Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Geçen sene martta Amazon Türkiye den satıcı Amazon Germany olan vision marka aerobar ve Gidon setini aldım. Yurtdışı fiyatı bile 8-9binTL iken şansa 6500 TL ful set alabildim. Zaten stoktaki tek üründü Ve ben aldıktan sonra tükendi. Yaklaşık 2 hafta önce aerobarlar takılı değil iken yokuş inişi sırasında herhangi bir çukur kaza söz konusu değilken sol gidon kısmı elimde kaldı ve kaza yapmadan sakince durdum. Sol tarafı sadece sargı tutuyordu ve kırılan kısım hoodların üstü gidonun inceldiği yerdi. kırılan kısmı gidon sargısı dışında temas ettiği bi yer yoktu. Hemen amazonu aradım ve değişim talebinde bulundum Fakat ellerinde olmadığı için para iadesi yapabileceklerini söylediler. Para iadesi de yeniden aynı ürünü almama yetmiyordu üstelik tüm gidon sistemini eksiksiz iade edersem para iadesi yapıyrolardı. Sadece gidon kısmını iade edip aerobarların bende kalması ve tüm ödediğim paranın iadesini yaparlarsa bunu kabul edeceğimi aksi halde aynı ürünü temin etmeleri gerektiğini söyledim. Bir kaç kez yapamayacaklarını beyan ettiler . Ben haklı olduğumu tamamını iade edersem mağdur durumda kalacağımı sattıkları üretim hatası ürün yüzünden kaza geçireceğimi ve garanti yükümlülüklerini yerine getirmedikleri konusunda ısrarcı oldum. Sonunda ürünün gidon kısmını iade ettim, diğer kısım bende kaldı tamamını iade ettiler. İade edilen tutar ile nerdeyse kafa kafaya aynı ürünün gidon kısmını Sn. @Semih Cavdar büyük iyiliği ile aldım . Olayı özellikle yazmak istedim, benim gibi başına gelen olursa örnek olsun diye.

Scudo
150 üstü sipariş yaptık diyelim, siparişi birden fazla koli olarak aralıklı zamanlarla gönderdikleri oluyor. O zaman ne oluyor? Sonuçta tek sipariş ve iki farklı zamanda gönderilen koli, işe yarıyorsa ayrı ayrı kargo parası ödemeye gerek kalmıyor.

Screenshot_20230130_214122_Chrome.jpg
Bir arkadaşım ile beraber Bu şekilde bir sipariş verdik. Ürünler bugün elimize ulaştı. Aynı kask Türkiye de 4000 TL bandında. Sipariş verecek arkadaşlara bilgi olması amacıyla paylaşıyorum.
Site, bike-discount.de.

Merhabalar,
Yurtdışında yaşıyorum ve buradan bazı sitelerden Türkiye’ye de sipariş verebiliyoruz. Dileyen arkadaşlar mesaj atabilirler, yardımcı olabilirim. Özellikle Türkiye’de bulunamayan ürünleri arayanlar için yazmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve smtdgncy
Merhabalar,
Yurtdışında yaşıyorum ve buradan bazı sitelerden Türkiye’ye de sipariş verebiliyoruz. Dileyen arkadaşlar mesaj atabilirler, yardımcı olabilirim. Özellikle Türkiye’de bulunamayan ürünleri arayanlar için yazmak istedim.
hangi siteler acaba ? Buraya yazsanız da hepimiz bilsek iyi olmaz mı ?

hangi siteler acaba ? Buraya yazsanız da hepimiz bilsek iyi olmaz mı ?
Tekrar merhaba,
Ürün bazlı araştırarak yorum yapmak daha doğru olacaktır. Bazı sitelerin ürün bazında bile üretim yeri farklılığından dolayı farklı işleyişleri var.

150 üstü sipariş yaptık diyelim, siparişi birden fazla koli olarak aralıklı zamanlarla gönderdikleri oluyor. O zaman ne oluyor? Sonuçta tek sipariş ve iki farklı zamanda gönderilen koli, işe yarıyorsa ayrı ayrı kargo parası ödemeye gerek kalmıyor.
Burada önemli olan kolilerin üzerinde yer alan fatura etiketleridir. O fatura etiketlerinin üzerinde tutar olarak ne yazılıyor.
Eğer şüphe uyandırıcı bir tutar belirtilmişse sizi gümrüğe çağırıp kredi kartı ekstrelerinizi talep edebiliyorlar.

Merhabalar, All4cycling ten 28 Ocak’ta ilk defa sipariş geçtim, kargoya verildiğine dair bir mail gelmedi daha. Bu siteden alışveriş yapan var mı aramızda? Süreç nasıl ilerliyor? 29 Ocak’ta Wiggle’dan verdiğim sipariş kargoya verilmiş.

wiggle dan qnb kredi kartımla sipariş geçtim az önce, qnb nin o sırada satış kuru gbp-23.59 du ama benim siparişimi 24.27₺ den hesaplamış. bankalar modern hırsız vallahi. ayaküstü seviyorlar

Benzer durum ile geçen hafta ben karşılaştım. Bikeinn den alışveriş yaparken 1400 TL tutan ürüne 1480 TL ödedim. Onca kargo firması var iken neden şu PostNL ile çalışıyorlar anlamıyorum.

Merhabalar;
Garmin Fenix 7x saat almak istiyorum fakat amazon.com da stokta yok. Alabileceğim yurt dışı sitesi var mı?
bike-discount.de sitesinde var amagümrük vs olayı çok uğraştırır mı vergisi ne çıkar bilemedim.

Merhabalar;
Garmin Fenix 7x saat almak istiyorum fakat amazon.com da stokta yok. Alabileceğim yurt dışı sitesi var mı?
bike-discount.de sitesinde var amagümrük vs olayı çok uğraştırır mı vergisi ne çıkar bilemedim.
150 euro geçince bayağı uğraşman gerek ve bayağı vergisi çıkıyormuş. Alacak yer yada aldıracak birini bulamazsan özelden yaz yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
300188 dosyayı görüntüle
Bir arkadaşım ile beraber Bu şekilde bir sipariş verdik. Ürünler bugün elimize ulaştı. Aynı kask Türkiye de 4000 TL bandında. Sipariş verecek arkadaşlara bilgi olması amacıyla paylaşıyorum.
Site, bike-discount.de.
Hocam ürünlere gümrükte ne kadar vergi çıktı acaba bilgilendirme yapabilir misiniz

geçen ilanını paylaştığım Gore tayt ın serüveni başladı.
gore.png

• Beğen
Tepkiler: smtdgncy
Bike discount'tan DHL ile kaç günde geliyor?

wiggle dan qnb kredi kartımla sipariş geçtim az önce, qnb nin o sırada satış kuru gbp-23.59 du ama benim siparişimi 24.27₺ den hesaplamış. bankalar modern hırsız vallahi. ayaküstü seviyorlar
Bankalar dolarla işlem yapıyor o yüzden dolar seçmeniz daha iyi olur. Öyle seçmezseniz sterlin'i dolara çevirirken fark oluşuyor.

Hiç boşuna macera arama 150 euro, dolar üstü alışverişleri artık teslim almak imkansıza yakın astarı yüzünü geçiyor..

Her şeyi hallettin tareks denen bir şey onu halletmen bireysek olarak 0
(link)

Bankalar dolarla işlem yapıyor o yüzden dolar seçmeniz daha iyi olur. Öyle seçmezseniz sterlin'i dolara çevirirken fark oluşuyor.
Qnb 3d secure de GBP olarak fiyat gösteriyordu. Ziraat le ödeme yaparken 3d secure USD cinsinden fiyat gösterdi. Wiggle da ikiside GBP cinsinden sepetimdeydi

Geri