Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol Bilgisayarı Öneri

Aynı işi görmesi dışındaki yorumlarınızı hangi bilgiye dayanarak yaptığınızı bilmiyorum ama elinizdeki ne kadar stabilse bu da en az o kadar stabil olur, kayacak yamulacak bir parçası bulunmuyor. Hatta alıcı kısmı vida ile sabitlendiğinden çok daha sağlam durur. O sağlamlığa da ihtiyaç var mı o da ayrı bir konu, lastikle tutturduğum da yıllardır yerinde duruyor. :) Ha 4 katı ücret ödenir mi, o da bütçe ve tercih meselesidir. Bana çok çekici gelmişti ve daha önce almayı planladığım kadroya uyumlu olduğundan almıştım. Son anda karar değiştirip , kadro değiştirince kullanamadım. Gen 7 Madone kadrolara uymuyormuş. :) Montaj videosunu aşağıya bırakıyorum.

*Deniz bey hayırlı olsun, teklif ettiğiniz rakam da bana uymuyordu, siz mantıklı olanı yapın ;)

Ekran görüntüsünde gördüğün kısımdaki verici veya toka bir çukurdan geçtiğinde vs oynamaya yapabiliyor ve düzeltmek için bisikletten inip doğru açıya getirmen gerekiyor. Bontragerin hız göstergesi vb kullandım ve aynı sorunu yaşadım. Hepsinde mantık aynı marka model fark etmiyor janta o toka takıldığı sürece ister istemez yamulabiliyor ve düzeltilmesi gerekiyor. Kıscası parasını hak eden bir ürün değil daha iyi alternatifleri varken alınıp kullanılması mantıklı bir ürün değil.
Şuanda Duotrap s 2600 TL sıfır fiyatı.(link) yol bilgisayarı alıp kullanmak çok daha mantıklı. Bilmiyorum bana pek kişisel tercihden daha çok fanboyluk hissi veriyor Duotrap satın alıp kullanmak.
1684403422717.png

Scudo
Ben de Garmin RideSense almıştım pandemide. Bahsi geçen DuoTrap gibi kadroya entegre olması hoşuma gitmişti.
Şubat 2021'de 250 TL imiş şimdi 1000+. Tamam enflasyon filan da bu nedir ya?

• Beğen
Tepkiler: gurkan
Ekran görüntüsünde gördüğün kısımdaki verici veya toka bir çukurdan geçtiğinde vs oynamaya yapabiliyor ve düzeltmek için bisikletten inip doğru açıya getirmen gerekiyor. Bontragerin hız göstergesi vb kullandım ve aynı sorunu yaşadım. Hepsinde mantık aynı marka model fark etmiyor janta o toka takıldığı sürece ister istemez yamulabiliyor ve düzeltilmesi gerekiyor. Kıscası parasını hak eden bir ürün değil daha iyi alternatifleri varken alınıp kullanılması mantıklı bir ürün değil.
Şuanda Duotrap s 2600 TL sıfır fiyatı.(link) yol bilgisayarı alıp kullanmak çok daha mantıklı. Bilmiyorum bana pek kişisel tercihden daha çok fanboyluk hissi veriyor Duotrap satın alıp kullanmak.
304482 dosyayı görüntüle

Düzgün takarsanız oynamaz, bende de var Bontrager oldukça eski bir hız göstergesi. 2007 yılında bisikleti alırken taktılar hala bir yere gitmemiş, belki artık jant teline kaynamıştır :)

Ayrıca sorun ettiğiniz şey mıknatıs, oraya manyetik çekim oluşturan ne taksanız çalışır, sizin jant telinizde kayıyorsa kaymayanını takarsınız. Ama öyle bir kronik sorunu olmadığını söyleyebilirim.

Onun dışında konumuz Alatin 'in saçma fiyat politikası değil, onlar zaten bambaşka bir dünyadalar. Ürünün fiyatı 40-45 pound arasında değişiyor. Pahalı mı yine pahalı, zevke göre tercih mi, kesinlikle öyle. Aynı işlevi gören, her ürün grubunda aralarında fiyat farkı olan ürünler vardır. Bunun fanboylukla şunla bunla ilgisi yok, bu şekilde insanları rencide edebilecek ithamlarda bulunmayalım.

Düzgün takarsanız oynamaz, bende de var Bontrager oldukça eski bir hız göstergesi. 2007 yılında bisikleti alırken taktılar hala bir yere gitmemiş, belki artık jant teline kaynamıştır :)

Ayrıca sorun ettiğiniz şey mıknatıs, oraya manyetik çekim oluşturan ne taksanız çalışır, sizin jant telinizde kayıyorsa kaymayanını takarsınız. Ama öyle bir kronik sorunu olmadığını söyleyebilirim.

Onun dışında konumuz Alatin 'in saçma fiyat politikası değil, onlar zaten bambaşka bir dünyadalar. Ürünün fiyatı 40-45 pound arasında değişiyor. Pahalı mı yine pahalı, zevke göre tercih mi, kesinlikle öyle. Aynı işlevi gören, her ürün grubunda aralarında fiyat farkı olan ürünler vardır. Bunun fanboylukla şunla bunla ilgisi yok, bu şekilde insanları rencide edebilecek ithamlarda bulunmayalım.
Düzgün takılı olmasa her km başında oynama yapardı o yüzden öyle bir şey söz konusu değil.

Alatin'den bahsedin kim? Genel olarak Trek markasının uyguladığı fiyat politikasından bahsediyorum dikkatli okumanı tavsiye ederim. Duotrap şuanda 75$ 1500 TL bunun üzerine vergiler vs eklenince ister istemez fiyat yükseliyor. Türkiye de para kazanmak kolay bir şey değil, aynı fiyata daha iyi ve daha çok özellikli bir ürünü almak varken neden göz göre göre daha fazla para verip daha az özelliğe sahip olan bir şeyi satın almak istesin ki insan? Deniz bisikleti yeni satın aldı yol bilgisayarı mevcut değil, elindeki telefonu yol bisikleti olarak kullanması hem telefonun batarya bakımından kötü etkileyecek hem de yoldaki titreşimlerden dolayı telefon belirli bir miktarda zaman geçtikçe hasar görecek. Yorumlarımda rencide veya hakaret içeren bir söz bulunmuyor eğer bunu rencide olarak algılıyorsan buna bir şey diyemem.
1684406470538.png

Düzgün takılı olmasa her km başında oynama yapardı o yüzden öyle bir şey söz konusu değil.

Alatin'den bahsedin kim? Genel olarak Trek markasının uyguladığı fiyat politikasından bahsediyorum dikkatli okumanı tavsiye ederim. Duotrap şuanda 75$ 1500 TL bunun üzerine vergiler vs eklenince ister istemez fiyat yükseliyor. Türkiye de para kazanmak kolay bir şey değil, aynı fiyata daha iyi ve daha çok özellikli bir ürünü almak varken neden göz göre göre daha fazla para verip daha az özelliğe sahip olan bir şeyi satın almak istesin ki insan? Deniz bisikleti yeni satın aldı yol bilgisayarı mevcut değil, elindeki telefonu yol bisikleti olarak kullanması hem telefonun batarya bakımından kötü etkileyecek hem de yoldaki titreşimlerden dolayı telefon belirli bir miktarda zaman geçtikçe hasar görecek. Yorumlarımda rencide veya hakaret içeren bir söz bulunmuyor eğer bunu rencide olarak algılıyorsan buna bir şey diyemem.
304485 dosyayı görüntüle

:) Peki , siz her koşulda haklısınız. Kusura bakmayın .

Sevgiler.

Evet arkadaşlar Duotrap S sonunda geldi. 1050 liraya almanyadaki bir arkadaşıma aldırmıştım geçen aylarda. Türkiyedeki anlık fiyatı resmen saçmalık. Montajını yaptım. Kadro içindeki yerine yerleştirdim. Ama vidası o kadar ufak ki. 2.5 nm torkla sıkınız demişler. O kadar torkla sıkarsam yalama olacak yani o derece. Neyse montajı yaptım. Hız için olan mıknatısı janta taktım. Şimdilik sıkıntısız gözüküyor. Kadans mıknatısını da pedala taktım. Ama kitapçıkta gözüktüğü gibi sensörle aynı seviyede durmuyor. Benim pedal kısa kaldı sanırım. Yine de sonradan denediğimde düzgün çalıştı.

Yol bilgisayarı satın almamıştım. Wahoo uygulaması hoşuma gitmişti. Reddit üzerinde kullanıcılar bu uygulamanın sensörleri gördüğünü iddia etse de benim cihazı görmedi. Ride with gps uygulamasını da denedim. O da çalışmadı. Daha doğrusu ayarlarda sensör gözüktü ama sayım yapmadı. En son tam patladık diyordum ki Cyclemeter diye bir uygulama keşfettim. Ücretsiz sürümünde sensörleri görmediği için bir haftalık deneme başlattım. Yıllık 60 lira diyorlar. Fiyat güzel. Bu uygulama ile sensörü telefonum görebildi. Ve kadansı bir dakika boyunca sayarak test ettim. Gayet düzgün ve yakın sonuç veriyor. Hoşuma gitti. Bluetooth üzerinden bağladım. Telefon ant desteklemediği için belki diğer yazılımlar sensörü algılayamadı.

Telefonun şarj konusuna gelecek olursak, yaklaşık iki yıldır telefonla sürüşlerimi kaydediyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok. 4-5 saatlik sürüşlerde yeterli oluyor. Yetmezse zaten powerbank de taşıyorum. Telefon için de eski kadro üstü çantamın telefon bölmesini parçaladım. Decathlondan aldığım pompa sabitleme kayışlarına diktirdim. Buradan anneme tekrar teşekkür ediyorum :D Gidon boğazının üzerinde duruyor. Ve kayışları YKK tokalarda sabitledim. Şuan çok sağlam duruyor. O pompa sabitleme aparatı titreşimi azaltacak yumuşak bir yapıda.

Şu an için 1000TL sınırını çok aşmayacak şekilde yol bilgisayarı tavsiyesi verebilirmisiniz?

Şu an için 1000TL sınırını çok aşmayacak şekilde yol bilgisayarı tavsiyesi verebilirmisiniz?
Igpsport BSC100s kullanıyorum, forumda konusu da ( Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü ) var. Şu an vergi dahil bu fiyat:
1690957359411.png
Uzatma aparatı almazsanız da bu şekilde:
1690957392376.png

Daha önce aliexpress hesabınız yoksa yeni hesap açtığınızda daha ucuza alırsınız muhtemelen. İlk siparişe özel indirim oluyor genelde.

Ürün linki: (link)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve yusufgs36
Merhaba, o fiyatların üstüne biraz çıkarsanız, önceden biraz bakmıştım magene marka var uygun express te, tabi ilk tercihim Tr olur. Tr de satışta bir çok uygun model var yalnız, dikkat edeceğiniz, hız göstergesi jant teline bağlanan aparatla mı? yoksa uydudan direkt mi hızı ölçecek? uydudan ölçen cihazlar nispeten pahalı, bryton, wahoo, garmin ve sair, herhangi bir aparat olmadan sadece hız değil irtifa, eğim gibi değerleri de ölçüyor ve strava gibi programlara aktarım yapabiliyorsunuz. Bunları göz önünde bulundurun.
Tabi igs sport gibi markalar da var express te yalnız, monte aparatlı veya diğeri,satın al dediğinizde %30 vergi ekleneceği için fiyat yine aşıyor maalesef, bu kur seviyesinde

Anladım,teşekkür ederim. Dediğiniz markaları biraz araştırayım şimdi.

(link)

gps bluetooth ve ant+ var. strava senkronizasyon var. fiyat çok iyi. geçen hafta arkadaş aldı. gayet güzel.

Gümrük sıkıntısı çıkmadı değil mi

Igpsport BSC100s kullanıyorum, forumda konusu da ( Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü ) var. Şu an vergi dahil bu fiyat:
307736 dosyayı görüntüle
Uzatma aparatı almazsanız da bu şekilde:
307738 dosyayı görüntüle

Daha önce aliexpress hesabınız yoksa yeni hesap açtığınızda daha ucuza alırsınız muhtemelen. İlk siparişe özel indirim oluyor genelde.

Ürün linki: (link)

@tensaisakuragi linkteki ürünü kullanıyorum daha önceden uzatma aparatı ve sensörler olduğu için almamıştım ama işiniz hayli görecektir.

Selamlar, 2-3 yıl önce ikinci el aldığım garmin edge 200 modelini kullanmaktayım fakat artık bataryası çok zayıfladı. Bu yüzden yeni bir sayaç almak istiyorum. Tur bisikleti kullanmaktayım, max 80km civarı şehir içerisinde ilçelere vs turlar yapıyorum, tabi hayalim imkan bulup, forumda paylaşımlarını gördüğümüzde iç çektiğimiz, okurken alkışladığımız arkadaşlarımız, abilerimiz gibi daha uzun kamplı turlara çıkabilmek. Bu sürüşlerimde açıkçası nabız, kadans gibi parametreleri takip etmek gibi bir düşüncem olmuyor. Bu amaçlara uygun bir yol bilgisayarı (veya km sayacı- aynı anlama mı geliyor yoksa yalnızca km sayanlar için yol bilgisayarı denilmiyor mu bilmiyorum) arıyorum. Sanırım garmin vb çok fonksiyonlu, yüksek fiyatlı bir cihaza gerek yok, tabi yorumlarınız, tecrübeleriniz veya vereceğiniz detaylar önemli bu konuda. Decathlona da yeni bir yol bilgisayarı girdi, bu model hakkında da fikir verebilecek olan olursa sevinirim. Üyeliğim müsade etmediği için link paylaşamıyorum ama ürün adı ve arama kodunu aşağıya bırakıyorum.

500 Bisiklet GPS Cihazı
Ürün kodu: 8735154

Üstteki arkadaşın tavsiye ettiğinden aldım bakalım. Deneyimleme şansım olursa deneyimlerimi paylaşırım. İlginiz için teşekkür ederim.

Selamlar, 2-3 yıl önce ikinci el aldığım garmin edge 200 modelini kullanmaktayım fakat artık bataryası çok zayıfladı. Bu yüzden yeni bir sayaç almak istiyorum. Tur bisikleti kullanmaktayım, max 80km civarı şehir içerisinde ilçelere vs turlar yapıyorum, tabi hayalim imkan bulup, forumda paylaşımlarını gördüğümüzde iç çektiğimiz, okurken alkışladığımız arkadaşlarımız, abilerimiz gibi daha uzun kamplı turlara çıkabilmek. Bu sürüşlerimde açıkçası nabız, kadans gibi parametreleri takip etmek gibi bir düşüncem olmuyor. Bu amaçlara uygun bir yol bilgisayarı (veya km sayacı- aynı anlama mı geliyor yoksa yalnızca km sayanlar için yol bilgisayarı denilmiyor mu bilmiyorum) arıyorum. Sanırım garmin vb çok fonksiyonlu, yüksek fiyatlı bir cihaza gerek yok, tabi yorumlarınız, tecrübeleriniz veya vereceğiniz detaylar önemli bu konuda. Decathlona da yeni bir yol bilgisayarı girdi, bu model hakkında da fikir verebilecek olan olursa sevinirim. Üyeliğim müsade etmediği için link paylaşamıyorum ama ürün adı ve arama kodunu aşağıya bırakıyorum.

500 Bisiklet GPS Cihazı
Ürün kodu: 8735154

Ürün kodunu verdiğiniz modele baktimda ben şahsen 1600 TL ona vermektense yukarıda arkadaşların paylaştığı İGPSPORT Bsc100S Modelini alırdım f/p ürünü, şahsen halihazırda bende bu ürünü kullanıyorum. Şuana kadar bir sıkıntısını görmedim. Yukarıda arkadaş cihazla ilgili başlığı paylaşmış isterseniz kullanıcı yorumlarına da bir bakın.

• Beğen
Tepkiler: Mete_ ve Eroseros
O modele de göz atacağım. Sigma’nın 12.0 vb modelleri hakkında ne dersiniz ? Turculara baktığımda genelde bu tarz kullanmışlar, sanırım şarj problemi olmayıp da pili 2 yıl civarı gittiği için mi, yoksa başka sebepleri de mi var ?

O modele de göz atacağım. Sigma’nın 12.0 vb modelleri hakkında ne dersiniz ? Turculara baktığımda genelde bu tarz kullanmışlar, sanırım şarj problemi olmayıp da pili 2 yıl civarı gittiği için mi, yoksa başka sebepleri de mi var ?
Dediğiniz model hakkında bilgim yok ama yol bilgisayarının pilli olmasındansa usb ile şarj edilebilir olması daha iyi bence. Çoğu model de bildiğim kadarıyla şarjlı oluyor. Bende de BSC100s var geldiğinde 3 dişin 2 dişi doluydu, haftada 1-2 gün sürüşe çıkmayla 2 ayda 1 dişe düştü.

• Beğen
Tepkiler: Mete_
İgpsport, Cycplus, Geoid, Magene, Xoss, vb. bunlar Garmin'dir Wahoo'dur gibi markalara nazaran daha basit, çok daha ucuz, amatör seviyedeki bisikletliler için uygun ürünleri olan markalar. Aslında bakarsanız da yorumlarını falan okuyunca baya bi kafa karışıyor, çünkü her biri için GPS bağlantı hatası, verileri Strava'ya aktarma hatası, sensörlerle bağlantı hatası, vb. hatalar yaşanabiliyor ve hemen hepsinin kullanıcı yorumlarında bunları görebiliyorsunuz. Bu yıl başından beri bir adet Cycplus M1 yol bilgisayarıyla Cycplus'un kadans ve hız sensöleriyle, Geoid'in nabız sensörünü aldım. Toplamda vergiler falan da dahil 1.200-1.300 TL'ye geldi hepsi, tıkır tıkır da çalışıyorlar. Ha geçenlerde 1 aktivitem Strava'yla senkronize olamadı ama dediğim gibi yani bunu bu ürünü tavsiye etmeyecek kadar büyük bir dert haline getireceksek bi zahmet bu markalarla şeapmayacaksınız.

Çok alengirli türlü türlü özellikleri olan bir şey değil bana biraz daha sade bi şey lazım dediğiniz zaman basit hız göstergesi ve mesafe sayaçları var onlara bakmak lazım. Ama bence yukarıda bahsettiğim markalardan birinin yol bilgisayarını alıp duruma göre ilerde türlü türlü sensörler de alıp yoluma bakarım. Mesafe sayacına sensör bağlanmaz ama yol bilgisayarı mesafeyi de ölçer, hızı da gösterir, isterseniz sensöre de bağlanır..

Geri