Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

zoom

Yok Çağatay bence çok dandik değil ancak ben bisikleti oldukça özenerek yeni topladım ve bayağı bir para harcadım. Maşa için yüklü bir para ayıramadım, daha hafif ve profesyonel bir marka tercih ederdim. Yoksa gayet iyi idare ediyor. 2006 model suntourlar daha da iyi görünüyor:(link)
Yukarlarda da bahsi geçtiği gibi bu fiyatlara alınabileceklerin içinde en iyilerinden biridir bence de...

Scudo
Selam arkadaşlar ben de yeni SID taktım
Çok ta memnunum gayet performanslı ve hafif bir maşa
Ağırlık konusunda da gayet başarılı
Yanılmıyorsam 1250 KG. diye biliyorum yanılıyorsam düzeltin lütfen

zoom maşaların bu kadar kötü oldugunu inanın bilmiyodum..bitane olumlu bir yorum okuyamadım..

Sanırım yanılıyorsunuz en hafif SID olan SID World Cup kesilmemiş şaft borusu ile 1329 gr geliyor. Maşanın modeline göre bu değer değişebilir/değişecektir de (World Cup, Team, Race, SL gibi SID modelleri mevcut.) (link) güzel bir liste mevcut. Bir göz atın derim.

mehmet tabiiki yanılıyorsun... halilin dediği gibi ağırlığı 1410gr 1250 kg değil :D
yalnız sid sl hepsinden daha hafif die biliyorum...
halil maşa daha elime ulaşmadı ama güsel yanı ne bilyormusun senin baktığın ve listelerde bulunan skareb platinium 1560 doğru... ama benimki bunun az bulunan ve farklı 1 modeli diğer platiniumdan farkı bunda gidondan ayarlı çökertme özelliği yok bundan dolayı şaft borusunun 20 mm kesilmiş haliyle 1300 gr...
ha rebanın bahsettiğin özellikleri gerçekten çok güsel şeyler yalnız 85-100 mm u turn bence çok işe yaramaz. çok farkettirmez zaten o değerler sınırada ulaşamıyor... (psylo daki 80-125 gayet hoş...) ama dediğin lockoutun otomatik açılıp kapanması sid de yok dolayısıyla bundan dolayı ağırlığı değişiyor ve boru kalınlıkları da...

evet bende bu eklemeyi yapacaktım duygunun aldığı ve benimde almayı düşündüğüm skareb platiniumlarda çökertme özelliği yokbu sebeple daha hafifler yani gidondan kumanda olayı yokve sadece 80 mm ler.Bu sayede ve spv sayesinde lock out a gerek duymadan gayette güzel çalışıyolar ve esnemeleri sid den çok çok çok daha az...ve bu sayede 1350 gram gibi bi ağırlıkları var..Bu ağırlık sid wc ile yaklaşık olarak aynı...Ama hiç birisi 2002-2003 yıllarında üretilen süper hafif ultra esnek sid sl ler kadar hafifi olmaz.tabi aşağıdaki link te verdiğim sid wc hariç...Bakınca şaşıracaksınız...Bu sid sadece 895 gram...
Gelelim reba meselesine rebaların çalışma prensipleri tamamen sid le aynı sadece flood gate sayesinde lock out koruması sağlanmışki aslında sid le aralarındaki ağarlık farkı burdan diğil esas larak28mm den 32 mm ye çıkan iç boru çapları...Yani aslında şöle diyebiliriz ki Rock Shox un sid kalitesinde üretip günlük ve amatör kullanıcılar seviyesine sunduğu maşadır reba...Sid daha çok yarışlar için ayarlanmıştırki zaten düzenli olarak yarışan insanlar için flood gate ve u-turn pek luzumlu şeyler olmayıp daha çok genel kullanıcılara yöneliktir...Yani reba duke ve sid in karışımı olup sid kalitesinde çalışan normal kullanıcı maşasıdır...

(link)

çağrı verdiğin linkteki bisiklet grams:5462 yazıyor beni yanlış gördüm yoksa bu gerçek mi ???

çağatay doru gördün o zaten dünyanın en hafif mtbsi..
çağrı bu konularda proftur...
dediğim gibi sid sl ler sid lerin en hafifi...
çağrının da sölediği gibi normal platinium lar 100mm esneme payına sahip olduğu için 80 mm ye kadar çökertiliyor... bu rock shox daki u-turn e denk geliyor.. ama bu özellik olmayınca maşa hafifliyor we 1350 gr dan aşağı düşüyor bu da spv özelliğiyle beraber world cup ın remote controllu ağırlığında yaklaşık 50-60 gram hafif demek oluyor üstelik yarı fiyatına daha az esniyen ve daha iyi çalışan 1 amörtisör...

SID SL diye bir maşa maalesef artık yok. Rock Shox artık onu üretmiyor. Bu yüzden en hafif SID bir anda SID Race olmuş. SID World Cup'da SL'den sadece 6 gr ağır :) Bugün sitesine bakınca fark ettim de yazıyım dedim :)

yanlışlık olmasın da benim reba 85-115 (2005, disc only), 85-100 değil, hatta 118e falan cıkıo, bu haliyle 1670 gr, bence gayet ii bi rakam. remote lock ında sertlik ayarı da mevcut, flood gate de var,iç borular da 32 mm, yani DAŞŞŞ gibi maşaa. oohh, daha ne olsun. ben maşamı çok seviom, yaşasın REBAAA :D

tabiki reba aşkı bambaşka be halilim alet süper çalışıyo dedik ya sid in sokak versyonu diye.... sid le reba arasındaki bağıntıyı şöle söliyim le mans da yarışan maranello larla yolda kullanılan maranellolara benziyo başka hiç bi fark yok flood gate hariç...bide rebanında u-turn ü olmayan modelleri var yani onların daha hafif olması gerekiyo ayanlış bilmiyosam...

Çağrı'cım U Turn'süz Reba sanırım 90-95 gr daha hafif U Turn'lu olanına göre. 100-85'te U Turn pek umursanmaz belki ama 115-85 olunca U Turn ihtiyaç oluyor ;)

Arkadaşlar salkona bir süre zoom firmasıyla çalıştı ben dhala onu kullanıyorum

ZOOM firması gerçekten güzel amartisörde fakat dayanıklılık sıfır çukra düştümü bisikletle hafif hızlı iken amartisör yavaş yavaş ben bozuldum demeye başlıyor (yaylanırken yarım yarım bırakıyor yani normalde hissettrimesi gerekmez ya yaylandığını o 2 defa da normal kademesine getiriyor ve bu kadneleri hzılı olarak yaptığı için takl tak die ses çıkarıyor)

demek ki çok da iyi çalışmıyor yada senin tabirinle "güzel amortisör"ler değiller..:D en azından fiyatı haricinde..

bu maşaların alımını netten yapabilirmiim? we nereden?

sayfa başındaki reklamlarda yazılı sitelerin bazılarında sipariş imkanı var.diğerleri ile de telefonla görüşerek sipariş verebilirsin sanırım.

zoom ii çalışmıyor yaa.ve gayette ağır bir amörtisör...bazı zoom amörtisörler yaylanmayıp, çatal gibi oluyormuş doğru mudur?

Zoom'un yaylananına Zoom World Cup diyorlar Çağatay :D.
Gerçekten 1 cm'den fazla oynamayanını gördüm :).

Geri