Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletiyle yapılan hız rekoru

@Anonim bizde olsa, bi bisikletli bizi nasıl geçiyor diye ilk fırsatta sıkıştırıldı, arabalar tarafından...

Scudo
@baykuş97 kısmen doğru. Bisikletliler bilhassa trafik sıkışık olduğu zaman hazmedilmiyorlar ki, yaşayanlar iyi bilir bunları. Her şeye rağmen genelleme de yapmıyoruz elbette. Ama örnek videoda yollar güzel ve araç sürücüleri üstüne üstüne kırmıyorlar. Bisikleti kullanan da bu yüzden rahat bir şekilde sürüyor bisikletini.

bence yokuş aşağı yaptıklarımızı saymamalıyız. bazen pedal çevirmeye bile gerek kalmıyor çünkü... tek sıkıntı dengeyi koruyabilmek. gerçi yol temizse o da çok sıkıntı olmuyor.

Bugün Cannondale Quick CX 4 ile 63 km/h yaptım. Tabii bunu yokuş aşağı inerken yaptım ve yol çok güzeldi + bomboştu. Fakat ne hikmetse insanın içinde böyleyken bile tedirginlik oluyor her an bir şey olacak misali. Bunun öncelikli sebebi yollarımız yani bozuk asfalt ve mazgal sorunsalı. Günde en az 4-5 kere mazgal atlatıyorum ve bir tanesini fark etmediğimizi düşünsenize? İş bununla da kalmıyor. Özellikle kavşaklar çok tehlikeli. Gerçi düz yokuş inerken araba varsa, yine tehlikeli. Çünkü bazı taşıtların ne yapacağını bilmiyorsunuz aniden ya duruyorlar ya öne kırıyorlar falan bir sürü şey. Bu sebeple mümkün olduğu kadar hızdan uzakta kalmakta fayda var ama yine de hız yapmak isteyenler, kendine güzel bir yol bulursa yapabilir. O yolda mazgalsız veya kapalı mazgal, tümsek, set ve çukuru az olan bir yol olursa ve boş olursa hız yapılabilir. Ama buna rağmen bile yapacak arkadaşların içinde tedirginlik olacaktır. Alışkanlık gibi bir şey olmuş sanırım :)

ümit bisiklet kullanıyorum double süspansiyon eski ve ağır :( 26" 1.90 lastik ile her seferinde 80 km hızı geçiyorum yokuş aşağı izmirde yeşildere bağlantı yolu var işçievlerinin oradan bağlanıyor yeni yapıldı. 80 km rahat görüyorum. Aynı yoldan inerken yokuşun %70 i tamamlandığında bir mazgal var orada hafif yükselti var bir seferinde farketmedim ve 50 km hızla son anda sıçrayarak geçmek zorunda kaldım şükür dengede sorun yaşamadım. Düz yolda bisikletim çok ağır ve yüklü olmama rağmen 45 km hızı gördüm arka lastik 2.8 ön lastik 1.9 idi. aynı lastikler ile şehir içi 25 km yolda 28 km ortalamayıda yakaladım bugünkü performansım iyiydi :) neticede hız kötüdür ama bisikletle güvendiğin yolda hız yapmak adrenalin veriyor iyi hissediyorsun :)

Ben Ankara'da konya yolundan inerken pedal çevirmezsem 55-60 kadansı 100e falan çıkartınca da 65-70 oluyor ki zaten o da maksimum hızım. Daha üst hızlara çıkmak için yol bisikleti olması lazım çünkü şehir veya mtblerin aerodinamiyi falan geçtim sadece oturuş pozisyonu bile daha üst hızlara izin vermez. Hızlandıkça yediğimiz rüzgarın etkisi ve sürtünme artıyor ve yerçekiminden kazandığımız itme kuvvetiyle hızımızdan dolayı bizi geriye doğru iten rüzgar kuvveti + sürtünme kuvveti bir yerde dengeleniyor. Bir de işin kötü tarafı 50 üstü hızlarda çevirmekle çevirmemek arasında çok fark yok sonuçta 1 beygir bile etmiyoruz :) Mtbyle hiç denemedim ama o aletin 70e o tekerlerle çıkma ihtimali bana biraz uzak geliyor.

düz yolda 55-60 görene helal olsun :) ben max 50 gördüm düz yolda tabi benim kilomun da etkisi var
yokuş alağı bende 60 falan gördüm ama korktuğum için frenleyerek indim zaten kısa bir yokuştu :)

@Ozan Cansel

mks hıza çıktığımda üzerinde slick lastik vardı orda atlama yaşamışım sanırm. 2.8,1.9 luk lastikleri dün arazi denemem için takmıştım o haldeki performansım 2 günlük dinlenmeden sonra gayet iyiydi birde yeni takmış olduğum km saatininde ben payı olduğunu düşünüyorum pedallamaktan alıkoyamıyorsun kendini hızı gördükçe dahada heveslenip basıyordum.

https://i.hizliresim.com/rVMQGP.jpg

Uçuyorum şahitlerim var

bakımsız bir kalın lastik mtb bisikletle 51 yapmıştım vites geçişinde sıkıntı vardı :)

Dacia Sandero stepway ile bolu gerede rampasında 195'i gördüm : D, neyse de bu anlık hız neye yarıyo beyler, motivasyonu mu artırıyor ne yapıyor, bilen var mı, benim yaptığım tek şey Yola çıkar çıkmaz kronometreyi açarım yol bitince kapatırım, daha sonra da ortalama hızımı hesaplarım, hız saatine de fazla bakmam, anca rampada çok hızlanırsam bi merak ederim o kadar

Geri