Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

Bende 15 Ekim'de 216 dolar a bundle aldım indirimleri takip edin bence
Gümrük vergisi ne kadar çıktı , ben İngiltere de buldum ( 429Dolar ) Bundel olarak ama vergi ne olur diye kafamda soru işareti var

Scudo
Gümrük vergisi ne kadar çıktı , ben İngiltere de buldum ( 429Dolar ) Bundel olarak ama vergi ne olur diye kafamda soru işareti var
TL karşılığını 1.18 le çarpın cebinizde çıkacak tutar budur ☺️

Merhabalar herkese , öncelikle cihaz hakkında hoşunuza giden ve rakiplerinden iyi olmuş diyebileceğiniz özellikler nelerdir? Fiyat ,performans, işlevsellik, kullanım kolaylığı gib gibi özelliklerinden bahsedebilecek arkadaşlar var mı? Özelliklede garmin de kullanmış arkadaşlar varsa ikisi arasında ki farklar ile bahsetmesi çok iş görür bence. Araştırmam sonucu youtube de bir içerik var oda iki teker bir adam element bolt incelemiş. Daha fazla bakış açısı ve deneyim bizleri daha iyi yönelendiri diye düşünüyorum.

Selamlar. Garmin ve Polar saatlerleri koşuda kullandım/kullanıyorum. Form faktörü haricinde yol bilgisayarıyla benzer sayılır . Bisiklet üzerinde ise Wahoo Elemnt Bolt var.

Wahoo'nun en güçlü yanı kendine ve Strava gibi uygulamalara son derece hızlı bağlanması ve yükleme yapması. Uygulama ile entegrasyonu süper ve sorunsuz. 2 saatlik bir logu sadece 1-2sn. içinde gönderiyor. Bu konuda en vasatı Polar özellikle bluetooth bağlantısı fena derecede sorunlu, yavaş, defalarca kopuyor. Garmin ise bildiğiniz Garmin işte hacklenen cinsten :) saçma bir 3ncü parti uygulaması var. Wahoo'nun entegrasyonuna "native" demek mümkün. Malumunuz bilişim işi buluta "cloud" kaydığı için oraya en hızlı ve sorunsuz entegre olan cihazın en iyi cihaz olduğunu söylemek benim açımdan mümkündür.

Wahoo'nun ikinci en güçlü yanı GPS ve haritası. Aaaa! ama bu konuda Garmin'in eline kimse su dökemez diyenler vardır. Ben de öyle sanıyordum meğerse dökülebiliyormuş. GPS bağlantısı gayet hızlı, hassasiyet süper, hiç kopma, sapma yaşamadım. Ankara'lı arkadaşlar ODTU arazisine çıkarsa bir şeyi fark edecek; patikaların bile Wahoo Türkiye haritasında kaydı var ama yılların efsane Garmin'i bomboş ekran veriyor.

Whoo'nun üçüncü en güçlü yanı ergonomisi. Sadece fiziksel olarak güzel ve aerooo değil, ayrıca ekranları ve kullanımı harika. Birileri oturup fena düzeyde kafa patlatmış bu sporcular neyi, nasıl kullanır diye.. Kuvvetle muhtemel Wahoo'nun tasarım mühendisleri de sporcu yani bizim dilimizden anlayan insanlar. Odyo cihazları da böyledir. Kulak ve müzik kültürü olmayan bir mühendise ( dünyanın en iyisi de olsa) iş yaptırırsan tutmayacak bir şeyle karşılaşman kuvvetle muhtemeldir.

Wahoo'nun diğer güçlü yanları mobil uygulama üzerinden tam kontrol, direk wifi bağlantı (Garmin'in üst modellerinde de var) batarya-en azından söyledikleri gibi dayanıyor. Tek tüh dediğim şey Garmin Sanal Partner "Virtual Partner" gibi bir özelliğin Wahoo'da olmaması. Kendinle veya başka birinin performansı ile görsel destekli kapışmak güzel oluyor..

Peki
Wahoo Roam mu?
Wahoo Bolt mu?
tercih etmeliyim.

Son düzenleme:
Yaklaşık 15 gündür wahoo elemnt cihazım sürüş sonunda verileri uygulamaya göndermiyor. Kapatıp açtığımda gönderiyor.
Güncelleme görünüyor fakat onu da yüklemiyor. Aynı sorunu yaşayanınız var mı?

Şimdi telefonla elemnt'i birbirinden sildim tekrar yükledim, bakalım bir sonraki sürüşte düzelecek mi...

arkadaşlar merhabalar elemnt mini kullanan var mıdır

Elemnt Bolt modeli uzun zamandır stoklarda yoktu. Sebep modelin yenilenmesiymiş demek ki. Ekranı renkli yapıp fiyatını da biraz artırmışlar.
IMG_20210525_232156.jpg

Ve inceleme videoları:

Elemnt Bolt modeli uzun zamandır stoklarda yoktu. Sebep modelin yenilenmesiymiş demek ki. Ekranı renkli yapıp fiyatını da biraz artırmışlar.
265188 dosyayı görüntüle

Ve inceleme videoları:

Güzel cihaz olmuş. DC Rainmaker'ın yaşadığı sorunlar var ama makalesinin altına yorum yazan Wahoo çalışanı sorunların Amsterdam özelinde olduğunu açıklamış ve bunun da bu hafta gelen bir güncellemeyle çözüleceğini söylemiş. Edge 830u güzel bir fiyata elimden çıkarırsam deneyebilirim.

Bu roam'a turkiye haritasını nasil yukleyebilirim
Ayrica strava paralı mı ??

merhabalar, benim wahoo bolt cihazım elevation profile göstermiyor maps bölümünde. Sizde bu problemi yaşıyor musunuz?

merhabalar, benim wahoo bolt cihazım elevation profile göstermiyor maps bölümünde. Sizde bu problemi yaşıyor musunuz?

Sadece profil olarak mı göremiyorsunuz yoksa tırmanış verisi hiçbir şekilde yok mu ? İlk aklıma gelen şey cihazın Outdoor modunda değil de Indoor modunda olabileceği ihtimali.

Sadece profil olarak mı göremiyorsunuz yoksa tırmanış verisi hiçbir şekilde yok mu ? İlk aklıma gelen şey cihazın Outdoor modunda değil de Indoor modunda olabileceği ihtimali.
sadece profil olarak göremiyorum. grade değeri elevationu yarı olarak gösteriyor. Outdoor modunda tekrar kontrol ettim. Teşekkür ederim

Wahoo ürünlerini TR'den temin etmenin bir yolu var mı yoksa yurtdışından mı sipariş ediyoruz? TR'de aradım bulamadım.

Yurtdışından hangi siteyi tavsiye edersiniz sipariş için? Wahoo'nun kendi sitesi TR'ye göndermiyor. ((link))

Wahoo ürünlerini TR'den temin etmenin bir yolu var mı yoksa yurtdışından mı sipariş ediyoruz? TR'de aradım bulamadım.

Yurtdışından hangi siteyi tavsiye edersiniz sipariş için? Wahoo'nun kendi sitesi TR'ye göndermiyor. ((link))
benim bildigim , (link) ve ADK (link) var.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
benim bildigim , (link) ve ADK (link) var.
Teşekkürler. Performans'a bakmıştım ama stoklarında yoktu. ADK'yı bilmiyordum, onların stoklarda var gözüküyor. Yurtdışından sipariş edersem ne kadar fiyat fark edecek bir bakayım, belki ADK'dan sipariş ederim aradaki fiyat farkı az ise.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Geri