Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası

tüm bisiklet forum uyelerıne katılımlarından dolayı tesekkur ederım en yenı uyelerden biri olarak,gercekten hos bır yarısmaydı muammerı ayrıca tebrık edıyorum 1.lıgınden oturu dereceye giremeyenlerde bence ellerınden geldıgınce caba sarfedip özveriyle yarısa katıldılar ve bizlere mukemmel bir seyir keyfi yasattılar,sagolun arkadaslar,aynı hızla daha ileri pedal basmaya diyorum :)

Scudo

hakan cidden cok ıyıydın,resminide cektim sanıyorum bence baya baya iyi is cıkardın tüm yuregimle tebrik ediyorum seni.

Bu ne şimdi? Duygu seli mi yapıcaz?

14 yaşımda sigaraya başlayıp 29 yaşıma kadar içtiğimi, zatürree bile geçirdiğimi söyleyeyim o zaman ben de tam duygu sömürüsü olsun ha? Nasıl? Dizimde ve elimde de kemik kırıkları var. Bu nasıl?

Bunlara gerenk yok Hakan. 3-4 tur atarım matarım mübalağa değil de ne?

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

ne demek tabikide ama zaten hakanın resmı mevcut yukardaki resimlerde hakanında dedıgı gıbı 4.karede :) cep telefonuyla ancak bu denlı duzgun cıkabılıyo :))

Çok teşekkür ediyorum Harun, kendi çapımızda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz işte... Fotolar için de ayrıca tekrar teşekkürler...

hakan abi önemli olan sıralama değil, bisikletle o parkuru aşındırmaktır bence..
bu duyguyu tadamayan milyonlarca hatta milyarlarca insan var dünyada.siz katılımcı ruhunuzu ortaya koymuş ve elinizden geleni yapmışsınız.40 yaşımada gelsem sizi örnek alıp bi yarışa katılacağım...saygılar...;)

Elbette İsmail, yarışlarda arkadaşları görmek, yeni yerler yöreler kültürler görmek, kendinizi aşmaya çalışmak, bir kaç arkadaşla veya kişisel rakibinizle parkurda ufaktan kapışmak, bir arkadaşla defalarca birbirinizi geçip yarış sonunda onun orda olduğu için müteşekkür olmak ve kucaklaşmak, kaslardaki acıya rağmen gülebilmek, her yarıştan bir ders çıkarmak birşeyler öğrenebilmek, benim için parkurların tozunu yutmadan hayat daha bir siyah beyaz. Seni de parkurlarda yarış heyecanını tadarken görmek dileğiyle :rolleyes:

Yarışta beni 2-3 yarıştır geçen Ogün kankamla baya eğlendik, bir yer vardı yukarı hafif eğimli çıkılabilecek gibi ama çıkması zor olan, o öndeydi ben çıkamayacağını bildiğim için önceden inip koşmaya başladım en üstte daralan noktaya beraber omuz omuza girdik benim hışımla koşup yetiştiğimi görünce kahkayı bastı ben de gülmeye başladım bir yandan 190 nabızla koşuyor bir yandan gülüyordum, tam o anda arkadan biri bana seslendi "hakan pompan düştü" diye bir an duraksadım sonra boşver diyip devam ettim, geçme arzusu pompadan ağır basmıştı :D inişe geçtiğimde ya pompaya ihtiycım olursa diye düşünmeden edemedim ama nasılsa tubeless diyip boşver dedim. Ogün sonradan "ben olmasaydım herhalde pompayı dönüp alırdın" dedi, herhalde alırdım :) Sonradan takım arkadaşım cem anamurluoğlu pompayı bulmuş verdi bana :)

yarislarin en sevdigim noktasi senin onundeki ni gecme ani.sanki check point gibi bana ekstra guc veriyo. o an o gazla bir kac yuz metre deparla gidebiliyorum ta ki bi sonra kini yakalayana kadar. en sevmedigim yani ise birinin beni gecmesi ozellikle yokuslu bi bolgede.o an inanin biri sanki bacaklarimdaki enerjiyi enjektorle emiyormus gibi hissediyorum. o yuzden arkadadan birnin yaklastigini hissedince elimden geleni ardima koymuyorum ki beni gecemesin :) iste o anda benim gozum hic bi sey gormuyo hakan bey in de dedigi gibi pompa mi dusecekmis dussun, bisiklete bi sey mi olacakmis olsun :)) enteresan ama insan psikolojisi
birde konu ile alakasiz ama bende en onde kalkamama fobisi var. startta en onde isem guzel bi cikis yapamiyorum ama en onden biraz gerideysem kalkista hemen rakibim olacak kisilerle birlikte seri bi sekilde gruptan kopabiliyoruz. garip bi fobi ama yenemiyorum.

Merak ettiğim şu: Türkiye şampiyonasında herşey yolunda gitmiş gibi davranılıyor. NEDEN? Kestirmeden gidip şampiyon olanlar nasıl taşıyorlar bunu? Avrupada böyle mi yarışacağız. Çuvala korlar adamı. SES GELSİN! KAyıtlar yapıldı. Ortaya çıksın!

kestirmeden gitmekmi???:eek: :eek: :eek:
yarış hakemleri yokmu???:eek: :eek: :eek:
çok ciddi bi iddia olsa gerek...:eek: :eek: :eek:

Ne hakemi? Bant bile konulmamıştı bazı yerlere bilinçli olarak! Çok üzücü. Sonuç zamanlamaları bile gösteriyor her şeyi. Master kategorisi fiyasko.
Hakemler bulundukları yerden ayrıldı yerlerine polis bırakarak. Polis de ne kadar hakemlik yapabilir?

araziden asfalta inilen noktaya 300 metre kala bir nokta vardı hatta bende bunu ordaki federasyon yetkililerine soyledim yeterli serit yok dedim ve reha abide soyledi üstelik bir turlu ulassaydınız bizler getirirdik dedik espride yapıldı ama cok dogru parkurun bazı yerlerınde cogunlugu daha dogru yetersız serıtleme vardı ve hakem konusuda cok dogru aynı zeon un dedıgı gıbı ilettim o kacak donulen noktayı hakem yokmu denildi bende bırtane var ama yeterlı degıl dedım sonra ıkıncı kez gıttıgımde aynı noktaya bu sefer polis vardı :)) polisler demekkı hakemlik edebiliyor(sanırım polis gücündende yarısanlar vardı)
zeon haklısın organizasyonda eksiklik vardı,spikerin anonslarıda güzeldi 20 km ye yakın bir sure pedal basmıs kişileri yanına cagırmak gibi :))
eger eksikleri gormekse eksik vardı ama kimseninde derecesini kötülemenin anlamı yok bence neticede eksikligi herkes esit kullanmıstır keske tam seritleme olsaydı ama olmadı insalla italyada basarılı olur tum millilerimiz,bardagın dolu tarafını gormek daha iyi olur bence ama bos tarafınıda neden bos oldugunu tabiki tartısmakta lazım.tesekkurler

Evet malesef büyükada parkuru şimdiye kadar gördüklerim arasında kestirmeye en müsait parkurdu, bir çokları geçildiği kimselere kestirme yaptı yaftasını vuruyordu, tabii her noktaya hakem yerleştirilemiyordu ne yazıkki ama Türkiye şampiyonasının önemi açısından çok daha iyisi olabilirdi, bir önemli noktada bildiğim kadarıyla bu yarışmayı UCI hakemleri denetlememişti bu yüzden de sorunlar daha fazla olduğunu sanıyorum. Şeritler dahi yetmemiş bizim takım vermiş galiba bir miktar şerit öyle bir şeyler konuşuyordu bizimkiler, ayrıca start alanına yeterli bariyerleme yapılmamış son sürat gelen yarışçılar zaman zaman parkura giren faytonlar, başka bisikletliler veya çekirdek yiyen çocuklar arasından slalom yaptılar tehlikeli olarak :( Kestirme yaptın yapmadın sen de yaptın hırlaşması en çok master ilk 5 i arasında yaşandı, herkes birbirini suçladı durdu. Masterlarda 2. ve 3. podyuma çıkmamış protesto için. Benim görüşüme göre yarışta hile yapan sporcu zaten kendini ve başkalarını kandırıyordur ve potansiyel olarak böyle biri doping de yapar herşey beklenir...

Evet. Sporda da ahlak çok önemli. Böyle olmamalı. Önemsenmeyecek bi olay değil. Bu bir ketenpere. İş içinde iş var. İlk 5 deyip geçme. Bir bak bakalım kimler var. Balcı var mı? Var. Balcı'nın olduğu yerde diğer pedallar kaça gider mesela. O hakemler bisiklete binmeyi bilmiyor inanın. Rant sağlamaca.
Kestirme yapmayanın ödülü 3. lükse tabi çıkmaz kürsüye. Bence en doğrusunu yaptı. Kaç bisikletçi var ki bir de küstürüyorsun bu adamları? Avrupa'da federasyon başkanı mı yarışacak? Zaten ticarete gidiyorlar dışarıya da. Skandal dizboyu. Sporcu kullanılıyor. 10 binlerce dolarlık bsklt malzemesi sokuluyor içeri yarışlardan sonra. UYANIN!

• Beğen
Tepkiler: hdeveci
evet sporculuk ahlaka dayanıyo her yıl yaklaşık 1 ayımı büyükadada dayımların yanında geçiren ve adayı bilen biri olarak bütün hakemlerin önünden geçerek 13-14 dk içinde bitirebilrdim parkuru ama yapmadım çünkü spor ahlak ister ilgi ister ve düzen ister...Bora ve Turan abilerim bence içlerinden gelen doğru şeyi yaptılar ama şunuda unutmayalımki orada hakem olmadığı için ve bant koptuysa iddalarının ve eldeki görüntülerin hiç bir anlamı kalmıyo işte elden gelen bişey yok malesef...

• Beğen
Tepkiler: acumur
Çok merak ediyorum bu şekilde ''kurnazlık'' yaparak derece alan dahada önemlisi 1. olan (herhangi bir spor dalı olabilir) kişiler gece yatağa kafasını koyunca nasıl rahat uyuyabiliyor yada sevinebiliyor ben 1. oldum diye.Hatta hiç önemli değil derece alması sonuncu bile olsa bu şekilde bir düşünceye sahip olmak ve uygulamak son derece utanç verici.Bu tarz sözde sporcuları kınıyor ve tam tersi ruhlarıyla mücadele eden,haklarıyla bir sonuç elde eden tüm sporcularıda saygıyla selamlıyorum.

anlamadığım bi nokta var..türkiye dağ bisikleti şampiyonasında kazanılan 1. lik derecelerini haketmeyenler gerçekten varmı?
bu kadar kolaymı türkiyenn en büyük bisiklet organizasyonunundan birinde hile yapmak...
madem insanlar haketmiyor tebrikler neden(sözüm meclisten dışarı olsun)..yoksa benmi yanlış anlıyorum...
lütfen beni düzeltin..
teşekkürler....:cool:

Geri