Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

@mariokaldato Boşa çıktım. Uzay boşluğuna doğru gidiyorum şuan :D
Bonder76 sanırım roketler ayrıldı sen uzaya doğru devam ediyorsun. :p
Dostum hiç acele davranma bence. Zaten sanıyorum yarın, olmadı öbür gün elindeki bisikleti geri alacaklar. Paranı geri ödeyecekler.
İnan bana bisiklet seçmek ve araştırmaktan ben de yoruldum. Ama bir bakıma zevkli de oluyor. Hem bisiklet parçalarından bilmediğim yeni zımbırtılar duyuyor ve öğreniyorum hem de yorumları ve fikirleri okuyup keyif alıyorum. Yol bisikletine geçmek istiyorum dedim ama malum Türkiye şartları ve malum ekonomik şartlar zorluyor. Ha deyince de olmuyor. Ama ucunda ölüm yok. Sabır var. Bence sen de kesinlikle içine sindiğinden emin olacağın bir bisiklet bulana kadar beklemelisin. Aramaya araştırmaya devam etmelisin. Ben de araştırmaya bakmaya devam ediyorum. Bir yandan da maddi kısmını düşünüyorum. Mantık çerçevesinde halledene kadar ama içime sinene kadar durmak yok. :harika:
Bu arada kişisel fikrim, İstanbul 7 tepe derler ya, kesinlikle sağlam vites oranlarında bisiklet şart. Düz vitessiz bisiklet ancak ve ancak sahil şeridinde geçerli olabilir diyorum.

Scudo
Arkadaşlar
Carraro Race 062 - 6.175 TL ve
Merda Scultura 400- 9.300 TL arasında kaldım.
Mevcut ekonomik kriz şartlarını da düşünürsek kadro ve ekipman kalitesi açısından Merida %50 fiyat farkına değer mi?

İlgilerini için teşekkür ederim.

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE HYDROFORMED SMOOTH WELDING
MAŞA
KARBON 1.1/8"
ARKA VİTES
SHIMANO 105 R7000
ÖN VİTES
SHIMANO 105 R7000
KRANK TAKIMI
SHIMANO 105 R7000 52X36T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO R7000 11-28T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO 105 R7000 2X11
FREN
SHIMANO 105 R7000 KUMPAS FREN
LASTİK
SCHWALBE ONE RACEGUARD 700X25C KATLANIR
JANT
FSA VISION TEAM 30
SELE
fi:zi:k ANTARES
EK ÖZELLİKLER
FSA GİDON-GİDON BOĞAZI, AERO SELE BORUSU, FİZİK SARGI

FRAMESCULTURA LITE
MAŞARace full carbon Konik
VİTES ÖNShimano 105
VİTES ARKAShimano 105
VİTES FREN KOLUShimano 105, R7000
FREN KOLUShimano 105
FRENShimano 105
AYNAKOLShimano 105 50-34
ZİNCİRKMC X11-1
HAZNEVP M700
ÇEMBERMERIDA Comp SL
KASETShimano CS-R7000, 11 speed, 11-30
LASTİKMaxxis Dolomites 25c
BOĞAZMERIDA Expert,-5 derece
GİDONMERIDA Expert alloy compact drop
SELE BORUSUMERIDA Carbon Comp, 27.2mm
SELEMERIDA Comp SL
PEDALyok
AĞIRLIK9.11 kg

• Beğen
Tepkiler: bonder76
@bilmiyom bence alın carraroyu biran önce sürmeye başlayın. Aradaki farkta cebinizde kalsın. İnsan düşündükçe işin içinden çıkamıyor.

Merhaba bu sitede ilk yorumum.Yol bisikleti düşünüyorum ama 190cm/90cm boya göre kadro boyu önerileri 60-62cm oluyor.Başlangıç bisikleti seçeceğim için kadro boyları en fazla 58cm Mosso Cavalier Tourney serisinde bulunuyor. Mosso'yu almam mantıklı mıdır? Aynı zamanda Kron Rc1000'in 56 ,Corelli boolva rc 100'ün 57cm kadro boyları bulunuyor.Bunlar da uygun olabilir derseniz fikirlerinizi beklerim.

Son düzenleme:
En fazla 2000₺ bir bütçem var ilk defa yol bisikleti alacağım aklımda fazla yokuşu olmayan yerlerde haftada en fazla 150-200km sürüş yapmak var hangi modeller uyumlu olur pek bir bilgim yok açıkcası özellikle de 2. el bakmayı düşünüyorum malum döviz nedeni ile 2-3 sene önce 1000₺ olan modeller 2000-2500 arası bir fiyata satılıyor.

@bilmiyom Merida'nin kompakt vites oranları daha iyi onun haricinde Carraro daha donanımlı(Vision, Fizik...) ve daha uygun fiyatlı.

Merida'nin pahalı olmasi markasina ekstra ucret ödemenizdendir.

Param çok, marka algısı yüksek olsun derseniz de yine Merida düşünebilirsiniz.

@cagdascilingir en az Claris grupset almaya bakın. Yol bisiketinde Tourney sizi biraz uzebilir. Tourney'e kötü demiyorum ama yol bisikleti için cok uygun değil. Bu arada Mosso Cavalier kullaniyorum, memnunum.

Kron tx100 kullanan çok var kimseden de şikayet duymadım.

Herkese Merhaba damdan düşer gibi konuya geldim kusura bakmayın. Cocukken çokça bisiklet binmiş, tamir etmiş gerekirse mahallenin cocularının bisikletini tamir etmiş hatta bundan para kazanmış biriydim. 15 yıldır bisiklet binmiyorum neredeyse.

Şimdi kendime ve eşime bir bisiklet almak istiyorum. Sitede oturduğum için otoparktta demire kitleyeceğim pek güvenlikli değil o yüzden maksimum 1 bisiklet için 2000 tl bütçe ayırdım. Kullanım amacım akşam ve haftasonları boğaz kenarında ve belgrad ormanında bisiklete binmek. Benim bisikletim için aşağıda ki aparatı takıcam ufaklık için. Bu bilgiler ışığında bana bisiklet tavsiye eder misiniz?

Delta bisiklette sağlık çalışanlarına yüzde 15 indirim varmış nakitte yüzde 20.

Sizce bu 2 bisikletten hangisi?
Geotech Champion 26 Jant Dağ Bisikleti - Siyah

2019 KRON TX 100 28 JANT V.B ŞEHİR VE TUR BİSİKLETİ MAT FÜME-TURKUAZ/BEYAZ 18 INC

228962 dosyayı görüntüle

• Beğen
Tekrar selam Mayıs 30 unda kendi siteleri üzerinden Atilla Bisiklete havale çıkarıp bisiklet alımını yaptım. 1 Haziran günü işlem onaylanıp aynı gün gece karanlığında ürün bana murat bey tarafından apar topar taksiyle kutusuz ve elleriyle balonlu ambalaj malzemesi ile parça parça sarılmış vaziyette getirilip sokakta lastikleri ve selesi takıldı. Kurulum işlemi gece karanlığında yapılıp bana teslim edildi.

Haziran 3. itibariyle sabah 09:30 gibi iade aciklaması, gerekçesi ile kendi siteleri ve alım yaptığım hesabım üzerinden iade başvurumu açtım.

Saat 11:30 civarı dükkana telefon açıp emin olmamakla birlikte Atilla bey açtı ve onunla görüşüp konuyu aktardım. Acilen konuyu çözmelerini ve getirdikleri gibi hızlı şekilde iade işlemini onaylayıp tamamlamalarını rica ettim. İnternet sitesi alım işleriyle Murat Bey'in ilgilendiğini söyleyip konuyu iletecegini söyledi teşekkür ettim kapattık.
Sanki başka şirket veya devlet dairesi gibi sanırım oyalama ve zaman kaybettirme olayı o andan itibaren başladı.

Gün içinde işleme almalarını rica edip 1 günde taksiyle gecenin bir yarısı kapıma kadar servis sağladığı kendi whtspp indan murat beye yazdım. Gördü cevap yazmadı.

Bunun üzerine saat 17:17 de kendisini arayıp durumu ona da tekrar izah ettim tamam deyip anlayışla karşıladığını söyledi ve onun sorumlu olduğu söylenilen siteden iade onayını yapmasını ve bana vakit kaybettirmemesini rica etmiştim ki. Şu saate kadar ne dönüş, ne arama ne de site üzerindeki iade talebi formuna bir onay gelmemiştir.

Ben bisikletin teşhir ürünü olduğunu kanıtlayan bazı resimler ve gelişmelerle ilgili bilgi ve belgeleri de siz birbirinden değerli forum dostlarının bilgilerine sunmak istedim. Boş ve delilsiz konuşmak bana göre değil.

Konu uzayınca yazım da uzun oldu hepinizden özür diler;.sabrınız için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.

1) selenin renginin kir ve tozdan beyazdan kreme döndüğünü.
2) selenin altında kutudan çıkacak bir urunde olamayacak şekilde ve uzun süre açıkta duran bir cisimde bulunan fosilleşmiş toz ve kir kalıntısını. Ve selenin sağ tarafında eski olduğu belli olan yırtığı...
3) gidonda belliki daha önceden defalarca ayarlanırken oluşan derin ve fazlaca çizikleri.
4) takılan pedalların birinde kedi gözü varken diğerinde olmamasını.
5) fren ve vites kablolarının renginin beyazdan kreme dönüşmesini. Sağ vites kolu gostergesindeki claris yazısının oradaki plastik çatlağını ve her iki kolun yanındaki oraya buraya dayarken oluşan eski oluşum çizikleri.
6) lastiğin birinde sibop kapağı takılıyken diğerinde olmamasını.
7) Arka fren metallerinde paslanma olduğunu ve kadrodaki bilumum çizikleri eminim net olarak sizler de farkedeceksiniz.

228890 dosyayı görüntüle228891 dosyayı görüntüle228892 dosyayı görüntüle228893 dosyayı görüntüle228894 dosyayı görüntüle228895 dosyayı görüntüle228896 dosyayı görüntüle228897 dosyayı görüntüle228898 dosyayı görüntüle228899 dosyayı görüntüle228900 dosyayı görüntüle228901 dosyayı görüntüle
228904 dosyayı görüntüle228905 dosyayı görüntüle228906 dosyayı görüntüle228907 dosyayı görüntüle228908 dosyayı görüntüle228909 dosyayı görüntüle228910 dosyayı görüntüle
228904 dosyayı görüntüle228905 dosyayı görüntüle228906 dosyayı görüntüle228907 dosyayı görüntüle228908 dosyayı görüntüle228909 dosyayı görüntüle228910 dosyayı görüntüle
.
@SeYaP Aynen enayi yerine konulduğunu görünce insanın hevesi kaçıyor. Elimi bile sürmedim evin içinde duruyor

Çok geçmiş olsun. Hem üzücü hem de sinir bozucu bir olay, umarım bir an önce paranızı iade ederler.

• Beğen
Değerli forum üyeleri.
Selam.

Yaklaşık 1 saat önce Murat bey bisikleti teslim alıp paramı nakit olarak iade etti.
Bu sıkıntılı süreci de böylece iyi netice ile sonuçlandırmış olduk.

İlgilenen, tavsiyede bulunan, fikirlerini sunan herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.
İyi forumlar.

Arkadaşlar
Carraro Race 062 - 6.175 TL ve
Merda Scultura 400- 9.300 TL arasında kaldım.
Mevcut ekonomik kriz şartlarını da düşünürsek kadro ve ekipman kalitesi açısından Merida %50 fiyat farkına değer mi?

İlgilerini için teşekkür ederim.

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE HYDROFORMED SMOOTH WELDING
MAŞA
KARBON 1.1/8"
ARKA VİTES
SHIMANO 105 R7000
ÖN VİTES
SHIMANO 105 R7000
KRANK TAKIMI
SHIMANO 105 R7000 52X36T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO R7000 11-28T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO 105 R7000 2X11
FREN
SHIMANO 105 R7000 KUMPAS FREN
LASTİK
SCHWALBE ONE RACEGUARD 700X25C KATLANIR
JANT
FSA VISION TEAM 30
SELE
fi:zi:k ANTARES
EK ÖZELLİKLER
FSA GİDON-GİDON BOĞAZI, AERO SELE BORUSU, FİZİK SARGI

FRAMESCULTURA LITE
MAŞARace full carbon Konik
VİTES ÖNShimano 105
VİTES ARKAShimano 105
VİTES FREN KOLUShimano 105, R7000
FREN KOLUShimano 105
FRENShimano 105
AYNAKOLShimano 105 50-34
ZİNCİRKMC X11-1
HAZNEVP M700
ÇEMBERMERIDA Comp SL
KASETShimano CS-R7000, 11 speed, 11-30
LASTİKMaxxis Dolomites 25c
BOĞAZMERIDA Expert,-5 derece
GİDONMERIDA Expert alloy compact drop
SELE BORUSUMERIDA Carbon Comp, 27.2mm
SELEMERIDA Comp SL
PEDALyok
AĞIRLIK9.11 kg
Scultra uci onaylı yarış kadrosu , ayrıca 50 34 11 30 ile çok iyi oranlara sahip , özellikle yeni başlayan için. Carraro 52 36 11 28 vites oranları güçlü değilsen seni üzebilir.

• Beğen
Geri