Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

çok teşekkürler dönüşleriniz için uygun olan kadro konusunda kafam karıştı satıcılara mesaj attım.
halihazırda kullandığım scott Aspect 940 M kadro, ama specialized roubaix için sanırım 56 kadro bana uygun oluyor.
öncelikli olarak model ve donanım filtresi ile kalanları boyuma uygunluk olarak bakıyorum ama marka model için teyit etmek gerekiyor sanırjm sürekli.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo
Merhaba. Tur amaçlı kullandığım Carraro Sportive 230 sahibiyim. Bir süredir yol bisikletleri ilgimi çektiği için konuyu takip ediyorum. Bir konuda aklımda soru işareti var.

Benim bisikletimin Aynakol dişli oranı: 48x36x26 Ruble oranı: 11x36 (Deore XT)

Carraro Race 052 için : Aynakol oranı: 52x36 Ruble oranı: 12x28 (Tiagra)
Carraro Race 042 için : Aynakol oranı: 50x34 Ruble oranı: 11x30 (Sora)
Scott Speedster 30 için : Aynakol oranı: 50x34 Ruble oranı: 11x32 (Sora)
Mosso 105 için : Aynakol oranı: 52x36 Ruble oranı: 11x28 (105)

Yukarıdaki yol bisikletlerini rastgele seçtim. Bu bisikletlerden (yol bisikletlerinden) hangisi ile daha rahat yokuş çıkılır, uzun yol yapılır? Yol bisikleti alınırken (ağırlığı dışında) tercih neye göre belirlenir? Benim aklıma ilk gelen hangisi ile daha rahat tırmanış yaparım, sorusu. Bu bakış açım yanlış veya eksik mi?

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi
Merhaba. Tur amaçlı kullandığım Carraro Sportive 230 sahibiyim. Bir süredir yol bisikletleri ilgimi çektiği için konuyu takip ediyorum. Bir konuda aklımda soru işareti var.

Benim bisikletimin Aynakol dişli oranı: 48x36x26 Ruble oranı: 11x36 (Deore XT)

Carraro Race 052 için : Aynakol oranı: 52x36 Ruble oranı: 12x28 (Tiagra)
Carraro Race 042 için : Aynakol oranı: 50x34 Ruble oranı: 11x30 (Sora)
Mosso 105 için : Aynakol oranı: 52x36 Ruble oranı: 11x28 (105)

Yukarıdaki yol bisikletlerini rastgele seçtim. Bu bisikletlerden (yol bisikletlerinden) hangisi ile daha rahat yokuş çıkılır, uzun yol yapılır? Yol bisikleti alınırken (ağırlığı dışında) tercih neye göre belirlenir? Benim aklıma ilk gelen hangisi ile daha rahat tırmanış yaparım, sorusu. Bu bakış açım yanlış veya eksik mi?

Teşekkür ederim.
setlere göre en iyi oran Scott olanda, kadro olarakta endurance olan yine o ve en rahat tırmanacağınız bisiklet yine scott.

Selamlar,
Specialized roubaix sl2 için satıcı dönüş yaptı boyu 177 cm imiş, bana çok yakın. Ama internetten baktığımda sanki 56 daha uygun görünüyor.
Boyu uygun olması durumunda tavsiye eder misiniz bu bisikleti?

Teşekkürler.

Selamlar,
Specialized roubaix sl2 için satıcı dönüş yaptı boyu 177 cm imiş, bana çok yakın. Ama internetten baktığımda sanki 56 daha uygun görünüyor.
Boyu uygun olması durumunda tavsiye eder misiniz bu bisikleti?

Teşekkürler.
11 yaşında üzerinde Ultegra 6700 olan bir bisiklete o kadar para vermezdim ben. Her ne kadar karbonda olsa.

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc ve RTFM
11 yaşında üzerinde Ultegra 6700 olan bir bisiklete o kadar para vermezdim ben. Her ne kadar karbonda olsa.
Sayın @trainspotting35 fikriniz benim için önemli biraz daha detay verebilir misiniz, bunun sebebi sistemin iyi olmaması mı, eskimiş olmasıyla kalitesini yitirme durumu mu yoksa bu yaşta bir sistemin ederinin daha az olduğunu düşünmeniz mi?

Teşekkürler

Sayın @trainspotting35 fikriniz benim için önemli biraz daha detay verebilir misiniz, bunun sebebi sistemin iyi olmaması mı, eskimiş olmasıyla kalitesini yitirme durumu mu yoksa bu yaşta bir sistemin ederinin daha az olduğunu düşünmeniz mi?

Teşekkürler
Sistemde yaşanılacak herhangi bir sıkıntının sonucunda yedek parça tedariği, uzun zaman önce kullanılmış eski teknolojiye sahip bir sistem olması ki şimdiki tiagra 4700 ayarında ve hassasiyetinde set olması muhtemel. Ne olduğu belirsiz, hangi şartlarda kullanıldığı ve nasıl saklandığı belirsiz karbon kadro.
(link)
(link)
(link)
(link)
fikrime en yatkın TCR.

Sistemde yaşanılacak herhangi bir sıkıntının sonucunda yedek parça tedariği, uzun zaman önce kullanılmış eski teknolojiye sahip bir sistem olması ki şimdiki tiagra 4700 ayarında ve hassasiyetinde set olması muhtemel. Ne olduğu belirsiz, hangi şartlarda kullanıldığı ve nasıl saklandığı belirsiz karbon kadro.
(link)
(link)
(link)
(link)
fikrime en yatkın TCR.
Teşekkürler bunlar içindeki Scott Cr1 de takip ettiğim ilanlardandı, ben biraz daha bakmaya devam edeyim sizin verdiğiniz fikirleri dikkate alarak.
1025245972 bu ilan için firinizi de alabilir miyim?

Son düzenleme:
Teşekkürler bunlar içindeki Scott Cr1 de takip ettiğim ilanlardandı, ben biraz daha bakmaya devam edeyim sizin verdiğiniz fikirleri dikkate alarak.
1025245972 bu ilan için firinizi de alabilir miyim?
Çok eski bir set ve kadro. 2016 olduğunu sanmıyorum açıkçası.

TCR bence de en alınası ve temiz duranı gibi.
İlan tarihi çok eski sadece onu farkettim,
güncel fiyat mı bilmiyorum.

Merhaba, ilk yol bisikletimi almaya niyet ettim fakat sınırlı bilgim var. Giant contend 3 almayı düşünüyorum. Özelliklerini ekran görüntüsüyle iletiyorum. Yorum ve yönlendirmeniz olursa bana faydası olur.

Dosyalar

• 4134D93F-75AE-4350-879F-10692B433493.png
    4134D93F-75AE-4350-879F-10692B433493.png
    128 KB · Okunma: 40
Merhaba, ilk yol bisikletimi almaya niyet ettim fakat sınırlı bilgim var. Giant contend 3 almayı düşünüyorum. Özelliklerini ekran görüntüsüyle iletiyorum. Yorum ve yönlendirmeniz olursa bana faydası olur.
Fiyat?

Selamlar,
Şu bisiklet ve fiyatı hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?
(link)
İş için oraya gideceğim alıp gelebilirim diye düşünüyorum.

3x 10 Ultegra, 850 Euro

Merhaba, ben bisiklete MTB ile başlamıştım ama sürekli şehir içinde kullandığım için yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum. Yaşadığım şehir çok yağmurlu. Hem bu yüzden hem biraz daha zeminden korkmadan sürmek için gravel almayı düşündüm (yoksa disk frenli başka bir yol bisikleti mi aramalıyım?). Gravel bisiklet doğru seçim mi sizce?

Ve de Triban GRVL 120 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı 700 Euro. Daha uygun fiyatlı başka öneriniz var mı?

@serdarvekedisi öncelikle kadro kalitesine ve bana ve beklentilerime uyup uymayacağına bakarım .
arka aktarıcının uzun bacak olması bile bir artıdır

yukarıdakilerden en rahat scott ile tırmanırsin
çünkü aynakolda küçük dişli 34 ve rublede büyük disli 32 . yokuş oranın 34/32 olacak .

House of Bike'de havale ile 10.078 TL'ye geliyor S beden.

Daha önceki bisikletimde Claris grupset kullandım çok memnundum. Dayanıklı, kaliteli ve gayet hızlı bir sistem. Giant marka kalitesi de cabası.

Ama bu fiyatlara 2. el dusunmez misiniz? Benzer fiyata daha üst kompanentlere sahip bir bisiklet. 2. el opsiyonunu da düşünün derim.

• Beğen
Tepkiler: cengineer06
Yok mu cevap verebilecek biri?
@sahrana @Spartiat @amasseia
Corelli boolva rc100 full claris seti 3100e bırakırım diyor hocam anlaşayım mı?
Abi aldın mı bilmiyorum ama corelliden uzak dur bence. Kendisi sadece binmeyle bozulan bir bisiklet. Boyası da kalitesiz bayaa... 3.5 yıllık corelli deneyimidir

10.200 tl ile bisan rx9300 full sora setli karbon maşalı 0 bisiklet alabiliyorsunuz. ufak bir tavsiye

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Merhabalar. Aşağıdaki 2 ilan arasından tercih yapsanız hangisini seçerdiniz? (ilan numaraları Sahibinden sitesinden, link paylaşamadım kısıttan ötürü, kusura bakmayın).

Fuji SL Caja Rural Team
1020312226

Specialized Tarmac SL4 Expert
1020691943

İkinci ilan biraz garip geldi sadece. Bisikletle ilgilenmeyen birinin böyle bir şeyi satın alması ve satması garip biraz sanki.

30 bin lira bandında önerilerinizi de alabilirim. Bisiklete uzunca bir süre ara vermiştim. Hafif, akıcı, 175 civarında boya uygun bir makine arayışındayım.

Merhabalar. Aşağıdaki 2 ilan arasından tercih yapsanız hangisini seçerdiniz? (ilan numaraları Sahibinden sitesinden, link paylaşamadım kısıttan ötürü, kusura bakmayın).

Fuji SL Caja Rural Team
1020312226

Specialized Tarmac SL4 Expert
1020691943

İkinci ilan biraz garip geldi sadece. Bisikletle ilgilenmeyen birinin böyle bir şeyi satın alması ve satması garip biraz sanki.

30 bin lira bandında önerilerinizi de alabilirim. Bisiklete uzunca bir süre ara vermiştim. Hafif, akıcı, 175 civarında boya uygun bir makine arayışındayım.

Ben (link)'yi seçerdim. Tarzı, donanımı, yaşı, fiyatı, kullanım durumu (link)'den daha iyi.

Geri