Yoğun fiziksel aktivite sonrası gün boyu baş ağrısı

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Merhabalar,

Benzer bir durum yaşayan var mıdır? 80-100 km üzeri sürüş yaptığım ve vücudu zorladığım sürüşlerin sonrasında gün boyu düşük şiddette de olsa baş ağrısı yaşıyorum. Ertesi gün düzeliyor.
Aç kalmıyorum aktivite sırasında veya sonrasında ama bir anlam veremiyorum.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Koray Gürel olmazmı hemde ne ağrı önce susuzluk sandım ama nafile yemek ve açlıkmış sonra yedim'de yedim rahatladım.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
o ağrı oluyor bende de ama uzun antrenman sırasında iyi beslenemiyorum sanırım ama sonra yemek yiyince geçiyor

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Koray Gürel Sinüzit varsa eğer rüzgar yapar başağrısı. Yazın bile olsa kaskın altına bandana yada şapka takın.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.711
Bisiklet
Cervélo
Doktoru görün, bu konu forum köşelerinde konuşulacak kadar önemsiz bir konu değil :tskler: Antrenman sırasında tüm vücudumuz gibi beynimiz de zorlanıyor, antrenman yaparken çoğu zaman alnımızdaki, boynumuzdaki damarların daha da belirginleştiğini, ortaya çıktığını ve şiştiğini fark etmişizdir. Bunun tam sebebini bilmesem de, kanın da hızlı akıyor oluşu, kalbin yüksek tempoda çalışıyor oluşu ve damarların her zamankinden daha fazla zorlanıyor oluşu sebebiyle tahminimce.
Fakat her halükarda bu yüksek kan basıncından rahatsız olan bir beyniniz var. Ve bu kötü bir sinyal olabilir. Lütfen doktora gidin

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.718
Bisiklet
KTM
Bu yüksek tansiyon ağrısıdır. Ense köküne daha yakındır genelde. Bende de 5-6 saat sürersem oluyor.
Mesela bir su bidonu kaldırmaya çalışın ağrı artıyor.
Sınırı aştınız demek bu.
Ayran, karbonhidrat , uzanmak bir nebze olsun işe yarıyor.

• Beğen
Tepkiler: dost acı söyler

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. Yüksek tansiyona ayran mı? Yanlışlık olmasın sakın.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.718
Bisiklet
KTM
@trainspotting35 doktorun söylediği , yoğun aktivite sonrası ense kökündeki aprının vücudun dur demek istemesi olduğu yönünde.

Ama bunu ben bilmiyordum ve güneş çarptı deyip ayran içtim. İyi geldi. Belki de hem güneş çarptı hem de çok zorladım.

Çünkü güneş çarpmasa da 5-6 saat efor yaparsam kapalı mekanda bile o tanıdık ağrı başlıyor.

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Ağrı ön kısımda
Şapka kullanıyorum ama faydası olmadı
Migren hastasıyım. Bir şekilde onunla bağlantısı olduğunu düşünüyorum Migren araştırması sırasında da birşey bulunamayıp migrene bağlanmıştı bu da sonuçsuz bir araştırma olacağı için doktoru hiç düşünmemiştim
Vücudun zorlanmasına tepki koyan bir başım var

mehmetgz

Üye
Tepki
153
Bisiklet
Carraro
ağır egzersiz ve spor sırasında görülen başağrılarının en sık görülen nedenleri, sıvı-elektrolit (özellikle magnezyum-çinko) kaybı ve omuz-boyun-sırt ve şakak kaslarının spazmıdır, bol sıvı alımı, ceviz-fındık gibi element zengini kuruyemiş alımı, alın-sırt ve boyun bölgesine sıcak kompres veya masaj yapılması faydalı olacaktır, kalp ritminin uzun süre 120 nin üzerinde olması da başağrısı, başdönmesi ve görme bozukluğu yapabilir, 50 dakikada bir 10 dk mola önerilir, spazm sorunu çözülmüyorsa egzersiz öncesi veya sırasında cataflam, majezik gibi NSAI ilaçlar alınabilir, ayrıca lodos ve nem başağrısı ve migreni tetikleyebilir..

dost acı söyler

Aktif Üye
Tepki
111
Tansiyon yükselmesi gibi duruyor. Evde tansiyon aleti varsa onunla ya da herhangi bir sağlık kuruluşunda tansiyonunuzu ölçtürün

B

BF Okuru

Misafir
@mehmetgz
en güzel ve doğru olanı bu yorum.

üzerine başka bir şey söylemeye gerek yok.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mehmetgz aynen rüzgar da yapıyor İzotonik alalım o zaman antrenman esnasında mineral kayıplarını dengeleyelim

B

BF Okuru

Misafir
172945 dosyayı görüntüle Ben bunu alalı sorunlarım büyük oranda azaldı 40 kapsü,l 40 gün kullanıyorum sonra 1 ay ara sonra tekrar alıyorum.eskiden çok çabuk yorulur ve pes ederdim ne iş yaparsam, yapayım şimdi harikayım ama benim gibi kafanıza göre almayın ben pek et yemem sadece balık oda çok fazla değil o yüzden benim kullanmam şart.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Trek
elektrolit alımınızı aksatmayın sürüş esnasında sadece su içmek yetmiyor uzun turlarda

B

BF Okuru

Misafir
rüzgara dikkat edin bisiklet üzerinde olmasak bile lodoslu havalarda benimde baş ağrım olur.ama isterseniz en iyisi bir doktora görünün derim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Turcu_75 Sözüm size değil ama ilaç tavsiyesinde bulunmayalım ilaç doğal olmayan tedavi yöntemidir biryerden getirir başka biryerden götürür. Siz zaten belirtmişsiniz et yemediğiniz için kullandığınız özel sebebi var mı bilmiyorum ama et yemeseniz de mesela mercimekle durumu biraz dengeleyebilirsiniz en güzel çözüm doğal çözümdür. (Yüksek tansiyonum nedeniyle düzenli olarak tansiyon ilacı kullanıyorum ne yazık ki)

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Elektrolit ihtiyacı için doğal öneriniz nedir? Powerade bu ihtiyacın ticari hali değil mi?
Su tam olarak gerekli minarelleri karşılamıyor anlaşılan. Soda, su , limon karışımı nasıl? (Ekstra şeker almak istemem)

Rüzgar ve elektrolit ihtimallerini bir devre dışı bırakıp takip edeyim