Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Yasaklı bir şey değil, zaten adet olarak ticaret yapıyoruz havası vermeyecek, birer adet sele ve gidon sadece. Kendimiz alıp geleceğiz öyleyse veya gidip gelecek birinin yanında getirticez. Misal 31€'luk malzemeye kaç lira vergi isteyecekler merak ediyorum.

Vergi yine aynı da masraflar var işte. Müşavir, ardiye v.b. 5-6 bin lirayı gözden çıkarmak lazım.

Scudo
15 gün kadar Birleşik Krallık’ta bir çok şehir gezdim güneyden en kuzeye kadar, mağazalara uğradım, sohbet ettik oradaki adamlarla. Mağazacılık ölmüş, şunu demek istiyorum web’den satış iş yapıyor artık, dükkanlarda doğru dürüst ürün bulamadım, bulsam çeşit ya da beden yok. Bir şekilde online satışa mecbur kalıyoruz. Bir tek Londra banliyösündeki Sigma Sports mağazasına yolumu düşüremedim ona yanarım. İstediklerimi bulamayınca Merlin’in sitesinden Londra adresimize ürünleri gönderttim, tek teselli oldu. Merlin fiyatlarıyla rekabet edebilen mağaza yok ne yazık ki sıcak satış açısından

Amazon ve Nike Türkiye den depo tutmuş.Sanırım İzmirden.Artık o depo üzerinden satış yapacaklarmış.Hazırlık yapıyorlarmış.

15 gün kadar Birleşik Krallık’ta bir çok şehir gezdim güneyden en kuzeye kadar, mağazalara uğradım, sohbet ettik oradaki adamlarla. Mağazacılık ölmüş, şunu demek istiyorum web’den satış iş yapıyor artık, dükkanlarda doğru dürüst ürün bulamadım, bulsam çeşit ya da beden yok. Bir şekilde online satışa mecbur kalıyoruz. Bir tek Londra banliyösündeki Sigma Sports mağazasına yolumu düşüremedim ona yanarım. İstediklerimi bulamayınca Merlin’in sitesinden Londra adresimize ürünleri gönderttim, tek teselli oldu. Merlin fiyatlarıyla rekabet edebilen mağaza yok ne yazık ki sıcak satış açısından
ya ada gidip ürünü mağazadan sipariş geçip bekleniyor, isviçredeki arkadaşımdan radar istemiştim sipariş etti mağaza gelince aldı.

• Beğen
Tepkiler: lrfan
Vergi yine aynı da masraflar var işte. Müşavir, ardiye v.b. 5-6 bin lirayı gözden çıkarmak lazım.
150€ sınırı varken çekilmiş bir (link) izledim. Orada dediğiniz masrafları anlatmış.

Türkiye yüzyılı hayırlı olsun.

Merhaba
Neredeyse her şeyi internetten satın alıyorum. Geçenlerde oğluma tr.globy.com'dan bir bisiklet ve spor giyim aldım.
dünyanın her yerine teslim edildi. Türkiye'ye teslimat seçeneğini seçebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hellheimr
Merhaba. Bir sorum olacak. Ben şimdi yeni bir gidon almak istiyorum. Isvicrede ve almanyada ikamet eden arkadaşlarım var. Isvicredeki arkadaşımın çalışma izni var. Almanyadaki direkt çifte vatandaş. Şimdi ben bike24'ten bir gidon alıp onlara göndersem. Onlar bana değil de kendi Türkiye ev adreslerine kendi adına gönderseler? Sıkıntı olur mu? Sanki yasada yurtdışından kendi adımıza taşıyamadığımız ürünleri kendimize kargolamak ile alakalı bir madde vardı? Arkadaş ayda bir kendi geliyor zaten. Gelirken gidon şimdi 80 cm şey zor olur taşıması diye soramıyorum. Kendisine veya eşine kargolasa? Takılır mı gümrüğe?

Direkt bana kargolasa olmuyor galiba. Bir arkadaşım hediye gönderirken bile benden vergi kesiliyordu demişti. Emin değilim.

Merhaba. Bir sorum olacak. Ben şimdi yeni bir gidon almak istiyorum. Isvicrede ve almanyada ikamet eden arkadaşlarım var. Isvicredeki arkadaşımın çalışma izni var. Almanyadaki direkt çifte vatandaş. Şimdi ben bike24'ten bir gidon alıp onlara göndersem. Onlar bana değil de kendi Türkiye ev adreslerine kendi adına gönderseler? Sıkıntı olur mu? Sanki yasada yurtdışından kendi adımıza taşıyamadığımız ürünleri kendimize kargolamak ile alakalı bir madde vardı? Arkadaş ayda bir kendi geliyor zaten. Gelirken gidon şimdi 80 cm şey zor olur taşıması diye soramıyorum. Kendisine veya eşine kargolasa? Takılır mı gümrüğe?

Direkt bana kargolasa olmuyor galiba. Bir arkadaşım hediye gönderirken bile benden vergi kesiliyordu demişti. Emin değilim.
Gümrükten gidip kendilerinin çekmesi lazım. Bunu yapmak gidonu taşımaktan daha zor olur.

80cm gidon hacimli bir malzeme değil valizin içerisinde giyeceklerin arasında rahat rahat taşınır.

17.Soru: Yolcunun gelişinden bir ay önce veya üç ay sonrası süreler içerisinde gönderilen kişisel eşyanın gümrük işlemleri nasıldır?
Cevap:
Yolcunun yanında getiremediği ve kargo veya posta ile gönderdiği kişisel eşyasında 30 kg ağırlık veya kıymet limiti bulunmamakta olup herhangi bir vergi tahsil edilmemektedir. Kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihi ispatlamak amacıyla pasaportu ile birlikte eşyanın bulunduğu gümrük idaresine başvurması gerekmektedir.

Geri