Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Selamlar,
52 kadro Bisan GTE sora kullanıcısıyım.
1- Bu ilk yol bisikletim olduğu için daha önce aero bisiklet hiç sürmedim. Ancak şöyle diyeyim üstündeki 34/32 oranla %7-8'lere kadar zorlanmadan uzun bir süre çıkabiliyorsunuz.(Kocatepeye 2 kere çıkmışlığım var :D toplam tırmanış 1k metre ortalama %8-9 falan ancak son 5-6 kmde eğim sürekli %13-14 oluyor)
2- Düz yolda 30 ortalamayla belli bir süre gidebiliyorsunuz. Ancajk şunu da belirteyim şehir içinde trekking bisikletimle yaptığım sürüşlerde ortalama hız daha yüksek çıkıyor.
3-Hiç daha önce o kadar uzun sürmedim. Ancak 60 kmden sonra kolumun arkasına çok kötü ağrı giriyor. Fit kaynaklıdır büyük ihtimal ancak şu an fite ulaşamam.
Ayrıca bisikletin üst borusu 52 kadroya göre çok uzun gibime geliyor
Sonradan aklıma geldi boyum 172 yada 173 cm falan iç bacak da 78-79 cm(Ölçümlerim hatalı olabilir o yüzden çok güvenmeyin)
Bisan ile düzde Max kaç hız yaptınız? Tabiki sürücüye göre değişir ama mosso cavalier ile 48 yapmıştım birde jantlar nasıl memnunmusunuz?

Scudo
Bisan ile düzde Max kaç hız yaptınız? Tabiki sürücüye göre değişir ama mosso cavalier ile 48 yapmıştım birde jantlar nasıl memnunmusunuz?
Bir keresinde bir motorsiklet kullanıcısıyla uzun bir süre yan yana gitmiştik. Hızımı sorduğumda 50 demişti. Bende yol bilgisayarı ya da hız sayacı yok onun yerine akıllı saatimden sürüşleri kaydediyorum. Öyle olunca da sürekli saate bakamadığım için anlık hızımı göremiyorum. Böyle olunca da bana ortalama hız daha önemli geliyor.

Jant konusunda ise iki üzüldüğüm nokta var.
1-Jantların fren yüzeyi siyah boyalı gelmişti ancak fren yaptııkça üzerindeki boyası sökülmeye başladı.
2- Diğer konu ise jantın kaynak noktası biraz pürüzlü bu yüzden fren yapınca ritmik bir ses geliyor. İlk başta garantiden değiştirmeye çalıştım. E posta da attım. Benle yazışan kişi şehrimdeki bisikletçiye haber verdiğini bisikletçinin jantları söküp fabrikaya kargolayacağını fabrikada jantların incelenip gerekli görülürse yeni bir çift jant setiyle değişeceğini söyledi. Bisikletçiye gittiğimde ise böyle bir olaydan haberi olmadığını istersem jantları söküp kargolayacağını ancak sorumluluk kabul etmediğini söyledi. Bende elimdeki janttan da olmak istemediğim için bisikletçiye kargolatmadım ve olay öyle kaldı.

Jantların en beğendiğim yanı ise bisan tarafından değil de alexrims tarafından üretilmiş olması. Sora setli bisikletlerde firmalar kendi markasına ait jantları kullanır.

şu bisiklet ve marka hakkında bir düşünceniz var mı acaba ? bir tanıdığım yurtdışından 2020 modelini piyasaya göre cüzi bir miktara getirebileceğini söyledi.
(link)
Ülkemizde bilinmeyen bir marka ancak kaliteli parçalarla güzel ürünler çıkarıyorlar..
Misal linkteki ürün gidon tasarımı çok iyi bence..

301666 dosyayı görüntüle
Alacağım bisikletin ölçüleri bu şekilde.

Senin 52 kadro ile bendeki arasında fark yok. Ölçüler doğru.
Ölçülen yerin tam a ve b noktası bu şekilde değişiklik gösterebilir.
Üst boru efektif uzanma uzunluğunu mavi ile çizdiğim uzunluktur. Bu ölçü 56 cm dir.
Üst borunun sadece kendi uzunluğu 52 cm, birleştiği sele borusu ve alın borusu merkezleri arası ise 54 cm uzunluğa sahiptir.
1679265309031.png

Hız konusuna gelince, düz yolda en fazla 50 - 55 arası hızlara çıktım. Hafif inişte kendimi biraz kastığımda çıktığım hız 66 küsürdü. Aslında ben, her sürüşte hız kastıran biri de değilimdir.
Ortalama hız ise, yolların ya da kişinin o günkü durumuna göre çok değişir. Birebir aynı güzergahta bile o günkü bedensel durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Yani ufak bir açıklama yapma gereksinimi duydum. Bisiklet için cebimden bu bütçenin yaklaşık yarısı çıkacak. Bisiklet leasing gibi bir program kullanıcam, 36 ayda ödeyeceğim ve büyük bir kısmını gelir vergisi iadesi üzerinden geri alacağım.

Amacım yüksek bütçe söyleyip şov yapmak değil, yanlış anlaşılmasın.

Harika imkanlar. Ben de memleket şartlarında uygun kredi kovalıyorum. İhtiyaç kredisi ile bir bisiklet alacağım. Birikim yapıp bekleyeyim dersem istediğim bisiklete 60 yaşında binebilirim sanırım. Sağ kalabilirsem.

Merhaba,

XRS001 UCI 105 DISC kullanan var mı acaba ?
(link)

Yorumları nelerdir ?
Ben ultegra olanını aldım ve kullanıyorum. Kadro gayet rijit ve güzel... En büyük avantajlarından biri ortada kablo yok.. herşey gayet aero ..Gidon gayet şık ve negatif açılı.. bir de benimkinde fulcrum db4 var jant setiyle geldi.. ama salcanonun sitesinde başka bir jant seti görünüyor.. alınır binilir..

Ben ultegra olanını aldım ve kullanıyorum. Kadro gayet rijit ve güzel... En büyük avantajlarından biri ortada kablo yok.. herşey gayet aero ..Gidon gayet şık ve negatif açılı.. bir de benimkinde fulcrum db4 var jant setiyle geldi.. ama salcanonun sitesinde başka bir jant seti görünüyor.. alınır binilir..
Güle güle kullanın jant setinden memnun musunuz?

Bisiklet kaç kilo tarttınız mı?

Güle güle kullanın jant setinden memnun musunuz?
Teşekkür ederim. Evet memnunum.. orta bir jant seti ama gayet iş görüyor.. akıcılığı rijitliği benim için tatminkâr.. yani şu durumda daha iyisi olabilir.. karbon vs.. artan fiyatlar garip hiperenflasyon kafaları allak bullak etmiş durumda..
Bisiklet kaç kilo tarttınız mı?
sanırım 8.1 8.2 gelir boş hali.. çünkü pedallar suluklar ve aero bisiklet olduğu için triatlerlerin kullandığı sele arkası suluk tutucu taktım.. o da bir ağırlıktır. bunlar üzerindeyken 8.67 geldi.. ölçümü ise biraz Çin işi dijital bir el kantarı ile yaptım. iyi kötü ölçüyordur diye düşünüyorum.. genel anlamda memnun kaldım ben bisikletten.. benim şahsi beklentilerimi karşıladı diyebilirim..

Bu bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz?hem yola gelir gem gravel olur. Kadro alıp parcalari kendim toplamayı planlıyorum.
(link)
5lb-19-robinson2-r7020h-col.jpg

Bu Bisiklet hakkında bilgim yok ama geometrisi çok güzel İsviçre çakısı gibi her yola gider ayrıca sanki hiç eskimeyecekmiş görüntüsü var .tam hayalimdeki kadro

Merhaba.
Önceliğim kardiyo olmak üzere bir şehir tur bisikleti bakıyorum. Spor yapmaktan sıkılıyorum ve bisiklet bana eğlenceli geliyor.
Arastirmaya başlayınca koca bir dünya gördüm pek tabi.
190 boy 100 kilo için nokta atışı bir bisiklet tavsiyeniz olur mu?
kabaca ilk bisikletim olacak ve başlangıç için çok fazla arayışla boğulmak istemiyorum.
butcem Max 5 bin TL.
tesekkur ediyorum.

Merhaba.
Önceliğim kardiyo olmak üzere bir şehir tur bisikleti bakıyorum. Spor yapmaktan sıkılıyorum ve bisiklet bana eğlenceli geliyor.
Arastirmaya başlayınca koca bir dünya gördüm pek tabi.
190 boy 100 kilo için nokta atışı bir bisiklet tavsiyeniz olur mu?
kabaca ilk bisikletim olacak ve başlangıç için çok fazla arayışla boğulmak istemiyorum.
butcem Max 5 bin TL.
tesekkur ediyorum.

"şehir/tur bisikleti seçim rehberi" bölümü arayışınız için daha uygun: Şehir/tur bisikleti seçim rehberi
Bütçenize uygun olarak az sayıda çelik (örneğin (link)) ve alüminyum (örneğin (link)) model var. Daha çok (ve daha iyi) seçenek için biraz bütçenizi yükseltmeniz ya da ikinci ele yönelmeniz gerekir.

selam. Sabaha karşı mesaj yazmamalıyım demekki :) Sehir/tur başlığına yazacaktım ama gelmişim buraya yazmışım. Orayı da ziyaret edeyim ben mesajımla. Tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Ben formdaşlarıma bir soru sormak istiyorum ,, 20-30.000 bin dolarlık bir bisiklet alarak Karşıyaka'dan , Konak a senede 3 sefer gelip giden bir bisiklet sürücüsüdeki düşünce ne olabilir ?

Ben formdaşlarıma bir soru sormak istiyorum ,, 20-30.000 bin dolarlık bir bisiklet alarak Karşıyaka'dan , Konak a senede 3 sefer gelip giden bir bisiklet sürücüsüdeki düşünce ne olabilir ?
30 bin dolarlık bir bisiklet yok bildiğim kadarıyla ne ile toplarsanız toplayın ancak altın kaplama falan olması gerekir bu 1. Kimsenin hayatına kimse karışamaz bu 2. Birisi ucuza aldığı bisiklette arar mutluluğu, birisi 10 bin dolara aldığı bisiklette bulamaz huzuru bu 3. Bizim buradaki görevimiz 10 bin dolarlık bisiklette huzuru bulamayan adamın 5 bin dolara satışa koyduğu 10 bin dolarlık bisiklete çökmek.

30 bin dolarlık bir bisiklet yok bildiğim kadarıyla ne ile toplarsanız toplayın ancak altın kaplama falan olması gerekir bu 1. Kimsenin hayatına kimse karışamaz bu 2. Birisi ucuza aldığı bisiklette arar mutluluğu, birisi 10 bin dolara aldığı bisiklette bulamaz huzuru bu 3. Bizim buradaki görevimiz 10 bin dolarlık bisiklette huzuru bulamayan adamın 5 bin dolara satışa koyduğu 10 bin dolarlık bisiklete çökmek.
Sonuna kadar iyi gidiyordu, ama son cümleyi kuzen yazdı sanırım.

"20-30.000 bin dolarlık" denince 20-30 milyon dolar, 380-570 milyon lira yapıyor yahu.

Bisikletin markası ne, kullanan hangi yaşlarda? Ben değilsem senede 2-3 defa Konak'a giderken denk geldiklerimden biri olabilir.

Son düzenleme:
Sonuna kadar iyi gidiyordu, ama son cümleyi kuzen yazdı sanırım.
Zenginlerin zenginliğinden ancak bu şekilde faydalanabiliyoruz ne yapalım . Çökmek kelimesi yanlış olabilir belki. Uygun fiyata satın almak diyelim.

Ehh hayat işte kimisinde var yemeye fırsat yok kimisinde de fırsat var yemeye mal yok

• Beğen
Tepkiler: altur
Geri