Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

@Cemil Yılmaz

:D Değer değer Türkiyede olmayan neler var bi araştırsanız.

Scudo
@Özgür Tunalı

Neler var mesela .Hangi sitelerden alışveriş yapıyorsunuz?

ben chain... sitesinden 5-6 tane esya bırden almayı dusunuyorum max 2 kg olcak sekılde..
peg olabılır fren kolu gıdon vb. esyalar bir paket ıcınde olursa bır takıntıları olur mu paketime :) ?

tesekkurler

@Berk Çakmak

Siparişlerim genelde 4-5 parça oluyor. Şimdiye kadar bir problem yaşamadım. 150 euro yu geçmediği müddetçe problem yaşama riskin düşük.

@Cemil Yılmaz

fren setleri, göbekler, aynakol, aktarıcılar diye uzar gider. ayrıca çeşitte çok. mesela türkiyede bulabileceğiniz fren markaları avid, shimano, maguradır. ama chainde neredeyse tüm markaların tüm modelleri satılıyor. ayrıca şanslı gününüz ise %60lara çıkan indirimler olabiliyor.

Bike24.com bildiğim kadarıyla Türkiyeye göndermiyor, Türkiyeye satış yapıp yapmadıklarını mail ile sormuştum, postada olan sorunlardan dolayı Türkiyeye göndermediklerini söylemişlerdi...

Son durum; kargo hariç 150€ aşağısı gümrükten muaf. Daha pahalı malzemeler için %18 gibi bir gümrük vergisi ödeyip almak mümkün. Ancak pahalı malzemeleri USPS, Royal Mail, EMS gibi devlet posta servisleriyle getirmek lazım. DHL, UPS gibi özel kargo şirketleri mal gümrüğe takıldığı zaman anormal masraf talep ediyorlar. (Ama bu durumda da malı geri göndermelerini söylediğinizde bu parayı masrafları ödemeniz gerekmiyor, sadece satıcıyla konuşup başka bir çözüm bularak tekrar göndermesini istiyorsunuz)

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN
@burcak

Bayram yaklaşıyor bayram da gümrükte 150 euro limitin yükselmesi lazım ? bilgisi olan var mı bu konuda?

Bayramlarda ve yılbaşında uygulanan limit muafiyeti geçen sene kaldırılmış arkadaşlar. Bizzat ben %18 vergi ödeyerek öğrendim.

365 gün aynı uygulama sözkonusu. 150 € üstü %18 vergiye tabi tutuluyor.

chain den alışveriş yaptım hiçde 4 günde gelmedi ayrıca gümrük vergisi ödedim....150 euro içinde kargoda var dikkat edin yani 120 euro alışveriş ve 30 euro kargo gibi düşünebilirsiniz....site Türkiye ye malları yüzde 20 ekstra indirimle veriyor ülkeyi değiştirince görebilirsiniz....son olarak 28 jant maşa istedim 26 jant geldi yaklaşık 2 ay oldu yeni farkettim çünkü jantları sirkeciden yeni aldım:) göz kararıda anlayamadım 26 oldğunu neyse ilgilenen varsa aldığım fiyata verebilirim 505 745 77 34

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk
@TAYFUN DEMİR

O zaman kardeşim totalda kargo dahil alışverişimiz 150 euro yu geçmemesine dikkat etmemiz gerekiyor.
Birde Türkiye'ye özel %20 extra indirim nasıl çıkıyor ki? alışveriş sepetine attıktan sonra ödeme anında mı yoksa change country euro seçeneği var oradan yaparken mi?
elindeki 26 jantlar marka-modeli nedir ?kaç delik vs bilgilendirir misin rica etsek fiyat ne istiyorsun?

@Niyazi ALTUN

Türkiyeye özel indirim yok.Diğer avrupa ülkelerinden farklı olarak Türkiye fiyatlarına vergiler dahil değil.Vergiyi bizim gümrüğe bırakmışlar.Diğer ülkelerde vergiler dahil olunca vat included yazar.Her hangibir yerde change country yapınca fiyat farkını görürsünüz.:in:

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
@Niyazi ALTUN

150 € luk limit içinde kargo ücreti yok. Kargo dahil 150 limitini size dayatmaya çalışan Gümrük mevzuatını iyi okumamış! Bunda ısrarcı olun.

%20 indirim Türkiye'nin Ab üyesi olmadığı için KDV vergisi muafiyeti.
Kargo adresini AB ülkelerinden birini seçerseniz birlik vergi mevzuatı uygulanır.
Türkiye ye yapılan gönderimler AB vergi mevzuatına tabi değildir!!!
Yani Türkiye ye uygulanan özel bir indirim yok. Sadece vergi alınmıyor!

• Beğen
Tepkiler: d.berkay
150 euro da şöyle bir sorun var bizde adama ısrar ettik ama o zaman dedi bu ürünü zati mal kategorisine sokarım diye tehtit etti...bizde yüzde yirmiyi ödedik alışverişimiz 145 euro idi 30 da kargo vardı....
zati mal olunca ticari sayılıyor galiba...sonuçta bize kdv indirimi var arkadaşların dediği gibi yüzde yirmi koymadı ama vermesek daha iyi idi

sn. Niyazi bey hızlı yazarken inç yerine jant yazmışım ben 28 inç maşa istedim
26 inç maşa yolladılar ama benim tekerler 28 lik olunca maşa arttı

arkadaşlar chain reaction dan, aynakol, ön vites, zincir, suluk kafesi ve suluk olmak üzere 5 kalem malzeme getirmeyi düşünüyorum.

93euro + 17euro kargo olmak üzere 110euro tutmakta. böyle bir alışveriş gümrükte sorun olmaz değil mi? ek olarak ben ürünü elime alana kadar extra ne gibi masraflar çıkabilir. gümrükte takılmadığını düşünürsek.

2. sorum ise ben kredi kartı bilgilerimi verdiğimde alışveriş için, hesabımda euro olması mı gerekiyor yoksa o zamanki kur ile 110euro ne kadara geliyorsa o kadar TL mi çekiliyor.

şimdiden teşekkürler.

@pasteteux

arkadaşım yasaya göre buraya getirdiği malzeme 110eu + kargo = toplam 150 eurou geçmiyecek bu birinci madde

ikinci madde ticari değer bir kişiye özel geldiğinde ve de aynı malzemlerden gelirse sorun oluyor

üçüncü madde eğer sorun çıkarsa gümrükte 150 eu aşman veya çeşitli neden ler olursa % 20 kdv total ürün üzerinden ödenir

dördüncü madde basit örnek veriyim ... IBAN demek International Bank Account Number demektir! Uluslararası Banka Hesap No yani... Muhtemelen paranı tl'den euroya çevirip öyle çeker bunu zaten denediğinde görürsün! Eğer olmazsa paypal hesabı açarsın kartını oraya eklersin güvenli bir şekilde paranı eu ya çevirip gönderirsin!

bildiklerim bunlar araştırdığım kadarıyla bu ürünleri başarıyla çekersen bana da haber ver... Parçalı olunca sorun çıkıyor mu die? Hepsinden tek çişt olmaz diye düşünüyorum.

@pasteteux

Gümrük memuru işgüzarlık yapmazsa gümrükle ilgili hiçbir sorun yaşamazsın.
Gümrüğe takılmazsa başka masrafı yok..

Kredi kartında yurtdışı döviz ekstresi yoksa hesap kesim tarihinde banka kuru üzerinden alışveriş bedeli TL ye çevrilir. Baz alınan kur genelde müşteri aleyhine olur, bundan kurtulmak için yurtdışı döviz ekstre talebinde bulunarak yurtdışından veya internetten yaptığın döviz harcamalarını istediğin para biriminde ödeyebilirsin. Bu şekilde yaparsan yurtdışı harcamalarını seçtiğin para biriminde ödersin, yurtiçi harcamaların ise yine TL olarak ödersin.

Evans Cycles benim favorim. Bazı ürünlerde çok iyi indirimleri oluyor, CRC gibi İngiltere dışına gönderdiklerinde %18 VAT'ı düşüyorlar, ve kargo fiyatları inanılmaz uygun; hatta belli meblalar üzerinde bedava yolluyorlar. Çoğu zaman da UPS kullanıyorlar, iki günde geliyor.

şu kargoyu hesaba katmayın arkadaşlar, bugününe kadar 170-180 euro'luk kargom gümrükten geçti, sadece bir problem yaşadım onuda geri yolladım.

Geri