Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Bu bisiklet daha içime sindi.
Metin bisiklet o bölgede bayağı eskiymiş, zaten Metin bey de bayağı orta yaş üzeri işini severek yapan biri.
Metin Bisiklet bir aile şirketi.
Oğlu bisiklet konusunda yardımcı oldu.
Kızı hesaplama, indirim, fiyatlama.
Gülay hanım (eşi) taksit oranları ve güler yüzüyle.
Metin bey bisikleti A'dan Z'ye elleriyle ayarlayıp jant akorduna kadar hazırlayıp.
Aldığım km saatini, suluk kabını, zili vb elleriyle binbir titizlikle monte edip binip test edip bana teslim etti.

Hatta okadar ilgilendiler ki hiç aklımda olmayan, eldiven, jelli tayt (merida) ve forma bile aldım.
Bir tek kaskım kaldı. Zaten far, arka stop, suluk vb mevcuttu önceden almıştım.
Bir tek kask kaldı onuda Decathlondan alacağım.

Bugün çok mutlu ve huzurlu bir alışveriş oldu benim için.
Çok fazla sürme şansım olmadı ama umarım en kısa zamanda onu da kıvıracağım :D

Scudo
Selam arkadaşlar .yaşım 50 kilo 90 boy 1.76 iç bacak ölçüsü 81 cm.
bisan rc 9800 bisiklet için bayiye kaparo verdim.fakat kafam karıştı.bilindiği gibi bisiklet yol bisikleti ve AERO kadro.şu an 1 yıldır kullandığım carraro mtb var.475 race serisi sizce bu bisiklet bana ağır gelirmi sürüş açısından.yoksa bisan grand touramı yöneliyim.

Selamlar bende şuan ghost dağ bisikleti kullanıyorum 1.85 boy 90 kilodayım ancak artık bisiklet hiç yetmiyor, maalesef istediğim hıza hiç ulaşamıyorum.
en fazla 1200 dolara kadar bir yol bisikleti tavsiyesi bekliyorum kafamda şuanlık
scott speedster 20 ve carraro 28" RACE 062 var. Her türlü önerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Machagi
Selamlar bende şuan ghost dağ bisikleti kullanıyorum 1.85 boy 90 kilodayım ancak artık bisiklet hiç yetmiyor, maalesef istediğim hıza hiç ulaşamıyorum.
en fazla 1200 dolara kadar bir yol bisikleti tavsiyesi bekliyorum kafamda şuanlık
scott speedster 20 ve carraro 28" RACE 062 var. Her türlü önerinizi bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Tiagra'lı Scott mu? Yoksa 105'li Carraro mu?:kötü:

Tabii ki Scott

Selam malum acemiyim :)
Biraz önce decathlondan 700x23c 2'li iç lastik aldım.
Son kalmış zaten biri de patlak geri götüreceğim.

Neyse..
Arkadaşlar elimdeki pompa yıllar önce decatlondan aldığım ekteki.
Fakat bu yol lastiklerinin sibop ucu çevirmeli ve iğne kadar ince bunun ucu aparat bile kullansam uyumlu olmuyor.
Bunu nasıl çözmem gerekiyor.
Pompanın iç kısmında + şeklinde bir plastik var ince uçlu sibop oturmuyor.

Edit: El yordamıyla deneme yanılma yöntemiyle pompanın iç kısmının değiştirilebildiğini öğrendim ve çözdüm.

Teşekkürler.

Dosyalar

• IMG_20200607_181029.jpg
    IMG_20200607_181029.jpg
    728,1 KB · Okunma: 41
  • IMG_20200607_180956.jpg
    IMG_20200607_180956.jpg
    1,2 MB · Okunma: 41
  • IMG_20200607_181944.jpg
    IMG_20200607_181944.jpg
    733,4 KB · Okunma: 36
  • IMG_20200607_181937.jpg
    IMG_20200607_181937.jpg
    720 KB · Okunma: 34
Son düzenleme:
Selam arkadaşlar .yaşım 50 kilo 90 boy 1.76 iç bacak ölçüsü 81 cm.
bisan rc 9800 bisiklet için bayiye kaparo verdim.fakat kafam karıştı.bilindiği gibi bisiklet yol bisikleti ve AERO kadro.şu an 1 yıldır kullandığım carraro mtb var.475 race serisi sizce bu bisiklet bana ağır gelirmi sürüş açısından.yoksa bisan grand touramı yöneliyim.
Hocam sizinle telefonda görüşmüştük. 52 kadro sipariş verdiğinizi belirtmiştiniz. Rc9800 ün aero kadro olduğunu, ve yola geçişte ağır gelebileceğini söylemiştim; endurance kadrolu bisiklet bakmanızı önermiştim. Sorunuzun görülmesi için alıntılıyorum.
Forumdan deneyimli arkadaşlar görürse mutlaka yorum yazarlar.
@mariokaldato
@selim82
@hamlet2006
@trainspotting35
@Murat Cömez
@Süper Dede
... ve şimdi hatırlayamadığım diğerleri

ilginiz için teşekkürler mustafa hocam 👍👍

Merhabalar,

Salcano XRS001 105 set
Bisan R9900 Ultegra Set

İkisinin fiyatı benzer düzeyde. Hangisini, neden tercih ederdiniz?

Teşekkürler

Selam malum acemiyim :)
Biraz önce decathlondan 700x23c 2'li iç lastik aldım.
Son kalmış zaten biri de patlak geri götüreceğim.

Neyse..
Arkadaşlar elimdeki pompa yıllar önce decatlondan aldığım ekteki.
Fakat bu yol lastiklerinin sibop ucu çevirmeli ve iğne kadar ince bunun ucu aparat bile kullansam uyumlu olmuyor.
Bunu nasıl çözmem gerekiyor.
Pompanın iç kısmında + şeklinde bir plastik var ince uçlu sibop oturmuyor.

Edit: El yordamıyla deneme yanılma yöntemiyle pompanın iç kısmının değiştirilebildiğini öğrendim ve çözdüm.

Teşekkürler.

bitanede göstergeli bi pompa edinin hocam uygunları var, 2 günde bir lastiklerin havası iniyor...

Dostlar selam

Bir sorum olacak bu işin bir doğrusu varsa öğrenmek adına.

İlk tecrübe notları ve sorularım.

Bugün hayırlısıyla ilk çıkışımı/sürüşümü yaptım.
Toplamda 20 km.ye yakın yol yaptım kazasız belasız şükür. Max 42,5 km yapmışım anlık.
Sanırım trafikte oldukça aktif (araç/motosiklet) tecrübem olduğu ve sürücülerin tavrını az çok tahmin edebildiğim için pek bir sorun yaşamadım. Ama dikkatli olmakta fayda var bunu da anladım.

Akşamüzeri serinliğinde çıktım rüzgar açıkçası rahatsız etti ve üşüttü. Sanırım ince/hafif bir rüzgarlık şart.

Net olmam gerekirse az kullanmama rağmen bir araba sopa yemiş gibi oldum. Özellikle sol ve sağ boşluklarım bayağı ağrı ve sızı içinde. Umarım bunlar geçici şeylerdir.

Genel olarak vitesler nedir, hangi yol şartında aynakol nerede, hangi viteste ve arka vites hangi konumda olmalı onu anlamaya çalıştım. İlk kez kullandığım için vites geçişlerinde zorlandım diyemem. Ama gerçekten vites konusunu anladım mı? Tabiki de hayır :)

Sorum var sizlere.
Bu gidon zımbırtısının duruşuyla ilgili bisikletcilik lugatinda Allah'ın emri mukabilinde bir duruş acısı varmıdır? Yani olabildiğince aşağı eğik, düz veya daha yukarıda bir açıda durmalı diye bir kanun var mıdır. Öğreniyorsak doğrusunu öğrenelim.

Son düzenleme:
Dostlar selam

Bir sorum olacak bu işin bir doğrusu varsa öğrenmek adına.

İlk tecrübe notları ve sorularım.

Bugün hayırlısıyla ilk çıkışımı/sürüşümü yaptım.
Toplamda 20 km.ye yakın yol yaptım kazasız belasız şükür. Max 42,5 km yapmışım anlık.
Sanırım trafikte oldukça aktif (araç/motosiklet) tecrübem olduğu ve sürücülerin tavrını az çok tahmin edebildiğim için pek bir sorun yaşamadım. Ama dikkatli olmakta fayda var bunu da anladım.

Akşamüzeri serinliğinde çıktım rüzgar açıkçası rahatsız etti ve üşüttü. Sanırım ince/hafif bir rüzgarlık şart.

Genel olarak vitesler nedir, hangi yol şartında aynakol nerede, hangi viteste ve arka vites hangi konumda olmalı onu anlamaya çalıştım. İlk kez kullandığım için vites geçişlerinde zorlandım diyemem. Ama gerçekten vites konusunu anladım mı? Tabiki de hayır :)

Sorum var sizlere.
Bu gidon zımbırtısının duruşuyla ilgili bisikletcilik lugatinda Allah'ın emri mukabilinde bir duruş acısı varmıdır? Yani olabildiğince aşağı eğik, düz veya daha yukarıda bir açıda durmalı diye bir kanun var mıdır. Öğreniyorsak doğrusunu öğrenelim.

şöyle bir video var;

@Bymami25 Bütçeyi de eklerseniz bilgili arkadaşlar size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: erman35
Öncelikle merhabalar, uzun süredir tur bisikleti bakıyordum fakat carraro bayiye gittiğimde Carraro Rc052 2019 modeline rastladım. Pazarlıkla 3600tl ye almış olup bende aranıza katılmış bulunmaktayım. Herkese iyi forumlar..IMG_20200608_191951.jpg

Son düzenleme:
@bonder76 hayırlı uğurlu olsun. Yol bisikletini hiç sevmem ama kendim almış kadar sevindim. Haydi bakalım sezonu kurtardın. :harika:

@cbkarabulut hayırlı olsun. Fiyat oldukça iyi sanırım.

• Beğen
Tepkiler: cbkarabulut
@Yldrm07 sağolun ben de o fiyata full tiagra set bir bisiklet bulunca kaçırmak istemedim üstelik kafamda tur bisikleti yatıyorken.

Geri