune zam gelmis 10tllik sari levyelerinden almistim gecen hafta, 20 tl olmuş. Yine ayni gün reflektörlü paça bandi almistim 25 tl idi. 35 tl olmuş. Sonumuz hayır olsun

M kadro olarak iki saat içinde iki tane satıldı. 7500 lira şu piyasa şartlarında çok uygun fiyat bu bisiklet için. Bütçesini zorlamayacaklara şiddetle tavsiye ederim.

Herkese merhabalar artık bende bir RC500 sahibiyim, sahibinden 2. el olarak aldım,satan kişi yurtdışına taşındığı için satıyormuş bende talip olup küçük bir pazarlık payı ile 5.300 TL'ye almış oldum. Yanında kalın ve kumaş kaplamalı zincirli kilit ve telefon tutucu (her ikiside decathlon marka)vardı.
Şimdi bir kaç sorum olcak
Park ayağı takmalımıyım
Hangi tip pompa almalıyım

Diğer aklınıza gelen çoğu aksesuar ve ekipmanları aldım sadece sele çantası kaldı onu alcam en kısa zamanda

Son olarak kullananlar tavsiyelerinizi dinlerim.☺😎20211218_143622.jpg20211218_143549.jpg20211218_143554.jpg

Herkese merhabalar artık bende bir RC500 sahibiyim, sahibinden 2. el olarak aldım,satan kişi yurtdışına taşındığı için satıyormuş bende talip olup küçük bir pazarlık payı ile 5.300 TL'ye almış oldum. Yanında kalın ve kumaş kaplamalı zincirli kilit ve telefon tutucu (her ikiside decathlon marka)vardı.
Park ayağı takmalımıyım

Diğer aklınıza gelen çoğu aksesuar ve ekipmanları aldım sadece sele çantası kaldı onu alcam en kısa zamanda

Son olarak kullananlar tavsiyelerinizi dinlerim.☺😎
Park ayağı takmayın, tabi günlük ulaşım, markete gidiş, vb durumlar için almadıysanız. Bisiklet hafif olduğundan rahatlıkla park ayağı olmadan kullanılabilir. park ayağı bisikleti ağırlaştırır, zincirli kilit de öyle. Bende bunlar var ama senelerdir yol bisikletlerimde hiç ihtiyaç duymadım.

Yol bisikletine çok aksesuar gerekmez. Uzun yola çıkarken belki bagaj takabilirsiniz. Yada kışın çamurluk. Ama bunlar elzem değil. Bence telefon tutucuyu da pek kullanmazsınız. Pratik değil ve uygulamaları kullanırken şarj çabuk bitiyor. Küçük bir kablosuz hız ölçer daha faydalı.

Ön ve arka ışıklar önemli. Bunları tavsiye ederim. İyi bir büyük pompa bir de yanınızda taşımak için küçük pompa alın, büyük pompa decathlonun göstergeli pompası olabilir. Yol bisikleti lastiği yüksek basınç ister, küçük ucuz pompalar yetmez. Küçük pompa acil durumlarda idareten yanınızda taşımak için, en kısa zamanda iyi bir pompa ile uygun basınca getirin ki lastik tekrar patlamasın.

Park ayağı takmalımıyım

Son olarak kullananlar tavsiyelerinizi dinlerim.☺😎278661 dosyayı görüntüle278662 dosyayı görüntüle278663 dosyayı görüntüle

Park ayağı için şunu öneririm: Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler
Katacağı ek ağırlık için suluğu üstten iki parmak boş bırakmanız yeter.

Yanınızda taşıyacağınız pompa dışında ayaklı ve göstergeli bir pompa ya da Xiaomi'nin elektrikli pompası ya da bir benzerinden edinmenizde fayda var, çünkü bisiklet üstünde taşınabilen pompalar yol bisikleti için gerekli basınca ulaştıramıyor, ulaştırsa bile ter içinde bırakıyor. Lastiği üstündeki minimum basıncın altında kullanmamalısınız. Benim lastiklerde minimum 100, maksimum 145, ben 120'de kullanıyorum, ayaklı pompa da Xiaomi'nin pompası da hiç sorunsuz o basınca ulaştırıyor.

Bu güzelmiş gerçekten, fiyatı nedir peki? Bu tip pratik aksesuarlar epey fiyatlı oluyor.

Ürün bu: (link) , aynı ürün Rockbros gibi başka markalarla da satılıyor.
Ben 28 Temmuz 2021'de ürün+kargo+vergi 100.2 TL'ye almışım.
Önce pedal kolundan açılan ayaklara bakıyordum, sonra bu daha mantıklı, hafif ve hesaplı geldi.

• Beğen
Tepkiler: ssafak
Hocam bu güzel de, biraz pahalı gibi sanki:)
Yol bisikletimi çoğunlukla arka tekerden duvara açılı olarak yaslıyorum. Yada kaskı yere koyup pedalı sıkıştırıyorum fotoğraf için falan durduğumda. Genelde işimi gören bir taktik. Arka tekerden park ayağı olsaydı benim için en büyük faydası park standına ihtiyaç duymadan herhangi bir yerde vites ayarı yapabilmek olurdu sanırım.

Park ayağı takmayın, tabi günlük ulaşım, markete gidiş, vb durumlar için almadıysanız. Bisiklet hafif olduğundan rahatlıkla park ayağı olmadan kullanılabilir. park ayağı bisikleti ağırlaştırır, zincirli kilit de öyle. Bende bunlar var ama senelerdir yol bisikletlerimde hiç ihtiyaç duymadım.

Yol bisikletine çok aksesuar gerekmez. Uzun yola çıkarken belki bagaj takabilirsiniz. Yada kışın çamurluk. Ama bunlar elzem değil. Bence telefon tutucuyu da pek kullanmazsınız. Pratik değil ve uygulamaları kullanırken şarj çabuk bitiyor. Küçük bir kablosuz hız ölçer daha faydalı.

Ön ve arka ışıklar önemli. Bunları tavsiye ederim. İyi bir büyük pompa bir de yanınızda taşımak için küçük pompa alın, büyük pompa decathlonun göstergeli pompası olabilir. Yol bisikleti lastiği yüksek basınç ister, küçük ucuz pompalar yetmez. Küçük pompa acil durumlarda idareten yanınızda taşımak için, en kısa zamanda iyi bir pompa ile uygun basınca getirin ki lastik tekrar patlamasın.
Tamamdır burda önemli olan pompa her daim yanımda olması lazım
Katacağı ek ağırlık için suluğu üstten iki parmak boş bırakmanız yeter.

Yanınızda taşıyacağınız pompa dışında ayaklı ve göstergeli bir pompa ya da Xiaomi'nin elektrikli pompası ya da bir benzerinden edinmenizde fayda var, çünkü bisiklet üstünde taşınabilen pompalar yol bisikleti için gerekli basınca ulaştıramıyor, ulaştırsa bile ter içinde bırakıyor. Lastiği üstündeki minimum basıncın altında kullanmamalısınız. Benim lastiklerde minimum 100, maksimum 145, ben 120'de kullanıyorum, ayaklı pompa da Xiaomi'nin pompası da hiç sorunsuz o basınca ulaştırıyor.
Paylaştığınız ürün çok iyi muhtemelen alırım bulursam ,xiaomininde bakıcam teşekkür ederim ☺

rc500 ile carraro g2 arasındayım, siz olsanız hangisini alırdınız?
başka önerilere de açığım.

rc500 ile carraro g2 arasındayım, siz olsanız hangisini alırdınız?
başka önerilere de açığım.
G2 tam bir gravel. RC500 yola daha yakın. Öte yandan g2 komponent olarak daha üst bir makine en basitinden hidrolik frenlere sahip. Yalnız rc500 en az 1.5 kg daha hafif.
RC500'ü gravel olarak kullanmak isterseniz lastik değişikliği şart. Üzerindeki lastikler asfalt ve stabilize yollar için uygun.

biri 10.5 diğeri 13 kg olması lazım. rc500 daha yakın geliyor. hem fiyat olarak hem de kullanıcılar genel olarak çok memnun. 2019’da road.cc’den ödül almış endurance kategorisinde.
175 boy 80 cm bacak boyu ile hangi boyu almalıyım hocam, siz de rc500 kullanıyordunuz sanırım, memnun musunuz, sevmediğiniz bir yönü var mı? teşekkürler cevap için. @Samet M.

Geri