Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik problemleri

abi benimde kulağıma bisikletçilerden geldi.ben uydurmadım.benim soruda burada biraz saçma olmuş yeni farkettim. :D

Scudo
Merhabalar arkadaşlar
Vakt i zamanında minik taş saplanmisti sesi farkedip çıkardım. Sanırım sonradan bu delik büyüdü. Ne yapmak lazım yeni lastik mi alcaz?

@Cem cm Bence o bölgeye uygun yama yapılabilmeli eritme plastikle kocaman arabalara bile yapıyorlar bisiklete neden yapmıyorlar.

@Cem cm lastik indirilir Japon yapıştırıcısı ile yapıştırılır çökük bölge varsa doldurulur. Lastik Tekrar şişirilir. İşlem tamam...

@Ozan k. Hocam japon yapıştırıcısı birşey yapmaz değilmi ince-orta çizikler içinde elimizle birleştirip yapıştıralımmı yoksa sağlam olması için direk ortayımı dolduralım.

@Ozan k. Teşekkürler. Ben de düşündüm ama orda oluşcak japon dolgusu frenlemede tehlike yaratır mı diye tereddüt ettim:kötü:

Alan bu kadar veya daha küçükse hiç sorun yok, çoğu bisikletçi böyle yapar, yoksa küçücük kesik büyür bela olur...

Japon yapıştırıcısı kuruyunca çok sertleşiyor. Dolgu malzemesi olarak kullanırsanız delici etki yapabilir. Tabii tecrübesi olanlar yazsa daha iyi, benimki sadece bir tahmin.

@Cem cm

Araba lastiklerinde delik oluştuğu zaman deliğe iç lastik geçirerek tıkarlar. Fazlalıkları zımparalarlar. Böyle bir yöntemi vardır. Ama bisiklet lastiğine nasıl uygularsın bilmem.

Bir videoda izlemiştim dev makinelerin lkastiklerine sakız gibi birşey koyup yapıyorlardı belki eski bir lastiğimizi eritip veya iç lastyiğimizi eritip oraya döksek hafif ılıkken kalanı düzeltip soğumasını bekleriz olmazmı böyle.

@Cem cm Hocam ozaman ilk araştırın özel bir macun varmıymış yoksa eski bisikletçilerin çöpe attığı lastiklerden parça koparıp eritip koyun daha hiç görmedik yapan bütün forumu aydınlatırsınız:harika:

Parçayı erittirsiniz ama kuruduğunda sert olur. Kolay kolay da tutmaz, altına kuvvetli tutkal sürmek gerek. Bence yama setlerinin tutkallarını kullanmanız uygundur, diğer tutkalların (japon yapıştırıcısı vd.) esneme kabiliyeti çok yok çünkü. Deneyecekseniz, sonucu ben de merak ediyorum.

@Birhan K. Doğru dediniz. Orda sert bi parça oluşursa çıt çıt ses yapar ve lastiğin altındaki beze ilerleyebilir diye düşünüyorum. Oto lastikçiye sorabiliriz

Arkadaşlar, yol bisikletimin lastiğini bir türlü sökemiyorum, ellerim yara içinde kaldı, leyveler kırılmak üzere. Bir türlü janttan ayrılmıyor. Kolay yolunu bilen arkadaşlar bir taktik verebilir mi? Lastiğim cst compressor 700*23

@Eray Gündoğdu
Cst lastikleri çok sert oluyor, zor sökülüyor malesef.
Bi levyeyi sokun içine, diğerini de o kısımdan sokup yana doğru ittirin. Eğer 3. bi levye varsa iş daha da kolaylaşıyor. 3. levyeyi de daha ilerisinden sokup sertçe bastırmak lazım.
2 levye varsa da baya bi bastırıp sökülüyor, malesef kolay yolu yok. Sök-tak alışkanlık oluyor zamanla. Ben de 45 dk uğraşıyordum başlarda söküp takma işlemi için. SAdece bir lastik bu :D Şuan 10 dk alıyor iki lastik sök tak yapmak. Uğraşmak lazım hocam :D

@Eray Gündoğdu 3levye kullanın ve levyeleri mümkün olduğunca birbirine yakın tutun. Arkadaki mesafe ne kadar artarsa çıkarmak o kadar zor olur. Ayrıca lastik kenarına arap sabunu veya sabunlu su surebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Gündoğarken
@Ahmet Bilge Kaan AKIN sağolun hocam, şimdilik pes ettim, yolda kalmamak için test amaçlı sökmeye çalışıyodum. Jant çemberine kan bulaştı uğraşırken. Artık yolda kalırsam bakacağım bir çaresine. Plastik levyeleri pert ettim. Demir levye de 2 tane var. Onlarla da denedim ama olmuyor. Yolda kalırsam bi daha denerim olmazsa bakacağız başımızın çaresine:)

@Ozan k. Sağolun, 3 plastik levye vardı olmadı. 2 demir levye daha ekledim ama yine olmadı. Bende pes ettim. 5 ini aralıksız koydum ama yine beceremedim. Daha sonra tekrar deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: aytunctarakci
@Cem cm Hayır bisiklet daha 2 haftalık. Ön lastiği yarım saatte falan söktüm. Arka lastikle 2 saate yakın uğraşmışımdır yine yok. Sabunlu su denemedim. Bi dahaki denememi öyle yapıcam. Yol lastiklerinin zor söküldüğünü biliyodum ama bu kadarı tahmin etmiyordum.

Geri