Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Bende yol bisikleti almayı düşünüyorum ilk denemem olucak alt yapım var fizik olarak bacak olarak sağlamımdır. Fiyat aralığım 4 5 lira olabilir acaba diyorum 2 ci el alıp düşük fiyata üst seviye bişey mi alsam yoksa 0 mı siz daha iyi bilirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba. Bence öncelikle bir 2. El ilanlara bakın derim. İyi bir ilan bulma şansınız olabilir. Mesela ben çok şanslıydım. Gerçek anlamda 2. El ama sıfır bir bisikleti çok uygun fiyata buldum. Sıfır diyorum çünkü geçen sene alınan bisiklet bir kere 10 km kullanılmış ve ev içinde saklanmış.

Scudo
Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Ben bir kron tx150 sehir bisikleti kullanicisiyim ve yaşadığım yerde çok yokuşlu bir bölge. Yol bisikletine geçmek istiyorum. 5-6bin tl civarlarinda en hafif ve en iyi fiyat/performans yol bisikleti tavsiyeleriniz nelerdir? kadro olcusu konusunda da destege ihtiyacim var. Boyum 1.74 bacak uzunlugum 80-85 cm civarinda. Simdiden teşekkürler.

Merhaba,
28 yaşındayım en son lise yıllarında bisiklet sürdüm. Yol bisikleti alıp haftada 3-4 gün düzenli sürüşler yapmayı planlıyorum. 1-2 haftadır araştırıyorum ve aklıma takılan birçok konu var. Sizlerden yardım bekliyorum ;). Öncelikle boyum 1.85 , 100 kiloyum iç bacak boyum 85 cm hangi kadro boyunu seçmem gerekir. Youtube dan izlediğim videoların birinde yeni başlayanlar vites seçiminde tiagradan aşağı modelleri seçmemesinde fayda var diyordu bisiklet satan arkadaş, bunun ne kadar önemi var ? Vites modelleri arasında sürüşü etkileyecek kadar farklar var mı ? Bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe olarak 4500 TL'ye kadar çıkabilirim ve sürüş yapacağım yerler çoğunlukla rampalı. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhabalar,

2500 tl bandından (2000-2750 arası) şehir içi hafif ve yormayacak bir sıfır bisiklet önerebilir misiniz? Antalya'da yaşıyorum ve burada fazla yokuş yok. Yokuş olmadığı için belki seçiminiz değişebilir belirtmek istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Boyum 188 ve kilom 90.

Arkadaşlar merhabalar,

2500 tl bandından (2000-2750 arası) şehir içi hafif ve yormayacak bir sıfır bisiklet önerebilir misiniz? Antalya'da yaşıyorum ve burada fazla yokuş yok. Yokuş olmadığı için belki seçiminiz değişebilir belirtmek istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Boyum 188 ve kilom 90.

merhaba. Bütçeniz dahilinde bir çok seçenek var. 4 mesaj önce paylaştığım bir video var. Size direkt şu alın dememiz doğru olmaz. Bence o videoyu seyredin öncelikle. Sonrasında içinize sinen birini tercih edebilirsiniz. Tabiki sıfır almak istiyorsanız.

merhaba. Bütçeniz dahilinde bir çok seçenek var. 4 mesaj önce paylaştığım bir video var. Size direkt şu alın dememiz doğru olmaz. Bence o videoyu seyredin öncelikle. Sonrasında içinize sinen birini tercih edebilirsiniz. Tabiki sıfır almak istiyorsanız.

Çok teşekkür ederim yanıtınız için.

(link) alinir mi sizce , fiyatina gore componentler iyi gozukuyor .Ve suan almak istersek nerden alabiliriz internetten? uretimi varmi acaba ? yardimci olursaniz sevinirim.

(link) alinir mi sizce , fiyatina gore componentler iyi gozukuyor .Ve suan almak istersek nerden alabiliriz internetten? uretimi varmi acaba ? yardimci olursaniz sevinirim.
Tavsiye ederim. Fiyatına göre kadro kalitesi iyi, karbon masa alexrims jant Michelin lastik var. Bisikletçileri arayıp kargo ile gönderim yapıp yapmadiklarini öğrenebilirsiniz. İstanbul'da pedalturk mağazasında Eco modeli mevcuttu. Bitmediyse arayıp bilgi alabilirsiniz.

Herkese merhabalar hali hazırda bir mtb bisikletim var ama ikinci bisiklet olarak yol bisikleti almayı düşünüyorum,şu an için bütçe olarak pek pahalı bi şey almıycam bu yüzden bisan almayı düşünüyorum.Forumda kullananlar varsa bisanın yeni kadrolarından memnunlar mı sizce alınır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese merhabalar hali hazırda bir mtb bisikletim var ama ikinci bisiklet olarak yol bisikleti almayı düşünüyorum,şu an için bütçe olarak pek pahalı bi şey almıycam bu yüzden bisan almayı düşünüyorum.Forumda kullananlar varsa bisanın yeni kadrolarından memnunlar mı sizce alınır mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hangi modeli düşünüyorsunuz?

Ben de Grant tour Eco modeli var. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. 105 set ile daha da güzel bir hal alacaktır.

Herkese iyi forumlar. 18 yaşımdayım, bu Corona döneminde malum epey hareketsiz kaldık ve zaten halihazırda bel fıtığım var. Spor geçmişim ve sporla fazla alakam yok. Aşırı yokuş olmasa da yine de yokuşlu yollarımız var, sahil dönüşü vs. (Kocaeli'de yaşıyorum ) Yollarımızın durumu da pek iyi değil. 1750 TL ye kadar bir bisiklet önerebilir misiniz? Boyum 1.80 kilom 85 civarı.

Merhaba,
28 yaşındayım en son lise yıllarında bisiklet sürdüm. Yol bisikleti alıp haftada 3-4 gün düzenli sürüşler yapmayı planlıyorum. 1-2 haftadır araştırıyorum ve aklıma takılan birçok konu var. Sizlerden yardım bekliyorum ;). Öncelikle boyum 1.85 , 100 kiloyum iç bacak boyum 85 cm hangi kadro boyunu seçmem gerekir. Youtube dan izlediğim videoların birinde yeni başlayanlar vites seçiminde tiagradan aşağı modelleri seçmemesinde fayda var diyordu bisiklet satan arkadaş, bunun ne kadar önemi var ? Vites modelleri arasında sürüşü etkileyecek kadar farklar var mı ? Bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe olarak 4500 TL'ye kadar çıkabilirim ve sürüş yapacağım yerler çoğunlukla rampalı. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba kadro boyu her tür yol bisikletinde ve markada değişir. Kiminde 58 kiminde 56 denk gelebilir. Almayı düşündüğün bisikleti söylersen daha net yardımcı olunur. Ayrıca minumum tiagra fikrine katılıyorum. Elbette uzun süre bineceksen ve hakkını vereceksen. Yoksa sora sette gayet yeterli olur.
Bisiklet aşkı sarmaya başlayınca imkan buldukça zaten 105 ultegra gelir😀

Merhaba,

Yeni başlayanlarda seçmeyecekse kim seçecek bu tiagra altı donanımı 😀😀

Merhaba kadro boyu her tür yol bisikletinde ve markada değişir. Kiminde 58 kiminde 56 denk gelebilir. Almayı düşündüğün bisikleti söylersen daha net yardımcı olunur. Ayrıca minumum tiagra fikrine katılıyorum. Elbette uzun süre bineceksen ve hakkını vereceksen. Yoksa sora sette gayet yeterli olur.
Bisiklet aşkı sarmaya başlayınca imkan buldukça zaten 105 ultegra gelir😀
Merhaba,
Elbette hayatımın bir parçası olması için bisiklet alacağım ve sürekli sürmek istiyorum fakat tek korkum söylediğim gibi süreceğim bölge çoğunlukla rampalı olması beni kuşkulandırıyor. Düşündüğüm bisikletler şunlar ;
- Specialized-allez-c2 sahibinden ilan no: 823603903
- Geotech sahibinden ilan no: 711468677
- bisan rx-9300-2020
- bisan rx-9200-2020
- bisan grand-tour-eco-2020
*bisanlar sıfır ve gittiğim bir bisiklet bayisinin tavsiyesi.
*diğerleri 2.el , url paylaşma kısıtlamam olduğu için ilan no'larını attım.

Yeni başlayanlarda seçmeyecekse kim seçecek bu tiagra altı donanımı 😀😀
bende aynı sizin gibi düşündüm. :)

• Beğen
Tepkiler: Yldrm07
@Yldrm07 para çok olunca insan daha üst segmentlere yöneliyor demek ki, yoksa yeni Claris-Sora'lar çatır çatır görevini fevkalade yapıyor.

Ben şahsen Claris'ten bu performansı beklemiyordum, parasının hakkını sonuna kadar veriyor (nazarlık emojisi).

Ben de Grant tour Eco modeli var. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. 105 set ile daha da güzel bir hal alacaktır.
Ne zamandır sahipsiniz bir de rica etsem sizin gördüğünüz artıları ve eksileri neler?

Ne zamandır sahipsiniz bir de rica etsem sizin gördüğünüz artıları ve eksileri neler?
25in de aldım. Yaklaşık 70 km dir kullanıyorum. Mtbden geçiş yaptım. Akıcılığı seriligi gayet iyi. Aynı yolu MTB ile gidince daha çok efor sarfediyorsunuz. Lastik kalingili yol bisikletine nazaran biraz geniş olduğundan yol da sizi rahat ettiriyor. Karbon masa ile birleşince darbeleri daha az hissediyorsunuz. Kadro acıları endurance tarzında olduğundan fazla agresif değil. Bu da rahat kullanılmasını sağlıyor. Gidon sargıları güzel ellerinizi yormuyor. Frenlerinin tepkilerine alışınca gayet güzel performansı olduğunu görüyorsunuz. Lastikleri Michelin ve gayet güzel yol tutuyor. Alexrims jantlari, kaynak izlerinin silinmesi, kabloların içerden geçmesiyle gayet şık duruyor. Ekşi olarak da sora setli bisiklete ilk etapda on noktaya claris koymuşlar. Bunu daha sonra ücretsiz degisebileceksiniz. Claris fren ile kötü performansa sahip değil. Aklınız kalmasın. Bence en önemli sorun iç lastik ile jant arasındaki şerit . Belki Çok küçük bir sorun. Ama daha pedal çevirmeden lastik patlamasına yol açtı bir cogumuzda. Belki sizin başınıza gelmeyebilir. Bu durumu aldığınız yere iletin. Ya baştan değiştirin. Ya da daha sonrasında olur da patlar ise ücretsiz değişim talep edin. Onun haricinde yol bisikletine geçişte gayet güzel bir model.

Geri