Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

arkadaşlar yeniyim konu açamadım eğer biri açarsa sevinirim.(daha önce paylaşıldıysa da link alabilirim)
yol bisikleti almayı düşünüyorum fakat kadro alıp kendimiz toplamak mı daha ucuz olur yoksa normal satılan bisikletler daha mı ucuza olur.(daha önce şehir ve mtb bisikletleri toplamıştım ama fiyat konusunda hiç bir fikrim yoktu),
ayrıca biraz hız yapmak istiyorum.( düz yolda)
başlangıç seviyesinden 50t yerine 52t uygun mudur? tavsiye eder misiniz?
ruble 11-30 uygun mudur?
aynakolu 52t olan uygun bir bisiklet piyasada var mı? (uygun derken burada anlatmak istediğim şey bütçe değil aynakolu 52t olanların en uygunu)
Peugeot GTR 920 hakkında bilgisi olan var mı?

Scudo
@w4d3 toplama yerine hazır ürünleri almayi tercih edin.
Yeni başlayanlar için aynakol dişli sayıları 34-50 tercih ediliyor.
11-30 ruble gayet uygun, hem hızlanma hem tırmanma için iyi.
Bütçeniz düşükse en az Claris seviye kompanentlerden baslayin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
başlangıç için yol bisikleti arayışındayım şuan triban 500 ile corelli kr100 arasındayım muhtemelen corelli kr100 alacağım 1900 tl gibi bir fiyat aldım satıcıdan. tavsiye eder misiniz= yoksa bu fiyat civarında başka öneriniz var mı? tamamen performans arayışında değilim konfor performans dengesi olan bir bisiklet benim için daha iyi olur diye düşünüyorum. Genel olarak günlük 8 10 km yokuş çıkarak okula gidiş geliş olarak kullanacağım, ek olarak genellikle 30 km civarı rotalarda sürmeyi yılda birkaç kez de uzun rotalar yapmayı planlıyorum. ayrıca bisiklet haricinde f/p olarak kask, km sayacı ışık reflektörler gibi ekstralar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Merhabalar, bir yol bisikleti arayışındayım ancak 1.65 boy olunca bayilerde hem uygun kadro hemde uygun bütçeli bisiklet bulmak zor oluyor ancak bulunduğum yerde corelli aero 109 tiagra modeli 7bin civarı bir fiyat önerdiler. Böyle bir modeli mi seçmeliyim yoksa aynı fiyat bandında alüminyum bir bisiklet mi seçmeliyim Örnek olarak Trek domane alr 3 (sora set ancak 8.8 kg dediler) Giant contend modeli de var. Meridaları şuan da çok pahalı buluyorum. Salcano'yu düşünemiyorum maalesef. Ya da yeni yola geçecek biri olarak bütçe arttırıp karbon kadro bakmalı mıyım? Açıkçası 8bin tlyi geçmek istemiyorum bisiklet için, modellere baktıkça kafam çok karıştı ve daha spd pedal ayakkabı derken baya da masraf çıkmış olacak. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Bu işin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.:kötü::kötü: 2. El düşünmüyorum.

@Hami Bulut

Sıfırdan yol bisikletine geçecekseniz bu kadar bütce ayırmayın. Bence ikinci el bir bisiklet ile başlayın ondan sonra hoşuna giderse yukarı cıkın. Tavsiyem budur

• Beğen
Tepkiler: :DDD
@ProfessionaL cevap için teşekkür ederim. Söylediğinizde haklısınız. Uzun zamandır yol bisikleti almaya niyetim vardı ama yeni fırsatım oldu açıkçası almışken tam olsun istiyorum. Tabii mümkün mertebe f/b bir ürün almak isterim.

Son düzenleme:
@Hami Bulut

Hocam madem kararlısınız.
(link)
(link)
(link)

Ben olsam bunlara bakardım daha uygun fiyatlı. Hatta BTWİN ömür boyu kadro garantisi veriyor. Ağırlık Corelli ile aynı alüminyum kadro olmasına ragmen.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
@ProfessionaL tekrardan cevap için teşekkürler. Corelli'ye hiç bulaşma diyorsunuz yani:). Bir kaç mağaza daha gezmek yardımcı olur umarım.

@Gökhankösoğlu
Hocam 6000 tl bütçeniz varsa mosso 735 tca bakmanız çok daha iyi olacaktır bence :)

@Hami Bulut
Tamamen karbon tiegra setli bir bisiklet 7 bin tl civarı kendisine şans verilmeyi hak eder. Kendi sitesinde bile 9.000 tl! Şu zamanda güzel fiyat kanımca. Bence bi deneyin, test edin derim, lüzumsuz ön yargiya gerek yok.
Alternatif olarak yeni nesil Bisan'lara bi göz atın, çok güzel modeller çıkarttı.
Son olarak da arkadaşın önerdiği gibi Mosso TCA 735 modeline bakın bir de en yakisikli modellerden 739sca'ya da bi göz gezdirin derim.

@Hami Bulut

Ben Corelli icin demedim marka farketmez bana göre. Benim tavsiyem sıfırdan yol bisikletine geçecekseniz o kadar bütce ayırmayın.. İllaki ayıracaksanız da planınızı iyi yapmanız gerekir. O da şöyleki yol bisikleti benim tarzım degil derseniz yukarıda saydıgım bisikletlerde dahil corelli de satmaya çalıştıgınızda ciddi zarara ugratacaktır. O yüzden bütcenizi cebinizde tutup ikinci el daha uygun bütceli bilindik bir kadrosu olan yol bisikleti almanızdır.

Bu arada Corelli karbon kadro olsa bile bilindik markaların yüksek seviye alü kadroları karbonlarla boy ölçüşecek şekilde. Misal Cannondale Caad serisi. Giant Aluxx serisi.. O yüzden illa karbonda da ısrar ediyorsanız Corelli'nin karbonunu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Çünkü verdiginiz paranın yarıdan fazlası sadece kadroya oluyor. Tiagra donanımlı alu herhangi bir bisikleti su an 4000'e alabiliyorsunuz.

Geçen sene başında yol bisikletimi aldım ve aktif olarak kullanıyorum.

Genel olarak şahsi fikrimi ifade etmek isterim.
Eğer yol bisikletine hevesiniz geçici değil ise küçük farklar ödememek uğruna alt sınıf markalara yönelmeyin. Çünkü gözlemim, kullananların genelde ilk yıldan itibaren değişimi kafalarına koydukları yönünde. Tabi kafalarına koyanlar benim gibi hobi amaçlı kullansalar da performansını geliştirme derdinde olanlar hep.
Bisikletten beklentiniz önemli.

@amasseia Bunun üstüne biraz daha düşüneceğim. Bisanın modellerine baktım ama içime sinmedi ne yazık ki. Baktığım mağazalarda Mosso'lara dikkat etmedim açıkçası.
@ProfessionaL Evet dediklerinize katılıyorum ve ilk araştırmalarımda sadece karbon maşaya odaklanmıştım. Bir de alacağım bisikletin içime sinmesini istediğim için böyle bir karışıklık var. Corelli'de takılı kalmak istemiyorum tabii ki.
@volkan ismail Hevesim geçici değil, bisiklette kolay kolay değişim yapabilecek bir konumda değilim açıkçası. Belki imkanlar oldukça geliştirme yoluna gidebilirim. Onun dışında kullandığım ürünü sonuna kadar kullanmayı yeğlerim. O yüzden almışken içime sinen ve beni üzmeyecek bir bisiklet olması daha iyi olur. Belki de dediğiniz gibi kadrosu güvenilir olan bir modele yatırım yapmak daha iyi olabilir.

Cevabınız ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL
@Hami Bulut

Eğer kalıcı olacak yıllarca binecegim derseniz kadrosu ömür boyu garanti veren (10 yıl) bisikletleri araştırmanızı tavsiye ederim. Cannondale, BTWin, Trek markalarının böyle oldugunu biliyordum. Giant ve Merida da iki yıl. Salcano alırsanız bisikletinizin tamircisi siz olacaksınız. Son zamanlarda Carraro (accell grup) teknik servis konusunda kullanıcıyı üzmüyor. Corelli, Mosso, Peugeot markalarında bu durum nasıl malesef bilmiyorum. Araştırmakta fayda var

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Scultura 4000 mi, XRS001 105 + jant seti mi?

@alicangul29 vetohan ın dediği gibi ikiside farklı kulvarlar.

• Beğen
Tepkiler: ag249
Geri