Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

cevap vermem gerekirmi? ben posta ile gelmesini istiyorum sayfasında 1 veya 1,5 gelir yazıyor

Scudo
Özel mesajla cevap verilmiştir arkadaşlar.

Selam ,arkadaşlar İngiltereden(31Ağustos,1Eylül) 1 gün arayla 2 farklı siteden siparişlerim oldu.Ben evde yokken 5 gün sonra ptt getirmiş posta kutusuna kağıt bırakmışlar ,ben 18 gün sonra kağıdı farkettim ,pttye gittiğimde İngiltereye gönderildi dendi(7gün bekleme sonrası).
Ayrıca gelen 2 ayrı paket miydi o da belirtilmemiş,Anladığım kadarıyla 1 kg altındaki koliler doğrudan adrese gönderiliyormuş(bende İstanbuldan-İzmire),ancak ptt görevlisinin apartman görevlisine haber vermemesi,ya da telefonla haber vermemesi yüzünden şu an paketlerin nerde olduğunu bulamıyorum(isimden bakamıyorlar nedense),2 gün önce sorduğumda karşı tarafa da ulaşmamış,İstanbulda olma ihtimali var mıdır ve gönderilmediyse alabilir miyim?
Takip nosu olmadığından ptt merkezi de kesin bilgi vermedi ve uygulama nasıldır evde bulunamayan kişinin kolisi kaç günde geri gönderilir bu detayları da bilemiyorum.Diyelim İngiltereye ulaştı oradan gelişi ne kadar süre alır ve başka masraf çıkar mı?
Hatanın bir kısmı da bende bu kadar erken gelebileceğini hesap edemedim ve çok zaman kaybettim.Bu konuda tecrübesi ve deneyimi olanların görüşlerini öğrenmeye ihtiyacım var ,teşekkürler....

@eros3

Daha önce de belirttim. Tracking no. yoksa; postacılar hiç ama hiç uğraşmazlar. Ya ileti kağıdını bırakıp giderler kapı altından, yada ürün geldiyse kapının önüne bırakırlar. (İzleme opsiyonlu ürünleri imza ile teslim etmek zorundalar, dolayısıyla kaybolması daha zor) Sizin durumunuzda ise ürünü isimle bulmanız İMKANSIZ. Kimse sizin ürününüzle ilgilenmez. Tek yapacağınız firmaya durumu bildirip ürün ellerine ulaştığı anda sizi bilgilendirmeleri. Gönderim ücreti konusuna gelince; karşı firmanın iyi niyetine kalmış. Tekrar ücretsiz de gönderebilirler yada ücretini tekrar talep edebilirler. Sizin firmayı bilgilendirip beklemekten başka çareniz yok. Bu süreç te en iyi ihtimalle 1 ay sürer sanırım. (en optimum şartlarda)

Teşekkür ederim,zaten daha önceki 12 günde gelen izleme nosu olan sipariş beni yanılttı biraz,Bu siparişin de izleme nosu olmadığı için 10-12 günden önce beklemiyordum.Daha önce de ilgili birimi aramıştım ve kapıda teslim almıştım.
Ptt nin uygulamasında izleme nosu olmayan ürünlerle ilgilenilmez geciktirilebilir ya da kişiye haber verilmez diye bir kural mı var,hiç olmazsa İzmirden İstanbula gönderilmeden telefonla arayıp sorulabilir bilgi verilebilir gibi geliyor,sonuçta burada yaşayan birileri parçaları bekliyor ve hiç soruşturmadan İngiltereye gönderiliyor.
Son durumda 18 Eylül itibarıyla ellerine geçmemiş(2 satıcının da),5 Eylülde gelen parçalar 7 gün bekleme sonrası önce İstanbula sonra İngiltereye gönderilmiş olsa en erken 12 Eylülde gönderilir herhalde.Sizin söylediğiniz 1 ay süresi herhalde 5 Eylülden sonra işler umarım.
Satıcılardan biri(chainreaction = I apologise for the loss of your parcel. At this stage I can now offer you a replacement order or a full refund. Please confirm which option you would like to accept. )
Diğeri(Wiggle=
We have not received it yet I am afraid.
You will be notified once it will reach us and you will be refunded.
Sorry for inconvenience caused.

Gelen yanıtlara göre Wiggle geri gönderme seçeneği sunmamış ancak ben göndermelerini istedim,dediğiniz gibi yapılacak şey beklemek ...

hasan bey alışveriş hakkında birazdaha detaylı bilgi verirseniz sevinirim ben siteye girdim ama bir türlü alışveriş yapamadım aybis60@gmail.com adresine bilgilerinizi bekliyorum teşekkür ederim

eBay'den sipariş ettiğim km saatini 2 aydan uzun bir süredir bekliyor(D)um. Ümidi kestim...

-(Wigle=)Unfortunately it does look like the order has been lost in the post, would you like a replacement sent or would you prefer that I issued you with a full refund?
Please let me know which option you would prefer, I do apologise for the inconvenience caused.

-(Chainreactions=)That is fine we can resend your parcel via Royal Mail International and there is no extra cost for this, however please note we do not receive tracking information for this service

1- Yukarda son gelen yanıtları ekledim Replacement terimiyle yerine koyma yeniden gönderme kastediliyor sanıyorum, bunlara olur yanıtı verdim ikinci kez ödeme ya da masraf çıkmaz değil mi?
2-Bir de wiggle den gelen yanıtta postada kaybolmuş (olabilir)gibi bir ifade var bu mümkün müdür veya izleme nosu olmasa da gönderdikleri malın takibini onlar da yapamıyor mu?Bana ptt kağıdıyla şubeye gittiğimde (18 Eylül itibarıyle)İngiltereye gönderildi denmişti(henüz ellerine ulaşmamış olabilir mi?)
Bu iki soruya acil yanıt alırsam memnun olurum teşekkürler..

@eros3

1 - çıkmaz

2 - "ek masraf olmadan royal mail ile tekrar göndeririz ama tracking olayi olmaz" demisler.

@Kaan Atila

Teşekkür ederim ,son durum biri elimize geçince göndereceğiz diyor diğeri ,ellerine geçmediği halde bugün işleme koymuşlar.
Ptt nin geri gönderilecek paketleri kaybetme ihtimali var mıdır?Çünkü iki satıcıya da hala ulaşmamış durumda .

Sevgili ve çok kıymetli arkadaşlarım!
Ben; DT Swiss 240 göbek almak istiyorum İnşallah! Hatta, (link) adlı siteden almak istiyorum. Fiyatları daha uygun geldi. Lakin ortada birkaç problem var.
1- İngilizce bilmiyorum.
2- Daha önce hiçbir yabancı siteden alışveriş yapmadım.
3- DT Swiss 240'ın bir sürü çeşidi var. Hangisi bana uyacak onu da anlayamadım. Ben Cross country kategorisinde dağ bisikleti ile uğraşıyorum.
4- Bana kargo veya posta ücreti ve gümrük ile ne kadara patlar?
5- Türkiye'den daha önce bu siteden alışveriş yapan ve bana Allah rızası için yardım edebilecek arkadaş var mı?
6- En ucuza nasıl getirtebiliriz?
7- Kredi kartım yok. İptal ettirdim.
8- Söyledikleri fiyata ekstra bir fiyat eklenir mi?
9- (Bir tek bunu anladım zaten, onda da google'ın çevirisi sağolsun!) Kargo ücretsiz diyor ama, acaba Scotlandın koyunu sonra çıkar oyunu olmasın...
10- Derdini söylemeyen derman bulamazmış!!! Sevgilerle!

mkaptanbasi@hotmail.com,
öncelikle kullandığınız çemberin kaç delikli olduğunu ve disk fren bağlantı çeşidini söylerseniz yardımcı olabilir.Normal şartlar altında iki göbeğin toplam fiyatı 100 €'yu geçtiği için gümrüğe takılacaktır.Fakat CRC Türkiye'ye ürünlerini Royal Mail ile yolladığı için fazla sorun olmaz.Kesilen fatura miktarından hariç Türkiye'ye gelince ürün için ekstra %10 maktu vergi ödeyerek ürünü gümrükten alabilirsiniz.Kredi kartım yok demişsiniz.O zaman alış veriş yapmanız zor,bankadan falan direk ödeyebiliyorsunuz galiba ama o yöntemleri bilmiyorum.Ya da paypal hesabınız olması lazım fakat onun için yine kredi kartı lazım.

@mkaptanbasi@hotmail.com

Selam önce forumdaki şu linklere bir bakın bence;
1-https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=36833&highlight=al%FD%FEveri%FE
2-https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=42356&highlight=al%FD%FEveri%FE
Creaction dışında Wiggle.co.uk ye de bakabilirsiniz,az bir ingilizceyle işler yürüyebiliyor,maillere hemen yanıt alıyorsunuz.
Bunun dışında parça 100 euroyu geçmiyor ve 1 kg altındaysa gümrüğe girmeden doğrudan adresinize gelebilir(bildiğim kadarıyla).

• Beğen
Tepkiler: M.Kaptanbaşı
@eros3

rica ederim, PTT icin o ihtimal her yerde var ama gec ulasabilir, bayram tatili girdi araya

@Kaan Atila

5 Eylülde evde yokken ptt çağırı belgesi bırakılmış ,ben kağıdı 18 inde buldum,en erken 13-14 ünde gönderilse şimdiye varırıdı herhalde,ama ptt nin ne gibi bir uygulama süreci var,arada beklemeler olur mu bilemiyorum.Mevzuata bakayım dedim ama epey uzun ve karışık.
Bir de yurtdışındaki satıcı ,ptt den (adreste bulamamaktan)geri gönderilen kolinin takibini yapamıyor mu?Çünkü biri şu an koliniz kaybolmuş görünüyor gibi bişeyler yazmıştı.
Özetle zaman kaybı dışında bir zararım olmaz diye umuyorum,çünkü her iki satıcı da ciddi olarak ilgileniyor.

Chain reactiondan 17.09 da verdiğim raceface dizlik dirseklik siparişi 21.09 akşamı onaylandı kargoya verildiğine dair onay maili geldi.Ağzımı bozmayım. Bugünde yüksek IQ lu, duyarlı,sorumluluk sahibi,saygıdeğer ptt memuru adres olarak işyeri adresini vermeme rağmen paketi binanın girişine bırakıp gitmiş.:boese157: :000002158 Ya başkası alıp gitse.:boese157: Neyseki ofisdeki arkadaşlardan biri paketi farketmiş kaybolmadan önce bana getirdi.Chainden verdiğimiz siparişler takip nosu vermedikleri için kaybolma riski oluşturuyor.Bunu dikkate alalım bence.Ptt yede şikayetimi yazıyorum şimdi...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
takipsiz kutularin da soyle bir avantaji var TR sinirlarina girdikten sonra yapilan barkod girisleri olmadigi icin kesinlikle daha cabuk ulasiyor.

10 gün oldu siparişim CRC'den kargoya verileli.Anca gelir herhalde araya bir de bayram girdi.

15 Eylülde CRC'den siparişini verdiğim kışlık giyim eşyaları 28 Eylül'de kapıya gelmiş bulamamışlar kağıt bırakıp gitmişler.Bugün sabah bir heyecanla gidip aldım denedim.Kutu bile yıpranmamış gelirken,ben hizmetten memnun kaldım açıkcası.Özellikle o Santini taytı o fiyata alınca bir de tam oturdu.

Benim kargo Türkiye'ye gelmiş 2'sinde ama PTT'den arama yaptığımda böyle bir kayıt yok diyor. Ne iş anlamadım. Acaba gümrüğe mi takıldı? 40tl'lik şey.

Geri