Yol bisikleti ayakkabı tavsiyesi

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
ayağınız taraklıysa parada sorun değilse Northwave Extreme RR ürünü tavsiye ederim
birde Giro Empire

Scudo

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Amatör bir kullanıcı için hangisini tavsiye edersiniz?
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@Emert20RP1 ve pedal ikilisi başlangıç için yeterli [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@hydrocon
Yorummunuz için teşekkür ederim. RP1, Roadr 500'e göre performans ve kullanım ömrü olarak daha mı iyi olur? Arada 110 lira gibi bir fiyat oluyor ayakkabı+pedal da o farkı vermeye değer mi?

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
@trainspotting35Bu seçenek daha güzel [emoji106]

• Beğen
Tepkiler: Emert20

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
(link)
(link)
(link)

Empire slx beyazın yanina bugün shot beyaz aldım (beyaz şart ) ilk izlenimin gayet iyi!olumsuz birşey olursa yazarım

• Beğen
Tepkiler: bitinya_s
Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Sidi Kaos iyidir. Mekanizması kaliteli ve güven veriyor. Kayışı ve çevirmeliyle bir bütün olmuş. Çevirmeliler yukarıda sağlıklı olmuyor. Ayak bileği üst kısmı esnettiği için çok baskıya maruz kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: hydrocon

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@mühendis
Mavic’in urunleri estetik acidan cok onde. Ayakkabi cok guzel gorunuyor, gule gule kullanin. En onemlisi umarim bedeni uyar. :)
Internetten ayakkabi siparisi tam bir kumar aslinda.

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güncel fiyatlara güç yetiremeyenler için bence çok güzel bir ayakkabı. Kullanma fırsatım olmadı ama mağazada gördüğüm kadarıyla oldukça rijit ve şık.

(link)

Pherserd

Üye
Tepki
15
İsim
Alkım
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar kilitli pedal kullanmak istiyorum mtb pedalımı yoksa yol pedalımı onerirsiniz
yoksa kayışlı pedal ilemi başlayayım

B

BF Okuru

Misafir
@vetohan
Teşekkür ederim. Evet her zaman normal ölçümden 1 numara büyük alıyorum.Genelde sıkıntı olmuyor.Birde ölçü tablosuna göre de tutuyor.

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
ayakkabının üst bölgesini nasıl esnetebiliyorsunuz ? öyle bir sorun olsa tepe ürünü olan modele böyle bir sistem koymazlar.bu modeli alırken ayağınızda (high arch yada high instep) problemi yoksa hiçbir sorun olmaz (zaten bu sorunu olanlara özel ayakkabı ve özel tabanlık lazım )
ayakkabı alırken tek önemli nokta kalıp kalıp kalıp..ayağınızın kalıbına uygun değilse o ayakkabı çöpten farkı yok(performans ve konfor beklemeyin)

mavic ler ise bianchi gibi renk sıkıntısı var..yoksa güzel ayakkabı
bin euro luk model diğerlerinin yapamadığı neyi yapıyor acaba şaka gibi fiyat :)

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@Pherserd

Yol ya da Mtb seçimi için birşey diyemem ancak kayışlı olanlardan uzak durun. Eğer ayağınızın içinde yukarı aşağı oynamasını engelleyecek kadar sıkarsanız ihtiyaç halinde ayağınız pedaldan çıkaramazsınız. Eğer çok sıkmazsanız ayak yukarı aşağı oynar bir verim alamazsınız.

B

BF Okuru

Misafir
@Pherserd
Sık sık bisikletten inecekseniz ve yürürken rahat olsun istiyorsanız, mtb spd si alın. Yok ben uzun binerim, performans önemli ve yol yarışlarına da katılırım diyorsanız, yol spd si alın. Mtb kalini bir kere alırsınız, yol kalini senede iki sefer ve çifti 80 tl civarında. Ayrıca yürümesi çok zor. Ancak kal koruyucu ile daha kolay...Kayışlıyı aklından bile geçirme....

B

BF Okuru

Misafir
@QWEZXC yanlış anlaşılmasın ben ayakkabıyı her şey dahil 560 TL ye aldım. Erdoğanlar'da 1580 TL.Bu rengi çok sevdiğim için aldım.
Renk konusunda mavic te güzel renkler var aslında.Esnetmeden kastınızı anlayamadım.Bontrager ayakkabım var çift boa lı bu modele çok
benziyor oda 42 numara tam oluyor.Boa yı yukarı çekince otomatik ipler gevşiyor ve bir anda bollanma oluyor.Ayağınızı hemen çıkartıp ,takabiliyorsnuz.
Sanırım esnetmeden kastınız buydu.Sizin söylediğiniz 1000 € luk model çerçevesi yani dışı komple karbon içi değişebilir bir ayakkabı.Neler yaptığını
tabi ki bilemiyoruz malesef :D