Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yaralar, Yara İzleri, İyileşme Süreci

@ataruh
Haklısınız hocam, artık onun yerine ilk yardım çantalarında "baticon" bulunduruluyor. Çünkü; Tendürdiyot (iyot tendürü) dokularda kimyasal yanığa sebep olabiliyor. .
Halen en zararsızı oksijenli su gibi görünse de o da özellikle an-aerop bakterilere etkili. Ancak ilk müdahalede yaranın yıkanmasında kullanılabilir. Steril izotonik solüsyonlarda bu maksatla tercih edilebilir. Bunlar eskiden olduğu gibi cam şişelerde bulunduğu gibi 100 ve 250 cc lik steril naylon poşetlerde de satılıyor.

@wagnar

Size de geçmiş olsun..

@semrta

Size de çok geçmiş olsun.

Scudo
Geçmiş olsun halil,yaralarının çabucak iyileşmesine sevindim,gerçekten yaralar gözardı edilmemesi bi durum,

Halil çok geçmiş olsun.İnşallah çarçabuk izsiz bir şekilde atlatırsın.

http://img92.imageshack.us/img92/7385/yarajx5pm2.jpg

Halil'cim merhaba

Çok geçmiş olsun. Ama merak etme, yakışıklılığından hiç bir şey kaybetmemişsin. :)
Sanırım, hiç bir iz kalmadan da geçip gidecek, tüm yaraların.

Geçmiş olsun diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsınız. Umarım tekrarını yaşamazsınız.
Yaralar, dikişler, yara izleri falan sözkonusu olunca bir konuya da ben değinmek istedim.
Özellikle daha derin yaraların ya da cerrahi müdahalelerin sonucunda yaranın iyileşmesi sürecinde vücudumuz yaradan kaynaklanan boşluğu doldurmak için bir çeşit bağ dokusu üretiyor. Kişiden kişiye farklı olmakla birlikte bazen bu bağ dokusu üretimi gereğinden fazla, aşırı bir derecede olabiliyor. Bu durumda da yaranın bulunduğu bölgede bu bağ dokusu yarayı birleştirmenin ötesinde yaradan taşarak "Keloid" adı verilen, yara hattı boyunca bir kabarıklık şeklinde beliren bir oluşuma sebep oluyor.
Cildinizin keloid oluşturma konusundaki hassasiyeti konusunda bir fikriniz yoksa bu türlü bir yaralanmayla karşı karşıya kalırsanız, iyileşme sürecinde mutlaka bu konuya da dikkat etmenizde fayda var.
Keloid oluşumunun önlenmesi ya da en azından kontrol altına alınması çeşitli ilaçlarla mümkün. Tabii ki bir doktor gözetimi altında.
Sırtımdaki bir dikişli yaranın iyileşmesi sırasında benim başıma geldi. Sırtımda olduğu için zamanında farkedemedim ve keloid oluştu. Keloid oluşumunun tıbbi bir bir zararı yok ama erken müdahale edilseydi en azından görsel olarak daha düzgün bir sonuç elde etmiş olurdum.
Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç
Halil ve bisiklet kazası geçirenler. Büyük geçmiş olsun. En kısa zamanda iyileşirsiniz.

Ben de bisikletle hızla giderken çocuğun uçurtma ipine boğazım takıldı. Freddy kabusu gibiydi. Boynum kesilmedi ancak feci halde yanık olmuştu sürtünmeye bağlı.

O zaman baticonu bilen yok tabi tentürdiyotu sürünce oraya benim de diyotlar attı icabında. Şimdi iz yok Allah'dan.

Büyük geçmiş olsun..
Abimin başından da yakın zamanda bir kaza geçti ve yaraları çok berbattı..İyileşmesi uzun zaman alacak gibiydi.Komşumuz televizyonda reklamı çıkan bir krem vardı.Reklamında da salyangozun kabuğu kırılınca çabucak tekrar yeni bir kabuk yapmasını sağlayan maddeden yapılmış olduğunu anlatıyordu...Ve 2 günde inanılmaz şekilde iyleşti..

çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede iyileşirsiniz

dostum bunu her defasında söylüyorum tekrar söliim :geçmiş olsun:)
beni sorarsan acılara mahkum dewam:(

Wagnar, Msconfig, Selim Çam, Boreas, Ataruh, Hakan Abi, Semrta, Mehmet_svm, Pelin90, Tuğrul Abi, Ender Abi, Gunesak, Abdullah, Gokselkurt ve Elman hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Yaralarım oldukça iyi durumda :) Hatta beni 1-2 gün ara ile gören arkadaşların yüzünde, yaranın oluştuğu ilk günki şaşkınlığa benzer bir ifade yine oluşuyor :).

Bu arada ilacın adını vermeme nedenim "reklam yapmama" duygusu değil :). Unutmayın, ben işletmeci adayıyım, reklam benim ruhumda var :D.
Ancak sonuçta bu bir ilaç, bu bir kimyasal. Her ne kadar şifa dağıtan bir madde de olsa, insanların gözünde iyi bir yeri de olsa ne olacağı belli olmaz. Herkes için belki aynı etkiyi yapmayabilir. Kimseye yarım yamalak bilgi vermek istemem, tam bilmediğinde susmayı sevenlerdenim kısaca... :)

Umarım bu bir bisikletçinin son düşüşü olur :D Bundan böyle hiç bir bisikletçi düşmez, düşse de yaralanmaz, yaralansa da çabuk geçer, çabuk geçmese de iz kalmaz, iz kalsa da karizmatik görünür :):)

@Tuğrul

Ellerin dert görmesin Tuğrul Abi :D
Valla orjinali gibi olmuş, birazcık kızarıklık var ama ben şimdi onu RGB dengesiyle oynayarak yok ederim :p

cok gecmıs olsun bende gecen hafta dusmustum dagdan assagı ınerken hızım da 40 vardı ve bırde spd wardı allahtan ustumde uzun kollu kask eldıven vardı ama bacaklarım cok kotu oldu bırde kollarımd cızın ve morluklar cok fazla hala gecmedı:)

cok gecmıs olsun halıl. benımde en son dustugumde burnumda bı ız kaldı gece gece bellı olmuo ama gunes altnda baya bı bellı oluo. olusan kabukları ıykı yolmamıssın ben dayanamayım yoldum sımdı ız kaldı. tekrar gecmıs olsun

Bora_jb ve Penelope teşekkür ederim.
Yahu şu kabuk yolma olayı ne berbat bir huydur. Hani o yara tatlı tatlı kaşınır da yolarsınız :D Allah canım çekti vallahi.
Aman arkadaşlar, siz siz olun, dokunmayın yaralarınıza...

Geçmiş olsun Halil'cim Allah korumuş.

Kaza geçiren diğer arkadaşlarımıza da geçmiş olsun.

Gecmis olsun,goruldugu kadariyla baya hizli iyilesiyor yaralar.Kasintisiz atlatirsin umarim:)

Derya Abi ve Scorpion99 çok teşekkür ederim.
Bu yanağımın yanındaki derin yarada bir "hatıra" kalacak gibi duruyor :D ama o da dağ bisikletçisinin şanındandır değil mi ;)

Tekrar geçmiş olsun diyorum. “Bi’şey olmaz” diyeceğim, çünkü hakikten birkaç ay sonra esamesi okunmuyor yaraların ve izlerin. Tabi böyle kuru kuruya konuşmak olmaz :) fotolarla örneklendirelim.

Kendi geçirdiğim estetik ameliyatlı kazadan... İlk foto ameliyat sonrası, ikincisi de 11 ay sonra... (20 kadar dikiş, titanyum yanak, kafatasında çatlak ve diğer izler...)

http://img502.imageshack.us/img502/617/photo01181ahv8.jpghttp://img502.imageshack.us/img502/5397/dsc0081ads1.jpg

Herkese dikkatli sürüşler...

Çok geçmiş olsun. Benden daha bilgililer yazdığı için yara izi konusunda birşey diyemeyeceğim ancak bu vesile ile hepimizin tetanoz aşılarının tam olması gerektiğni hatırlatmak istedim; sadece düşerek değil; yaz geldi şortla/kısa taytla ormanda her binişimizde bacağımızın heryeri diken çiziği içinde kalıyor zaten.

Bulent

Hammurabi geçmiş olsun gerçekten. Bu konu böyle devam ederse 18+ olacak gibi görünüyor :). Aman diyelim Allah hepimizi korusun.

Bülent Abi hatırlatman aslında gerçekten çok yerinde. En son ayağıma çivi battığında (İlkokul 4) tetanoz aşısı olmuştum. Aradan "birazcık" zaman geçmiş :). Tazelesem pek fena olmayacak gibi...

Geri