Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik problemleri

@Eray Gündoğdu sorun lastikten değil janttan kaynaklanıyor.Bende de 2011 model Carraro dambiez var, hala kullanıyorum, üzerinde gelen o byte marka jantlar yok mu, iflahını söker adamın, aslında carraro ve bianchi halkı yol bisikletinden soğutma isnadıyla mahkemede yargılanmalı.Neyse ki tam bir f/p ürünü olan btwin jantlara geçtim de rahat ettim.Ayrıca bu jantlar yapısından dolayı mıdır nedir bilmem daha fazla lastik patlamasına sebebiyet veriyor, ha tek iyi yanı akordu bozulmuyor.

Scudo
Arkadaşlar yazıldı mı bilmiyorum fakat patlak lastiğe Dahiyane çözümü @Senol.20 abim buldu. "ÇİFT TARAFLI BANT - KALIN OLANINDAN" kendisi daha detaylı bilgi verecektir. En azından evinize sağ salim ulaştırır ;)

• Beğen
Tepkiler: gurkan
Bugün japon yapıştırıcısıyla dış lastiğe dolgu yapma "önerisini" denemiş bulunuyorum. Kuruduktan sonra lastikte aşırı kaygan bi zemin oluştu. Zımparayla yüzeydeki japonu sökmek zorunda kaldım. Tahmin ettiğimiz gibi lastiğin o noktası çok sert oldu ve naparsak yapalım lastiğin orjinal sürtünme yüzeyi bozulduğu için lastik kayganlaştı. Yine de bi çıkıp test ettim. Yokuş yukarı patinaja sebep oldu.
Lastikleri bu şekilde kullanmıcam. Yeni aldığım lastikler de aynı durumla karşılaşırsa olduğu gibi bırakcam.
Japon işi tehlikeli denemeyin derim.

@Cem cm Japon yapıştırıcısi kesik oluşan bölgede iki lastik parçasını birleştirip kesik bölgenin daha da ilerlemesini engellemek için kullanılır. Siz iki kauçuk parçayı birleştirmek yerine kauçuk bölgeyi japonla doldurursanız elbette kayarsiniz.

Dün lastiği sökememle ilgili yazmıştım.
İş kaliteli levyede ve sakin olmakta bitiyomuş.
Tavsiyede bulunan arkadaşlara çok teşekkürler :harika::)

P30525-080045.jpg

Arkadaşlar merhaba, bir kaç yıl evvel wiggle sitesinden sipariş ettiğim maraton greenguard 700c 28 lastiklerimden birisi balans yaptığı için (akort yapılsada düzelmedi) HB sitesinden yeni bir tane sipariş vermiştim, 1sene içinde geldiği hal bu. Yedekte yine wiggle den aldığım vittoria marka lastikler var 1sene önce almıştım. Lastiği bir an evvel değiştirmeli miyim ? Yoksa canı çıkana kadar devam edeyim mi?

Ben olsam canı çıkana kadar kullanmaya devam ederim. Muhtemelen bu süreçte patlama sayısı artacaktır. Ne zamanki 'yeter ulen' dersin, o zaman değiştirirsin. Tabii bunu kısa turlar için söylüyorum, bu lastikle uzun tura çıkmazdım.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve ordi
"Balans yapmak" ile kastettiğin nedir?
Lastik dönerken göz ile görünebilicek şekilde yalpa yapmaya başladı, tabi lastik yüzünden olduğunu hemen anlayamadım önce akort ayarlarını düzelttim, jant tek başına iken çok güzel akort tuttuğu halde lastiği takınca bozuluyordu.

Lastik dönerken göz ile görünebilicek şekilde yalpa yapmaya başladı, tabi lastik yüzünden olduğunu hemen anlayamadım önce akort ayarlarını düzelttim, jant tek başına iken çok güzel akort tuttuğu halde lastiği takınca bozuluyordu.
Sürüş esnasında kendini hissettirip rahatsız etmiyorsa, ben olsam yarılana kadar kullanırım. Ancak titreşimi hissediyorsanız değiştirebilirsiniz.

Geri