Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Merhabalar Corelli FIT BIKE 1.0 bisiklet hakkında yorumunuz olur mu? 1437 TL ye bulabildim.
Buna karşılık bir de 1032 TL ye Salcano City Explorer 30 V 19" bulabildim ama boyum 1,64 sanırım kadro büyük gelecek Corelli 48cm daha uygun gibi. Bu fiyatlarda hangisini seçmeli?

Scudo
Arkadaşlar 105 set ikinci el bisiklet bakıyorum.
Aynı seri 2016 bisiklet ile 2019 model arasında 1500 TL fiyat farkı var. Örn. Carraro 062.
2016 model tabiki daha yıpranmıştır ama arada özellik farkı var mı? Verim farkı var mı?

@erman35 Bende Bisan, Mosso gibi markaların dediğiniz gibi minimum claris setli bisikletlerine bakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: erman35
Merhaba uzun süredir bisiklet arayışı içindeyim okula uzaklığım 3-4 km bu yolda gidip gelebileceğim 1500-2000 arası bisiklet arıyorum.
2. el temiz bisiklet tercihimdir başlanıgç yol bisikleti olarak tecrübeli abilerimden yardım bekliyorum

@JDJS Şu aralar piyasayı ve Bisiklet Forum'u bolca rahatsız eden bisiklet "GRAND TOUR" biraz aşacaktır bütçenizi fakat karbon maşalı endurance kadro geometrisi 105 grupset ve shimano rs100 jantları ile tatmin olacağınızı umuyorum :)
Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz 😆

Merhabalar. Ben sehir bisikletinden yol bisikletine geçeceğim fakat tür olarak kararsizim. Fiyat aralığım 5000-8000tl. Bisanin rx9400 ve rc9800 modelleri hoşuma gitti. Bunların dışında tavsiyelere açığım. Benim öncelik noktalarim şunlar: sehirlerarasi tur yapacağım için hem konforlu hem de maksimum hizi yuksek olmali. Bisiklet hafif olmali. Kondisyonum iyidir ve bacaklarim güçlüdür. Fakat bir konu var ki aklımı çok kurcaliyor. Carraro, bisan ve corelli gibi markalar, görece daha düşük fiyatli aero kadrolu modeller çıkardı. Bu kadrolar ne kadar rahattir? Endurance mi yoksa aero mu almaliyim? İki tip arasinda uzun yolda beni en çok ilgilendirmesi gereken konu konfor mu? Aero konfor açısından çok mu kötü ? Endurance hiz açısından aero kadar iyi mi? Kısacası arada kaldim ve yardiminiza ihtiyacim var. Ozellikle belirttiğim fiyat araliginda ve özelliklerde bisiklet tavsiyelerine ihtiyacim var. Hiz ve konfor onceligim esit derecede. Simdiden teşekkürler.
Edit: Arastirmalarim sonucunda BMC time machine alr one modeli sanki aradığım özellikleri barindiran bir bisiklet gibi geldi fakat fiyat olarak butcemin epeyce uzerinde görünüyor. Bu bisiklete en yakin özelliklerde cok daha uygun fiyata hangi marka-model(ler) tavsiye edebilirsiniz? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Kross vento 6.0, tavsiye ederim çok güzel bir bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: Sahingxo
Yarabbim 2010 senesinde neler yapmışım yol bisikletine alismak için. Gidonu ters çevirmeler, seleyi one doğru egmeye de çalışmıştım. Bunun uzerine 2013 de bir kere daha yeltendim, o da sukut-u hayal ile sonuçlandı. Yine aklim celiniyor yol yol yol mu acaba diye? Neden böyle oldu acaba ya niye uyusamadim ben yol ile. Screenshot_20200726-140615.jpg

@Tui Lui Mesajınız tam bir bikefit virali gibi. Ölçüler ve açılar uymamış, onlara odaklanmak gerek.
Guya kadrosu tam bana goreydi, alirken denediklerim arasinda en uygunu oydu. O zaman bikefit mevzusu bu kadar yaygın değildi zaten. Bir daha denersem bikefit gerekecek sanirim, yada gravel mi düşünmeli bilemiyorum.

Yarabbim 2010 senesinde neler yapmışım yol bisikletine alismak için. Gidonu ters çevirmeler, seleyi one doğru egmeye de çalışmıştım. Bunun uzerine 2013 de bir kere daha yeltendim, o da sukut-u hayal ile sonuçlandı. Yine aklim celiniyor yol yol yol mu acaba diye? Neden böyle oldu acaba ya niye uyusamadim ben yol ile. 235361 dosyayı görüntüle
Selamlar aslinda basitce alişmak ve rahat kullanmak icin gidon yukseltici ile yol bisikleti kullanmayi deneyebilirsiniz. Cok hoş gorunmesede baya bir rahat kullanirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Yarabbim 2010 senesinde neler yapmışım yol bisikletine alismak için. Gidonu ters çevirmeler, seleyi one doğru egmeye de çalışmıştım. Bunun uzerine 2013 de bir kere daha yeltendim, o da sukut-u hayal ile sonuçlandı. Yine aklim celiniyor yol yol yol mu acaba diye? Neden böyle oldu acaba ya niye uyusamadim ben yol ile. 235361 dosyayı görüntüle
Dediğiniz sanırım dümeni ters takmak. Yani açık ağzı bize bakacağına boynuzlar (droplar) üstte, ağzı karşımıza bakıyor.
Genelde yaşlı ( @Süper Dede değil 😋) insanlar o şekilde kullanıyor. Sanırım çok fazla eğilemedikleri için bu yolu seçiyorlar.

s.a arkadaşlar 3 yıldır trek 8.6 ds marka şehir bisikleti kullanıcısıyım. 100 km lik turlarlar da beni yorduğu için yol bisikletine geçmek istiyorum. yol bisikleti almışken güzel bir bisiklet almak istiyorum. daha önce yol bisikleti hiç kullanmadım sadece geçenlerde trek ortaköyde almak istediğim bisikletle 200 mt sürdüm ama birşey anlamadım:) bisiklet şu an indirimde olup 2017 model dir.
DOMANE SLR 9 P1 SEGAFREDO

bu bisiklet hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim. görüşleriniz daha iyi bir seçim yapmama yardımcı olabilir şimdiden tşk ederim

s.a arkadaşlar 3 yıldır trek 8.6 ds marka şehir bisikleti kullanıcısıyım. 100 km lik turlarlar da beni yorduğu için yol bisikletine geçmek istiyorum. yol bisikleti almışken güzel bir bisiklet almak istiyorum. daha önce yol bisikleti hiç kullanmadım sadece geçenlerde trek ortaköyde almak istediğim bisikletle 200 mt sürdüm ama birşey anlamadım:) bisiklet şu an indirimde olup 2017 model dir.
DOMANE SLR 9 P1 SEGAFREDO

bu bisiklet hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilirmiyim. görüşleriniz daha iyi bir seçim yapmama yardımcı olabilir şimdiden tşk ederim

Bu tarz cihazların için bütçe ayrıldıysa yurtdısına gidip alınmalı diye düşünüyorum.
Bisiklete gelirsek, üstündeki teknolojiyle ülkemiz yolları için oldukça uygun.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Dediğiniz sanırım dümeni ters takmak. Yani açık ağzı bize bakacağına boynuzlar (droplar) üstte, ağzı karşımıza bakıyor.
Genelde yaşlı ( @Süper Dede değil 😋) insanlar o şekilde kullanıyor. Sanırım çok fazla eğilemedikleri için bu yolu seçiyorlar.
Hahaha, aynen öyle yapmıştım. Işte nasıl konforuma düşünsem egilmemek için yol bisikletine gecmemisim. Hatta dikkat ettim bu aralar en çok katlanirla geziyorum. Demek ki oturuş ne kadar dik olursa o kadar seviyorum bisikleti. Bu mantıkla bakarsak gravele de hiç bulasmamam gerekiyor sanırım 😑
Selamlar aslinda basitce alişmak ve rahat kullanmak icin gidon yukseltici ile yol bisikleti kullanmayi deneyebilirsiniz. Cok hoş gorunmesede baya bir rahat kullanirsiniz.
Bunu gravelde yapmak isterim, cok iyi fikir. Görüntüsü bana güzel gelsin yeter zaten 👍

Hahaha, aynen öyle yapmıştım. Işte nasıl konforuma düşünsem egilmemek için yol bisikletine gecmemisim. Hatta dikkat ettim bu aralar en çok katlanirla geziyorum. Demek ki oturuş ne kadar dik olursa o kadar seviyorum bisikleti. Bu mantıkla bakarsak gravele de hiç bulasmamam gerekiyor sanırım 😑

Size tavsiyem, illa biraz daha hızlı olsun istiyorsanız "hybride" bisiklete yönelmeniz. Bozuk yolda da gider, 28" tekerlerle hızlı da gider. Biraz gargamel... şey, gravel gibi işte.😅
Dipçe: Hem oturuşu da daha diktir.😉

Size tavsiyem, illa biraz daha hızlı olsun istiyorsanız "hybride" bisiklete yönelmeniz. Bozuk yolda da gider, 28" tekerlerle hızlı da gider. Biraz gargamel... şey, gravel gibi işte.😅
O da var aslinda. Mtb, katlanira ek olarak geçen yaz hybrid niyetine(ki öyle geciyor)B'twin Riverside 120 aldım. Memnunum ama kadrosu çelik, 15,5 kilo. Mtbmden 3 kilo daha ağır. Ama yokuşta falan sorun çıkartmıyor.

Dipçe: Hem oturuşu da daha diktir.😉
Hocam 1000 lira butcem var. Karbon full D12 li yol ne önerirsiniz ?

Geri