Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Arkadaşlar giriş seviyesi yol bisikletlerinde tourney vites sistemi kullanılıyor hemen hemen hepsinde ama corelli de claris kullanılıyor lakin corelli bisikletler diğer markalara göre en az 1 kg daha ağır. Sizlerin seçimi ne olurdu? Hafif ama tourney set mi? Biraz daha ağır claris set mi?

Scudo
Merhabalar herkese,

uzun yıllardır MTB kullanıcısı olarak, uzun bir turda arkadaştan emanet olarak aldığım Salcano sora setli xrs040 modelini o kadar çok sevdim ki uzun zamandır keyifle kullanıyorum.
Şimdi model yükseltme arayışlarımı Salcano xrs011 105 belki ultegra ile tamamlayacağım.
xrs040 sonrası xrs001 ne hissettirir yorumları olan var mıdır?
Ayrıca bahsettiğim modeller 10-13 bin civarı, o fiyata 2. el iyi markalar var en az 105 setli bakıyorum. yorumunuz ne olur? yeni Salcano mu, yoksa 2. el bilinen uluslar arası markalar mı? çok bariz fark hisseder miyim?
teşekkürler

Merhabalar, yeni konu açamadığım için buraya yazıyorum. Giriş seviyesi yol bisikleti almak istiyorum ama 28 mm kalınlığında lastik kullanmak istiyorum, buna hangi bisikletler izin veriyor bilginiz, tecrübeniz var mı?
Bisan Grand Tour ve Grand Tour Eco.

Merhaba, yeni konu açamadığım için buraya yazmak istedim. Carraro fire 3.3 di2 alınır mı sizce? Triatlon için kullanacağım ve kolay kolay değiştirmek istemeyeceğim bir bisiklet arıyorum ama fiyat performans olarak Carraro dışında tavsiye önerileriniz? Max bütçe 18 - 19 gibi

Merhaba arkadaşlar. Bisiklet sevdasına yeni kapılmış yaklaşık bir aydır haftada üç -dört akşam 20-30km yol yapan birisiyim. Yaş 35. Trekking bisiklet bakıyorum trx8600 iyi gibi fakat yol bisikletleri aklımın bir köşesinde. Yeni başlayan birisi olarak yol bisikleti tercihi beni üzer mi ? Bunun belli yazılı olmayan genel geçer bir kriteri var mıdır ? düşüncelerinizi merak ediyorum. Hepinize selamlar

Merhaba arkadaşlar. Bisiklet sevdasına yeni kapılmış yaklaşık bir aydır haftada üç -dört akşam 20-30km yol yapan birisiyim. Yaş 35. Trekking bisiklet bakıyorum trx8600 iyi gibi fakat yol bisikletleri aklımın bir köşesinde. Yeni başlayan birisi olarak yol bisikleti tercihi beni üzer mi ? Bunun belli yazılı olmayan genel geçer bir kriteri var mıdır ? düşüncelerinizi merak ediyorum. Hepinize selamlar
Başlarda bel ve popo ağrısından illallah edebilirsin. Alışınca keyfine bakarsın

Arkadaşlar giriş seviyesi yol bisikletlerinde tourney vites sistemi kullanılıyor hemen hemen hepsinde ama corelli de claris kullanılıyor lakin corelli bisikletler diğer markalara göre en az 1 kg daha ağır. Sizlerin seçimi ne olurdu? Hafif ama tourney set mi? Biraz daha ağır claris set mi?
Bunun kararı size kalmış ancak eğer yol bisikletine alışır ve o zevki tadarsanız ileride Tourney set size yetmeyecektir,ayrıca satarken de zorlanacaksınız Tourney seti.Ben sizin yerinizde olsam ağır olmasını tercih ederdim.Ki bu ağırlık konusunun çok ama çok abartıldığını düşünüyorum.Profesyonel olarak bu işi yapmayacaksanız veya 150-200 km sürmeyecekseniz zaten Claris yeterli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: EKREM_78
Başlarda bel ve popo ağrısından illallah edebilirsin. Alışınca keyfine bakarsın
MTB den yol bisikletine geçtim.( Bianchi Montana d - Corelli Kr 100 ) Seleyi boyuma göre ayarlayıp uygun kadro boyunu tercih ettim. Ne bel ağrısı yaşadım ne popo ( ama en fazla 15 km sürüyorum belki daha fazla sürsem yaşarım)

Dostlar önelikle merhaba, bayramdan sonra yol bisikleti almayı düşünüyorum.

Bütçem: 3000 TL civarı
Boyum: 1,78
Kilom: 115kg

Dikkatli bir kullanıcıyım. Sadece asfaltta kullanıcam. Kilomdan mütevellit bisiklete Schwalbe Maraton GreenGuard serisi takmayı düşünüyorum. 700X28C modeli Lastik başına 85KG ye kadar taşıyormuş. İnternette biraz araştırma yaptım Carraro race 022 modeli kafama yattı gibi ama Carraro race 022 ye Schwalbe nin 28C lik modelini takabilirmiyim uyum sağlar mı. Eğer sağlamaz ise bu fiyatta beni tasiyacak yol bisikleti olarak ne önerebilirsiniz. Son olarak mümkünse 0 bisiklet almayı düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Son düzenleme:
merhaba yol bisikletine merak sardım hatta alma Arefesindeyim. aklıma tavsiye üzerine carraro rc012 yatıyor ama bayilerde yok internette var . bayide peugeot rc016 önerdiler . bu kafa karışıklığını çözmem lazım bana ne önerirsiniz.

Trx 8600 yok malesef, yol bisikleti için o kadar cesaretim yok açıkçası. Onu an istediğiMden emin değilim. Gravel’a yöneleceğim sanırım

merhaba yol bisikletine merak sardım hatta alma Arefesindeyim. aklıma tavsiye üzerine carraro rc012 yatıyor ama bayilerde yok internette var . bayide peugeot rc016 önerdiler . bu kafa karışıklığını çözmem lazım bana ne önerirsiniz.
Iki modele de hızlıca baktım. Birinde claris diğerinde ise A70 set var ve fiyatları yakın. Claris olanı alırdım.

• Beğen
Tepkiler: Eser_59
Trx 8600 yok malesef, yol bisikleti için o kadar cesaretim yok açıkçası. Onu an istediğiMden emin değilim. Gravel’a yöneleceğim sanırım
sizin durumunuzdaydım çok şüphem vardı yapar mıyım sürebilir miyim diye yol bisikleti aldım çatır çatır sürüyorum keşke daha önce yol bisikletine geçsem diyorum.

Merhabalar, Mosso Legarda 2021 mdm h kullanıyorum. Yol bisikletine geçiş yapmayı hesap ediyorum fakat şu an aklımda olan tek şey dişli oranları. Şu an çıkabildiğim yokuşları maksimum 2.5-3k arası alabileceğim yol bisikletleriyle de çıkabilir miyim? Ek olarak başka nelere dikkat etmeliyim?

• Beğen
Tepkiler: Barisc61
Merhabalar, Mosso Legarda 2021 mdm h kullanıyorum. Yol bisikletine geçiş yapmayı hesap ediyorum fakat şu an aklımda olan tek şey dişli oranları. Şu an çıkabildiğim yokuşları maksimum 2.5-3k arası alabileceğim yol bisikletleriyle de çıkabilir miyim? Ek olarak başka nelere dikkat etmeliyim?
ben legarde sonrası btwin triban 520 aldım güle oynaya çıktğım yokuşu şimdi çıkarken zorlanıyorum. legarde 14-28 idi ruble oranı bunda 12-25 dişli oranı biraz zorladı yakın zaman da 11-32 olarak değiştireceğim. sonra seti önemli olur claris/ sora ve üzerine bakmalısın.

• Beğen
Tepkiler: safex
Carraro 042'yi beğenerek başladım,sonra 052'ye göz attım.Sanırım bunlarda jant ve sele biraz sıkıntılıymış.En son 062'de karar kıldım.Alternatif olarak da Peugeot R13 var gibi duruyor.Fiyat olarak daha yukarıya çıkamam,ikinci el için de çevremde pek bisiklet yok.Bu ikiliden hangisini önerirsiniz?Bariz farkları var mı,yoksa beğendiğimi mi almalıyım?

Arkadaslar 700x28C lastik takabileceğim 2500-3500 fiyat bandında yol bisikleti önerebilirmisiniz. 2. El düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: EKREM_78
Carraro 042'yi beğenerek başladım,sonra 052'ye göz attım.Sanırım bunlarda jant ve sele biraz sıkıntılıymış.En son 062'de karar kıldım.Alternatif olarak da Peugeot R13 var gibi duruyor.Fiyat olarak daha yukarıya çıkamam,ikinci el için de çevremde pek bisiklet yok.Bu ikiliden hangisini önerirsiniz?Bariz farkları var mı,yoksa beğendiğimi mi almalıyım?
Ikisinin de neredeyse bütün özellikleri aynı. Ben olsam kadro geometrisine, ağırlığına ve hangisinin renginin hoşuma gittigine bakıp karar verirdim.

• Beğen
Tepkiler: nbparkin
Merhabalar bir arkadaşım için bisiklet bakıyoruz bisan Rx9300 ile carraro 042 arasında kaldık sizce hangisi daha iyidir , 3500-4500tl bütceye başka hangi bisikletleri önerirsiniz ?

Geri