Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Zincir yağı olarak Würth HHS Drylube!

Aslında bu konu çok derin bir konu ama.. Tecrübeli arkadaşlar biliyorsa; Pedros Ice Wax 2.0 gibi zinciri karartmayan yağlar arıyorum. Türkiyeden temin edebileceğim bu şekilde yağ var mı?

Scudo
zefal dry lube kullanıyorum mtb bisikletimde. zincire sürerken her baklasına damlatmaya özen gösteririm daha sonrasında eski bir bezle fazlalık yağları temizlerim. mtb yi sadece toprak alanda kullandığımı varsayarsak yaklaşık 400km yetiyor bu süre zarfında kararma toz toplama yağ sıçratma kesinlikle olmuyor.

@M.Bulat aynı zincir yağını kullandım. Kararmama gibi bir şansı yok Zefallerin hepsi kararıyor hocam. Nasıl başardınız karartmamayı? :)

• Beğen
Tepkiler: GrandHan
@adilmusazafer her yağlamadan önce gaz yağı ile temizliyorum, yağladıktan sonra zinciri bezle iyice siliyorum bir gün bisiklete binmiyorum

@M.Bulat

Gazyağı ile temizlersen gazyağının yağı bulaşır ve toz toplar. Gazyağı ile temizliyosan arkasından mukahhak yağsız bir temizleyici ile gazyağının yağını almalısın.

Aslında arkadaşın söylediği bana da mantıklı gelmedi ama fazla da uzatmak istemedim :D

@clubber 6aydır bu şekilde kullanıyorum gaz yağı ile temizledikten sonra sadece kuru bezle temizliyorum toz kir toplama olmuyor

Muc-off alın arkanıza bakmayın...

@M.Bulat

6 ay hiç temizlemeden kullanın sonuca bakın. Bir karış toz birikecek.

@mfurkan

Türkiye'de satılıyor mu?

@clubber Bisiklete ilk başladığımda Zefal Pro kullanmıştım ve hiç memnun kalmadım.

Muc off C3 ceramic zincir yağı kullanıyorum. Ne pislik topluyor, ne ses yapıyor, ne elde iz bırakıyor. Ayrıca uzun süre de gidiyor. Tavsiye ederim, kullanınca farkı görürsünüz.

Ben kullanıyorum güzel bir yağ...:)

@mfurkan

Türkiye'de satılıyor mu yoksa dışardan mı almalıyız?

@mfurkan

Yurt dışından kargo ile getirtsem sorunsuz gelir mi? Yasak ürünler listesinde mi değil mi?

@clubber Herhangi bir yasak söz konusu değil, getirtebilirsiniz.

@mfurkan Muc-off un hangisini aldınız? bende chain-l arasında kalıp chain-l aldım. Bu bitince yeşil dry lube olan modelini deneyeceğim.

@mfurkan bende bunu alcaktım. Ama Chain-L de iyiymiş zinciri karartmadı. Zincire yapışan bir yapısı var. Hoşuma gitti açıkçası. Ama bu da bitince yeşil muc-off deneyeceğim.

Würth DRY Lube hakkında düşünceleriniz nedir?

upload_2017-7-7_15-20-12.png

Bu Ankara'da ünlü bir bisikletçideki fiyatı..

Aynısını Hepsiburada'da 34.17 TL ye buldum...

@Bisikletli Gezgin Bugün aldım bende. Musait olunca kullanıp deneyeceğim. Siz kullandınız mı bu zaman içerisinde.

Geri