Xiaomi Mijia hava pompası

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.164
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ayarlarda maks 80 i işaretlemis olabilirsiniz. Orada bisiklet araba vs secenlerinden hiçbirinizi seçmeyin. Sol taraf boş kalsın. O sekilde sisirin.
20211127_183230.jpg

• Beğen
Tepkiler: s0n3r
Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.189
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar ben de bugun bu pompadan aldım. Yol bisikleti presta sibop şişirmeye çok ugraştım ilk beceremedim. Şöyle bir çözüm buldum, aletin basması için lastiği tamamiyle indiriyorum(yani 0 psi oluyor). Sonrasında bagladığımda şişiriyor. Yani lastiğin içinde hali hazırda 80 psi filan varsa ilk onu boşaltıyorum, sonra hava basıyor. 80 psi ın üstüne basamıyorum. Varmı bir tirik noktası? ben neyi atlıyorum acaba?
Ben o cihazın kendi adaptörüyle hiç hava basamıyorum. Decathlon ya da diğer yerlerden aldığım basit adaptörlerle ise sorunsuz çalışıyor. Bazen direnç gösterip hızla ayarlanmış basınca ulaşılmış gibi gösteriyor, o zaman adaptörü söküp tekrar sonuna kadar sıkarak takıyorum, o zaman basıyor. İncelemesini yapan bazı yayıncılara sordum, aynı şekilde kendi adaptörünü kullanamadığını söyleyen de oldu, sonuna kadar çok düzgün sıkınca çalıştığını söyleyen de.
Çalıştıktan sonra 120 psi basmakta sıkıntı çıkmıyor ama. 23mm lastiğin istediği aralık 100-140 psi, 122 civarına ayarlıyorum, sökerken 2 kaçsa 120 kalır hesabıyla kullanıyorum. Presta sibopta hava basmadan basınç ölçmeyi ne bu ne Michelin basınç ölçer beceremediği için kalan gerçek basınç sadece tahmini. Oto sibopta ise kusursuz çalışıyor, bunun ve Michelin'in ölçtüğü değerler tastamam aynı çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: CengoCenk ve s0n3r

Peregrine

Daimi Üye
Tepki
730
İsim
Peregrine
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben o cihazın kendi adaptörüyle hiç hava basamıyorum. Decathlon ya da diğer yerlerden aldığım basit adaptörlerle ise sorunsuz çalışıyor. Bazen direnç gösterip hızla ayarlanmış basınca ulaşılmış gibi gösteriyor, o zaman adaptörü söküp tekrar sonuna kadar sıkarak takıyorum, o zaman basıyor. İncelemesini yapan bazı yayıncılara sordum, aynı şekilde kendi adaptörünü kullanamadığını söyleyen de oldu, sonuna kadar çok düzgün sıkınca çalıştığını söyleyen de.
Çalıştıktan sonra 120 psi basmakta sıkıntı çıkmıyor ama. 23mm lastiğin istediği aralık 100-140 psi, 122 civarına ayarlıyorum, sökerken 2 kaçsa 120 kalır hesabıyla kullanıyorum. Presta sibopta hava basmadan basınç ölçmeyi ne bu ne Michelin basınç ölçer beceremediği için kalan gerçek basınç sadece tahmini. Oto sibopta ise kusursuz çalışıyor, bunun ve Michelin'in ölçtüğü değerler tastamam aynı çıkıyor.
Bende de sizde mevcut olan her iki cihazdan (xiaomi ve michelin) var ve dediğiniz gibi ölçtükleri değerler birebir çıkıyor. Schwalbe presta iş lastikte şişirmeden önce gevşettiğimiz parçayı sonuna kadar gevşetip biraz da fazladan sıkıyorum (dış tarafa doğru) ve pompanın kendi adaptörü ile hizalayıp sonuna kadar çeviriyorum. Basınç göstermiyor, ortadaki düğmeden anlık olarak çalıştırıp hemen durduruyorum işte o zaman basıncı gösteriyor. Bu kısıtlama presta sibop yapısından ileri geliyor ve Decathlon'dan aldığım pompa ucu uzatmalı boru ve adaptör seti de yine aynı şekilde sorunsuz çalışıyor. Bu cihazdan o kadar memnunum ki, ne ayak pompası, ne akaryakıt istasyonu pompası ne de çakmaklıktan çalışan motorlu araç pompalarıyla değişirim. Çok çok çok memnunum.
Ayarlarda maks 80 i işaretlemis olabilirsiniz. Orada bisiklet araba vs secenlerinden hiçbirinizi seçmeyin. Sol taraf boş kalsın. O sekilde sisirin.
277649 dosyayı görüntüle
Aynen ön tanımlı (preset) ayarlar kullanılmamalı keza şişirilebilir basınç aralığını sınırlıyorlar. Yüksek değerlerde hava basmak için, dediğiniz gibi, sol taraf boş kalmalı.