Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Tour of Norway 2.etabı Edvald Boasson Hagen kazandı.
Eddy the Boss
DdalhJvV0AA6RPi.jpg

@Bigpatron
Lars Boom diskalifiye edilmiş.

Bu da video görüntüleri
(link)

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar
Scudo
@hamlet2006

Sağ kroşe ve nakavt .kırmızı kart ,lars boom,bu günü unutmayalım,:islik::islik::islik::islik::islik:

@Akupunto
Yarışacaksanız,aynakolu ikili olan bisiklet almanız lazım..Triban 500 üçlü..Triban 520 üçlü..Triban 540 ikili..
Bütçe iyiyse triban 540 alınmalı..Kötüyse triban 500 alınıp,aynakol değiştirilebilir ama ne kadar sağlıklı olur,hiç bilmiyorum..Bunu telefon açıp,şubelerden birine sormanız lazım..
Ayrıca triban 500 yarış bisikleti değil..Bunu es geçmeyin..Endurance kadro,yarış kadrosu değildir..Yani yarışacaksanız,bu modeller size uygun olmaz..

@hamlet2006
Edwald hem doğum gününde hemde Norveçin ulusal bayramında etabı kazandı :) Televizyonda muhtemelen diskalifiye olacağını konuşuyordu yorumcular. Ayrıca bu ilk vukuatı değilmiş geçen senede Edwald Boasson'u ittirerek nerdeyse düşmesine sebebiyet vermiş. Lars boom abimiz külhanbeyine benziyor yani :p:p

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
@Bigpatron Tour of Norway'de fırsat bulup canlı canlı izleyebileceğiniz bi etap var mı?Bergen taraflarına tur geliyor mu?

Norveç denildiğinde hep aklıma büyük sprinter Thor Hushovd gelir.
imagese2.365dm.com-WATSON-00003445001_2980258.jpg

Genel klasman
Ekran Görüntüsü (45).png

11.Miguel Angel Lopez +3'17''
12.Chris Froome +3'20''

Dünkü ve bugünkü etaplarda etaba gitmeye çalışan Team Skylı sporcular vardı.Bu durum Team Sky Sportif direktörü Nicola Portal'ın Chris Froome'u gözden çıkardığını gösteriyor olabilir.

@hamlet2006 Sam Bennet olgunluk dönemine erişti bence artık. Endurance ı yüksek bir saf sprinteri oldu boranın. Biraz da çalışsalar saganın domestiği olabilir mi ne dersiniz?

Bugünkü etabın gerçek bir şampiyon iç güdüleriyle kazandı resmen.

@Cem cm
Kazanmayı bilmek önemlidir.Bazı bisikletçiler için psikolojik sınırlar vardır.O psikolojik eşik aşılınca sonra tutması zor olur.Mesala Greg Van Avermaet için 2015 Tdf de Rodez etabında Sagan'ı geçmesi ve 2016 Rio Olimpiyatlarını kazanması @MehmetAliB. Üstadım daha iyi bilir.
2015 Tdf Greg Van Avermaet'ın Sagan'ı yenmesi

Sam Bennet için ise bu psikolojik eşik Türkiye Bisiklet Turu ve Giro oldu.
Sam Bennet'in Viviani'yi geçmesi

@Cem cm
-Sagan'ın gitmediği yarışlara baş sprinter olarak gider.
-Bazı yarışlarda Sagan'ın pahoson pilotu (sprinte götüren son sprint domstiği)olabilir.Klasiklerde ise Daniel Oss,Sagan'ın baş domestiğidir.Sam Bennet ,hatta Oss'dan daha iyi yokuş çıkıyor gibi.
-Bence Matteo Trentin'in Quick Step'ten ayrılıp Scott'A gidip bahar sprinteri olması gibi Bennet da Bora'dan ayrılıp başka bir takımda Bahar Sprinterine dönüşebilir..Hem yokuş çıkabiliyor,hem de uzun kmlerde endurance'i yüksek.
Ayrıca Sam Bennet'in ,insani olarak da iyi birisi olduğu söyleniyor.Yolu açık olsun.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Peleton,Ferrara'dan Nervasa della Battaglia'ya doğru 180 kmlik düz bir etapta gidecek.Bugün geçiş etabı olacak.Finişten önce geçilecek düşük eğimli Montello tırmanışını saf sprinterleri zorlayacağı düşünülmüyor ve toplu sprinte gidileceği bekleniyor.
Kısacası bugünkü Montello yokuşu dünkü Tre Monte yokuşunun etkisini göstermesi beklenmiyor.
Sprinterlerimiz:
*** Elia Viviani, Sam Bennett
** Sacha Modolo, Danny van Poppel
* Niccolo Bonifazio, Jens Debusschere, Ryan Gibbons
stage-13-profile.jpg

Matej Mohoric 'in son şakası hiç güldürmedi

@Cem cm Radyo iletişim problemi yaşamışlar.

Maglia Ciclamino (Sıklamen Mayo)
DdTudleX0AARsJ1.jpg large.jpg

@Cem cm İzole olan sıklamen mayo:D

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Sam Bennet kendini dünkü sprintte Jack Sparrow'a benzetmiş.:D
(link)

az önce berkem le sarperin anlattığı olay tam nedir ya enteresan bir durum;
Adam Hansen ve Tim Wellens geçen yılki gironun 6.mı 8.mi etaplarında kaçışa girip sonra bir ağacın arkasına saklanıyorlar peloton geçince de arkadan gelip onları kandırarak öne geçiyorlar falan ama buna dair link ya da video var mı enteresan buldum görmek istedim.

@akifovsky Bu seneki 8.etap
(link)

Adam Hansen asla akıllanmaz.Peletonun en komik en muzip adamı kesinlikle Adam Hansen'dir.:D

Adam Hansen'den inciler

Adam Hansen'i seyirciler çok sever.

Adam Hansen'in suluğunu verip seyirciden bira alması

@hamlet2006
Malesef yok, etapların olduğu yerler biraz uzak kalıyor. Thor Hushovd şimdi bir televizyonda bisiklet yorumculuğuna başladı :)

• Beğen
Günler sonra nihayet bir sprint finişine denk gelip,bir etabı izleyebildim.
Viviani gene yaptı yapacağını:koptum:..

Birde dikkatimi çekti,podyum kızları bu sene çok fena öpüyor...Belki ruj reklamıdır bilemiyorum ama yanaklarda iz çok belli olsun diye buseyi abartıyorlar sanki:)..

@cazci :D dün ben de dedim "aha şimdi Bennet'ın sevgilisi yolacak bunların saçını başını" :D

Biryerde okumuştum ama neresi aklımda değil, podyum hatunlarını kaldırma gibi birşeyler zırvalıyorlardı. TDF'de olabilir.

• Beğen
Bahrain Merida,takım araçlarını Cinquecento'ya çevirmiş.:harika:
Dde_P6rVMAEF891.jpg

@Bigpatron Bi çok organizasyon kaldırmaya başladı vuelta ve tdf de kaldıracak galiba. Podyum kızları isyanlarda feministler yüzünden ekmeğimizden oluyoruz diyolar :D

BMC Racing Team,Giant bisikletlerine ;Giant kullanan Team Sunweb Cervelo bisikletlerine geçerken Cervelo kullanan Dimension Data takımı ne kullanacak?:krktm::okyrm:
Dimension Data'nın ana sponsoru Deloitte de BMC'nin anasponsoru olacakmış.Dimension Data hem ana sponsorunu hem de bisikletlerini kaybedecek.
Peki BMC bisikletleri peletondan gidecek mi?

DdfbOwMVwAAk2lf.jpg

Geri