Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@Kotkata merhaba hoş geldiniz.

Deneyimlerim doğrultusunda bir hususu belirtmek isterim. Yaşınız 20'li yaşlarda ve genellikle yol bisikletine heves eden genç kişiler bir kaç hafta sonra Claris yetmiyor, Sora yetmiyor... gibi gibi altı boş sebeplerle bir an önce bisikletlerinden çabucak vazgeçip o pahalı bisiklet ve grupsetlerin peşinde koşturuyorlar.

Bu şekilde yapma harektini kendinizde öngörüyorsanız, hiç boşa uğraşmayalım. Direkt 2. el 105 grupsetli bir şeylere bakın ya da para biriktirin sıfır alın.

Ya da ben uzun bir müddet aldığım bisikleti kullanır hakkını veririrm dersen de R2000 Claris amatör kullanıcıya yeten bir grupset.

Bisikletini inceledim ancak ağırlık bilgisi, orta göbek ve jant göbeklerinin neler olduğunu göremedim. Grupsetten ziyade bunlar da çok önemlidir zira bu yürüyen aksamlar jant hafifliğiyle birlikte akıcılığı belirler.

Sen Peugeot'u bi araştır ayrıntılarını öğren ben sana 2 bisiklet tavsiye edeyim. Göstermiş olduğun bisikletten daha iyi olduklarını belirteyim:
1. Mosso Cavalier Claris (sahibi olduğum)
2. Bisan RX 9200 Claris

Araştırdım ancak bulamadım göbek bilgilerini veya ağırlığını bisikletin, bisikletçide öğrenmeye çalışacağım bu bilgileri. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve ilginiz için, paylaşacağım bilgiyi sizle öğrenince.

Scudo
@Mustaac bu bisikleti alırsam (veya 9500'ü) sen fotoların sayesinde olacak. Bisan sana bakım hediye etmeli ekstra 😀

@amasseia İyi günler tekrardan! Bisikletçiye gittim ve bisikleti inceledim. Orta göbek shimano üretimi ve kare mil aynakol kullanılmış, hollowtech olmaması ne gibi sorunlar doğurur ve benim gibi bir giriş kullanıcısı için yeterli olur mu? Tekerlek göbekleri ise markasız, bisikletçi Peugeot'un kendi üretimi olduğunu söyledi. Garip bir şekilde üst modellerinde de markasız göbek kullanmışlar. Tek fark olarak tiagra serisinden itibaren pressfit göbek kullanmaya başlamışlar. Bisikletin 10.3 kilogram olduğunu söyledi bisikletçi. Fiyatı 2700'e indirebildim. Makul müdür sizce? Çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Merhaba uzun süredir araştırma yapıyorum fakat aklıma takılan bir soru var yardımcı olursanız çok sevinirim
Bianchi slr 200 modeli mi yoksa Btwin triban 500 mü ?
Şimdiden teşekkürler
Yeni nesil Triban 500'de Sora set var ama sizin baktığınız yeni nesil mi? Eski nesilde 3x8 Microshift sistem var. Yol bisikletine yeni başlayacaklar ve tur yapmak isteyenler için oldukça ideal olduğu söyleniyor. Bianchi SLR 200, Tourney sistemli ise geçiniz zaten.

selamlar. Decathlondaki van rysel edr af 105 nasıl sizce. tasarımı da düz siyah tam istediğim gibi

@Kotkata Merhaba.

Bence makul değil. Kare orta gobekler fi tarihinden kalma gobeklerdir yani cok eski teknoloji. Kare gobeklerden sonra Octalink, sonrasında Hollowtech l-ll ve en son ise Press fit göbekler çıktı. Octalink bari olsa diyecegim ama kare mil göbek diyorsunuz.

Olmaz hocam. O kadar para vereceksiniz ve eski teknolojili bisiklet alacaksiniz.

Benim size onerdiklerimde çok daha iyi göbekler vardi. Hollowtech 2 Tiagra orta göbek ve Rs 300 Sora jant gobekleri var. Ve fiyat olarak da neredeyse aynılar.

Yine aynakol da eski Claris aynakolu, frenler de Tektro. Diğerleri full Claris grupset.

Hevesinizi kirmak istemem ama o kadar para veriyorsunuz, bari fiyata göre daha kaliteli bir bisiklet alin demeye getiriyorum.

@amasseia Teşekkür ederim ilginiz için. Ne yazık ki bütçemi yükseltebilecek durumda değilim kısa vadede. İşe girmeye çalışacağım. Sedona 640D hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Başka bir bisikletçide gördüm ve 3700 TL'ye satın alabileceğim bir bisiklet. Tavsiye ettiğiniz bisikletleri göz önünde bulunduracağım. Ama anlaşılan bisikleti almam 3-4 ay sonra ancak.

Sedona 640D
  • KADRO 640D DISC
  • VİTES SAYISI 2X9
  • MAŞA SEDONA CARBON DISC
  • VITES FREN KOLU SHIMANO SORA ST-3500
  • VİTES ÖN SHIMANO SORA FD-3500
  • VİTES ARKAS HIMANO SORA RD-3500
  • FREN TRP HY/RD HYDRAULIC 160/140 MM
  • AYNAKOL SHIMANO SORA FC-3550 50-34T
  • KASET SHIMANO CS-HG 50-911-30T
  • ZİNCİR YBNS9C
  • JANT SETİ SHIMANO WH-RX05
  • LASTİK SCHWALBE LUGANO 700X25
  • BOĞAZ EASTON EA 50
  • GİDON EASTON EA 30
  • SELE BORUSU EASTON EA 50
  • PEDAL N/A
  • SELE SELLE ITALIA S

Tekrardan hosgeldiniz. Kadro geometrileri birbiri ile benzer. Performans odaklı bisikletler evet. İnşallah keyfinize göre bir bisiklet sahibi olursunuz. Haziran başında artık bayilerde olurlar. Bayramdan sonra yavaş yavaş dağıtıma başlanır. Şu anda da siparişe özel tek tek gönderiliyor bisikletler.
Üstat sana ulaşmam lazım özelden nasıl mesaj atılıyor beceremedim 😁

@Kotkata Rica ederim.

Butceniz cercevesinde onerdigim Bisan rx 9200'ü 2.700 civarina alabiliyorsunuz bütçe yukseltmenize gerek olmuyor.
Cavalier Claris de 3.000 TL bandına alınabiliyor.

Gösterdiğiniz Sedona 640D gayet iyi. Karbon maşa, Shimano jant, scwalbe lugano lastik, selle italia s, hidrolik disk fren... bunlar hep para eden donanımlar. Yalnız tek olumsuz yön olarak Sora grupset eski serili kullanılmış onun da sebebi bisikletin eski tarihli olmasi, yani bisiklet biraz eski model. Sora da r3000 serisi Sora olsaydi tadindan yenmezdi.

Bu bisikleti cok begendiysen olabilir diyorum ama 3.700'lere çıkabiliyorsan da Tiagra setli güncel bisikletleri bi arastirmani da öneririm.

Bisan Grand Tour önerebilirim size hocam. Biraz pazarlıkla nakitte 5000 TL civarını görebilirsiniz. Yeni baslayanlar için çok ideal bir bisiklet. 105 setli, rs100 jant, selle royal seta sele. 700*28 lastikler. Fiyatina göre çok dolu.. 227050 dosyayı görüntüle
Bu resmi paylaşmayı seviyorum. Jantlar bu jantlar olmayacak hocam.

ben 1 hafta kadar önce de yazmıştım. bütçemi biraz daha arttırıp bisan grandtour a karar kıldım. grand tour lar bayilere ne zaman gelecek acaba bilginiz var mı?

@korrayatgmailcom henüz bilgi yok tahminen haziran başına kadar gelir.

ben de contend sl 2 tiagra -4500 tl
carraro 062 2019 - 4500 - 5000 tl arası
bisan grand tour veya rx9500 - 5000tl (pazarlıkla inerler diye umuyorum)

arasında karar vermeye çalışıyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: NoCycling
Arkadaşlar selamlar. 3-4 sene önce bir kaza yapıp bisikleti bırakmıştım. Kafamda tekrardan başlama düşüncesi var. Şuanda 105 setli alüminyum veya karbon en uygun hangi bisikletler var piyasada yardımcı olabilir misiniz.

Merhabalar. Geçtiğimiz ağustos ayında bir triban 520 alarak yol bisikletine giriş yaptım. Triban 520 almamın sebebi kullanım kolaylığı ve bir giriş bisikleti olmasıydı. Velhasıl bisiklet benim için geçici bir heves mi Yoksa bir tutku mu olacak bilmiyordum.

Artık bisiklet -yol bisikleti- hayatımda önemli bir yer kapladığı için elimdeki tribani satıp daha üst bir modele geçmek istiyorum.

En azından 105 setli ve karbon olmasını düşünüyorum. Elimdeki seçenekler şunlar

1. Peugeot r11 (ultegra karbon) (2020)

2. Peugeot r12 (105 karbon) (2020)

3. Peugeot r11 (ultegra karbon) (2019)

4. Peugeot r12 (105 karbon) (2019)

5. Bisan 9800

6. Carraro c1 fire

Peugeot'nun sitesinde yer alan 2020 modellerin satışını bulamadım. Fakat 2019 modelleri satışta ve fiyat olarak biraz daha iyi. Acaba 2020 modelleri gelmeyecek mi merak ediyorum.

Sizlerin de fikrini almak isterim bu modeller arasında.

Merhabalar. Geçtiğimiz ağustos ayında bir triban 520 alarak yol bisikletine giriş yaptım. Triban 520 almamın sebebi kullanım kolaylığı ve bir giriş bisikleti olmasıydı. Velhasıl bisiklet benim için geçici bir heves mi Yoksa bir tutku mu olacak bilmiyordum.

Artık bisiklet -yol bisikleti- hayatımda önemli bir yer kapladığı için elimdeki tribani satıp daha üst bir modele geçmek istiyorum.

En azından 105 setli ve karbon olmasını düşünüyorum. Elimdeki seçenekler şunlar

1. Peugeot r11 (ultegra karbon) (2020)

2. Peugeot r12 (105 karbon) (2020)

3. Peugeot r11 (ultegra karbon) (2019)

4. Peugeot r12 (105 karbon) (2019)

5. Bisan 9800

6. Carraro c1 fire

Peugeot'nun sitesinde yer alan 2020 modellerin satışını bulamadım. Fakat 2019 modelleri satışta ve fiyat olarak biraz daha iyi. Acaba 2020 modelleri gelmeyecek mi merak ediyorum.

Sizlerin de fikrini almak isterim bu modeller arasında.
Peugeot 2020 modeller su anda üretimde. İyi ihtimalle Haziran ortası bayilerde olacakmış. 2019 modellerle renk farki var temelde sadece. Peugeot bisikletler iyi bir zam yedi bu sene(%12-13). 2019 modellerin rengini beğeniyorsanız tavsiye ederim. R11 modelini 2019 bulmanız pek olası degil, r12 2019 model bulunuyor.

Bisan Rc9800 bu hafta bayilere dağıtılmaya başlanıyor. Aralarında en uygun fiyatlısı bu bisiklet. Ultegra setli r9900 diğerlerinin 105 setli fiyatından ucuz. Bisan ın fiyat politikasından dolayı bu şekilde fiyatı. Yoksa özellikleri gayet iyi, rakiplerinden geri kalan yanı çok az. Ama uzun boylular için kadrosu satışta yok. Geçen seneye göre %3-4 zam yedi.

Carraro C1 Fire su anda bayilerde. Genelde uzun boylulara yönelik üretilmiş bu model. Komponentler kaliteli seçilmiş ama fiyat da ona göre yüksek. Bunu kullanan tanıdığım yok ve bisikleti canlı görme fırsatım olmadı. %7-8 arası bir zam yemiş geçen seneye göre bu da.

Ben biraz da firmaların geçen yıldan bu yıla yaptıkları zamlara bakarak tercihimi rc9800 den yana yaptım. Size de şimdiden hayırlı olsun. Bu vesileyle Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.sahibinden 4.500 tlye tek kredi kartı ile ödeme şeklinde beğendiğim bisiklet var.5 senelik.sizce alınırmı?
bacak boyum 81 cm.boyum 1.76-- kilom 90- yaş 50
yardıma ihtiyacım var.
ilan nosu:803099825
Ben baktim smdi hocam Bursadaymis bisiklet. Bende Bursadayim. Sahsen bakıp almak daha iyi olur
Ben de yeniyim başlık açmam için ne yapmam gerekiyor tam olarak anlayamadım. Ama yavaş yavaş forumu keşfediyorum.
Normalde aracım ve scooter motorum var. Motorumu satıp bisiklete geçmeyi ve en azından bazı yerlere bisikletle ulaşımı ciddi ciddi düşünüyorum her nekadar yeterli bisiklet yolu olmasa ve e5 veya otobana çıkamasak bile!

Neyse motosiklet için sık sık aksesuar bakmak için gittiğim sirkecide çok eski yıllardan beri faaliyet veren eski bir bisikletçi var ismini unuttum. Geçenlerde motorla gittiğimde evdeki kondisyon bisikleti için uygun fiyatlı bir boynuz gidon aldığımda ayak üstü biraz lafladık ortayaş üzeri bir bey kendisi. Biraz sordum hatta o an aklıma geldi acaba çok ağır olmayacak ve çok da pahalı olmayacak bir bisikleti orada toplatmak mı daha avantajlı olur yoksa piyasada hazır bulunan herhangi bir bisiklet almak mı. Yani aşağı yukarı 2000-3000 TL civarı bir meblağa sade şık ve şehiriçi için iyi bir bisiklet toplanabilir mi? Teşekkürler.
Hocam bisiklet toplama isi karışık bir istir kimi uyguna mal eder kimi olduğundan cok daha pahaliya. Anlayan biri toplayacaksa fiyatta uyguna cikar. Ben hazir ve sifir bsey bakmanı öneririm. Mosso legarda, sedona 410 , carraro sport serilerine bakabilirsin

• Beğen
@korrayatgmailcom henüz bilgi yok tahminen haziran başına kadar gelir.

ben de contend sl 2 tiagra -4500 tl
carraro 062 2019 - 4500 - 5000 tl arası
bisan grand tour veya rx9500 - 5000tl (pazarlıkla inerler diye umuyorum)

arasında karar vermeye çalışıyorum
İçlerinden contend sl 2 endurance kadro geometrisine sahip. Uzun turlar düşünüyorsanız bunu tercih etmeniz daha uygun olur. Dişli oranları da rahatlık için çok uygun. Ama bariz bir şekilde daha pahalı.
Carraronun cezbeden kısmı donanımları. 4500 ve az altına bu da da bir secenek olur.
Sıfır almak istiyorsanız rx9500 un fiyatında o donanımda bisiklet yok. Çok da yakışıklı. Ama yarış geometrisinde, yeni başlayanı üzer. Bildiğim kadarıyla yeni başlamıyorsunuz. Başka seçeneğiniz yok gibi illa ki sıfır olsun diyorsanız.
Ekleme: Grand tour u unutmuşum, endurance geometride olması sebebiyle bu da tercih edilebilir.

Son düzenleme:
@Mustaac aslen canlısını görmedim hiçbirinin.
Carraro fp olarak en iyisi 4500 civarına denk geliyor arada.
Ama şimdiki bisikletimde carraro ve sanırım değiştirmek istiyorum. Rx veya grand tour en aklıma yatanlar ama görmek lazım.
Kilo sebebiyle aşırı agresif kadro zorlar beni ondam yönüm grand tour daha çok.
İkinci elde farklı alternatifler bakıyorum. Focus cayo gördüm bir tane belki o olabilir.
Giant donanım olarak en kötü olan ve aldıktan sonra kaşınmamın bitmeyeceği bi bisiklet. Ondan emin olamıyorum.
Bakalım hele şu yasaklar bi hafiflesin canlı görürsem alacağım birini.
Zaten şimdi trainerda kullanıyorum çok farketmez bisiklet orda😀

• Beğen
Arkadaşlar selamlar. 3-4 sene önce bir kaza yapıp bisikleti bırakmıştım. Kafamda tekrardan başlama düşüncesi var. Şuanda 105 setli alüminyum veya karbon en uygun hangi bisikletler var piyasada yardımcı olabilir misiniz.
Şu anda piyasadaki en uygun bisikletler Bisan'da. Rx9500 alu yaris geometrisinde, Grand tour alu endurance geometride. Rc9800 karbon aero-yarış geometride. Liste fiyatları sırayla 5950, 5750 ve 9200.

Diğer firmalarda kurlardan dolayı epey zam yedi bisikletler.
Peugeot r13 alu, 6400 liste fiyatı.
Peugeot r12 karbon 11150 liste fiyatı.
Carraro race062 alu 6500 liste fiyatı.
Carraro c1. 1 Fire karbon 11500 liste fiyatı
Kron r2 karbon 11000 liste fiyatı
Salcano xrs001 uci 105 karbon 10500 liste fiyatı
Corelli aero rc109 105 karbon 9900 liste fiyatı
Mosso reborn aero karbon 9500 liste fiyatı
Mosso 739sca 105 alu 8000 liste fiyatı

Bu bisikletlerin bir çoğunda nakitte bayilerden iyi oranda indirim almanız mümkün.
@Mustaac aslen canlısını görmedim hiçbirinin.
Carraro fp olarak en iyisi 4500 civarına denk geliyor arada.
Ama şimdiki bisikletimde carraro ve sanırım değiştirmek istiyorum. Rx veya grand tour en aklıma yatanlar ama görmek lazım.
Kilo sebebiyle aşırı agresif kadro zorlar beni ondam yönüm grand tour daha çok.
İkinci elde farklı alternatifler bakıyorum. Focus cayo gördüm bir tane belki o olabilir.
Giant donanım olarak en kötü olan ve aldıktan sonra kaşınmamın bitmeyeceği bi bisiklet. Ondan emin olamıyorum.
Bakalım hele şu yasaklar bi hafiflesin canlı görürsem alacağım birini.
Zaten şimdi trainerda kullanıyorum çok farketmez bisiklet orda😀
Evet 2019 carraro eski bir kadroya sahip. Cr race052 kullandığım için o kadroyu biliyorum.
Giant en rahatı aralarında. Hem aynakol--ruble oranları hem de diğerlerine göre çok uzun alın borusu sebebiyle çok rahat edersiniz. Ha keza Bisan Grand tour da öyle. Ama dişli oranları daha sert Giant a göre. Çok yokuşlu bir yerdeyseniz Giant cok rahat ettirir.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Değerli arkadaşlar,

En son ortaokul çağlarındayken bisiklet kullandım, yaş 34. İşe gidip gelirken kullanacağım bir bisiklet arayışı içerisindeyim. Bir iki bakmaya başlayınca ben de her amatör gibi işin içinden çıkamadım. İş ev arası mesafe 15 km, günde en fazla 30km yol yapmayı planlıyorum yani. Araştırdığım kadarıyla güvenlik için disk fren tercih etmeliyim. Keyifli bir sürüş için ise 105 set olmalı. Birkaç kişiyle görüştüğümde cyclecross/gravel tarzı bisikletlere yönelmek yerine yol bisikleti almamın daha mantıklı olduğu önerisini aldım ben de bu yüzden yol bisikleti arayışı içerisindeyim. Araştırdığım kadarıyla endurance bir model bakmam gerekiyor konforu iyi olan.

Çok aşırıya kaçmadan fakat beni de kullanırken üzmeyecek, bu spordan soğutmayacak bir bisiklet arıyorum. Bu işe 10.000TL bütçe ayırabilirim.

Scott speedster 10 disc modelini araştırıyordum fakat yerli alternatiflere baktığımda da çok daha üst düzey donanımları daha makul fiyatlara sağladıklarını görüyorum. Örneğin carraro, bisan gibi. Netice itibariyle ben müsabık sporcu değilim, üç beş gram beni uçurmaz, gideceğim yere 10 dakika yerine 12 dakikada varmam da beni öldürmez. Yeter ki konforlu ve keyifli bir şekilde gidebileyim. Bu noktada yerli alternatiflere yönelmeyi planlıyorum, bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Bütçem dahilinde bisiklet önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Özet:
Bütçe: 10.000TL
Tür: Yol bisikleti
Amaç: Ev-iş arası ulaşım için kullanacağım, toplamda 30km.

Teşekkürler

Merhaba benzer sorularla araştırarak, kadro sağlamlığına güvendiğim için speedster 20 tercih etmiştim. Sizin gibi liseden sonra 30 yaşında bisiklete döndüm ve henüz en uzun yolum 60km ancak endurance geometri sebebi ile olduğunu düşünüyorum, antremanlı olmamama rağmen ağrım sızım pek olmadı.

Ben bütçeden sebep tiagra tercih ettim az sonra bahsedeceğim sebepten çok da iyi oldu. Önemli bulduğum konu 105 veya tiagra olması değil bulunduğunuz yerdeki eğim ortalamasına göre ruble ve aynakol dişlileri seçimi. Örneğin ben eve dönerken ort. %10 eğimli 500 mt. veya %7-8 eğimli 1 km tırmanmak zorundayım ve 11-32 / 34-50 benim için ideal oldu keza Polonezköy/İstanbul sürüşlerinde de bu kondisyonla ancak bu dişli sayılarıyla sürebiliyorum zaten. Bütçeniz yeterince yüksek umarım seveceğiniz bir bisiklete kavuşursunuz.

Son düzenleme:
Geri