Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yarış gündemi

Alaphilipe halen toparlayamamış.Türk bir bisikletçininde bu seviyede yarışıyor olması güzel bir duygu,Mustafa Sayar (Sakarya takımında) ortalarda pek görünmedi ama olsundu...En azından üzerinde Türkiye yazan formanın orada olması bile hoş.
(link)
. Gerçekten güzel bir duygu , teşekkürler paylaşım için.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Scudo
Herkese merhaba, keyifli forumlar.. 🙋‍♂️ Ulusal ya da uluslararası yarışlarda, bisiklet hakkında hangi nitelikler ölçülüyor? Elbette bu işin standartları vardır ancak örneğin ben cannodale in değil de ay I tesislerde üretilen "GT" marka bisikletle yarışa girebiliyor muyum? Ya da replica bir karbon kadro ile ya da herkesin karbon tercih ettiği bir yarışa aliminyum kadro ile girilebilir mi? Yol yarışında tek ölçü ayna kolun 2 li olması ya da en düşük 6.5 kg altı olmaması olur mu?

Herkese merhaba, keyifli forumlar.. 🙋‍♂️ Ulusal ya da uluslararası yarışlarda, bisiklet hakkında hangi nitelikler ölçülüyor? Elbette bu işin standartları vardır ancak örneğin ben cannodale in değil de ay I tesislerde üretilen "GT" marka bisikletle yarışa girebiliyor muyum? Ya da replica bir karbon kadro ile ya da herkesin karbon tercih ettiği bir yarışa aliminyum kadro ile girilebilir mi? Yol yarışında tek ölçü ayna kolun 2 li olması ya da en düşük 6.5 kg altı olmaması olur mu?
bildiğim kadarıyla kadroların UCI onaylı olması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Uluslar arası standatlarda bisikletin en düşük ağırlığı 6.8 kg olmak zorunda bunun altında ağırlıkta yarışması yasal değil. Kullanılan kadronun alüminyum yada karbon olması tamamen kullanıcıya kalmıştır. Peter sagan 2019 yılında Tour Down Under yarışında Specialized Alle Sprint Disc kullanmıştı. UCI, yarışlarında kadrolarda ISO 4210 standartı arıyor ama bu amatörler için geçerlimi bilemiyorum. Aynakol konusunda ise yaprak kullanan takım vardı geçtiğimiz senelerde ama pek tercih edilmedi anlaşılan zira her takım 2'li kullanıyor.

Burada detaylı bilgiler var ingilizce olarak

(link)

Uluslar arası standatlarda bisikletin en düşük ağırlığı 6.8 kg olmak zorunda bunun altında ağırlıkta yarışması yasal değil. Kullanılan kadronun alüminyum yada karbon olması tamamen kullanıcıya kalmıştır. Peter sagan 2019 yılında Tour Down Under yarışında Specialized Alle Sprint Disc kullanmıştı. UCI, yarışlarında kadrolarda ISO 4210 standartı arıyor ama bu amatörler için geçerlimi bilemiyorum. Aynakol konusunda ise yaprak kullanan takım vardı geçtiğimiz senelerde ama pek tercih edilmedi anlaşılan zira her takım 2'li kullanıyor.

Burada detaylı bilgiler var ingilizce olarak

(link)
Abi çok teşekkürler 🙋‍♂️ güzel bir aydınlatma oldu. Bunlara ulaşmak zor değil fakat yarıştan hemen önce bu tarz konulardan diskalifiye olma durumları söz konusu mu? Aslında yüzeysel ya da pro sürücülerin çoktan alıştığı konular da olsa merak ediyorum. Detaylar için tekrar teşekkür ederim 👍

Abi çok teşekkürler 🙋‍♂️ güzel bir aydınlatma oldu. Bunlara ulaşmak zor değil fakat yarıştan hemen önce bu tarz konulardan diskalifiye olma durumları söz konusu mu? Aslında yüzeysel ya da pro sürücülerin çoktan alıştığı konular da olsa merak ediyorum. Detaylar için tekrar teşekkür ederim 👍
Yarışlardan önce derken hangi yarış? Ülkemizde yapılan Granfondo yarışlarından bahsediyorsan kontrol edilmiyor diye biliyorum şüpheli olmadığı sürece. Uluslar arası triatlon gibi yarışlar içinse tam bilgim yok malesef.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Benimde bir sorum olacak , bu uluslararası yarışmalara katılmanın şartları nedir ? İlle ülke olarak takım halinde mi katılım gerekiyor , ferdi olarak katılım olamaz mı , birde diyelim ki x İtalya takımı bu yıl İtalya için yarıştı , gelecek sene ben Fransa için yarışacağım dese olurmu ? Veya ferdi olarak ?

Benimde bir sorum olacak , bu uluslararası yarışmalara katılmanın şartları nedir ? İlle ülke olarak takım halinde mi katılım gerekiyor , ferdi olarak katılım olamaz mı , birde diyelim ki x İtalya takımı bu yıl İtalya için yarıştı , gelecek sene ben Fransa için yarışacağım dese olurmu ? Veya ferdi olarak ?
Hangi yarışlarda bahsediyorsunuz? Profesyonel yarışlar mı?

Profesyonel yarışlara bireysel katılmak mümkün değil. Katılmak için Kıta takımı (CT), Pro Takım (PT) , Dünya takımı (WT) yada Milli takımda olmanız gerekli. WT takımları her yarışa direk olarak girmekte. PT takımlarının bazıları bir önceki sene gösterdikleri performansa göre yarışlara direk katılma hakkı kazanıyor. Diğer kalan PT takımları ise organizatörün davetiyesi ile katılım gerçkeştiriyor. CT takımları ise 3 lig olduğu için büyük yarışlara katılım gösteremiyor. Ancak kendi seviyelerindeki yarışlara ve yine organizatörün daveti ile PT takım seviyesindeki yarışlara girmeye hak kazanıyorlar. X takım italya vs başka ülke için yarışmaz. Ülkeler için ülkelerin milli takımları yarışmaktadır.

Bilgi için teşekkürler, fakat ferdi olarak bisikletçi transfer edilebiliyor takımlara değil mi ?

Bilgi için teşekkürler, fakat ferdi olarak bisikletçi transfer edilebiliyor takımlara değil mi ?
Evet edebiliyorlar, aynı futbol takımları gibi.

Peki bizde bu takımlara transfer olabilecek derecelere sahip , sporcular varmı ?
Birkaç sporcumuz var kıta takımından yarışan.. Daha önce Ahmet Örken israilin Pro takıma transfer olmuştu ama sezon başlamadan politik nedenlerden dolayı ayrıldı. Kıta takımı haricinde şuan yarışan yok, kapasitesi olan varsada elinden tutan yok zira ülkemizde bisiklet sporuna pek önem verilmiyor malesef.

Birkaç sporcumuz var kıta takımından yarışan.. Daha önce Ahmet Örken israilin Pro takıma transfer olmuştu ama sezon başlamadan politik nedenlerden dolayı ayrıldı. Kıta takımı haricinde şuan yarışan yok, kapasitesi olan varsada elinden tutan yok zira ülkemizde bisiklet sporuna pek önem verilmiyor malesef.
Bu yarışlarda veya takımlarda yarışabilecek kapasitesi olan sporcularımız kimler sizce , umarım formda da bu kardeşlerimizi tanımak isteyenler olacaktır.

Bu yarışlarda veya takımlarda yarışabilecek kapasitesi olan sporcularımız kimler sizce , umarım formda da bu kardeşlerimizi tanımak isteyenler olacaktır.
Malesef tam hakim değilim zira kıta takımı yarışları neredeyse hiç verilmiyor TV'de dolayısıyla kişisel olarakta sporcularıda takip etmek mümkün değil.

Abi her şey üst seviye kapasitede olmakla bitmiyor. Benim yaşadığım şehirde tanıdığım 2 tane genç sporcu var. Bana sorarsan bunlar 1-2 sene içerisinde PT sürücüsü olabilecek pozisyonda olurlar. Fakat; Ülkemizden kurulan takımlar genelde kısa vadeli olduğu için bu arkadaşlarımızda Takım kadrosu altında yarışıp kendilerini üst segment takımlara çok gösteremiyorlar. Her şeyde olduğu gibi. Ne kadar iyi olursan ol, kendini iyi pazarlayamıyorsan gösteremiyorsan yerinde saymaya devam ediyorsun.

• Beğen
Tepkiler: altur ve sccetin

Ahmet Orken - Onur Balkan - Halil Dogan - Samet Bulut - Feritcan Samli

• Beğen
Tepkiler: altur
Abi her şey üst seviye kapasitede olmakla bitmiyor. Benim yaşadığım şehirde tanıdığım 2 tane genç sporcu var. Bana sorarsan bunlar 1-2 sene içerisinde PT sürücüsü olabilecek pozisyonda olurlar. Fakat; Ülkemizden kurulan takımlar genelde kısa vadeli olduğu için bu arkadaşlarımızda Takım kadrosu altında yarışıp kendilerini üst segment takımlara çok gösteremiyorlar. Her şeyde olduğu gibi. Ne kadar iyi olursan ol, kendini iyi pazarlayamıyorsan gösteremiyorsan yerinde saymaya devam ediyorsun.
.
Adil kardeşim bende şöyle düşünüyorum , netice itibariyle bisiklet sporunun bir federasyonu var , yarışlarda var , bu yarışlara katılmak için takım şartı aranmıyor , lisans yeterli herhalde , bence bu yarışlarda kendini gösterebilen ( uluslararası derecelere yakın ) sporcular mutlaka birilerinin yerli veya yabancı dikkatini çekecektir , bu olmadığınına göre göre ( yabancı takımlarda çok az Türk yarışçı var ) şöyle ki ,, 'ya biz bu sporu sadece gezmek dolaşmak spor olsun diye yapmak istiyoruz , ya da temelde !! gerek ferdi gerekse takım ve yönetim olarak , çok büyük bir potansiyeli olmasına rağmen bunu basite alıp , göz ardı edip uluslararası alanda bizde varız/olacağız demiyoruz veya diyoruz da pratikte bu düşünceyi geliştiremiyoruz , saygılar.

Geri