Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

@Black Winter Day

ucuz fakat bir kaç marka sadece ingiltere içi satışa izin veriyor specialized gibi. ( UK Deliver only)

Scudo
@temu90

Geri gönderdiğinizde herhani bi zararınız oldu mu?

@sercanczo

kargo dahi ödemeden olduğu gibi ürünü geri aldılar ve 1 hafta içinde para ödenmiş oldu.

• Beğen
Tepkiler: sercanczo
@Black Winter Day

dt tel için starbike firmasına bakın burada olmayan ve gelmeyecek ölçüleri bulabilirsiniz.

CRC herkese kupon mu yolladı?Bana da geldi yeni %10 indirim kuponu 15 kasıma kadar tüm alışverişlerde geçerli.

@Black Winter Day

teller set toplanacak is ucuz, vergiyi düşüyor son durumda. sadece kargo biraz pahalı 15euro. DHL ile ülkemize girip ptt dağıtıyor.

CRC herkese yollamış galiba :D

CRC den aldığımız paket DHL le yollandığı zaman Türkiyedeki dağıtımını PTT mi yapıyo?

Ben sürekli e-bay'de alışveriş yapıyorum. Hemen al'lardan ziyade açık artırmaları takip ederseniz çok uygun fiyatlı ürünler alabilirsiniz. http://www.chainreactioncycles.com/Images/Models/Original/50953-1.jpg

Bu diadora ayakkabıyı ingiltereden 125 tlye aldım. 5 günde geldi kargo. Ayağıma da cuk oturdu. Benzerleri Türkiye'de 250 tlden başlıyor..

@sercanczo

Dağıtımını Dhl yapıyor.Dhl Türkiyede var.150 euro üzeriyse de yapmıyor acayip vergi alıyor.Parcel force yada royal maille yollatın Ptt dağıtsın isterseniz.Parcel force takip numarası veriyor.

@Özgür Tunalı

PTT gümrük konusunda en iyisi. Sakın DHL fedex UPSle falan gönderi yapmayın. Gümrüğe takılırsa önce çaat diye 150 tl beyanname konşimento vs parası, 50 tl ardiye masrafı ve 5-10 tl de ıvır zıvırları kargo şirketine ödersiniz. bir de gümrükte mal bedelinin %10'unu gümrük vergisi olarak ödersiniz. Gümrüğe ödeyeceğiniz vergi orda faturanın üzerinde ya da paketin üzerinde yazan miktara bağlı değildir. Gümrük memuru hemencecik orda internetten fiyatına bakıp vergi matrahını kendi belirleyebilir. Ama genelde insaflı davranırlar bu konu da. örneğin Türkiyedeki değeri 500 tl olan bir şey aldınız. 300 tl yazar gümrük memuru
. ve 30 tl vergi ödersiniz. Bu arada bu gümrük hava alanındaki gümrük. Malum bu şirketler uçakla yükleme yaptıkları için. Yani gümrük vergisi kargo şirketine ödediğiniz yanında çok az bir şey.. 30 nerde 200 nerde ve bi

O yüzden arkadaşın da dediği gibi royal mail vs. dağıtımı PTT tarafından yapılan uluslararası posta servislerini kullanmanız çok daha az risk taşır.
Ürün gümrüğe çok zor takılır ( pahalı olduğu aşikar, herkes tarafından bilinen cep telefonu, kamera vs. ise takılır) Takılsa da cebinizden sadece %10 vergi çıkar. Ha bir de hava alanına değil ilinizde yada size en yakın ilde bulunan gümrükte bu işlemleri halledebilirsiniz. Ben denizliden İzmir Adnan Menderes hava limanına gitmek zorunda kalmıştım.

Ben çektim siz çekmeyin..

Yurt dışında alışveriş ucuzdur ama kolay değil mutlaka bilen tecrübeli kişilerlee irtibata geçin..

Gümrük Vergisi 150 avro-1500 avro arası %18-%20 oldu % 10 değil.

Arkadaşlar Amerika'da bir akrabam var ve ileride belki kendisinden bir şeyler getirmesini isteyebilirim. Amerika'daki güvenilir bisiklet alışveriş sitelerini yazabilir misiniz?

Teşekkürler

@Enes Topçu

Jensonusa yı tavsiye ederim.Ben ordan alışveriş yapıyorum fedexle yolluyorlar Türkiyeye, amerika içinde de farklı opsiyonlar var.

Arkadaşlar size bir sorum olacak chain reactions dan bir alışveriş yaptım ama alışveriş de paypal hesabı oluşturdum.ödeme yapıldı bilgisi mailime geldi,acaba başka bir işlem yapmama gerek varmı?sitede fatura ve teslimat adresiyle aldığım malzemenin açıklaması var yardımcı olurmusunuz sağolun :)

yokmu yardımcı olacak kimse daha önce de lastik seçimi ile ilgili bir soru sordum kimse cevap vermedi ?

@dinçer karadayı

Merhaba Dostum,

Paypall ile ödeme yaptığında karşı tarafa ödeme ile ilgili bir ihbar gidiyor ancak sana tavsiyem alışveriş yaptığın site yetkililerine birde bunu yazılı olarak bildirmen. Paypall ile ilgili benim başımdan şöyle bir olay geçti; internet üzerinden bir alışveriş yaptım, sitede verilen mail accountunu kullanarak karşı tarafa ödememi gönderdim ancak ödeme üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen herhangi bir yükleme bilgisi gelmedi. Bende karşı tarafa durumu sorduğumda ödemeyi almadıklarını söylediler, meğer karşı taraf paypall accountunu değiştirmiş ve artık yeni bir hesap kullanıyorlarmış, dahası sitede yeni account ile ilgili hiçbir açıklama yapılmamış. Uzun bir uğraştan sonra site yetkilileri paypall ile görüşerek parayı yeni accountlarına geçirtmeyi başardı. Paypall'da ödeme yapıldıysa yani para karşı tarafın hesabına geçtiyse malesef ödeme işlemini sen iptal edemiyorsun, bunu satıcıyı korumak amacıyla yapıyorlar. Benim sana tek tavsiyem vakit kaybetmeden biran önce karşı tarafla irtibata geç. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

• Beğen
Tepkiler: dinçer karadayı
çok yardımcı oldunuz,çok sağolun şimdi sitede siparişimin durumuna baktım royal mail ile gönderildi yazıyor (order status:dispatched) :)

@dinçer karadayı

O zaman süpper, royal mail ile gelen ürünler direk Topkapı'daki posta işleme merkezine geliyor, dolayısıyla özel şirketlerde yaşanan sıkıntılar pek yaşanmıyor, ayrıca royal mail barkoduyla PTT üzerinden ürün takibi yapabiliyorsunuz

Geri