Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletinizde hangi lastiği kullanıyorsunuz?

Hangi lastik?

• Continental Grand Prix 4 Season

• Continental Grand Prix 4000S

• Continental Grand Prix 4000S II

• Continental Gatorskin

• Continental GatorHardshell

• Continental Ultra Sport II

• Continental SuperSport Plus

• Continental GP Force II and Attack II

• Michelin Pro4 Service Course

• Michelin Pro4 Endurance

• Michelin Pro 3-4 Race

• Michelin Dynamic

• Michelin Lithion 2

• Schwalbe Marathon Plus

• Schwalbe One

• Schwalbe Durano Plus

• Schwalbe Durano RaceGuard

• Schwalbe Marathon Supreme

• Schwalbe Ultremo

• Schwalbe Ironman

• Schwalbe Lugano

• Vittoria Rubino Pro

• Vittoria Zaffiro Pro

• Vittoria Open Corsa Evo CX & SC

• Veloflex Master

• Hutchinson Serisi

• Challenge Serisi

• Maxxis Serisi

• Rubena Serisi

• Diğer

• Toplam katılım
    939
Scudo
Maxxis Rouler aldı. Yaklaşık 300-400 km kadar yaptım. Yol tutuşu güzel... İlk kez kullanıyorum tavsiye üzerine...

(link)

@H.Genç
Memnun musunuz lastikten???

Merhabalar ben de yol bisikletimde Chao Yang'ların yerine yeni lastik arayışına girmiş bulunmaktayım. Yeni lastiklerimde özellik olarak öncelik sıralamam şu şekilde:

1- Patlak koruma: Kilolu olduğum için cam kırıkları, dikenler vs. lastik patlatma ihtimalimi artırıyor. Patlak korumasının iyi seviyede olması en büyük önceliğim.

2- Fiyat: Lastiklerimi yurt dışından sipariş etmeyi düşünüyorum. Bu yüzden kargo hariç 75 euroyu (Gümrükte oluşacak vergiden dolayı) geçmeyecek şekilde.

3- Performans: İlk maddede belirttiğim gibi kilolu bir insan olduğum için ufak tefek performans kayıplarının benim için bir önemi yok.

Şimdi bu üç maddeyi de birleştirince uygun tercih Continental Gatorskin gibi duruyor. Ama diğer taraftan Continental Grand Prix 4000 SII de kafamı kurcalıyor. Gatorskinle aralarında amatör biri olarak benim hissedebileceğim performans farklılıkları oluşur mu? Patlak korumaları sanırım ikisinde de hemen hemen aynı. Gatorskinde de katlanır ve rigid olmak üzere iki model. Katlanır lastiklerde montaj kolaylığı nasıldır?

Sorularımı cevaplayıp merakımı gideren herkese şimdiden bol teşekkürler. :)

@nurimo

Gatorskin folding kullaniyorum, 85 kg'yim hafif sayilmam yani :)

Tavsiye ederim..

@Melih Demir

Rubena Phoenix Pro yol tutuşu bakımından gayet başarılıydı ancak toplamda 700-800km kullanımda kimbilir kaç kere patlamıştır. En son patladığında lastiğin yanağı yırtılmıştı nasıl bir şiddetle patladıysa.

Bisikletin üzerinde gelen Schwalbe Lugano ile yaklaşık 3000km yaptım ve toplamda 6-7 kez patlamıştır. Çoğunluğu da lastiğe fazla hava bastığımdan dolayı oldu. (Kilom 100-105 arası değişiyor ve Decathlon'dan aldığım pompadaki göstergeyi baz alınca 100psi üzerine çıkınca lastiğim mutlaka patlıyor.) Dayanıklılık konusunda kesinlikle çok iyi ancak ıslak zeminde güven vermeyen bir lastik.

1 saat sonra işten çıkıp, eve gidince hem gündüz sıcağına alternatif olsun diye hem de yeni aldığım Continental Grandprix 4000 SII'leri denemek için bisikletle çıkacağım bakalım. Diğeriyle karşılaştırınca hamuru oldukça yumuşak, umarım patlama konusunda Lugano'ya benzer dirence sahiptir.

Bontrager Race Lite 700x23c serisini kullanıyorum.Ortalama 1000-1200 km yaptım ve gayet rahat tutumu var ve hiç patlamadı şu zamana kadar.Önerebilirim.

CST Czar EPS 23c katlanır modelini kullanıyorum. 1200km'yi devirdiler ve alındığından bu yana ön ve arka lastik jant bandının inceliğinden dolayı birer kere patladı. Islak zeminde yol tutuşu iyi olmasa da gayet dayanıklı, uzun ömürlü ve patlak koruması iyi olan bir lastik. 240 gram ağırlığıyla zırhlı lastikler için hafif sayılabilecek bir lastik...

Eğer patlak koruması olan bir model almayı düşünüyorsanız ve continental gatorskin bütçenizi aşıyorsa cst eps'leri tavsiye ederim...

conti ultra sport 23mm

@uguryilmaz144

bütçe derken siz ne kadara aldınız o lastikler cstnin en iyi lastikleri yani tabi swalbenin zırh koruması daha iyi olabilir ama ben swalbe ile bir defa lastiği yardım defalarca patladı. daha sonra aldığım lastiklerde yarıldı yol bisikleti lastikleri fazla dayanmıyor genelde yolda giderim kaldırıma bile zorunlu olmadıkça çıkmam

mtb kullanırken bir kere bile lastiğim yarılmadı üst üste 1 2 saatte bir hiç patlamadı. continin patlak koruyuculu lastikleride aşırı pahalı ki ben swalbeleri çiftine 250 lira verip alırken contilere 420 lira istiyorlardı cstleri de 190 liraya aldım. internetden alıp kendım taksam 20 30 lira ucuza gelirdi. contileride internetten alın dıyeceksınızde yurtdışından alışveriş yapmıyorum gümrük problemleri kargo vs çok sıkıcı...

Michelin Pro4 Endurance kullanıyorum bir süredir, yaklaşık 500 km yol yapmışımdır. Lastik hava basıncını düşük kullanmam sebebi ile iç lastiğin kesilmesi hariç patlak durumu yaşamadım. Yol tutuşu da kuru zeminde güzel ancak geçen gün küçük alan ıslak bir zeminde ön tekerin hakimiyeti çok çabuk kayboldu. Bu nedenle patlamaya karşı dirençli, ıslak zeminde daha güvenilir bir tutuş sağlayan lastik arayışı içindeyim açıkçası...

Bu lastikleri "defalarca" patlatan arkadaşlar mutlaka bir şeyi yanlış yapıyor bence. Hava basıncı olabilir, iç lastiği yerleştirirken yaşanan sorunlar olabilir, sibopla ilgili sorunlar olabilir. Normal şartlarda vasatın üzerindeki bir yol bisikleti lastiği bu kadar sık patlamaz.

Ben yaklaşık 4.000 KM boyunca aynı set Michelin Lithion 2 kullandım. Toplamda 2 kere patladı lastikler. Şu anda Schwalbe Durano S kullanıyorum 800 KM oldu henüz patlak yok.

Çiftini 160tl'ye aldım hocam.
@Cem Ç.

MICHELIN PRO 3 kullandım geçen sezon 14.700 km yaptım(1 yıl süresince).Şiddetle tavsiye ederim..3 ay evvel CONTINENTAL GRAND PRIX 4 SEASON aldım haftalık minimum 350 km yapıyorum ve henüz patlamadı.

Vittoria Rubino Pro

Merhaba arkadaşlar,

MTB Kron xc250 bisikletimde elektrik kiti var. İşten eve evden işe yaz kış gidiyorum. LAstiklerim artık kabaklaşmaya başladı.

4 mevsim işimi görecek lastik tavsiyenize ihtiyacım var. Kendi orjinal lastikleri şimdiye kadar patlamadı, 3 5 ay sonra değiştirmem gerekir, şimdiden araştırma yapayım dedim.

Schwalbe marathon buldum, işimi görür mü? Şimdiki lastiklerim tırtırlı idi, marathona geçince asfaltı daha iyi mi tutar yapısı itibariyle?

Geri