Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

30 Ekim 2020 Ege Denizi Depremi

Scudo
Hepimize geçmiş olsun. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz..
Depremin bu şiddet ve süresine rağmen yıkılan binanın az olması büyük bir teselli olmalı..
Depremin ana üssünün Ege Denizi olması, yerleşim merkezlerindeki etkisini azalttığı anlaşılıyor...

Büyüklük 6.6 ama hissedilen şiddeti 7.5 herkese büyük geçmiş olsun.

Bu nedir böyle, Allah korusun sarsıntı biraz daha uzasa sıkıntı daha da büyük olurmuş. çok geçmiş olsun, İzmir de kaldığım süre boyunca 4 ve 5 şiddetinde ki depremleri hissederdim. Alanya da 2013 de 6,1 lik depremi aracım da yaşadım beşik gibi sallanmıştık. Bu depremin şiddeti çok daha büyük, Allah bu Millete güvenle oturabileceği binalar ve bunları büyük bir ciddiyetle kontrol edecek yöneticiler nasip etsin.

SAVE_20201030_195512.jpg

Böyle insanlar için utanıyorum. Bu insanlar gelecek nesil. böyle bir kin ile yetişmiş bir nesil. Zarar gören senin kanın, senin vatanın. Sığ beyinli insanlar bu ülkeye çoksunuz siz. İzmir'e deprem olunca ayyaşlara ders.. Bir cami depremde yıkılırsa?

245669 dosyayı görüntüle

Böyle insanlar için utanıyorum. Bu insanlar gelecek nesil. böyle bir kin ile yetişmiş bir nesil. Zarar gören senin kanın, senin vatanın. Sığ beyinli insanlar bu ülkeye çoksunuz siz. İzmir'e deprem olunca ayyaşlara ders.. Bir cami depremde yıkılırsa?
Elazığ malatya depremini hatırlatmak gerek

245669 dosyayı görüntüle

Birisinin şu gerizekalıya , 2015 yılında Kabe’de vinç devrilmesi sonucu 107 kişinin öldüğünü ve 238 kişinin yaralandığını söylemesi lazım.

Ben Özbek köyünden urlaya doğru bisiklet sürüyordum hiç hissetmedim bisiklet üstünde devlet hastanesinin önünde insanları korkup çıkmış toplaşmış görünce çok şaşırdım hemen geri döndüm yazlık sitede herkes iyiydi çok şükür.

Arkadaşlar Izmir deki deprem ciddi bir depremdi. Ama meydana gelen yıkım , askeri- sivil , resmi- sicil toplum örgütü kurtarma kurumlarının rahatlıkla çalışabileceği bir ortamda ve büyüklükte idi. ÇOK DAHA ZOR KOSULLARIN VE ZARARLARIN OLACAGI ISTANBUL DEPREMI DAHA ONEMLI.
Bu gibi felaketlerde bahsi geçen kurumların kurtardığı kazazede sayısı toplam kurtulan sayısına göre daha az. Çünkü ilk müdahale edenler komşu, görgü tanığı ve yakın çevredeki insanlar oluyor. Orada itfaiye Akut, Afad vb. gelsin diye kimse beklemez . Elinden gelen müdahaleyi yapar. Bu sırada ne yardim eden ne de yardım alan hickimse ne din sorar ne dil ne başka birşey....

245669 dosyayı görüntüle

İzmir'de deprem oldu haberini aldığım anda aklıma bu beyin yoksunlarının yorumları geldi ki tam düşündüğüm gibi yorumları.🤬

@Abdülkadir Ergin
Hiç böylesini yaşamadım. Benim çalıştığım yer 8 katlı çok eski bir bina ben de en alttayım ve binanın altı boş, bildiğin altından su akıyor.
İlk başta başladı, hızlandı hızlandı korkmadım ama sonra durdu, durduktan sonra yine başladı. Bu duraksama ve yeniden hızlanma çok garipti. İşte o zaman korktum bir subhanallah diyebildim bir de innalillah. Dedim kesin gittik.

Cümleten geçmiş olsun, deprem bölgesindeki arkadaşlar internete giremiyor sanırsam.. İnşaAllah birşeyleri yoktur.

Geri