Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Bugün günlerden kaçışın günü.
Bugün Giro'da olsaydı bütün gözler ünlü kaçış uzmanı yani baroudeur Thomas de Gendt'in üzerinde olacaktı.Ama malesef yok:(
image.jpg

Biraz da etap profiline bakalım.
Etap bize tek kelime ile ''kaçış'' olacak diyor
stage-10-profile.jpg
Gördüğünüz gibi daha etaba başlar başlamaz dik bir yokuş gözüküyor.Burada hemen hemen her takım kaçışa birer adamını sokmak isteyecektir.Bu kaçışa girmek için kimliğinizde ''genel klasman iddialısı'' yazmasın yeter.Sprint takımlarının yarışı kontrol etmeye çalışması çok düşük gözüküyor,kaçışa izin çıkması en muhtemel senaryo.Kaçışa girenlerin seçkisi de Annifo denilen punchy(kısa ve sert) yokuşunda olacak.Burada macera sever yokuşçu kaçışçılar ön plana çıkacak.Kim olaki bunlar :Robert Gesink, Tim Wellens, Davide Formolo, Giovanni Visconti ve Matej Mohoric gibi sporcuları sayabiliriz.

Olağan şüpheli tayfası.
Tim Wellens, Luis León Sánchez, Koen Bouwman,Gianluca Brambilla
Robert Gesink, Davide Formolo, Matej Mohoric, Jarlinson Pantano
Tony Martin, Giovanni Visconti, Alessandro De Marchi, Alexei Lutsenko

Baktık ki Sprinter takımları kaçışı nötralize ettiler- ki olmasını pek bekleyen yok-
O zaman sprinterlerimiz:Elia Viviani,Sam Bennett,Sacha Modolo

Dün dinlenme günüydü,bu kaçışa gideceklerin bacaklarının taze olacağını ve şanslarının biraz daha yüksek olacağını gösteriyor.

Genel klasman liderleri arasında zaman farkları oluşması kesinlikle beklenmiyor.

Scudo
@Cem cm Quick step velespiti ise bugün kovalamaca var demektir:okyrm:

@Cem cm
Bugün sprint takımları etabı kaçış grubuna bırakır.Bora demişken, Davide Formolo da kaçanlar arasında mı? Kaçış grubunda kimler var söyleme şansın var mı?

Sanchez in kaçışa girmesi normal.Kambersiz düğün olmaz

8. etapta Adam Hansen ve Tim Wellens kaçış denemiş ama peleton kısa sürede yakalamış bu ikiliyi. Daha sonra bu ikili peletonun arkasına geçmiş ve bunu farketmeyen katusha başlamış kaçan bu ikiliyi yakalamak için bastırmaya.(wild goose chase - olmayan birşeyi takip etme/yakalamaya çalışmak) Bütün peleton çok gülmüş katushanin bu haline. Anlaşılan yarıştıkları kadarda eğleniyorlar

@Bigpatron Team Katusha; Giro'ya bile yanlışlıkla geldi.Hangi amaçla geldiklerini kendileri bile bilmiyordur herhalde.:D

• Beğen
Tepkiler: Semih Cavdar
@Bigpatron Bi yerde okumuştum eski bi taktikmiş bu önü çalışmaya ikna etmek için :D bilmiyoz tabi ne kasar bilinçli yaptılar. Keşke kaçsalar ikisini kaçışta izlemek çok güzel olur benim için:)

@hamlet2006

Henüz izleyemiyorum abi. :bsmagryr:

Bu sene iyi kaçış yaptı

Zaten yayın başlamamış sanırım live coverage da yok bilgi alamıyoruz pek

@Cem cm Yayın bir an önce başlasa ;yokuş ile başlayan etapta ortalık karma karışık olabilir.:krktm:

Son yıllarda Vuelta'da gördüğümüz gibi "power race " tarzında değil bu etap. Çünkü çok uzun, zaman farkı oluşmayacaktır.

@Tolga Çelebi Teorik olarak baroudeurlere gitmesi gereken bir etap.Genel klasmancılar birbirlerine zaman farkı açamaz.Zaman farkı oluşabilmesi için genel klasmancılardan birilerinin başına kötü bir şeyler gelmesi gerekir.

Son 40 km de kaçan Bahrain Meridalı Matej Mohoric, kaotik etabı kazandı.
DdP3pfvXkAA21Li.jpg

@hamlet2006 arka grupta da 3.lük sprintini Sam Bennet aldı. Adamımız Adam Hansenın son atağı tutmadı. Sam Bennet hayli geliştirmiş kendini bu kış turdan sonra.

@Cem cm
Sam Bennett 4.etaptaki yokuşta da vardı,yokuş çıkabiliyor.Endurance olarak da iyi gibi ,bence bahar sprinterine doğru evrilse klasiklerde çok iyi olabilir.

@Cem cm Chavez ne olacak sence?

@Cem cm
Mitchelton Scott ve Yates için hayırlı oldu diyebiliriz.Chavez,Yates'in süper dağ domestiği olur.

Günün kaybedeni
Estaban Chavez:''Giro ile aramda aşk ve nefret üzerine zor bir ilişkim var.Sadece birkaç gün önce kariyerimin en iyi günlerinden birinin keyfini çıkardım.Ama bu hayat,elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz.Önemli olan hâlâ lider mayosuna sahip olmamız.Bizim planımız değişmeyecek.
Biz sorunlarımızı hâlâ anlamaya çalışmaktayız.Sadece dayanıklılığa ve güce sahip değildim ve ilk tırmanışta en iyisini yapamadım.Takımımla birlikte yakalamayı denedik,bir dakika içine indirdik fakat sonra olmadı.
Amacımız takım olarak değişmiyor. Giro'yu kazanma fikri ile başladık ve bu plana devam edeceğiz.'' dedi.

DdOyItHXkAAwCXx.jpg

Geri