Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Scudo
@diablogtt911

Sınır artık 150 euro.Alışverişinizin gümrüğe takılmadan elinize ulaşması lazım.

• Beğen
Tepkiler: diablogtt911
Çoğunu kullanmadım ama bildiğim siteleri yazayım.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

CRC den ilk siparişimi verdim, bakalım sorunsuz gelecek mi?

Ödemeyi direk mastercard ile yaptım, şu anda processing durumunda gözüküyor..

@jef

"starbike" ve "bike-discount".

bi site daha soracam :) bi24 sitesi hakkında bilgi ve görüşlerinize ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler.
(link)

@kkazim

markalı forma satan yabancı site arıyorum scott,mavic,nike gibi..
b,ke24 bu konuda çok iyi, keşke yollasaydı.

@Uğur Gerger

büyük ihtimalle sorunsuz gelir... tabiki 150 eur yu geçmediyseniz siparişinizde...

@Ender İplikci

ben şimdiye kadar ki 4 siparişimi starbike tan yaptım sorun çıkmadı tek sorun kargo süresinin 20-30 gün sürmesi...

arkadaşlar selam chainreaction üzerinden takipsiz posta ile gönderilen postalar kaç günde elinizde oluyor? 14 şubat gecesi kargoya verilen 2 adet takipsiz paket henüz elime ulaşmadı, daha önce deneyimi olan arkadaşlardan öğrenebilir miyim?

arkadaşlar birçoğumuz alışverişte Türkiye yerine yurt dışından sitelere yönelmiş durumdayız.bunun nedenlerinin başında fiyat avantajı ve ürün çeşitliliği gelmektedir.Ancak dikkat etmemiz gereken noktalar mevcuttur...kısaca bazı arkadaşlarımız açıklasada ben tekrar son haliyle birkaç şey söyleyeceğim...
Yurt dışından posta yada hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 EURO ' yu geçmeyen ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergilerinden muaftır.Burada 150 EURO sadece mal bedelini ifade etmektedir kargo ücretini kapsamamaktadır...

Posta yoluyla yaptığımız alışveriş 150 Euro yu geçerse Türkiye de sabit oranda vergilendirilir.Bu oran AB ükleri için %18, diğer ülkeler için %20 dir.Ancak sipariş tutarı 1500 Euro geçmemeli.Eğerki geçerse yürülükte olan ithalat vergilerine ilişken oranlar uygulanır yani beyanname açılması gerekir.

Arkadaşlar birde şuna dikkat etmenizi tavsiye ederim.Siparişiniz 150 Euro yu aşması halinde 150 Euro unun üstündeki tutar vergilendirilir.150 Euro yine muafiyet kapsamnındadır..

Örneğin siparişiniz 250 Euro olsun

250 -150=100 Euro ya %20 ya da %18 sabit oranlı vergi uygulanır...

@Özgür_Aksoy
1 haftada geldiği de oldu 2 haftada geldiği de. O biraz şans işi, bazen havaalanında işlem görmeden 1 hafta kalabiliyor ya da size teslim edecek kişide 1 hafta beklediği oluyor. Benim genelde ingiltere siparişleri 7-10 gün içerisinde elime ulaşıyor.

Crc 'de 150 € üstü için gıft vouchers kullanan var mı aramızda?

Yani 200€ luk bir alışveriş için 50 € değerinde gıft vouchers satın alıp 150€ sınırına düşerek gümrükten kurtulmak gibi...

Tecrübe eden varsa lütfen paylaşsın,bizler için çok makul bir yöntem olur bu...

Bildiğiniz siteleri ve alışveriş tecrübenizi yazarsanız sevinirim.

Sorunsuz kapınıza kadar gelmesi ve fiyatlarının makul olması önemli.

Şimdiden teşekkürler.

@Özgür_Aksoy

benim siparişimin biri kül bulutu nedeniyle 1 ay'ı doldurmuştu.Tamamiyle şansınıza kalmış.

@Özgür_Aksoy

bu arada kısa bir incelemeden sonra hiçbir avantajı olmadığını gördüm.fiyatlar aynı:)

Geri