Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Scudo
@Cem cm
Güney Afrika Qhubeka fonu ile alakası var.Çok konuya vakıf değilim ama patlamasını istemem.

@Cem cm UAE Emirates ,Simon Yates ve Richie Porte ile ilgileniyormuş.

Yates,Porte,Aru ve Dan Martin ilginç olabilir.

UAE de para çok da iş,onları isteyen var mı ? UAE sponsoru bianchi olmuş.Takım renklerini değiştirirler artık,bianchi rengi malum yakışmaz.Lotto rengiyle gayet uyumluydu yahu
BMC bisikletleri pelatonda devam eder de kime eder bilinmez
Viviani bence elit bir sprinter değil,eksiği fazla,Bennett çok geride kaldı,ön grupta değildi ona rağmen ikinci oldu

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
@hamlet2006 Chris Froomea ağıt geliyor yarın.

Dağlar dağladı beni
Gören avladı beni
Ayırdı zalım felek
Derde bağladı beni

Vay bana vaylar bana
Su vermez çaylar bana

Yazar, Monte Zoncolan'ı böyle anlatmış.

Birçokları için İtalya Turu’nun şahikası Zoncolan’dır. Üç taraftan da tırmanılan dağın en zorlu rotası Sutrio’dan yapılan çıkıştır. Ama ne yaparsanız yapın ortalama 10 kilometrelik yolda 1100 metre irtifayı almak zorundasınız! 100 yaşını devirmiş olan Giro’ya, Zoncolan’ın katılışı nedense ancak 2003’te oldu. O gün zirveye ilk çıkan Gilberto Simoni, Giro’yu da kazanan isim olmayı bildi. Zoncolan, sonrasında 2007, 2010, 2011, 2014 yıllarında da kullanıldı ve İspanya Turu’ndaki Angliru ile birlikte bisikletçilerin en çok korktuğu zirvelerde biri olmayı başardı. Peki ama neden? Ovaro kasabasından başlayan tırmanış 10,1 kilometre boyunca devam ediyor ve ortalama eğim %11,9. Orta kısımlarda %16’yı bulan eğim bazı noktalarda %22’yi bile görüyor! Üstelik Fransa Turu’nun daimi kraliçesi Alpe d’Huez gibi virajı da boldur Zoncolan’ın. Böyle rotaları tırmananlar bilir; eğim o virajlarda bir anda katlanıverir. Üstelik yarışın son bölümü, hava şartlarının uygun olduğu zamanlarda, toprak bir yolda da yapılabiliyor! Eğim o kadar zorlayıcı ki kimi zaman yarışı takip eden kameraman ve hakem motosikletleri bu dikliğe dayanamayıp bozulabiliyor ama bacaklar her şekilde pedal çevirmeye devam ediyor.

gallery.jpg

@Cem cm Froome 50-34 aynakol ve 11-32 ruble kullanacakmış.Froome yüksek kadansı sever.

@Kudret Kurtcebe
Froomey 50-34 ve 11-32
Yates 52-36 ve 11-30 kullanacakmış.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
O @hamlet2006

Ordan tanışıyoruz zati kendisi ile
zati bende artık 11 'li 11/32 'e gececem vakit geldide parada uçtu yani

@hamlet2006

Yates [ cemin dediği doğru ise şaibeli adam ] froome 'u gecebilirmi,52 diş çevirir ise ,arka kaç olacak o önemli yani kaçıncı diş ile çıkacak 11 /30 'da

@hamlet2006

Benim ön 50 /34 arka 10 'lu 11 /34 tabi 34 /34 'de yüzde 23 'de traktör oluyor bisiklet :(

Kudret Ağabey ,
Simon Yates şaibeli değil,gönül rahatlığı ile desteklenebilir.
Simon Yates 2016 yılında Paris Nice Koşulurken alınan numunesinde yasaklı ''terbulatin'' maddesine rastlandı.Yates’in o zamanki takımı Orica-GreenEdge, Yates'in astım hastası olması nedeniyle TUE kapsamında bu maddeyi tedavi amaçlı kullandığını, takım doktorunun yarışma yetkililerine gereken belgeleri vermeyi unuttuğu için bu durumun yaşandığını ve sorumluluğun tamamen kendilerinde olduğunu ifade etmişti. Astım hastalığı bulunan sporcularda "terbulatin" maddesinin kullanılmasına belli ölçülerde izin veriliyor.Zaten izin verilen değerleri de aşmamış.Sadece Doktor UCI'a bildirimde bulunmayı unutmuş.Kısacası Operasyonel hata var.Kötü niyet yok
Bir de Yates doğuştan astım hastası,Froome gibi sonradan astımlı değil.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
@Kudret Kurtcebe Konuyla alakası yok ama konusu açılmışken fikrini almak istedim. Ben de ön 50/34 arka 10'lu 12/28 kullanıyorum. Benim arka aktarıcı 30 dişliye kadar destekliyor bildiğim kadarıyla. 30'luya geçsem çok fark eder mi sence abi? Yoksa gereksiz masraf mı olur?

@Ilter Elmas

Valla esasında düzde fena değil ,ama sert eğimler diyorsan 11 'li 11 /32 olabilir,
Şu durumda en sertte 34 /28 adamı acaip yorar 'ama bence çalışma yapar isen uludağda valla o ruble ile millete tozunu yedirirsin bunu nerden biliyorum,eski şampiyonu 10 km 'lik tırmanışta yakalayamadık,neden ?çünki bende 50 /34 arka onlu 11 /34 var,resmen mtb rublesii tabi,ama dizde sıvı eksilmesine çare bu idi, feridun dostumda ise on 52/36 arka 11 /23 idi nereye yakalıyorsun ,adam resmen uçtu,benden 7 yaş büyük
Şunu bence unutma 12 /28 ruble çalışma disiplini gerektirir bol bol eğimlere dala dala sürati yakalama şansın var,yalnız asla limitlerini aşma ,dizde sıvı eksilmesi olabilir
Birde son yaprağı 30 diş olan ruble varmı ona bakman lazım tabi,

@Kudret Kurtcebe Anladım abi. O zaman ben biraz daha kondüsyonumu geliştirip kendimi deneyeyim. İlerde duruma bakıp karar veririm.

Geri