Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

• Beğen
Tepkiler: Erenalpp
Scudo
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için @StanicEnemy , @BilalKorukcu . Ödememi yaparken amazonpay diye birşey varmış onla yaptım . Normalde bike24 türkiyeye bisiklet göndermiyor ama amazonpay ile almaya çalıştığımda ödeme ekranına kadar geldim . Gönderseler bile gümrükte sıkıntı çıkar değil mi bu şekilde .

1692542094617.png

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için @StanicEnemy , @BilalKorukcu . Ödememi yaparken amazonpay diye birşey varmış onla yaptım . Normalde bike24 türkiyeye bisiklet göndermiyor ama amazonpay ile almaya çalıştığımda ödeme ekranına kadar geldim . Gönderseler bile gümrükte sıkıntı çıkar değil mi bu şekilde .

308337 dosyayı görüntüle
150 euro sınırı olduğu için sorun çıkar.. Sorun dediğimiz neredeyse aldığın bisikletin değeri kadar vergi vs ödersin.

Bikeinn’den alışveriş yapıp geri iade edip ücreti geri alanınız var mı? İade işlemi çok sıkıntılı mı?

.

Son düzenleme:
Güncel mevzuata göre 150 Euro yu aşmayan ürünler geldiği ülkeye göre değişen oranda vergisi ödenerek (kargo bedeli hariç)alınabiliyor.
Ama teori de, burası Türkiye kesin konuşulması mümkün değil.Ben olsam tayt hariç diğerlerini iptal ederim.Kalite olarak burada da rahat bulunabilir ürünler.Hem toplam tutar düşer ve kafanız rahat olur.
Paylaştığınız kanun maddesi teori değildir.
Şahsi kullanım amaçlı, yasaklı olmayan, 150 Euro ve 30 kilo sınırını aşmayan ticari adet ve mahiyette olmayan gönderileri gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

Daha geçen hafta fatura tutarı 146 Euro olan ve kargo dahil 152 Euro'ya denk gelen siparişim 150 Euro sınırını aştığı için gümrüğe takıldı ve ihbarname gönderdiler.

Sipariş tutarım 150 euro'yu aşmadığı için ilgili belgeleri mail yoluyla iletip itiraz ettim ve itirazım hemen kabul edildi.
2 gün sonrada vergisi hesaplanmış bir şekilde kargo adresime teslim edildi.

Bir arkadaşımın da tam 150 Euro olan siparişi gümrüğe takıldı ve 150 Euro'yu aşmadığı için itirazda bulunduk. İtiraz kabul edildi ve kargosu kapısına kadar geldi. Bazen böyle şeyler olabiliyor ve çözümü de kolay olmaktadır.

@gunerokn Süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Aynı şekilde takılan kargolarım oluyor. Beni arayıp gümrüğe gelmeniz gerekiyor diyorlar. Arayana kadar da siparişin üstünden neredeyse ay geçmiş oluyor. Üstüne Denizli' nin bir ucundan diğer ucundaki gümrük müdürlüğüne gidip kağıt işleriyle uğraşıyorum. Ondan sonra da Denizli' nin diğer ucundan ürünleri sırtlayıp eve getirmekle uğraşıyorum. :acpsnr:

@gunerokn Süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Aynı şekilde takılan kargolarım oluyor. Beni arayıp gümrüğe gelmeniz gerekiyor diyorlar. Arayana kadar da siparişin üstünden neredeyse ay geçmiş oluyor. Üstüne Denizli' nin bir ucundan diğer ucundaki gümrük müdürlüğüne gidip kağıt işleriyle uğraşıyorum. Ondan sonra da Denizli' nin diğer ucundan ürünleri sırtlayıp eve getirmekle uğraşıyorum. :acpsnr:
Süreç hakkında bilgi bu konu altında ve buna benzer konuların sayfalarında yer alıyor.
Özetle gümrüğe takılan siparişlerinizin fatura tutarları 150 Euro'yu geçtiyse yapacak bir şey yok.
Ya geri iade edeceksiniz ya da gümrük müşavir firması bulup ithalat masraflarını karşılayacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
@gunerokn Kastettiğim o değildi. Benim de kargo hariç 150 euro altında kalan ama kargoyu katınca 150 sınırını geçtiği için saçma şekilde gümrükte takılan siparişlerim var. Merak ettiğim şuydu:
Sipariş tutarım 150 euro'yu aşmadığı için ilgili belgeleri mail yoluyla iletip itiraz ettim ve itirazım hemen kabul edildi.
2 gün sonrada vergisi hesaplanmış bir şekilde kargo adresime teslim edildi.

Bir arkadaşımın da tam 150 Euro olan siparişi gümrüğe takıldı ve 150 Euro'yu aşmadığı için itirazda bulunduk. İtiraz kabul edildi ve kargosu kapısına kadar geldi. Bazen böyle şeyler olabiliyor ve çözümü de kolay olmaktadır.
Nereye itiraz ettiniz örneğin?

@gunerokn Kastettiğim o değildi. Benim de kargo hariç 150 euro altında kalan ama kargoyu katınca 150 sınırını geçtiği için saçma şekilde gümrükte takılan siparişlerim var. Merak ettiğim şuydu:

Nereye itiraz ettiniz örneğin?
İstanbul özelinde aşağıdaki mail adresine itiraz ediliyor.
istanbulpostagumruk@ptt.gov.tr

Size ulaşan ihbarnamede mail adresi yer alıyor olması lazım.

@gunerokn bana ihbarname gelmiyor. Telefonla arayıp gümrükte ürününüz takıldı gelmeniz gerekiyor diyorlar. Araştırıp soruşturayım bir bakalım. Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn
Merhabalar ,

149€ luk alışverişim, Almanyadan ptt kargoya ulaşmış . Şuan gümrükte bir daha mı kontrol edilecek yoksa gümrük kontrollerini geçmiş mi paketim tam anlayamadım . Ekstra bir vergi ödeyecek miyim birde .
Bilen varsa anlatabilir mi?

Teşekkürler.

1693854027921.png

Henüz gümrük kontrolünde, çıkınca rutin vergi + harç vs. görünecek ücretler kısmında

Merhaba. Tork anahtarı için açık ağızlı anahtar ucu sipariş ettim aliexpressten. Deneme amaçlı 2 tane sipariş ettim. Set halinde değil ayrı ayrı iki parca var diye özellikle üzerinde belirtilmiş. Biri 15 biri 16 numara. Diğer numaraları da sipariş etmek istiyorum ama 5 ürün sınırına takılır diye korkuyorum.

Merhaba. Tork anahtarı için açık ağızlı anahtar ucu sipariş ettim aliexpressten. Deneme amaçlı 2 tane sipariş ettim. Set halinde değil ayrı ayrı iki parca var diye özellikle üzerinde belirtilmiş. Biri 15 biri 16 numara. Diğer numaraları da sipariş etmek istiyorum ama 5 ürün sınırına takılır diye korkuyorum.
Diğer numaraları tek bir sipariş halinde sipariş ederseniz sorun olmaz, zira gümrük paketin içinde kaç parça var diye bakmıyor. Sinir kargo adedi olarak 5 ile sınırlı.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Diğer numaraları tek bir sipariş halinde sipariş ederseniz sorun olmaz, zira gümrük paketin içinde kaç parça var diye bakmıyor. Sinir kargo adedi olarak 5 ile sınırlı.
Bu iki numarayı sipariş ettiğimde paketin üzerinde 1 pcs torque wrench 15, 1 pcs torque wrench 16 yazmışlar. O yüzden emin olamadım. Zorla taktıracaklar gümrüğe 😀 iletişim de kurulmuyor firmayla doğru düzgün.

Şimdi önümüzdeki hafta Çin'e bi ziyaret yapmam gerekiyor iş için. Ben de hazır Aliexpress falan ucuzluk peşinde koşan bir kişi olarak membağına gidiyorum diyerekten aklımda deli deli sorular dönüyor. Kıyafette problem olmaz diye düşünüyorum ama mesela bi ön arka far, zincir, sti kol, krank falan alsam, kabin bagajında uçakla getirirken problem yaşar mıyım ne dersiniz? Vergisini vereyim ne gerekiyorsa o problem değil de başka bi problem olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Jawerbone
Bikeinn’den alışveriş yapıp geri iade edip ücreti geri alanınız var mı? İade işlemi çok sıkıntılı mı?
Gümrük vergisinin iadesini alamıyoruz diye biliyorum.
Kargo ücretinide sen ödüyorsun. Biraz pahalıya gelir.
Ama yinede iade sürecini siteden okumak gerekir.

Şimdi önümüzdeki hafta Çin'e bi ziyaret yapmam gerekiyor iş için. Ben de hazır Aliexpress falan ucuzluk peşinde koşan bir kişi olarak membağına gidiyorum diyerekten aklımda deli deli sorular dönüyor. Kıyafette problem olmaz diye düşünüyorum ama mesela bi ön arka far, zincir, sti kol, krank falan alsam, kabin bagajında uçakla getirirken problem yaşar mıyım ne dersiniz? Vergisini vereyim ne gerekiyorsa o problem değil de başka bi problem olur mu?
Bir sorun çıkmaz. Sonuçta hepsi kişisel eşya statüsünde. Sorun nasıl çıkar? Misal alırsınız 20 tane zincir ozaman ticari olarak algılarlar. Ben her sene yazın Türkiye'ye gelirken neler neler getiriyorum daha hiç gümrükte bu nedir diye soran olmadı şimdilik. Bu sene yanımda 2 krank seti powermetreli, 3 powermetreli pedal, 2 normal SPD-SL pedal, 1 bisiklet , 1 garmin fenix , 2 garmin edge, 2 wahoo , 4 set dış lastik, 15 çift ayakkabı, sayısını hatırlamadığım tayt, forma ve kışlık bisklet montu vardı.

Geri