Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

@hamlet2006

157566 dosyayı görüntüle

Bu etabın stratejisi acaip,ilk baştan sert eğim ,finalde düz ve atağa uygun,Chavez baştan ilk dik eğimde başarılı olamadı,1 dakika fark bile fazla,burda acaip bir dayanıklılık olması lazım baştan ilk eğimde kopartanlar sonda finalde atağa geçecek gücü kendinde bulanlar ipi göğüsleyecekdi zati

Bana öyle geliyorki burda birileri Chavez'i ekarte etmeye çalıştı,baştan dik eğimde tempolu çıkış bunu gösteriyor bence chavez buna cevap veremedi

Scudo
@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey
İşi karıştıran genel klasman iddialısı olan Chavez'in dediğin gibi etabın başında sert eğimde geriye düşmesi.Chavez yokuşta zamen kaybedince,FDJ,Sunweb,Sky gibi diğer rakip genel klasman iddialıları tempo yaparak fark açmaya çalıştılar.Tempo yapıldıkça da etabı kazanmak için atak yapan kaçış grubunu da yakaladılar.Normalde etabın baştan kaçışa gitmesi gerekiyordu.
Etap başladığında yokuştan yararlanıp kaçışa sporcu sokmaya herkes çalışınca tempo anormal arttı.Bu sırada bir de baktılar ki Chavez tutunamamış.Sonra köpekbalıkları kan kokusunu aldı ve tempo yaparak Chaveze fark açtı.

• Beğen
Tepkiler: Ronin45
@Kudret Kurtcebe Kudret Ağabey,
Sert eğimli Monte Zoncolan etabı var.(14.etap).Froome orada birşeyler yapamazsa 3.haftadaki zor etaplara girmeyebilir.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Peleton ;bugün Assısi'den Osimo'ya giderken Michele Scarponi'yi saygıyla selamlamak için memleketi Filottrano'dan geçiyor.
scarponi-15213-kRSE-U110024092474671DG-1024x576@LaStampa.it.jpg

Etap Profili
G18_T11_Osimo_alt_jpg.jpg

Etap profili itibariyle kaçışçılar ve puncheurlara çok uygun bir etap.Özellikle kısa,sert ve bir kısmı arnavut kaldırımlı yolda geçilecek patlayıcı son yokuş bize puncheurları işaret ediyor.
Arnavut kaldırımlı, dar yollar deyince taşlı klasikleri dolayısıyla Zydenek Stybar ve Mads Pedersen gibi klasikçileri de aklımıza getiriyor.
*** Tim Wellens, Zdenek Stybar, Diego Ulissi, Enrico Battaglin
** Matej Mohoric, Gianluca Brambilla, Alexei Lutsenko
* Davide Formolo, Mads Pedersen, Ben Hermans, Valerio Conti

Son Yokuş
G18_T11_Osimo_ukm_jpg.jpg

yates'in ara finiş kapısındaki sprinti harikaydı. alman bisikletçi iyi geldi finali yapamadı ilk zaferini kıl payı kaçırdı

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
Tour of California 3.etap sonrası
DdRaEecUwAABzvP.jpg

Genel klasman
DdRaEebVMAAFtSL.jpg

@Cem cm

Süpürge arabası bu kadar güzel anlatılamaz.
Herhalde Kalifornia Beverly Hills'de yeni açılan ''1 dolarcı'' süpürge arabasına sponsor olmuş.:D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
:kptmya::D:D

Toms Skujins geçen sene bi yerlerde korkunç bi beyin sarsıntısı geçirmişti. Devam etmeye çalışmıştı biraz gidip yine düşmüştü. Galiba inişlerden birinde önüne yılan çıkmış tam hatırlamıyor haliyle. İlk düşüşün görüntüleri yoktu.

Çok sempatik adam

Trek de yine iş yok...!!! :acpsnr::acpsnr:
Brambilla 28'inci ve 15 dk geride:booo::booo:

• Beğen
@Emre Yönlüer

Çok normal.
Brambilla'yı zorla genel klasmancı yapmaya çalışmak en büyük hata.
Brambilla aslında bir puncheur.Yapması gereken kaçışa girmek,etap kovalamak ve tek günlük yarışlara yoğunlaşmak.Hiçbir zaman genel klasmancı olamayacak.

Mesala bugünkü etap Brambilla'ya uygun

Simon Yates bir etap daha almış :krktm:
Tom sabit her zamanki gibi.
Chris yine ilk 10dan düşmüş.

@Cem cm
Ben doping yapmamıştım diyen adam ilk 10 a giremiyor....:kedicik::kedicik:

• Beğen
Yates Giro'da bugün yine pembe mayosuyla etap aldı,gönülleri fethetti:harika:
Yates ve Domuolin kapışmasını izlemek iyi oluyor..Şu ana kadar ki performansı ile Giro'yu hak eden Yates..Salt zirvede olduğu için değil,agresif olduğu,pembe mayonun hakkını verdiği için..
Bir de şöyle düşünüyorum..Yates'i,üzerindeki pembe mayo ateşliyor..Adeta mayo,Yates'e gaz veriyor..Bunu görmek zor değil..

Şimdi bu froome tour de france kazanirsa inanir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer
Simon Yates'in Chavez'e hediye ettiği Etna Etabı ve kazandığı etaplar Yates'in tırmanışçı karekterine uygun olan etaplardı.Rakipleri Yates'in kazandığı etap sayısı için değil bütün etapların sonunda göstermiş olduğu tazelikten korksun, en ufak bir yorgunluk belirtisi dahi göstermedi.:krktm:
Üçüncü hafta geçilecek dağlık etaplar Yates'e kazandığı etaplar kadar uymuyor.Buralarda Pozzovivo ve Pinot gibi saf tırmanışçılara göre durumu nasıl olacak buna da bakmak lazım.

@Cem cm

Birileri ''pozitif'' mi çıktı?

@hamlet2006 yok ama flash back olacak 2016 Paris Nice

(link)

Bunlar da Youtube kıraathanesindeki bazı yorumlar

157695 dosyayı görüntüle

"Amerikalıların Büyük turları aldığı zamanları hatırladınız mı? Şimdi aynısını İngilizler yapıyor"

Tom arkada son nefesini verirken bu delikanlının yüz ifadesi benim de hoşuma gitmedi açıkçası

@Cem cm Üstadım, Yateslerin durumuna çok takılma .Çok önemli birşey olmadığını hatırlıyorum.
Yarım yamalak aklımda kalan;doktor ve takım Yates'in izinli kullandığı ilacın reçetesini uzatmayı unutmuş galiba.Doktor suç benim diye sorumluluk almıştı.Otoriteler de çok üzerlerine gitmemişti.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Froome yine powermetreye takılıp kalmış.Powermetrede gösterilenden daha fazlasını Yates,Dumoulin,Doctore ve Pinot yapıyor.
Froome bugün de 40 sn daha kaybetti ve Yates ile fark 3'20'' ye çıktı.
DdVpIu_X4AMT921.jpg

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.
Geri