Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Wahoo Elemnt (ve Bolt) Kullanıcıları Kulübü

Selam herkese,

Wahoo'nun iPhone uygulamasını kullanıyorum, bir bisiklet bilgisayarım yok. Wahoo uygulamasında gördüğüm kadarıyla bir çok sensör eklemek için yöntem mevcut.

Yani ayrı bir bilgisayar almak yerine, telefonumu kullanmam, power meter, kadans, nabız sensörlerini alıp uygulama üzerinden takip etmem mümkün gibi geldi bana.

Bilgisi olan ve tarif ettiğim şekilde kullanan var mı? Bilgisayarın telefondaki uygulamaya göre bir avantajı var mı?

Teşekkürler

Malesef uygulamayı bahsettiğiniz gibi kullanmanız mümkün değil. Wahoo nun gps saatlerinden biriyle eşleştirmeniz gerekiyor.. Direk uygulamaya herhangi bir sensörü bağlamanız mümkün değil..👍

• Beğen
Tepkiler: Noldor
Scudo
Yanlış biliyorsunuz.

Wahoo aynı zamanda her platforma uyumlu sensörler ve trainer üreticisi olduğu için ilgili Wahoo uygulaması da bu işe yarıyor,

telefonunuzun desteklediği tüm sensörleri bağlayabilirsiniz,

30C4095F-F0D2-4C44-9B51-BC42B284D45D.jpeg

Malesef uygulamayı bahsettiğiniz gibi kullanmanız mümkün değil. Wahoo nun gps saatlerinden biriyle eşleştirmeniz gerekiyor.. Direk uygulamaya herhangi bir sensörü bağlamanız mümkün değil..👍

• Beğen
Tepkiler: C.Koc ve Murat B.
Wahoo aynı zamanda her platforma uyumlu sensörler ve trainer üreticisi olduğu için ilgili Wahoo uygulaması da bu işe yarıyor,

Ben de böyle anlamıştım. Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz?

Ben de böyle anlamıştım. Siz bu şekilde mi kullanıyorsunuz?
2017’den beri bolt ile birlikte kullanıyorum ama bolt olmadan da çalıştığını göstermek için uygulamadan ekran görüntüsü aldım, sonuçta bisiklet haricinde koşu ve diğer sporları da destekleyen ürünleri var,
Bu sebeple aplikasyonu bisiklet bilgisayarı olmadan da kullanabiliyorsunuz.

@Gobit saydığınız cihazlar "power metre, kadans, nabız bandı" gibi cihazlar ant+ ve bluetooth iletişim protokollerini kullanarak başka bir cihaza bağlanabiliyor. Ve iPhone telefonlarda da ant+ ve bluetooth bağlantısı mevcut. (benim telefonum Huawei mate 20 pro, benim telefonda ant+ özelliği yok) çok rahat şekilde telefonunuza bu sensörlere bağlayıp kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Gobit
Wahoo fitness uygulaması Decathlon nabız bandımı tanıdı. Ancak Magene sensörümü göremedi. Oysa Urban Biker görebiliyor Magene'yi. Marka mı seçiyor anlamadım 🤔

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin
Merhaba, aslında uzun zamandır aradığım sorunun cevabı sanki burada. Wahoo ve Garmin gibi ürünler bu işi daha profesyonelce yapan kişilere hitap ediyor. Bizim gibi bu iş kısıtlı zaman ve imkanlarla yapmaya çalışanlar için sadece kadans ve nabız ölçen 2 sensör ve gerekli uygulamalarla yapabiliyor olmalıyız.
burda en önemli konu, hangi uygulama ve sensörler ile bu işi en kolay şekilde yapabiliriz? Sadece kadans ve nabız yeterli. Zaten Strava bir çok basic datayı amatörlere sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: Gobit
Ben Decathlon'dan aldigim nabiz sensorunu bile Wahoo'nun uygulamasinda gorebiliyorum. Herhangi bir Bluetooth sensoru Wahoo uygulamasinda kullanip antrenman yapabilirsiniz bence. Zaten dediginiz gibi, Wahoo yol bilgisayari satacagi insana her turlu satiyor, telefonda bu ozelligi paylasmamasi, satislari arttirmak yerine insanlari ekosistemden uzaklastirmaya iter.

wahoo sensörlerini apple watch 5 saatime bağlayabilirmiyim? deneyen var mı? Polar nabız bandını bağlamışlar internette gördüm. Sanırım deneyerek çözücem.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cumartesiolsun
Merhabalar bende wahoo elemnt bold kullanıcısıyım ayrıca bundle paket almıştım 29 Kasım da ilk sürüşümü yaptım wahoo ile dikkatimi çeken birşey oldu uygulamadaki kadans bilgileriyle stravadaki kadans bilgileri örtüşmüyor hız hrm elevation da hiç bir sorun yokScreenshot_2020-11-29-20-36-09-257_com.wahoofitness.boltcompanion.jpg
Screenshot_2020-11-29-20-36-19-591_com.strava.jpg

Anlamıyorum ki nasıl hatalı senkronizasyon oluyor o kadar zor bir olay değil ki benzer sorunları igpsport da da yaşıyordum
wahoo desteğe yazdın mı hiç? Veya strava ya

IMG_20201205_193322.jpg
Ortalama ritme sıfırları dahil et seçeneği kapalı imiş ti onu açtım deneyince yazarım

Merhabalar bende wahoo elemnt bold kullanıcısıyım ayrıca bundle paket almıştım 29 Kasım da ilk sürüşümü yaptım wahoo ile dikkatimi çeken birşey oldu uygulamadaki kadans bilgileriyle stravadaki kadans bilgileri örtüşmüyor hız hrm elevation da hiç bir sorun yok

Merhaba, nereden almıştınız? Bu aralar ben de bundle olmayan versiyondan almayı planlıyorum.

Geri