Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Virüse rağmen bisiklete binmeye devam edenler

Bisiklet Sürerken Maske Takıyor Musunuz? Takmıyorsanız bu herhangi bir yasal sıkıntı çıkardı mı?

• Toplam katılım
    584
8F0FFEF9-E9B0-4198-8481-EC79D3B265DC.jpeg
Tek rakibim BMW.

Scudo
Bu konuyu görmemişim, içinde bulunduğumuz "Tam Kapanma" sürecinden önceki gün 28 nisan sanırım; bulunduğumuz bölgenin Kaymakamlığı Ziyaret ederek hem Kaymakamımız ile hem Yazı İşleri müdür yardımcısı ile görüşme sağladım; Ferdi Yol Bisikleti Lisans sahibi olarak sokağa çıkma yasaklarında sporumuzu yapıp yapamayacağımızı sorarak öğrenmek istedim.

Hem Kaymakam hem Yazı İşleri Müdür Yardımcısı Ferdi Lisans olan Sporcuların sporlarına devam edebileceklerini bu konuda bilginin İdari Amirlere verildiğini sorun çıkartan memurlar olursa İdari Amir ile görüşerek halledebileceğimizi söyledi; ve bunun için her hangi bir izin kağıdına vs. gerek olmadığını lisansımızın yeterli olduğunu söylediler, bu bilgiler ışığında yaklaşık 15 gündür Lisanslı arkadaşlarımız ile sürüşlere devam ettik.

Bu süreçte ilk 3-4 gün ( yasaklar taze olduğunda ) belki günde 3-4 defa çevrildik ve bilgilendirmemizi yaptık, yalnızca bir defa sorun ile karşılaşıldı; onda da İdari Amir'e ulaşıldı ve geçmemiz için izin verildi bir daha böyle bir problem olmadı.

Siz de bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlığın Yazı İşleri ile görüşerek teyit edebilirsiniz.

Şu çeyrek kapanma sürecinde bugüne kadar binmeme rağmen bugün son gün de biraz açılabilmek için 1 saate yakın semt içinde turladım. 2 farklı nokta da 2 ekip aracına denk geldim ki ikincisinde hemen yakınımda parkta oturanlar doluydu, hiç bir sıkıntı olmadı. Ama sahiller ve ana arterleri bilemem.
10.jpg
09.jpg

Bisiklete binmeye mi hasretiz ama yarın bisiklet ile tekrardan işe gideceğim için biraz kendimi açmak zorundaydım ve yarın öncesi bu iyi geldi.

Az önce geldim turdan florya galata köprüsü arası turladım sahiller lebaleb doluydu polis devriye geziyordu ama kimseye bişey dediğide yoktu

Bugünden. Kabak ve basketbol topu kıvamında arka lastikle ve bu bisikletle buraya ilk defa girdiğim için anca bu kadar oldu. Önümüzdeki yasakta yeni lastiklerle ve daha iyisini yapacağım.

Parkur Denizli' de Çamlık teknik parkur olarak geçiyor.

Bugünden. Kabak ve basketbol topu kıvamında arka lastikle ve bu bisikletle buraya ilk defa girdiğim için anca bu kadar oldu. Önümüzdeki yasakta yeni lastiklerle ve daha iyisini yapacağım.

Parkur Denizli' de Çamlık teknik parkur olarak geçiyor.
264244 dosyayı görüntüle

Şöyle 3-5 dakikalık çekimler bekliyoruz.:harika:

Kendi zevkin bir şey diyemem ama, bu tarz inişlerde kıyafetini (güvenlik ekipmanı)yeterli buluyormusun?. Aniden önüne çıkan bir tavşan dahi sürüşünü etkileyebilir.

Son düzenleme:
Şöyle 3-5 dakikalık çekimler bekliyoruz.:harika:

Kendi zevkin bir şey diyemem ama, bu tarz inişlerde kıyafetini (güvenlik ekipmanı)yeterli buluyormusun?. Aniden önüne çıkan bir tavşan dahi sürüşünü etkileyebilir.
Bu parkura 2017den bu yana giriyorum. İçinde bizden başka hayvan görmedim diyebilirim 😅😂

İşin şakası bir yana, kendimi güvensiz hissediyor değilim. Hatta parkurdan sonra şehir içinde çok daha güvensiz hissediyorum ve tedirgin oluyorum diyebilirim. Bisikletime gereken özeni gösteriyorum, malzemeleri amacına uygun seçiyorum. Parkuru ve kendimi tanıyorum ama yine de en azından dizlik almayı düşünüyorum. Henüz hız kazanmadığım için tepetaklak gitme gibi durumlarla karşılaşmaktan öte sağa sola yıkılma durumları daha olası. Tabi yaşanabilecek terslikleri olabildiğince önlemek lazım. Eklemler şakaya gelmez.

3 5 dakikalık video atabilmem pek olası değil maalesef çünkü parkur çok dik ve kısa olduğu için toplamda 3 5 dakika sürüyor. Ondan öte kameram yok :D ama her yasakta parkurdan farklı kesitler sunmaya çalışırım 😂😂

Bu parkura 2017den bu yana giriyorum. İçinde bizden başka hayvan görmedim diyebilirim 😅😂

İşin şakası bir yana, kendimi güvensiz hissediyor değilim. Hatta parkurdan sonra şehir içinde çok daha güvensiz hissediyorum ve tedirgin oluyorum diyebilirim. Bisikletime gereken özeni gösteriyorum, malzemeleri amacına uygun seçiyorum. Parkuru ve kendimi tanıyorum ama yine de en azından dizlik almayı düşünüyorum. Henüz hız kazanmadığım için tepetaklak gitme gibi durumlarla karşılaşmaktan öte sağa sola yıkılma durumları daha olası. Tabi yaşanabilecek terslikleri olabildiğince önlemek lazım. Eklemler şakaya gelmez.

3 5 dakikalık video atabilmem pek olası değil maalesef çünkü parkur çok dik ve kısa olduğu için toplamda 3 5 dakika sürüyor. Ondan öte kameram yok :D ama her yasakta parkurdan farklı kesitler sunmaya çalışırım 😂😂
Allah işini rast getirsin ve uğurlu sürüşlerin olsun. Arazide çok taklaya geldiğim oldu. 2 yıl önce dik inişimde baraja uçmayı saymıyorum. Bisiklete hakim olamamıştım, cumburlop suya inmiştim. :koptum:
Bir hafta önceki kazamda şehirde yaptığım halde ,kalın kıyafet sayesinde yırttım. Yine de dizlerim ve bileklerim yeni yeni iyileşiyor, çünkü içerden parçalanmışlar.
Parkurun güzel bayıldım. Benim bisiklet şu durumda oradan inmez. Fakat bende bu akıl varken , aşağı doğru salardım kesin. İnişine de bayıldım Maşallah.Sana tavsiyede bulunmak haddime değil fakat tedbir bizden takdir Allah'tandır.

strava6001518727722020664.jpg

Yasakların kalkmasıyla azcık pedallayalım dedik İstanbul tarafından gelen o kadar çok ki trafik benim bile ortalamamı yavaşlattı neyse bu havaların tadını çıkartma zamanı artık 😀

Evet nerede kalmıştık 17 günlük çeyrek kapanma öncesi 3 ay hafta içleri işe gidiş gelişte günde 30 km.'ye sabitlenmiştim.

Şimdi sırada havaların ısınmasını avantaja çevirme var, sabah erken çıkıp Rumeli Hisarı'na kadar kısa bir boğaz turu. Direk sabah 30 km.'yi görünce günlük de 45 km. ilk gün. Günlük 30 kesmiyordu bu baya iyi geldi. Akşamları trafik yoğun ama sabah erken çıkmak büyük avantaj. Bundan sonra mümkün mertebe günlük ortalamamı önceki döneme göre yüksek tutmak için uğraşacağım.

187440179_10159070596845890_3663817981718024847_n.jpg

Geri