Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yeni başlık açmak

Scudo
Benim aklımda bir sürü soru vardı, Yeni başlıyorum neler gerekli vs. aklım çok karışık haldeydi ve forumda sorularıma cevap bulamıyordum. Sorularımla ilgili yeni başlıklar açmak için çok hevesliydim ki yeni başlık açamayacağımı anlayana kadar. Sonrasında konumla ilgili 50 sayfalık tartışmaların bazılarının 20. bazılarının 30. sayfasından başlayarak okudum. Evet zaman aldı ama tüm sorularıma yanıt buldum. Bulduğum yanıtları hem unutmamak için hem de benim durumumdakiler saatlerini vermesinler diye özetleyerek yazdım.
Özetlediğim ve işe yarayabilecek yazılar için kullanıcı profilime bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Özdemir
Merhaba konudan alakasız ama yazacak yer bulamadim; forumda yeniyim, bisiklet önerisi için konu açmak istiyorum yeni üye olduğum için açamıyorum. Konu açmak için kaç mesaj vs. gerekiyor? Yetkili biri yardımcı olursa sevinirim @cazci

Konu açmak yerine var olan konuları tarayıp uygun olan başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda aktif olup paylaşımlar yaptığınızda konu da açabileceksiniz @tunatros ...

@tunatros Forumumuzdaki başlıklar diğer forumlardaki gibi 2-3 cevap verilince işi biten ve forum veritabanında sonsuza kadar boş bir şekilde bekleyen şekilde değil. Her başlık forumun son gününe kadar sahip olduğu konu doğrultusunda aktifliğini koruyor. Bisiklet/Kadro önerisi ile ilgili başlıklar mevcut, oraya yazarsanız üyeler ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışacaktır.

Konu açmak yerine var olan konuları tarayıp uygun olan başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda aktif olup paylaşımlar yaptığınızda konu da açabileceksiniz @tunatros ...
@tunatros Forumumuzdaki başlıklar diğer forumlardaki gibi 2-3 cevap verilince işi biten ve forum veritabanında sonsuza kadar boş bir şekilde bekleyen şekilde değil. Her başlık forumun son gününe kadar sahip olduğu konu doğrultusunda aktifliğini koruyor. Bisiklet/Kadro önerisi ile ilgili başlıklar mevcut, oraya yazarsanız üyeler ellerinden geldiğince yardım etmeye çalışacaktır.
Cevapladiginiz için teşekkür ederim, iyi sürüşler iyi eğlenceler.

• Beğen
Tepkiler: sccetin
Yeni üye oldum fakat yardımınızı isteyeceğim konu sitede bulunmuyor. Umarım en kısa zamanda konu açabilirim...

@newbierider , aramıza hoşgeldiniz...
Yardım istediğiniz konu nedir?

@newbierider , aramıza hoşgeldiniz...
Yardım istediğiniz konu nedir?
Merhaba henüz konu açamadığım için buraya yazıyorum. Bisikletler hakkında pek bilgim yok. 1 haftadır şehir içinde bindiğim yeni aldığım Mosso Black Edition 2021 dağ bisikletimin arka tekerinden dalgalanmalı bir ses geliyordu. Merak edip bisikletimi ters çevirip arka tekerin dönmesini incelerken arka aktarıcıda şöyle fosfor yeşili yağa benzer bir madde gördüm. Nedir ne değildir anlamadım ve internette de bulamadım. Bu nedir, bir sorun mudur? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

İlgi alakanız ve cevabınız için teşekkür ederim. Aslında birisi bu konu. Bunun hakkında bir bilgi bulamadım fakat bu konunun yanında sormak istediğim bir soru daha vardı. O da bahsettiğim gibi arka tekerden gelen o yalpalama sesinin neden olduğuyla alakalıydı. Biraz "pimpirikliyim" 105 kiloyum, ağırlığımdan dolayı bisiklete bir şey olmasın diye bisikleti aldığım günden beri çok temiz kullandım. Fakat yine de bir şey mi oldu acaba olduysa da sebebi ben miyim diye endişe ediyorum. Umarım bisikletimin bir sorunu yoktur. Tekrar teşekkür ederim, iyi forumlar ve iyi sürüşler dilerim.

Dosyalar

• IMG-9322.jpg
    IMG-9322.jpg
    86,6 KB · Okunma: 28
  • IMG-9324.jpg
    IMG-9324.jpg
    98,5 KB · Okunma: 28
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin
@newbierider Zaten uygun bir başlıkta sormuşsunuz. Burada tekrarlamanıza gerek yoktu.

@newbierider , yalpalama jantın akorunun bozulmasından, lastik basıncının az olduğunda ya da patlak lastikle sürüşe devam edildiyse jant çemberinin yamulmasından olabilir.
Arka aktarıcınızın ayarları fotoğrafta tam anlaşılmıyor.
Bisikletinizi bisiklet sehpası üzerine alıp pedal çevirip vites değiştirerek arka jantı, aktarıcıyı dikkatle gözlemleyiniz..
Hassas ayarlar gerektirebilir, detaylı bilgi sahibi olup deneyimli/becerikli bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz..
Yakındaki bir bisiklet tamircisi için 2 hafta beklemek zor...

@newbierider , yalpalama jantın akorunun bozulmasından, lastik basıncının az olduğunda ya da patlak lastikle sürüşe devam edildiyse jant çemberinin yamulmasından olabilir.
Arka aktarıcınızın ayarları fotoğrafta tam anlaşılmıyor.
Bisikletinizi bisiklet sehpası üzerine alıp pedal çevirip vites değiştirerek arka jantı, aktarıcıyı dikkatle gözlemleyiniz..
Hassas ayarlar gerektirebilir, detaylı bilgi sahibi olup deneyimli/becerikli bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz..
Yakındaki bir bisiklet tamircisi için 2 hafta beklemek zor...

Çok teşekkür ederim. Sağ olsunlar arka aktarıcı için Shimano'nun paslanmaya karşı gres yağı olduğu hakkında yardımcı olup ses sorunu içinse video çekersem yorum yapabileceklerini söylediler. Lastiğimin basıncı yerinde ve patlak değil. Belki de ben sesi yanlış yorumlamış olabilirim. O videoyu da şu konudaki mesajıma atmıştım.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Videoyu çektim fakat umarım ses belli oluyordur.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
merhaba, ne kadar süredir üye olduğunuzdan ziyade forumda aktif olmanızla ilgili başlık açabilmeniz. 10 yıldır üye olup aktif olmadığı için konu açamayan arkadaşlarımız da var. Konu açabilmek veya diğer bazı eklentiler, aktif oldukça sistemin size tanımladığı yetkiler, iyi forumlar.

Arkadaslar sitede yeniyim ve aktif olarak kullanmak istiyorum fakat ara yüzünu anlamadim baslik acmak soru sormak istiyorum ama yapamıyorum suan bunu nereye yazdigimi bile bilmiyorum goren biri olursa site hakkinda yardımci olur mu lütfen

Abi yardim et lutfen site çok garip istedigim kişiye mesaj yazamiyor muyum ben
Bu baslik altina yazi yazacagimda en alta inip yaziyorun bunu şimdi anladim fakat baskalarina yanit veremiyorum

@Tempo , aramıza hoş geldiniz...
Yeni üyeler forumumuzu aktif kullanıp ileti yazdıkça konu açabilmekteler.
Arama bölümünden ilgilendiğimiz konulara ait geniş bir arşiv taramasıyla başlıklara bakarak yardım alabilirsiniz...

Aradigim konuyu bulamiyorsam sormak istedigim soruyu bulamadiysam direkt olarak bir uye ile kişisel olarak sohbet edemiyor muyum

Arkadaslar sitede yeniyim ve aktif olarak kullanmak istiyorum fakat ara yüzünu anlamadim baslik acmak soru sormak istiyorum ama yapamıyorum suan bunu nereye yazdigimi bile bilmiyorum goren biri olursa site hakkinda yardımci olur mu lütfen
Şuan yeni üye olduğun için başlık açamazsın, sitenin arayüzü aslında çok kolay zaman içerisinde kavrarsın.;)
Abi yardim et lutfen site çok garip istedigim kişiye mesaj yazamiyor muyum ben
Bu baslik altina yazi yazacagimda en alta inip yaziyorun bunu şimdi anladim fakat baskalarina yanit veremiyorum
Alıntı (ok gösteren) tuşa basarsan eğer yanıt yazabilirsin.

Ben katlanır visiklet başlığı altında bir şey sordum. Kimse bana cevap vermedi.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Geri