Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Virüse rağmen bisiklete binmeye devam edenler

Bisiklet Sürerken Maske Takıyor Musunuz? Takmıyorsanız bu herhangi bir yasal sıkıntı çıkardı mı?

• Toplam katılım
    584
Virüse rağmen bisiklet ve kampa devam etmek... :harika: Aslında kalabalıktan uzak ve çok daha güvenli aktiviteler bence şu dönemde. Maske ile bisikleti kullanıp karbondioksit solumadığımız sürece hiç sorun değil. Ben hergün sahilde bisikletin tepesindeyim ve mutluyum :koptum: Yılbaşında 4 arkadaş kamp kurduk ve tabiki yine bisikletler başroldeydi. Tek sorunumuz bisiklet faslı kapanıp gece çökünce, 4 bayan olarak korku filmlerini aratmayan sahnelerde rol alırcasına sabahı zor etmemizdi. Virüsten kaçalım derken az daha ayıya yakalanacaktık :komik: Bisiklet candır ama , kamp olayı da varsa içerisinde 4 bayan tek başına gidecek kadar yürek yememek lazım :koptum::koptum::koptum::komik: Virüse rağmen devammmm :harika:

Scudo
Virüse rağmen bisiklet ve kampa devam etmek... :harika: Aslında kalabalıktan uzak ve çok daha güvenli aktiviteler bence şu dönemde. Maske ile bisikleti kullanıp karbondioksit solumadığımız sürece hiç sorun değil. Ben hergün sahilde bisikletin tepesindeyim ve mutluyum :koptum: Yılbaşında 4 arkadaş kamp kurduk ve tabiki yine bisikletler başroldeydi. Tek sorunumuz bisiklet faslı kapanıp gece çökünce, 4 bayan olarak korku filmlerini aratmayan sahnelerde rol alırcasına sabahı zor etmemizdi. Virüsten kaçalım derken az daha ayıya yakalanacaktık :komik: Bisiklet candır ama , kamp olayı da varsa içerisinde 4 bayan tek başına gidecek kadar yürek yememek lazım

Çok cesurmuşsunuz. Forum da konu var " Köpek görünce kaçmayın ,sevin" diye. Ayı görürseniz kaçmayın sevin , lütfen. Hem bu soruna iyi açıdan da bakmanız lazım. Hanım Efendilerin en büyük kabusu fazlalık dedikleri kiloları. Ayı sizi yiyince tüm kilolarınızdan kurtulmuş olacaksınız değil mi? :koptum: Vallahi sizi cesaretinizden dolayı kutluyorum. Çok defa Manda yüreği yedim ama ,ıssız bir yerde kamp atacağım zaman yersiz düşüncelerden soyutlayamıyorum kendimi. Gece balık avlarımda güçlü bir yayın balığının , beni suya çekeceğinden veya yutacağından ne kadar çok korktuğumu anlatamam.:) Yine de dediğiniz gibi virüse rağmen sürmeye devammm. :harika:

E8C6167D-0797-4A2D-B817-6C67BBBFD821.jpeg

Virüse rağmen bisiklet ve kampa devam etmek... :harika: Aslında kalabalıktan uzak ve çok daha güvenli aktiviteler bence şu dönemde. Maske ile bisikleti kullanıp karbondioksit solumadığımız sürece hiç sorun değil. Ben hergün sahilde bisikletin tepesindeyim ve mutluyum :koptum: Yılbaşında 4 arkadaş kamp kurduk ve tabiki yine bisikletler başroldeydi. Tek sorunumuz bisiklet faslı kapanıp gece çökünce, 4 bayan olarak korku filmlerini aratmayan sahnelerde rol alırcasına sabahı zor etmemizdi. Virüsten kaçalım derken az daha ayıya yakalanacaktık :komik: Bisiklet candır ama , kamp olayı da varsa içerisinde 4 bayan tek başına gidecek kadar yürek yememek lazım

önce dört bayan tek başına kamp tecrübeniz için tebrikler. Ayı en son korkulacak şey bence. Ben bile erkek olarak çekincelerim oluyor malum ülke şartları her geçen gün kötüye gidiyor. Ama büyükşehirler harici yerleşimlerde insanlarda daha soft ve yardımsever bunun altını kesinlikle çizerim. Ancak kadınlar için bazı şeyler hala zor bu ülke için. Keşke sizin gibi 1000 ler yollara çıksa, gönül rahatlığı ile başında bir erkek veya koruma olmadan gezebilse. Ama hala zor bi işler.

Screenshot_20210227-154046_Strava.jpg
Ne demiştik 'İsrafil sur'u üfleyene kadar devam'. Korona falan farketmez. Bu sevda bitmez. Kış sezonu bitene kadar mtb devam. Ilerleyen günlerde uzun kmler gelicek. Kısıtlamaların da kalkmasıyla birlikte.
20210227_125201.jpg
20210227_124512.jpg
20210227_124852.jpg
En son resimdeki mezar, Mahmut dağının emektar korucularından yıllarca hizmet vermiş yöre sakinlerinden birisidir.Mezarıda dağın zirvesine yangın kulesinin hemen dibine yapılmış.

@Tutmosis89 benimde var öyle bir vasiyetim. "Cesedimi Akdağ'ın zirvesine, köyüm Bostancı'yı görecek şekilde gömün" diye.😅

Screenshot_20210227-151222_Strava.jpg

Gerçekten şişire şişire gittim yolun yarısını. Geçen 150 km'de lastik patlamıştı, hızlı inmiyordu, hava rüzgarlı olunca uğraşmamak için hava yenileyerek devam ettim. 20, 30 km'de bir yeni hava basıyordum, yetiyordu.
Sabah iç lastiği yeniledim, dış lastiği yokladım, temiz, sorun yok. Tam evden çıkıcam yine inmiş.🤯 Dedim "geçen o kadar götürdü, en azından şurda bir döneyim" diye, demez olaydım. Neredeyse son bir km yürüttü.😅

257441 dosyayı görüntüleNe demiştik 'İsrafil sur'u üfleyene kadar devam'. Korona falan farketmez. Bu sevda bitmez. Kış sezonu bitene kadar mtb devam. Ilerleyen günlerde uzun kmler gelicek. Kısıtlamaların da kalkmasıyla birlikte. 257442 dosyayı görüntüle257443 dosyayı görüntüle257444 dosyayı görüntüleEn son resimdeki mezar, Mahmut dağının emektar korucularından yıllarca hizmet vermiş yöre sakinlerinden birisidir.Mezarıda dağın zirvesine yangın kulesinin hemen dibine yapılmış.
Fotoğraflara ve manzaraya bayıldım. Paylaşım için sağolasın. 😍

Tabi hafta sonu münasebetiyle kankamla arazideydim bugün. 20 km kadar sürüşümüzü 2 saat gibi bir sürede tamamladık. Şehre girdiğimiz de oğlumun " Teşekkür ederim baba , harika vakit geçirdim" demesi , bütün yorgunluğumu aldı.

20210227_155249.jpg
20210227_154450.jpg

20210227_154356.jpg

Buff bende de var, zaten durunca taktık, müdürleri bizi yolda maskesiz görmüş, müdür ısrar etmiş yazacaksınız demiş tüm bağdat caddesinde sizi bekliyordu polisler dedi cezayı yazan memur,
bizim gibi 10 tane grup geçti ,bisiklet üstünde maskesiz onlara yazılmadı

O müdürler bir çok polis kontrol noktasında maske takmayıp sigara içen polisleri görmüyormuyumuş acaba. Arkadaşlarında bahsettiği gibi bence hukiki yoldan hakkınızı arayın.

O müdürler bir çok polis kontrol noktasında maske takmayıp sigara içen polisleri görmüyormuyumuş acaba. Arkadaşlarında bahsettiği gibi bence hukiki yoldan hakkınızı arayın.
Ben hala bisiklet üzerinde maske takılıp takılmaması konusunda yasal bi ibare görmedim , eğer yasal bi istisna yoksa cezayı hakediyoruz her ne kadar adil olmasa da.
Sorduk cimere bakalım cevap ne gelecek eğer Burda istisna var ise itiraz edeceğim elbette

Mayıs-Haziran gibi sezonu açarım ben 3-4 aydır binmiyorum. :booo:

• Beğen
Tepkiler: abidin3714
Havalar bir süredir kuru gidince bir dağ bisikletide benden o zaman. 😉
Screenshot_20210228-120025_Strava.jpg

Kuru olmayınca çok çamur oluyorum. Maşam hala bozuk.😕

Son düzenleme:
Ben çıkamadım bugün ama; benim kız "ben yasak da tanımam virüs de" dedi aldı bisikleti çıktı. Evin etrafında biniyor şimdi.
IMG20210228135402.jpg
not: kaskının ipleri kopmuş o yüzden kask şimdilik yok ama en kısa zamanda kask alacağım.

IMG_20210228_110540.jpg

Sabah 9 gibi poyrazlıydı, Gürsu civarı "ahmak ıslatan" ' a denk geldik...
Sohbet ederek orta tempo giderken bir viraj dönüşü taklaya geldim...
Sağ baldırım ile totom arası silikon takılmış gibi oldu...
Kaslar, eklem ve kemiklerde bir şey yok çok şükür...
Bir kaç günlüğüne rumuzumu "lenk" olarak değiştirsem mi?🥴😩😡...

@cazci geçmiş olsun. Kırem falan kullanmazsanız iz kalıyor sonra, tecrübe ile sabit. 😅

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve cazci
Geri