Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Virüse rağmen bisiklete binmeye devam edenler

Bisiklet Sürerken Maske Takıyor Musunuz? Takmıyorsanız bu herhangi bir yasal sıkıntı çıkardı mı?

• Toplam katılım
    584
Scudo
Geçen hafta instagramda bir çok kişinin çıktığını gördüm. bu hafta sonu sabah erken saatte bende kaçacağım. ara yollar vs dolaşacağım biraz.
Ara yollara çıkılacaksa hiç uğraşma. Ara sokaklar hala keşmekeş. Özellikle istanbul. Mahalle araları şahin tofaş tayfası pandemiye rağmen cirit atıyor. Ben şöyle sahil yolu Avrupa yakası için konuşuyorum git gel 75 km yapmak istiyorum ama yolda çevirirler diye çekiniyorum. Yoksa illa çıkacam diye mahallede sürmem.

Güney doğu yönünde ilerledim önce. Rüzgardan başımı bile kaldıramıyorum. Sanki bitişe gelmiş gibi sürekli dümenin ucundan (droptan yani) tutuyorum.
20210220_131631.jpg

Ortalama git gide düşüyor. Kuzey batıya döndüğüm yerde baktım 19 küsur diyor.
Rüzgarı arkama alınca 50X11'le gitmeye başladım. Uçuyorum sanki, yokuş falan hikaye. Rublede iki, üç vites düşünce sanki 50 cc motor gibi gidiyorum, oturarak hemde. Ortalama 28'lere dayandı. Hiç bitmeseydi keşke.😅
Screenshot_20210220-171954_Strava.jpg

Baktım saat 18:00'e geliyor. Dışarda yakalarlarsa 130€. Bouchain adlı yerden istemeye istemeye yine rüzgara döndüm yüzümü.😕
Ben "70 km olmuştur sanırım" diyordum, 100 olmuş ya. İyi Allah bereket versin. 😄

Kızım dün bisiklet sürmek istedi. Daha kahvaltı yapmamıştı, "sonra" dedim.
Bugün çıktık bir 30+ döndük geldik.
Screenshot_20210221-171806_Strava.jpg

Vardığımız yerde küçük bir oyun alanı vardı. İzmir Atatürk stadyumunun minik hali gibi. 5 turluk mini bir yarış bile yaptıkta yendi beni keçi.😅

979F31AB-9FFF-4593-9233-00423336896C.jpeg

Dün hevesle çıktığımız turda Bağdat caddesinde bisiklet üzerinde maske takmadığımız için 900tl cezayedik.
İzin kağıdımız lisansımız olmasına rağmen maske takmadığımız için ceza yazdılar, bildiğim kadarı ile spor yaparken maske takmak gerekmiyor , polisler de konuyu bilmediği için biz yazalım siz itiraz edin dediler, maske ile ilgili genelge de bir şey bulamadım sadeceinternet haberleri var, bilen var mıdır sporcuların maske takma zorunluluğu hakkında ki bölümü

@BirLebowski (link)
Ben Buff kullanıyorum genelde. Biraz tenha yerleri tercih etiğimiz için 2 sefer çıktım ikisinde de sıkıntı olmadı.
Buff bende de var, zaten durunca taktık, müdürleri bizi yolda maskesiz görmüş, müdür ısrar etmiş yazacaksınız demiş tüm bağdat caddesinde sizi bekliyordu polisler dedi cezayı yazan memur,
bizim gibi 10 tane grup geçti ,bisiklet üstünde maskesiz onlara yazılmadı

@BirLebowski adamlar sebeb arıyor. Hafta sonu sokağa çıkıyorsun, goze batıyorsun. Maske takmıyorsun göze batıyorsun. Sonra da bi..... Denk geliyorsun... Bende pazar dönüşü 15 _20 kg lik dolu heybe ve üzerinde 30 tane yumurta varken ceza yedim Sahil bandında.. Neymiş şikayet varmış.. Ona bu şekilde spor mu yapılmadığını anlattım ama... Boş ver...... Lari.. Hatta başkalarını gosterdigimde sana nasıl çalışacağımızi soracak değiliz dedi... Vermeyin eline fırsat.. Buff takacağız. Başka yolu yok.. Tekrardan geçmiş olsun...

@BirLebowski geçmiş olsun. Geçen yaz kardiyoloji doktoruna anlatamadım. Koşu bandındaki 10 dakikalık maskeli efor testi koşusunda çatlayacaktım. Karbondioksit soludum, dediğimde bana biliyorum yapacak birşey yok dendi. Karşımdaki bilim insanı bu şekilde bilimsellikten uzak konuşunca Pandemiye olan inancım yerle bir oldu. Sanal bir dünyada birilerin sanal telkinleri doğrultusunda yaşıyoruz. Tek gerçekleri uyguladıkları cezalar. Kuralı koyan oyunu dilediği gibi oynuyor. :kötü:

Aha ben de bundan korkuyordum işte iyiki de çıkmamışım lisans bile hikaye.

Screenshot_20210222-153441_Strava.jpg

Güncelleme: Kızım 15 km'ye tamamladı, mahallede in çık yaparak.😅

Son düzenleme:
Buff bende de var, zaten durunca taktık, müdürleri bizi yolda maskesiz görmüş, müdür ısrar etmiş yazacaksınız demiş tüm bağdat caddesinde sizi bekliyordu polisler dedi cezayı yazan memur,
bizim gibi 10 tane grup geçti ,bisiklet üstünde maskesiz onlara yazılmadı
Bu tür durumlarda avukat bir arkadaşınız varsa çağırıp "antrenman yaparken maske takmamaktan dolayı ceza yazıldığına" dair tutanak tutun ve bu tutanakla da idarî mahkemede dava açın.

Ben de 32 km. gömdüm yine bugün şifa niyetine!
(link)

Karşımdaki bilim insanı bu şekilde bilimsellikten uzak konuşunca Pandemiye olan inancım yerle bir oldu. Sanal bir dünyada birilerin sanal telkinleri doğrultusunda yaşıyoruz. Tek gerçekleri uyguladıkları cezalar. Kuralı koyan oyunu dilediği gibi oynuyor
Abi en başında beri bu maske ve pandemi kurallarına şüphe duyuyordum ama ne zaman ki birileri kongre alanlarına tıklım tıklım dolduklari için teşekkür etti o zaman dedim ki pandemi eşittir yandaş olmayana ceza yazmak için uydurulmuş bir durum.

Pandemi hikaye kongreler şahane. Yarın o iller de patlar. Olan bizim gibi kurallara uyanlara patlar. Yani ben bisikletle rutin sporumu yapamayacam ama bir partili olursam kalabalık kongrelere girebiliyorum

Pandemi hikaye kongreler şahane. Yarın o iller de patlar. Olan bizim gibi kurallara uyanlara patlar. Yani ben bisikletle rutin sporumu yapamayacam ama bir partili olursam kalabalık kongrelere girebiliyorum
hocam lisans alıp il spor müdürlüğünden antrenman izin belgesi alıp üstüne bir de maske takarsanız hafta sonu sürebilirsiniz. Ben malesef bisiklet sürerken maske takılması gerektiğini yanlış bildiğim için maskeden ceza yedim. Onun dışında polisler bisikletçiler için genelde oldukça hoşgörülü , 7 marta kadar antrenman iznim var yine çıkacağım .

Geri