Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

@temu90

Bankayıda defalarca aradım. Ödemenin onaylandığını fakat askıda olduğunu söylüyorlar. Bunun anlamı tam olarak nedir onu anlamıyorum maalesef...

Scudo
@temu90

daha önce yazdığım gibi crc den yaptığım son sipariş elime geçmemişti ve bende yenisini göndermelerini istemiştim, (yenisini göndermeleri için yani royal mail in bir paketi kayıp olarak sayması için postalanmasından sonra 15 iş günü geçmesi lazım . iş gününe cumartesi - pazar ve resmi bayramlar dahil değil yani toplamda 21 gün gibi bir süre, eğer para iadesi istersen 1 ay geçmesi lazım),
15 iş günü sonunda crc ye mail atıp durumu anlattım, yenisini gönderdiler ve 9 günde elime geçti, bayram öncesi yoğunluk yüzünden seninkinin gelmesi 15 günü bulabilir, 21 günü aşarsa mutlaka kayıp bildirimi yap, gümrüğe takılmışsa postacı ihbarname getirir, evde kimseyi bulamazsa posta kutusuna bırakır.

@monstermania

mastercard ile ödeme yaptıysan evans tan onaylama için mastercard secure code da lazım (zaten sipariş sayfası en son oraya yönlendiriyor, eğer o kod girilmezse ödeme bekletiliyor, kredi kartının üzerinde yer alan vs bir numara değil internet üzerinden ayrıca tanımlanan bir numara), bazen de yurtdışı bankacılık işlemlerinde para transferi için (karttan, paypal dan vs) türkiye de ki bankadan onay verilmiş olsa dahi karşı tarafa gitmesi 3-4 günü buluyor.

@Önder Tarım
o 2 ytl ptt tarafından ardiye parası adı altında kesiliyor.

@cazz

Yurtdışından online alışveriş yaptım,tecrübelerimi paylaşabilirim.

mastercard ile ödeme yaptıysan evans tan onaylama için mastercard secure code da lazım (zaten sipariş sayfası en son oraya yönlendiriyor, eğer o kod girilmezse ödeme bekletiliyor, kredi kartının üzerinde yer alan vs bir numara değil internet üzerinden ayrıca tanımlanan bir numara), bazen de yurtdışı bankacılık işlemlerinde para transferi için (karttan, paypal dan vs) türkiye de ki bankadan onay verilmiş olsa dahi karşı tarafa gitmesi 3-4 günü buluyor.

Kartım Visa. İşbankasının maxinet adında avrupa'dan alışverişte güvenlik sağlamak için yaptığı bir hizmeti var sanırım...Bundan kaynaklanan bir durum olabilirmi acaba?
İlginizi için teşekkürler...

@monstermania

Ben şu ana kadar 10'dan fazla sipariş verdim maximum kartımla ve maxinet şifresi kullanarak.. Hiç sorun yaşamadım şu ana kadar.. Sanırım site ile banka arasındaki anlaşmazlık sorunu yüzünden böyle bir durumla karşılaşmışsınız.. Bende bir keresinde Amerika'dan yaptığım bir alışverişte Paypal kullanmama rağmen ücretimi geri alamamıştım.. Sitedeki yetkili ile görüştüğümde ödeme yapılmış diyo ancak paypal hesabıma gelen giden olmadı.. Çok büyük bi mebla değildi pek uğraşmadım daha sonra..

Arkadaşlar
evanscycles' da fiyatların gayet uygun olduğunu görüyorum. Bazı siparişler vermek istiyorum ancak alışveriş limitinin gümrüğe takılmaması için ne kadar olması gerekiyor.
Ayrıca
umarı monstermania arkadaşım siz de siparişinize en kısa zamanda ulaşırsınız...

• Beğen
Tepkiler: Burak AŞIK
yeni limit 150 eu olmuş. basit bir hesapla yaklaşık 225 dolar yapıyor. Ben 245 dolarlık bir sipariş verdim sorunsuz geldi. Umarım hepimiz sorunsuz bir şeklide alışverişlerimizi yaparız

• Beğen
Tepkiler: Fuat KURT
@earth1

Benim sorunum biraz bankayla alakalı sanırım. Alışverişi sorunsuz olan arkadaşlara bir sorum olacak...
Ürünü alırken confirm ettiğinizde, ödemeyi direkt olarak tamamlanmış olarak görüyor musunuz yoksa sizde de processing olarak gözüküyor mu?
Dün bankadan parayı hesabıma geri yüklemişler, yine denedim yine aynı şey oldu. Payment failed olarak cevap alıyorum, ama limitim düşüyor. Bitürlü anlamadım gitti neler olduğunu...

crc'den 10 iş günü oldu haber yok:eek: beklemye devam bakalım cumada gelmez ise mail atacağım adamlara durumu paylaşırım. Bu arada fedex ile gelecek bir sipariş verdim onun da kaç günde geldiğini yazarım

Bende uzun denemelerim sonucu birtürlü alışverişi yapamadım vazgeçtim artık.
Neden olduğunu anlayamıyorum birtürlü. Evanscycles ödemeniz bize ulaşmadı diyor, banka onaylandı diyor. Tekrar sipariş vermemi söylediler verdim yine olmadı...Birkaç işgünü içerisinde kredi kartıma limiti geri yüklüyorlar nasıl iştir anlamadım...

Mail'i hazırlamaya başladım bakalım crc ne diyecek

@temu90

benim crcden aldğım ön göbeğim 16 günde geldi.ürün crcden çıktıktan 2 gün sonra Türkiye'ye ulaşıyor. fakat ptt ile dağıtıma çıkan ürünler çok geç geliyor. adamlar 2 günde ingiltereden türkiyeye getiriyorlar türkiyede 14 günde anca elinize ulaşıyor. bunun tek nedeni ptt elemanlarının işgüzarlığı bence.

ptt'ye de gittim adama rica ettim, adi posta yoluyla geldiği için açtım defterlerini kontrol ettim, gelen giden yok bende maili attım :(

• Beğen
Tepkiler: fecredall
cevap geldi ve şok

Please accept our apologies that you have not received your parcel. It has been sent on 23/11/09 via Royal Mail International which is normally a fast and reliable service but unfortunately delays can sometimes occur. Please note this service can no longer be tracked online as we no longer receive shipping references.

13 kasımda complete olan ve shipped yazan sipariş 23'ünde Türkiye'ye mi varmış yani:eek:

@temu90

Hayır 23'ün de oradan yollamış adamlar.Yazının tamamını çeviriyorum;
"Siparişinizi daha alamadığınız için lütfen özrümüzü kabul edin.Kargonuz normalde hızlı ve güvenilir bir servis olan Royal Mail International ile 23/11/2009'da yollanmıştır fakat bazen gecikmeler oluşmaktadır.Lütfen buna dikkat edin,biz kargo hakkında bilgi alana kadar bu hizmet desteklemediği için online kargo takibi yapılamayacaktır."

fedex ile gönderim amerikadan 2 günde geldi. gece kargo şubeye teslim edilmiş, sabah uçmuş, öğlen Türkiye'ye giriş yapmış ve 3,30'da kapımdaydı. çok iyi

• Beğen
Tepkiler: fecredall
@bfatih
Arkadaşlar;
Yukarıdaki ve buna benzer bildirimlerdeki bazı maddeler 7 Ekim 2009 tarihli Gümrük Mevzuatı değişikliği ile tarih olmuş.

24 Kasım 2009 tarihinde Eggle.co.uk'dan yapmış olduğum alışverişi bugün kargodan teslim aldım ve bazı yeniliklerden acı şekilde haberdar oldum.

Yeni mevzuata göre;
-150-1500 € aralığında yapacağınız her alışverişe %18 KDV ödemek zorundasınız.
-150 € altındaki ürünlere uygulanan muafiyet aynen devam etmekte.
-Yılbaşı bayram gibi özel günlerde uygulanan muafiyetin 2 katına çıkarılması (300 €) maddesi kadırılmış. Bu durum bizzat bende uygulanmıştır.
Bayram ve yılbaşı nedeni ile bu maddeden yararlanmak istedim fakat 280 € tutarında yaptığım alışveriş için fatura tutarından %18 KDV ödemek zorunda kaldım.
Bu 150€ muafiyet sınırı belki delinebilir ama alışveriş yapılan sitenin kargolama prensipleri çok önemli. Bazı firmalar koli üzerine faturayı koymuyor. İrsalye benzer sadece içindeki malların adetlerini belirtir bilgi içeren bir döküm ile gönderiyor. Bu şekildeki gönderilerde malın fiyatı belli olmadığından gümrüğe uğramdan geçme şansı yüksek. Haa birde koli ebatları çok önemli.
Belki ben koli ebetlarının daha küçük otutulması sonucunda bu 280€ tutarrında bir alışveriş için +%18 ödemeye bilirdim.

Bilginize....

siparişimi vermem üzerinden 1 ay geçti, kargomun gönderilmesi üzerinden 14 iş günü geçti yarın son gün ve gelmeyecek biliyorum:D chainreaction'a maili hazırladım yarın iş bitimde mail atıp replacement isteyeceğim bakalım o da kaç günde gelmeye çalışacak:Skull-175

Geri