Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

5000 TL'ye kadar yol bisikleti arıyorum en dikkat ettiğim özellik hafif olması ve metroya sığması (işe metroyla git-gel yapıyorum)

Scudo
@pyromsi (link)
Küçük pazarlık ile tam bütçenize ve isteğinize uygun bir bisiklet.

Değerli bisikletseverler herkese iyi günler dilerim , Ben de yol bisikletine geçmeye karar verdim bu açıdan bütçeme uygun(3000-4000) araştırmaya başladığımda 3 marka model arasında kaldım fiyatları hemen hemen aynı şu anda sora setli her biri.

1-Carraro 042 race: Scwalbe lugano lastikleri var ,ağırlığı 11 kg diğerlerine göre ağır
2-Bisan rx 9300:Carbon maşası ve 10 kg ağırlığı ile dikkatimi çekti
3-Mosso cavalier 700 sora: 10.5 kg ağırlık ,kablolar bisan gibi kadronun içinden geçiyor

Lastik, jant ve karbon maşanın etkisi hakkında değerlendirecek bilgim yok maalesef Kısaca bu modeller arasında artıları ve eksileriyle değerlendirme yapacak bisiklet kullanıcısı dostlarımın yorumlarını bekliyorum.Nihayetinde Hangi bisikleti almalıyım sırf karbon maşa almaya değer mi?
şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Dosyalar

• bisiklet karşılaştırma.png
    bisiklet karşılaştırma.png
    118,4 KB · Okunma: 64
@safex Hocam önerin için teşekkür ederim. Ankara'da yaşıyorum malum her yer yokuş. Sence bu beni yokuşlarda kurtarır mı yoksa dağ bisikleti mi bakmalıyım?

akşam ve hafta sonu gezmeleri için katlanır bisiklet önerisi olarak 3000 TL'ye kadar tavsiyeniz nelerdir arkadaşlar? hız vs. seven biri değilim, gezi amaçlı kullanacağım.

akşam ve hafta sonu gezmeleri için katlanır bisiklet önerisi olarak 3000 TL'ye kadar tavsiyeniz nelerdir arkadaşlar? hız vs. seven biri değilim, gezi amaçlı kullanacağım.
Hocam bu başlık yol bisikleti tavsiyeleri başlığı, isterseniz sorunuzu katlanır bisiklet başlığına yazın. Daha doyurucu cevaplar alabilirsiniz.
@safex Hocam önerin için teşekkür ederim. Ankara'da yaşıyorum malum her yer yokuş. Sence bu beni yokuşlarda kurtarır mı yoksa dağ bisikleti mi bakmalıyım?
Yokuş çıkmak güç ile alakalıdır. Söz konusu Bisan Rx 9400 dişli oranlarına ve fiyatına bakıldığında yokuş konusunda iyi bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: haldun989 ve safex
Hocam bu başlık yol bisikleti tavsiyeleri başlığı, isterseniz sorunuzu katlanır bisiklet başlığına yazın. Daha doyurucu cevaplar alabilirsiniz.

pardon hatları karıştırmışım :)

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar
(link) (link) arkadaşlar iki bisiklet arasında kaldım.Sizce hangisi ?Birde sora setli bisikletlere 7000 küsür TL verilir mi?Sora nasıl bir set

(link) (link) arkadaşlar iki bisiklet arasında kaldım.Sizce hangisi ?Birde sora setli bisikletlere 7000 küsür TL verilir mi?Sora nasıl bir set
Sora kullanmadım ama bir üstü tiagra yeni başlayanlar ve hobi sürücüsü için yeterli bir set. Clarisli Specialized kullanan insanlar var genel olarakta memnunlar bildiğim kadarıyla. Bu bisikleti bilmiyorum review'lerini falan okumak lazım. Rigid ve sağlam bir kadrosu varsa verilir bu fiyat. Zaten kadrosu dediğim gibiyse üzerine ultegra koyduğunuz anda fiyat 13-14'e çıkar. Bu bisikleti alıp ilerde bütçeniz oldukça upgrade edebilirsiniz. Bu fiyat bandında frenlerin shimano kullanılmaması çok normal buradan kırpıyorlar, en önemliside jantları ilerde upgrade etmek isteyebilirsiniz. Böyle bir yorum yaparak hevesinizi ve beğendiğiniz bir modelden soğutmak istemem ama ben olsam carraro race 062 veya 063d'ye yönelirdim bu fiyat bandında. 105 set ve vision team 30 jantlar ile çok iyi bileşenlere sahipler bence.

(link)

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Almayı düşündüğüm bisiklet modellerini eleye eleye en son Carraro Sportive 220 modelini almaya karar verip, bugün almaya gitmiştim ki satıldığını öğrendim maalesef. 1650 liraya da bırakacaklardı. 1500-1600 TL bandında Bisan TRX 8100 ve Corelli Trivor 6.0 modelleri var. Bisiklet ile uğraşan arkadaşlarımdan bir tanesi daha önce Corelli'nin başka bir modelini deneyip, bisiklette rahat hızlanamadığını söyledi ancak sizin bu 2 model arasında tavsiyeniz ne olur? Bu arada Aydın'dayım ve Sarızeybekler, Sprint, Özşanal, Bulvar ve Batı Gazi Bosch bayilerinde bu 3 modelden yalnızca Carraro'yu görebilmiştim ki o da satılmış dediğim gibi. Başka mağaza, internet sitesi veya bu fiyat bandında bisiklet modeli tavsiyeniz varsa memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Serkan-tetova
Şöyle anlatayım; Dizel Mercedes'lerdeki ve benim arabadaki motor aynı: Renault dCi.
Benim araba Dacia Sandero 😉
Merhabalar. Foruma yeni katıldım. Almayı düşündüğüm bisiklet modellerini eleye eleye en son Carraro Sportive 220 modelini almaya karar verip, bugün almaya gitmiştim ki satıldığını öğrendim maalesef. 1650 liraya da bırakacaklardı. 1500-1600 TL bandında Bisan TRX 8100 ve Corelli Trivor 6.0 modelleri var. Bisiklet ile uğraşan arkadaşlarımdan bir tanesi daha önce Corelli'nin başka bir modelini deneyip, bisiklette rahat hızlanamadığını söyledi ancak sizin bu 2 model arasında tavsiyeniz ne olur? Bu arada Aydın'dayım ve Sarızeybekler, Sprint, Özşanal, Bulvar ve Batı Gazi Bosch bayilerinde bu 3 modelden yalnızca Carraro'yu görebilmiştim ki o da satılmış dediğim gibi. Başka mağaza, internet sitesi veya bu fiyat bandında bisiklet modeli tavsiyeniz varsa memnun olurum.
Bahsettikleriniz şehir bisikleti. Bu başlığı takip edenler yardımcı olamayabilir. Uygun başlığa yazın isterseniz.

İyi forumlar.
Ben de yol bisikletine geçmeye karar verdim.Giriş seviyesi bir yol bisikletiyle başlamak niyetindeyim.
Elimde Btwin Rockrider 540 var.
IMG-20200911-WA0007.jpg
Teknik özellikleri bunlar.
IMG-20200917-WA0003.jpg

Bu özellikte bir bisikleti
Triban 500 bisikletle takas etmek mantıklı mı dır?
Bu modeli ile karbon maşalı olan model degil ve btwin kendi vites seti takılı.
images (3).jpeg

Kafama takılan aslında genel olarak bu benim bisiklet ön altus , arka vites sram x7
Kendi emsallerine göre iyi sayılacak bir maşası var.Almadan önce forumda cok okudum bisiklet hakkında.Mtb ci arkadaşlar maşasını beğenmişlerdi.
Tirbanda ise microshift vites sistemi var.
Ve hiten maşa var.
Yardımcı olursanız çok sevinirim ona göre takas yapacağım.

bütcen varsa yurt dışından almanı tercih ederim

İyi forumlar herkese, açıkçası grup setli bi bisiklet düşünüyorum ve 105 set bu konuda ilk tercihim. bütçeyi 7 bin ile sınırlandırdım var mı marka önerisi olan ya da farklı birşey öneren. Şimdiden teşekkürler

0 alıcaksan çok seçeneğin yok zaten sedona 610 olur kron rc 1000 olur
Kron rc 1000 alcağına evinde oturup cips yesin kilo alsın daha iyi :) Sedona 610 tavsiye ederim jantları değiştinmi efsane birşey olur..

@mtg80 hemen her marka aynı donanımları kullanıyor. Grupsetler aynı firmanın ürünü zaten siz diğer donanımlara bakın. Mesela gidon sele kadro jant lasyik vs gibi. Bunlar da aynıysa veya benzerse ben alacak olsam tasarımını sevdiğimi alırım. Yerli markalar sadece kadro gidon ve sele üretiyor. Grup setler hep dışarıdan geldiği için fiyatlar ve performansta benzerlik gösteriyor. Belirli bir fiyat bandında yerli ürünler arasında aşırı bir fark yok.

Ben carraro Cr 022 nasıldır sizce

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yldrm07
@mtg80 hemen her marka aynı donanımları kullanıyor. Grupsetler aynı firmanın ürünü zaten siz diğer donanımlara bakın. Mesela gidon sele kadro jant lasyik vs gibi. Bunlar da aynıysa veya benzerse ben alacak olsam tasarımını sevdiğimi alırım. Yerli markalar sadece kadro gidon ve sele üretiyor. Grup setler hep dışarıdan geldiği için fiyatlar ve performansta benzerlik gösteriyor. Belirli bir fiyat bandında yerli ürünler arasında aşırı bir fark yok.

Yerli markalarda corelli haricinde kadro üreten yok benim bildiğim.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Geri