Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Turkcell Granfondo İzmir 05 Eylül 2021

Kisa parkurdaki o meshur duvar gibi dik ve guclu olmayanlari silkeleyip atan o meshur yokusun videosu :) simdilik koyuyorum, daha sonra tum yaris boyunca cektigim, hiz-nabiz-kadans vs tum bilgiler canli olarak goruntuye eklenmia halde paylasicagim. Fakat yarisin sonuna kadar cekmedim pili bitmisti kameranin.. Bir sonraki granfondoya kamereye harici pil takarak tum yarisi kayit altina almayi planliyorum. İzlemek cok keyifli ve gaza getiriyor :)

Not: Yol bilgisayar kayıta göre yüzde15 eğim ölçmüş.

Son düzenleme:
Scudo
Organizasyon gayet başarılı, fakat kısa çok düz ve hızlıydı. 40 km ortalama ile bitti. Çok fazla kaza oldu. Bu tarz yarışlarda 5 km sonra bir yokuş serpiştirmek lazım yoksa kopma gecikiyor, frene basan mı ararsın pedal kesen mi. Onun. Dışında bence gayet başarılı bir organizasyon oldu.

Organizasyon gayet başarılı, fakat kısa çok düz ve hızlıydı. 40 km ortalama ile bitti. Çok fazla kaza oldu. Bu tarz yarışlarda 5 km sonra bir yokuş serpiştirmek lazım yoksa kopma gecikiyor, frene basan mı ararsın pedal kesen mi. Onun. Dışında bence gayet başarılı bir organizasyon oldu.

Eğer parkur konaktan başlayıp varyanttan devam edip, inonu caddesinden narlıdereye ordan güzelbahçe olsaydı harika olurdu. Varyant yokuşu silkelerdi :)

Parkurda olan karantina battı çıktı azda olsa silkeledi. Battı çıktıyı bekledim, tam yokuş başlarken ataga geçerek en az 20bisikleti geçtim. Yavaşlayıp riske attılar

Sıralaması nasıl domesticlik yaptığın bayan arkadaşın?

Genel 11. Yaşta 5. oldu. Genelde kürsü alırdı ama hem uzun zamandır hep antrenman tarzında değil de uzun, endurance sürüşler yapmamız hem de yarışın fazla kalabalık olması etkiledi. Biz erkekler omuz dayaya dayaya gidiyoruz da kadınlar, en azından bir kısmı çok yakın geçen, makas atanlardan çok tedirgin oluyor. 3te 1 oranında zone5 de kalmış, 40 yaştan sonra o kadar zone5 tehlikeli, sonlara doğru düşürdük tempoyu ama domestik olmak da keyifli yarış heyecanını ortaklaşa paylaşmak güzel oluyor.

241475093_572874927242873_763283435280075389_n.jpg

Kisa parkurdaki o meshur duvar gibi dik ve guclu olmayanlari silkeleyip atan o meshur yokusun videosu :) simdilik koyuyorum, daha sonra tum yaris boyunca cektigim, hiz-nabiz-kadans vs tum bilgiler canli olarak goruntuye eklenmia halde paylasicagim. Fakat yarisin sonuna kadar cekmedim pili bitmisti kameranin.. Bir sonraki granfondoya kamereye harici pil takarak tum yarisi kayit altina almayi planliyorum. İzlemek cok keyifli ve gaza getiriyor :)

Yarışda iki kere indim çıktım o yokuşu, binerek çıkanlara değil de inip çıkanlara ayıp oldu :)

Ekran Alıntısı.JPG

Yarışda iki kere indim çıktım o yokuşu, binerek çıkanlara değil de inip çıkanlara ayıp oldu :)

Süper :D Yokuşu tiye almışsın eğlendim :D Binerek çıkılsa önü kalkar bisikletin :D Ayakta çıkılması daha dengeli oldu benim için en azından. Arkada kalanların çoğu inip çıkmışlar, orda videoya alan arkadaşlar internete yükleseler ilerdik..

Süper :D Yokuşu tiye almışsın eğlendim :D Binerek çıkılsa önü kalkar bisikletin :D Ayakta çıkılması daha dengeli oldu benim için en azından.

Yarışıyor olsaydım tiye alamazdım dinleniktim, o kadar dik yokuş yapılmaz ya, Bursa'da da vardı daha uzunu. Dediğin gibi otursan ön kalkacak ayağa kalsan pati çekecek.

Eğer parkur konaktan başlayıp varyanttan devam edip, inonu caddesinden narlıdereye ordan güzelbahçe olsaydı harika olurdu. Varyant yokuşu silkelerdi :)

Parkurda olan karantina battı çıktı azda olsa silkeledi. Battı çıktıyı bekledim, tam yokuş başlarken ataga geçerek en az 20bisikleti geçtim. Yavaşlayıp riske attılar

En mantıklısı başlangıçta varyanta sürmek dediğin gibi. Orda genel bir silkelemeden sonra daha rahat devam edilir. Varyant nere diye merak eden olursa segmenti şu: (link)

Yarışıyor olsaydım tiye alamazdım dinleniktim, o kadar dik yokuş yapılmaz ya, Bursa'da da vardı daha uzunu. Dediğin gibi otursan ön kalkacak ayağa kalsan pati çekecek.

Ayaktayken pati çektim, patiyi azaltmak için kıçımı biraz daha geriye aldım anca rahat çıktım yokuşu.. O kadar dik yokuşu neden koydularsa, rotayı kim hazırladı acaba :)

Ben kendime göre ilerleme kaydettim önceki Bodrum yarışına göre. Öncelikle hazırlık (zincir yağlaması dışında :) ) ve grup arka/arası gitme avantajını kullanmak gibi. Yanlız deniz kenarında bol rüzgarlı segmentte tek başıma kaldım uzun züre dönüşe kadar. Orada bir grup yakalayamadım , öndeki grupla aramızda epey mesafe vardı . Bir de evlerin arasından ani vuran rüzgar dengesizleştiriyor , hele bir grup/peloton arasında olan amatör yarışçılar için tehlikeli ve akabinde diğerleri için de . Önceki yarışıma göre parkur katılımcıların yarısını geçmişim , benim için iyi .

Sizlere bakıyorum Maşallah ciddi potansiyeliniz var benim görüşüm @Burak B. .. @PuncherZ zaten bildiğim kadarıyla epey ileri seviye , @selim82 çok iyi ortalama ... Forumda epey pro varmış .. kirli çamaşırlar dökülsün.. :koptum:

sonuc.png
Bir de eklemem lazım ; en arkalarda başlayınca o dağınık yarışçıların önüne geçmesi - düzen alması çok zaman kaybettiriyor.. Bir dahaki sefere mümkün mertebe önlere girmek lazım sanki.

Evet organizasyonu taşlamaya başlamışken ben de yazayım :) Aynen finish çok cılız bence de. Su ve ekmek arası sucuk mudur sosis midir ondan başka bir şey yok. Ha bir de meydanda über veren biri vardı. Şimdi aklıma geldi kızılay çadırında maden suyu vardı yav :D neyse bana da yetersiz geldi. Kopuk kopuk birde zaten yorgun geliyorsun, bu kumanyayı bir arada derleyip çantayla eline verseler. Madalyayı alınca yanında kumanya paketini de teslim alıp uzuyacan. Sıcakta kuru kuru sucuk ekmek falan ne alaka bilemedim. Yolda foto çekene de bir kere denk geldim. Çeşme fondo'da etap boyunca çok sayıda fotoğrafçı görüyorduk. Değişik tarzda çekim yapanlar oluyor, çeşit çeşit kareler çıkıyor ortaya. Kısa etapta 2 su istasyonu geçtim yanaşmadım ama su var gibi gözüküyordu. Yolda denk geldiğim biri istasyondan su yok diye tepki almış, susuz kalmış ona hayıflanıyordu.

Powerade sporcu içeceği ve 1 tanede sis enerji jeli verebilirlerdi.. Çok eksik var sanırım Turkcell düzenlediği için böyle oldu, diğer granfondolara bakarsak farklı isimler goruyoruz. Gelecek granfondo veloturk gibi. 2.su istasyonunda geçerken su uzatıtıyorlardı, sporcu içeceği olmalıydı esas ona ihtiyacımız var.
Evet, adamı oldu bittiye getirdiler; sanane adamın zevklerinden değil mi?

Videosu varmı ? Yarışma bittikten sonra şapkayı, tişörtu, sodamı ve sandviçi alıp uzadım
Sizlere bakıyorum Maşallah ciddi potansiyeliniz var benim görüşüm @Burak B. .. @PuncherZ zaten bildiğim kadarıyla epey ileri seviye , @selim82 çok iyi ortalama ... Forumda epey pro varmış .. kirli çamaşırlar dökülsün.. :koptum:

İltifatlariniz için teşekkür ederiz :D @PuncherZ Eline su dökemem, adam Zincir koparan dik yokuşu yetmemiş inip tekrar çıkmış ne diyim :D Yanlış hatırlamıyorsam bi zamanlar bir arkadaş vardı, benle dalga geçmişti 35km ortalama yapamazsın diye. Nerde o arkadaş? :D

Son düzenleme:
Bu da benden :) Ortalama 25 ile pelotonun yarısını geçersin dediler ama 32 gerekmiş :)

Seneye ki yarışa belki spd pedal da kullanırım.

1630929706825.png

Dosyalar

• 1630928995784.png
    1630928995784.png
    36,8 KB · Okunma: 18
Son düzenleme:
@Burak B. Estağfurullah.

Yarışdaki eksikler saymakla bitmez. Ufak şeyler ama hoş değil. Mesela 10 liralık tişört ama kayıt olurken beden bilgisi aldıkları halde S beden kalmamış M beden verdiler. Bahaneleri M beden alan alanlara büyük gelmiş S bedenle değiştirmişler. Arkadaşım hiç tisört alamadı, kalmamış.

Asıl önemli gördüğüm şeyleri ise neredeyse 800 kusur kişi aynı anda indi çıktıdaydı. Kazalar oldu hafif atlatıldı. Büyük bir kaza olaydı çok can yanardı, çok bisiklet kırılırdı o dar kapalı yerde. Madem bu kadar katılımcı var, yaş kategorilerine göre 5 dakikada bir salarsın. Nasıl olsa çip var. O kalabalığın içinde neler gördü gözlerim ne tehlikeli, amatörce hareketler.

Bu işi argeus iyi yapıyor pahalı ama çok daha organize çok daha planlı. İnsan kendini argeusun etkinliklerinde daha özel hissediyor.

@PuncherZ

S beden istediğimde kolinin dibinde buldular ve kocaman.. Mediumdan farkı yok. Dik pozisyon sürüşlü, Düz gidonlu, yüksek alın borulu şehirbisikletlilerden uzak durdum, spor ayakkabılı yol bisikletçilerden uzak durdum. Güven vermedi :/ Hatta güzelbahçe dönüşünde 3 adet bisimlinin yanından geçtim, 2.grubu tehlikeye soktu bisimliler.

Argeus’un başarıyla gerçekleştirdiği bazı organizasyonlar:

- Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2008 – 2015 yılları arası)
- Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası (2007)
- Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası (2010)
- Tour of Antalya powered by AKRA (2018, 2019)
- Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali (2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018)
- AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum (2018, 2019)
- Salcano Gran Fondo Marmaris (2018, 2019)
- Veloturk Gran Fondo Çeşme by Carraro (2016, 2017, 2018, 2019)
- Salomon Kapadokya Ultra Trail (2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019)
- Aladağlar Sky Trail (2015, 2016, 2017, 2018)
- Alanya Ultra Trail (2019)

Etkinliklere bak :D o zaman kasımda olucak veloturk granfondo kaliteli olur.

Evet, adamı oldu bittiye getirdiler; sanane adamın zevklerinden değil mi?
böyle bir şeyin dile getirilmesi bile saçma adam kürsüye ağzına sigara ile mi çıkıyor eden kendine eder ben yeni öğrendim mesela Kadir abinin o durumunu ne gerek vardı söylemeye icap etmez gerçekten

bu bölüm uzun parkurda da vardı, sağlamdı baya

böyle bir şeyin dile getirilmesi bile saçma adam kürsüye ağzına sigara ile mi çıkıyor eden kendine eder ben yeni öğrendim mesela Kadir abinin o durumunu ne gerek vardı söylemeye icap etmez gerçekten
Olay nedir, kürsüde ne yaşandı merak ettim?

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Powerade sporcu içeceği ve 1 tanede sis enerji jeli verebilirlerdi.. Çok eksik var sanırım Turkcell düzenlediği için böyle oldu, diğer granfondolara bakarsak farklı isimler goruyoruz. Gelecek granfondo veloturk gibi. 2.su istasyonunda geçerken su uzatıtıyorlardı, sporcu içeceği olmalıydı esas ona ihtiyacımız var.

Videosu varmı ? Yarışma bittikten sonra şapkayı, tişörtu, sodamı ve sandviçi alıp uzadım

İltifatlariniz için teşekkür ederiz :D @PuncherZ Eline su dökemem, adam Zincir koparan dik yokuşu yetmemiş inip tekrar çıkmış ne diyim :D Yanlış hatırlamıyorsam bi zamanlar bir arkadaş vardı, benle dalga geçmişti 35km ortalama yapamazsın diye. Nerde o arkadaş? :D

fotoğrafını gördüm de baya bozuktu, neşesi yoktu adamın

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Geri