Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Yıllarca aldığım dağcılık malzemelerinin ortalama % 50 sini dışarıdan getirttim.
Fakat gümrüğe takıldı, gelene gidene rica minnet et, tax free den gelecek % 6-8 indirim için seferber ol artık bir anlamı kalmadı sayılır.

Türkiyedeki fiyatlar avrupa fiyatlarına çok yakın artık. Türkiyede bulunmayan ( distribitörü olmayan ) marka da kalmadı gibi bir şey. Strese ve uğraşmaya değmeyecek artık.

Zaten malzemeyi denemeden almak kesinlikle yanlış. Birde garanti, iade, tamir vs durumu ortaya çıktığında yurtdışına geri göndermek derdi var ki cabası.

Kısaca, "yerli mağazası yurdum mağazası herkes ordan alışveriş yapmalı. :)

Scudo
demek ki istenirse yurtdışı fiyatları ile aynı fiyatlardan satılabiliyormuş. aynı durum dalış malzemelerinde de söz konusu türkiye de satış fiyatı neyse yurtdışında da aynı hatta bazı mağazalarda daha pahalı. yalnız her ne hikmetse türkiye de bisiklet ürünleri satan kalburüstü mağazaların fiyatları ile yurtdışı mağazaların satış fiyatları arasında uçurumlar var. ben shimano 105 set sorduğumda türkiyede bana 1000 dolar fiyat çekildi aynı seti ebayden 300 dolara alabiliyorsam bir sorun var demektir...

sierratradingpost.com 1-2 kere alışveriş yaptım. Outdoor üzerine bir site değil, bisiklet dahil hemen her kategoride ürün bulabilirsiniz, lakin seçenekler o kadar da fazla olmayabiliyor. Bazı ürünler bazen çok uyguna denk gelebiliyor.
Dönem dönem indirimler oluyor, ayrıca %20-25 lik kuponlar bulmak oldukça kolay. Siparişlerim genelde 4-5 günde elimde oldular. Dezavantajı kargo ücretlerinin biraz yüksek olması.

bende 10 dan fazla alışverişim oldu outdoor üzerine.Hepsinde ebay ı kullandım.Aradığım ürünleri herzman için buldum. Hiç bir sorunda yaşamadım.
Ama Soner arkadaşın dediği gibi giymeden almak çok riskli.Bir defasında aradığım arakkabının istediğim renginden burda bulamadığımdan burda ayağıma göre olan numarayı buradaki mağzaların birinde tesbit edip öyle sipariş vermiştim.

ben ebayden alışveriş yapıyorum bi çok konuda gümrğk limitlerini aşmadıgınız surece hiç bir sorun çokmaz aşınca özellikle fazla miktarda herşey şansınıza kalmış demektir :D

ebaydan oldukça çok alışverişim oldu çok uygun fiyata bulabiliyorsunuz burada misalen 50 lira olan malzeme ebayda 15 lira tek eksi yönü 15 günde belkide daha fazla zamanda eliniz de oluyor :(

Ben de ebay'i oneririm. Bes-on gun arasinda ulasiyor. PTT'ye nazar degmesin son zamanlarda cok iyi. Bu konuda ozel kargo sirketlerinden uzak durmak lazim. Aksi halde takilmalar olabiliyor.
Sonuc olarak Turkiye'de outdoor urunleri dahil luks olarak gorulen herhangi bir sey satin almak manasiz. Fiyatlari iki-uc misli.

Hafif ürünlerde E-Bay oldukça iyi ama biraz ürün gramajlı geldiği zaman nakliye ücreti fiyatı ciddi şekilde yukarılara çekiyor ! Buda avantajı ortadan kaldırıyor ! Aynı ürünlerde Peş peşe verdiğin siparişler arasında 15 gün gibi ciddi zaman farkı ortaya çıkabiliyor ! Fazla abartmamak şartıyla e' bay diyorum ama çin işi gelen ürünler çakma olduğu için çöpü hazır bulundurmanızda fayda var diyorum ;)

Merhabalar...

(link)

Bu site hakkında bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler...

DHL kargoyla ürün alan var mı daha önce ? Türkiye'de hangi firma dağıtıyor ? takip yapamıyoruz sanırım tr girişten sonra.

Almanyadan geliyorsa ya PTT dağıtır ya da DHL, diğer ülkelerden geliyorsa DHL.
Almanyada devlet postası DHL in olduğu için orada durum biraz farklı, ama genelde PTT ile geliyor.
Takip yapılamayacağı söyleniyor ama beni gönderilerde ben yapabildim. Bu arada paketler "DHL paket premium" ile yollanmıştı.

@Özgün ÇETİN
Yaşadığın yerde DHL olup olmamasıyla ilgisi yok, ALmanyadan hangi DHL ile yollandığı ile alakalı. Yani Almanyada 2 DHL var, biri devlet postası, diğeri özel DHL. Eğer özel DHL ile yollanırsa burada DHL veya anlaşmalı firma teslimatı yapar, eğer devlet postası ile yollanırsa burada teslimatı PTT yapar.

@kkazim

kargo ingiltere'den yollandı yani anlaşmalı firma yapıyor. ama bu anlaşmalı firma hangisi ? ptt mi ? aras kargo mu ? biraz araştırdım ama kesin bilgi yok. mail attım dhl ye bakalım bekliyorum son durumu.

Alışverişini 150 euro yu geçmiyorsa neyle gelecek diye dert etme, bir şekilde sana ulaşır. Özel kargo olmaması sadece gümrük nedenleriyle istenilmiyor, gümrük problemi yoksa özel kargo ile gelmesi daha iyi, teslimat daha çabuk gerçekleşir...

Dhl Türkiye dağıtımlarını aras kargo yapıyormuş, bugün aldım paketimi.

Crc den kredi kartı ile alışveriş yapmış olanlar hesaplarını incelesinler,sistemden kredi kart bilgileri çalınmış bazı hesaplar boşaltılmış.

Merhabalar...

evanscycles'den üç gün önce bir siparişim oldu. Sipariş geçmişimdeki status durumunda Successful yazıyor, ancak kargolama/takip numarası gibi bilgiler henüz yok...

Bu siteden alışveriş tecrübesi olan arkadaşlar;

Siparişin kargo süresinin 3 gün olması normal mıdır, siteye mail atıp beni unuttunuz mu diye sormalı mıyım?

Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Günendi
@Emre YAKUT

evanscycles'dan 1 haftada geliyor diye biliyorum ben. ve bu hazlı kargo ise, normal kargoda 3 haftaya kadar çıkabiliyor.

Geri