Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Synapse; iyidir, güzeldir ama hiç Paris-Roubaix zaferi yok benim bildiğim...

Bisikleti satın alırken 2007 ve 2013 edisyonları galibi diye anlatmıştı Ulaş Bey. Açıkçası dönüp de kontrol etme ihtiyacı hissetmemiştim. Şimdi baktım da 2007 galibi Stuart O'Grady o dönem Cervelo ile, 2013 galibi Fabian Cancellara abimiz ise Trek ile kazanmış. Kandırılmışız iyi mi :naslyany:

Scudo
Bisikleti satın alırken 2007 ve 2013 edisyonları galibi diye anlatmıştı Ulaş Bey. Açıkçası dönüp de kontrol etme ihtiyacı hissetmemiştim. Şimdi baktım da 2007 galibi Stuart O'Grady o dönem Cervelo ile, 2013 galibi Fabian Cancellara abimiz ise Trek ile kazanmış. Kandırılmışız iyi mi :naslyany:
Bir Giant öylemi ki. Çatır çatır kazanmış valla bende şimdi baktım. :) :)

6-7 bin bandında ful tiagralı endurans geometrisi olan hd frenli bisiklet arayanlar İçin dost tavsiyesidir , bi arkadaşın bisikleti ben ilan açtım
Carraro race 53 d İlan No: 924398321

924398321
(link)
üf bi supacaz sarı gidon bandı eksik çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski
Araştırmacı gazeteci olarak 2005'ten beri kazananların sıralı ve tam listesini çıkardım:
2005 Tom Boonen Time
2006 Fabian Cancellara Cervelo
2007 Stuart O'Grady Cervelo
2008 Tom Boonen Specialized
2009 Tom Boonen Specialized
2010 Fabian Cancellara Specialized
2011 Johan Vansummeren Cervelo
2012 Tom Boonen Specialized
2013 Fabian Cancellara Trek
2014 Niki Terpstra Specialized
2015 John Degenkolb Giant
2016 Mathew Hayman Scott
2017 Greg Van Avermaet BMC
2018 Peter Sagan Specialized
2019 Philippe Gilbert Specialized

2013'te Sagan Synapse ile ikinci olmuştu. Belki Ulaş bey zafer değil, podyum demiştir...

www. sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-btwin-triban-540-xl-kadro-105-set-924047521/detay/

selamlar, uzun süredir trekking kullanıyorum, yol bisikletine geçmek istiyorum. ama güzel setli olanlar bütçemin çok üzerinde. ikinci ele yöneldim. tecrübelilerden fikir almak isterim. linkini verdiğim bisiklet fiyatına göre nasıl sizce?

Corelli Fit Zero veya Fit Bike'ı önerir misiniz ? Kullanan var mı ?

Not: Uzun yol için kullanmayı düşünüyorum. Günlük yaklaşık 50KM yapacağım. Ve sürekli asfalt kullanacağım.

www. sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-spor-bisiklet-btwin-triban-540-xl-kadro-105-set-924047521/detay/

selamlar, uzun süredir trekking kullanıyorum, yol bisikletine geçmek istiyorum. ama güzel setli olanlar bütçemin çok üzerinde. ikinci ele yöneldim. tecrübelilerden fikir almak isterim. linkini verdiğim bisiklet fiyatına göre nasıl sizce?
Bisiklet güzel ama forumda araştırın biraz derim. 3 yıllık bisiklet

Merhabalar, Ben Doğancan, Yaş 28 aranıza katılmaktan memnunum.

10-15 yaş arası sürüşleri hesaba katmadan bisiklet alemine yeni katılmak için kolları sıvadım bilgileri toplamaya başladım. 1 haftadır araştırma yapmaktayım forum olsun video olsun google olsun. Lafı uzatmadan 3-5 model atacağım ve sizden önce tavsiye sonra nedenini rica edeceğim. Bütçe olarak 3-3500- belki 4k zorlayacağım. Kullanım alanım şehir içi ve olursa turlara katılacağım. (Eskişehir'de yaşıyorum, ortamlarına katılmayı düşünüyorum. İlerde eşimide dahil edebilirim) ek: kilo 72 - boy 1.78

Not: Forumda düz maşa mı amortisor mü konularında onlarca sayfa okudum ve şöyle bir karar aldım. -- 2016 gibi bir bisiklet kiralamıştık eşimle. Ve akıyordu. Ondan sonra aynı bisikletçiden yine kiraladık bisiklet yeni ama hantaldı akmıyordu. Ve sanırım o gün ilk bindiğim bisikletin etkisinden çıkamadım. Sanırım ağırlık taşıyamayacağım :) mdm v mi mdm h mi almalıyım sadece onu çözemedim. ( hd fren daha iyi biliyorum ama fiyat farkı var ama güvenlik önceliğim o yüzden hd karar kıldım sanırım, siz ne dersiniz ? )

1- LEGARDA 2127 MDM H - Fiyat : 3200 (2. ile arada 500 tl oynuyor ön attırıcı altus değil diye mi ? onu da yazar mısınız ?
Ve bu iki modelde de h yazıyor. hd yazıyor genelde hidrolik frenlerde. Farklı bir olayı mı var ?

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kadro6061 ALLOY
MaşaRIGIT-D
AynakolACERA FC-T3010-48/36/26TX175L
RubleSHIMANO CS-HG200-9-11/34T
Vites KoluALTUS ST-EF505 9X3
Arka AttırıcıALTUS RD-M370-L
Ön AttırıcıALTUS FD-M371
HazneSHIMANO HB-TX505 FH-TX505
ZincirYBN-IB-S9
FrenSHIMANO BL-MT200 (HYD)
Orta GöbekSHIMANO ALIVIO BB-UN300
JantSTARRIMS J19SZ
LastikLANDMARK V86 40X622 (ANT-PNC REFLEX)
PedalHF893 ALLOY
Ağırlık13.40 KG

2- LEGARDA 2121 MDM H - fiyat : 2700 tl farkını yazdıysanız aradaki farka değiyor mu ? aşırı önem arz ediyor mu ?

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kadro6061 ALLOY
MaşaRIGIT-D
AynakolSHIMANO ACERA FC-TY301-48/38/28TX170L
RubleSHIMANO-MF-TZ500-7-14/34T
Vites KoluALTUS ST-EF505 7X3
Arka AttırıcıALTUS RD-M310-L
Ön AttırıcıSHIMANO FD-TY510
HazneSF-A226 RULMANLI
ZincirYBN-IB-S52
FrenSHIMANO BL-MT200 (HYD) ? HİDROLİK DEĞİL Mİ ?
Orta GöbekKASET
JantSTARRIMS J19SZ
LastikLANDMARK V86 40X622 (ANT-PNC REFLEX)
PedalHF893 ALLOY
Ağırlık13.20 KG

3- SPORTIVE 223 28" 21-V HD - fiyat : 3050 tl

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞA
ALÜMİNYUM 1.1/8" MLO MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES
SHIMANO TOURNEY TY300
ÖN VİTES
SHIMANO TOURNEY TY510
KRANK TAKIMI
SHIMANO TY301 48X38X28T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO HG200 12-32T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO EF505 3X7
FREN
SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
Disk
SHIMANO RT10 160mm
ÖN GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
ARKA GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
LASTİK
CHAOYANG 700X38C REFLEKTÖRLÜ
JANT
CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE
DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER
XLC GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU

4- Bisan Trx 8300 - 2020 - NK 17.5" 45 Cm Kadro - 28 Jant - Şehir Bisikleti - fiyat : bir sitede %28 indirim ile 3455 tl

Renk:Mat Gri - Turuncu
Kadro:Alloy 6061
Kadro Boyu:45 CM
Ağırlık:14,62
Maşa:Mozo
Lastik:Michelin
Vites Kolu:Shimano ALtus SL-M2010-9
Arka Vites Aktarıcı:Shimano , Altus RD-M2000
Ön Vites Aktarıcı:Shimano , Altus FD-M370
Jant:Alloy, Çift Katlı/Double Wall - 700C
Fren:Shimano , BR-MT200, Hidrolik Disk/Hydrolic Disc
Sele:Selle Royal / Vader
Ruble:Shimano , CS-HG201 (9S) (11-34 T)
Aynakol:Shimano, FC-M371-L (48-36-26T)
Orta Göbek:Shimano, BB-UN300
Ön Teker Göbeği:Shimano, HB-RM35
Arka Teker Göbeği:Shimano, FH-RM35
Gidon:B+Plus
Zincir:Kmc
Pedal:Feimin
Furş Takımı:Neco

5- Peugeot T10 - fiyat : 3890 tl
Ürün Bilgileri
kadro.png
KADRO ALÜMİNYUM 6061
masa.png
MAŞA Alüminyum Rijit
vites.png
VİTES SHIMANO ALTUS 24 VİTES HİDROLİK DİSK FREN
arka_aktarici.png
ARKA AKTARICI SHIMANO ALTUS RD-M310
on_aktarici.png
ÖN AKTARICI SHIMANO TOURNEY FD-TY510
vites_kolu.png
VİTES KOLU SHIMANO ALTUS ST EF505 3X8
fren_sistemi.png
FREN SİSTEMİ SHIMANO HIDROLIK DİSK FREN MT-200
aynakol.png
AYNAKOL SHIMANO FC-TY301 48X38X28T
ruble.png
RUBLE SHIMANO CS-HG200-8 12-32T KASET
sele.png
SELE SELLE ROYAL TEC RECTOR
jant.png
JANT ALÜMİNYUM DİSK ÇİFT KATLI
lastik.png
LASTİK FLASH 700X32C ANTIPUCTURE SYSTEM REFLEX STRIPE SİYAH (Patlamaya Dirençli)

6- SALCANO XRS055 CLARİS - Fiyat : 4500 TL Fakat bir tanıdığım sağlam indirim ile 3500'den fiyatlandıracak. ( sadece salcano satıyorlar :) yoksa diğerlerinde de alırdık indirim :)) )

ÖZELLİKLER
TİPİ
700C Yol
ARKA VİTES
Shimano ST-R2000/RD-R2000 Claris 16 Vites
VİTES KOLLARI
Shimano ST-R2000
KADRO VE MAŞA
Hafif Alaşım Alüminyum Kadro ve Hi-Ten Maşa
AYNAKOL
Shimano Claris FC-R2000 50t/34t Krank Takımı
RUBLE
Shimano CS-HG50 30t/11t Kaset
FREN TAKIMI
Tektro R313 Kaliper Fren Sistemi
GİDON
Zoom DR-AL-210 FOV Alüminyum Gidon
BOĞAZ
Zoom TDS-C302 3D Forged Alüminyum Boğaz
SELE BORUSU
Zoom C208 Alüminyum Sele Borusu
JANT SETİ
Salcano XPRO RACE 36h Jant Seti
TEKER SETİ
SYRINX V80 RED Dış Lastik
KADRO ÖLÇÜLERİ
480mm-510mm-540mm-570mm

7-Peugeot T11 - Son olarak Bunuda ekliyorum set kaynaklı. fiyatı : 4320 tl T10'a göre 430 daha pahalı ama set değerse zorlamak isterim şartları. Çok fark etmeyecekse zorlamak istemem.

KADRO ALÜMİNYUM 6061
masa.png
MAŞA ALÜMİNYUM RİJİT
vites.png
VİTES SHIMANO DEORE / ALTUS 27 VİTES HİDROLİK DİSK FREN
arka_aktarici.png
ARKA AKTARICI SHIMANO DEORE RD-M592
on_aktarici.png
ÖN AKTARICI SHIMANO ALTUS FD-M370
vites_kolu.png
VİTES KOLU SHIMANO ALTUS ST EF505 3X9
fren_sistemi.png
FREN SİSTEMİ SHIMANO HIDROLIK DİSK FREN MT-200
aynakol.png
AYNAKOL SHIMANO FC-M371 48X36X26T
ruble.png
RUBLE SHIMANO CS-HG200-9 11-32T KASET
sele.png
SELE SELLE ROYAL TEC RECTOR
jant.png
JANT ALÜMİNYUM DİSK ÇİFT KATLI
lastik.png
LASTİK FLASH 700X32C ANTIPUCTURE SYSTEM REFLEX STRIPE SİYAH (Patlamaya Dirençli)

Ben bu modelleri beğendim setler olsun görüntü olsun vs. sizin önereceğiniz, şu özellik aşırı fark yaratır, bu daha üstün diğerlerine göre dediğiniz hangi model olacak merakla beklemekteyim. Ben genelde bir şey almadan üstatlara sorar en güzel makineyi bulur alır yıllarca kullanırım. Bir seferlik olsun 4-5 sene yeni model bakmayayım :)

Son düzenleme:
Merhabalar, Ben Doğancan, Yaş 28 aranıza katılmaktan memnunum.

10-15 yaş arası sürüşleri hesaba katmadan bisiklet alemine yeni katılmak için kolları sıvadım bilgileri toplamaya başladım. 1 haftadır araştırma yapmaktayım forum olsun video olsun google olsun. Lafı uzatmadan 3-5 model atacağım ve sizden önce tavsiye sonra nedenini rica edeceğim. Bütçe olarak 3-3500- belki 4k zorlayacağım. Kullanım alanım şehir içi ve olursa turlara katılacağım. (Eskişehir'de yaşıyorum, ortamlarına katılmayı düşünüyorum. İlerde eşimide dahil edebilirim) ek: kilo 72 - boy 1.78

Not: Forumda düz maşa mı amortisor mü konularında onlarca sayfa okudum ve şöyle bir karar aldım. -- 2016 gibi bir bisiklet kiralamıştık eşimle. Ve akıyordu. Ondan sonra aynı bisikletçiden yine kiraladık bisiklet yeni ama hantaldı akmıyordu. Ve sanırım o gün ilk bindiğim bisikletin etkisinden çıkamadım. Sanırım ağırlık taşıyamayacağım :) mdm v mi mdm h mi almalıyım sadece onu çözemedim. ( hd fren daha iyi biliyorum ama fiyat farkı var ama güvenlik önceliğim o yüzden hd karar kıldım sanırım, siz ne dersiniz ? )

Ben bu modelleri beğendim setler olsun görüntü olsun vs. sizin önereceğiniz, şu özellik aşırı fark yaratır, bu daha üstün diğerlerine göre dediğiniz hangi model olacak merakla beklemekteyim. Ben genelde bir şey almadan üstatlara sorar en güzel makineyi bulur alır yıllarca kullanırım. Bir seferlik olsun 4-5 sene yeni model bakmayayım :)

Anladığım kadarıyla şehir bisikleti bakıyorsunuz. Yol/Yarış segmenti oluyor genelde bu başlık.

bu yazdığınız modeller arasında bisan trx 8300 iyi gibi bozuk yola girmem derseniz.

house of bike'nin sitesinde giant escape modelleri var. Onlarda dediğiniz fiyat aralığında setleri güzel :)

yol/yarış bakarım derseniz sitede satılık olan bi kaç model var çok güzel carraro 052 ben alacaktım eşim vazgeçirdi :(

umarım aradığınızı bulabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla şehir bisikleti bakıyorsunuz. Yol/Yarış segmenti oluyor genelde bu başlık.

bu yazdığınız modeller arasında bisan trx 8300 iyi gibi bozuk yola girmem derseniz.

Yol konusunda olabildiğince dikkatli sürüş yapacağımdan eminim. En azından baskıyı olabildiğince hafifleteceğimdir. Eskişehir'de birkaç ay kıytırık bir bisiklet sürdüm yollarından haberdarım fena değil.

Şöyle söylemekte fayda var, amaç aslında şehir veya yol bisikleti. yarış tarzı bir şey düşünmesemde set bazlı ve fiyat bazlı baktığımızda kayabiliyoruz elbette. giriş tourney sete 3500-4000 vereceğimize amaçtan kaymak daha mantıklı geldi bana belki de yol bisikletini şehirde kullanmak mantıklı değildir bilemeyeceğim tecrübeden faydalanmak gerek. Bu birazda dağ bisikleti alıp şehir de kullanmak gibi yanlış veya doğru olmayacaktır.

siteye bakacağım, videolardan takip ettiğim bir firma. ikinci el pek sıcak bakamadım bizzat gidip denemek görmek lazım diye düşünüyorum. Eskişehir'de birkaçtane gördüm ama bahsedildiği gibi sağlam vs değildi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: fatihgocmez
Merhaba arkadaşlar. Sonunda ben de yol bisikleti almak için hazırım. Aylardır bekliyordum zaten. Biraz daha bekleyebilirim. Şimdi araştırma aşamasına geçtim. Sıfır almaktan vazgeçtim ikinci el bakıyorum.

Dün evden işe gidiyorum bisikletle. Bi baktım ilerde yol bisikleti süren biri var. Kırmızı ışıkta durunca ona yetiştim. 😄 Sonra geçtim onu biraz fark attım. Aradan 2 dakika geçti arkama doğru baktım 15 metre geriden geliyor. Bakışımı görmüş olmalı. Beni bi geçti ki geçerken pinarello yazısını gördüm sadece. Sonradan ne kadar uğraşsam da yetişemedim ona. Çok hızlı gidiyordu. 😂

Sabahleyin yine benzer olay oldu. Bu sefer eve gidiyorum, salcano marka yol bisikleti süren biri geçti beni. Hemen hızlanıp ona yetiştim, selam verdim. Konuşmaya başladık. 😄 Adam iyi birine benziyordu, sağolsun sorularıma yanıt verdi, tecrübelerini anlattı. O da ikinci el almış bisikletini zaten.

Neyse bunları öylesine anlattım. Şu anda letgo'dan ikinci el bisikletlere bakıyorum. Evden işe, işten eve sürüyorum. Yorucu olmasın derim ama ara sıra bisiklet süren biri görünce de sprint atağa kalkarım 😂 bi bisiklet takımına girsem muhtemelen sprint atardım. Dün az daha tourney setli alacaktım ama vazgeçtim. Alınca pişman olmak istemiyorum, bi 5 sene gitsin isterim. Mosso cavalier sora ikinci el bulsam hemen alırım ama bulamadım. Şimdilik şunu buldum.

(link)

IMG_20210520_204651.jpg
50 kadro yazmış o kısıma takıldım ben 54 almayı düşünüyordum ne kadar fark ediyor acaba? Adama yazdım ama cevap yazmadı. Muhtemelen satmıştır onu :(

Her tavsiye ve eleştiriye açığım. Ne diyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez

Merhabalar, ilan benim forumdanım sormak istediğiniz birsey varsa yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: speederman
Merhaba. Bianchi infinito xe nasıl bilirsiniz? Defy bakıyordum dün yüzde on zam yapmış house of bike, rengi de içime sinmemişti siyah turuncu. Bianchi ye baksam mı diyorum. Aslında Tcr var fiyatı da baya uygun ama endurans kadroyla çok fark var mı bilmiyorum. Arada kaldım

Merhaba. Bianchi infinito xe nasıl bilirsiniz? Defy bakıyordum dün yüzde on zam yapmış house of bike, rengi de içime sinmemişti siyah turuncu. Bianchi ye baksam mı diyorum. Aslında Tcr var fiyatı da baya uygun ama endurans kadroyla çok fark var mı bilmiyorum. Arada kaldım
Ben Lapierre sensium 300 den Giant Tcr Advanced 2 ye geçtim. Göbekliyken biraz sıkıntı olsa da zayıfladıkça daha keyifli hale geldi. En uzun yolum 110 km oldu ama sıkıntı yaşatmadı bana Tcr. Defy nasıl olur bilmiyorum ama ultra ultracılardan Özcan bey kullandığına göre vardır bir bildiği.

Ben Lapierre sensium 300 den Giant Tcr Advanced 2 ye geçtim. Göbekliyken biraz sıkıntı olsa da zayıfladıkça daha keyifli hale geldi. En uzun yolum 110 km oldu ama sıkıntı yaşatmadı bana Tcr. Defy nasıl olur bilmiyorum ama ultra ultracılardan Özcan bey kullandığına göre vardır bir bildiği.
Hocam size özelden nasıl yazabilirim ?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Advanced 3 gördüm ben de giantın sitesinde. Arka aktarıcı kısa bacak mı? Yaşadığım yerde 34 ruble şart. Gidon boğazını da kısaltıp ters taksam yaklaşırmıyız ki endurance a? Bir bilen olarak fikrinizi alsam. 110 km 4-5 saat sele üstünde geçmiştir. Daha fazlası da gelirmiydi fazla zorlamadan?

Advanced 3 gördüm ben de giantın sitesinde. Arka aktarıcı kısa bacak mı? Yaşadığım yerde 34 ruble şart. Gidon boğazını da kısaltıp ters taksam yaklaşırmıyız ki endurance a? Bir bilen olarak fikrinizi alsam. 110 km 4-5 saat sele üstünde geçmiştir. Daha fazlası da gelirmiydi fazla zorlamadan?
Rahat gelirdi daha fazlası. Siz siz olun Gidon boğazıyla falan fazla oynayıp bisikletin modunu değiştirmeye çalışmayın. Bende ki Kom modeli arka ruble 11-34 aktarıcı da haliyle uzun bacak.

• Beğen
Tepkiler: a.erkan
ilk defa yol bisikleti kullanacağım. 105 setli alıp rahat ederim diye düşünüyorum. şu üç bisikletten hangisi mantıklı? bisanların arasındaki fark nedir? ben özelliklerde pek bir fark göremedim. tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim.

* Bisan rx9500
* Bisan Grand Tour 105
* Carraro race 062

ayrıca boy 177 bacak 79,5 cm. 18inch trekking kullanıyorum, tam uyuyor. yol bisikletinde 52 mi 54 mü tercih etmeliyim?
Merhabalar, ilan benim forumdanım sormak istediğiniz birsey varsa yardımcı olabilirim.
Teşekkürler kadroya dikkat etmemişim. benim için büyük ne yazık ki.

• Beğen
Tepkiler: Akbulut
ilk defa yol bisikleti kullanacağım. 105 setli alıp rahat ederim diye düşünüyorum. şu üç bisikletten hangisi mantıklı? bisanların arasındaki fark nedir? ben özelliklerde pek bir fark göremedim. tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ederim.

* Bisan rx9500
* Bisan Grand Tour 105
* Carraro race 062

ayrıca boy 177 bacak 79,5 cm. 18inch trekking kullanıyorum, tam uyuyor. yol bisikletinde 52 mi 54 mü tercih etmeliyim?

Teşekkürler kadroya dikkat etmemişim. benim için büyük ne yazık ki.
Merhaba. Carraro ve bisan rx 9500 daha aero, daha sportif performansa yönelik. Gt ise daha rahat oturma açısı ile yokuş ve daha uzun turlarda fayda sağlar.

Bu noktada sizin tercihiniz önemli. Fakat ben kendi tecrübemi şöyle söyleyeyim, gt gibi endurance bir kadrodan daha aero bir kadroya geçmiş olmama rağmen bir zorluk çekmedim.

Bisan ve cr 62 arasında ise tercihim kesinlikle bisan 9500 olurdu. Bir kere kadro geometrisi çok güzel. Carraro biraz ortaya karışık gibi. Ayrıca carraro nasıl beceriyorsa aynı emsal bisikleti daha ağır yapmayı beceriyor.

Daha önce de başka bi mesajda söyledim rx9500 rengi çok iyi.. GT kullanıyorum çok rahat ediyorum hakkaten onu da ekleyeyim. Vucut yapınız, spor geçmişiniz ve esnekliğiniz bu tercihte etkili olur.

Geri