Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

40 litre diye satılan Semçanta heybenin 28 litre çıkması

Alıntı değil yani yazdınız...Çok zahmet olmuş..🙂.Alıntı olsa zaten belirtirdiniz...
Yazıyı ben yazdım yardımcı olabildiysek ne ala ,Atıf yaptığım kanundan ve maddelerinden teyit etmekte, okumakta yarar var.Maalesef bu gibi durumları sıkça yaşıyoruz: bankalar,telekom operatörleri, yetkili servisler...

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Scudo
Akılma 2 sene önce olan enflasyonla topyekun mücadele mevzusu geldi. Market zam yapacağı 3.0 TL.'lik ürüne 1 hafta önceden 3.5 TL. 3.0 TL. yazar. 1 hafta sonra da ürün 3.5 TL. sonrada enflasyonla topyekun mücadele. Yersen.

Son düzenleme:
@amatorbisikletci1
Biraz olsun kopyala yapıştır yapmadınız mı cidden, teşekkürler..

Merhaba ikince el bir rockrider 540 27.5jant buldum kadro boyu xl, 1-85 ve 2.00 metre arası boylara tavsiye ediliyor benim boyum 1.95 acaba 27.5 jant küçük mu olur altımda oyuncak gibi duracak diye korkuyorum deneyip goremedim nasıl olur sizce?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@hamlet2006 Ayaklı anayasa kitapçığı benzetmesine koptum ya😂😂😂

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006
@Burak9956 Merhaba kendinizi çantanın içine sokmaya çalışmayacaksanız yanlış başlık altındasınız. Konu aratma yerinden ilgili konuyu bulup yazabilirsiniz. Çantaya sığma konusunda sığmazsınız.

Aslında Semçanta'nın sahipleri foruma üyeler, mesaj yazdıkları oldu daha önceden. Zamanında aktif oldukları konular bulunup oradan kendilerine ulaşmak mümkün.
Veya en temizi yüz yüze, olmadı telefonla doğrudan iletişime geçmek. :harika:
Bence en iyisi, az büyütüp bu heybenin gerçekten de 40 litrelik olanını üretmeye başlamaları, ellerindekini de yaklaşık 30'luk diye satışına devam etmeleri.

@makaram Hocam tamam ama amaç ne bunu yaparken, yani 30 u 40 diye satmak yerine direk 40 yapınca ne kaybediyora bakmak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta 30 la 40 arasında teknoloji farkı filan yok.Bu maceraya niye girsinki kazanacağı şey lt değil sadece ve sadece 8 e 110 cm bir kumaş..250 tl ye satıyorsa muhtemelen ham kumaşın toplamı 100 ü geçmez (50-60 tır sanki) . Bundan %10 çalsa 10 tl eder. Değermi bu dalaveraya..🙂..Bence hatalı hesapladı, sonra anladı ama elinde de kalmasın mal hesabı "yaklaşık 40" diyerek ve nasılsa anlaşılmaz ümidiyle satıyor..
Ciddi ciddi arayıp sormayı hatta mümkünse foruma yazmasını söylemek geçiyor içimden. Sırf meraktan..😁..Bu arada firmaya filan sempatim vs yok..Asla savunmuyorumda, kabullenip hediye filan göndermeliydi. Everhard ın yerinde olsam yazmak yerine direk telefon ederdim..

Hala şu kadar kumaştan şu kadar kar eder diyorsunuz :)

Yurdum esnafının zerre menfaat için atmayacağı takla yoktur. Ben bu durumu manipüle edici bir pazarlama stratejisi olarak görüyorum. Tekrar söylüyorum, kumaştan kar etme değil.

Hala şu kadar kumaştan şu kadar kar eder diyorsunuz :)

Yurdum esnafının zerre menfaat için atmayacağı takla yoktur. Ben bu durumu manipüle edici bir pazarlama stratejisi olarak görüyorum. Tekrar söylüyorum, kumaştan kar etme değil.

Başlık sahibi arkadaşımız kumaşın tır brandası gibi esnemez olduğunu söylemiş.
Eğer bu bilgi elimizde olmasaydı şunu derdim:
Neden çantanın hacmini dikdörtgenler prizması hacmi hesaplar gibi taban alanı x yükseklik yani enxboyxyükseklik diye hesaplıyoruz derdim. Esneme payı ile şekil dikdörtgenler prizması olmaktan çıkar biraz daha genişler hacim kazanır derdim.
Ama @everhard kumaşının esnemez stabil olduğunu özellikle belirtmiş.
Belki üretici arkadaş, kumaşın esneyebildiğini düşünerek hacmin büyüyebildiğini düşünmüş olabilir.Ondan yaklaşık değer vermiş olabilir. Yine de 40 yapar mı bence zor.

@makaram Ah dostum,
Şöyle bir haşortman kumaşı değil ki yük binince çokça genişleyebilsin, çokça hacim kazansın :kötü:

manipüle edici bir pazarlama stratejisi
Açarsanız?
Sonuçta elde edilen şey ne 40 deyip 30 lt lik çanta yaparak..Adını koyun..Ya da doğru düzgün 40 niye yapmıyor, aradaki fark ne başka? Açarsanız anlayacağım sanırım..."Hala" demem sizinde ısrarla somut başka sebep söylememeniz olabilir.
Aradım açılmadı telefonları bu arada...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Açarsanız?
Sonuçta elde edilen şey ne 40 deyip 30 lt lik çanta yaparak..Adını koyun..Ya da doğru düzgün 40 niye yapmıyor, aradaki fark ne başka? Açarsanız anlayacağım sanırım..."Hala" demem sizinde ısrarla somut başka sebep söylememeniz olabilir.
Aradım açılmadı telefonları bu arada...
Bence 40 deyip 30 lt üretmemişler. 30 üretip 40 demişler.

Daha nasıl açayım bilmiyorum. Mesela 3 satıcı 40lt çantayı 100 liraya satarken 4. bir satıcı 80 liraya satıyorsa diğerlerinden daha fazla tercih edilir. Daha çok satış yapar, kumaştan ettiği kardan çok daha fazlasını elde eder. Bu da manipülatif bir pazarlama stratejisi olur.

@hamlet2006 ah dostum nerde o eski haşortman kumaşları. Yeri gelir heybe yapardık, yeri gelir üzerimize örterdik. Şimdikiler doğru düzgün paraşüt etkisi bile yapmıyor ki yarışlarda şartları eşitleyelim. :ssrtcbya:

@Burak9956 Merhaba kendinizi çantanın içine sokmaya çalışmayacaksanız yanlış başlık altındasınız. Konu aratma yerinden ilgili konuyu bulup yazabilirsiniz. Çantaya sığma konusunda sığmazsınız.
Konu açma yetkim ayni konuyuda bulamadim benzer konular var oralarada yazdım cevap alamadım, güncel bir konuya yazarsam cevap verirler belki dedim

@makaram
Sonuçta dönüp dolaşıp "kumaşa" geliyoruz.. Kazanabileceği tek şey kumaş miktarı küçük yaparak..Müteahhitin betondan çalmasındaki ( oda daireyi 500 e satıyor sonuçta betondan çalsada ) amaçla aynı. Manipülasyon eksik-daha az bir şeyi aynı gibi satmaya çalışmak değil mi?..Başka nedir sence? 40 ı 40 yapmayıp 30 yapınca somut neyi eksik vermiş oluyor...İllaki bir şeyi eksik vermek zorundaki diğerlerinden az kullanarak kar etsin aklınca...

@Burak9956 sıkıntı olmaz önemli olan kadro boyu bende 185 boyundayım 27.5 jant kullanıyorum kötü durmuyor. Bisiklet temizse ve fiyatı uygunsa alınır

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Aslında Semçanta'nın sahipleri foruma üyeler, mesaj yazdıkları oldu daha önceden. Zamanında aktif oldukları konular bulunup oradan kendilerine ulaşmak mümkün.
Veya en temizi yüz yüze, olmadı telefonla doğrudan iletişime geçmek. :harika:
Bence en iyisi, az büyütüp bu heybenin gerçekten de 40 litrelik olanını üretmeye başlamaları, ellerindekini de yaklaşık 30'luk diye satışına devam etmeleri.
Buraya cevap yazsalar bile, asla @HakanAydn gibi savunma yapamazlar. 😂

@Eshquia™
Tek derdim birine "üçkağıtçı" derken 2.kez düşünülmesini sağlamaktı ( İlk mesajı bulup okursanız zaten anlayacaksınız ) .Hesaba katmadığım şey Türk halkının -ve görüyorumki sizinde- matematiği sevmeyişi oldu..Yoksa banane ister hırsız ister üçkağıtçı...

Neyse ben artık yazmayım bu konuya...Özünde demek istediğimi illaki anlayanlar olmuştur.

@Eshquia™
Tek derdim birine "üçkağıtçı" derken 2.kez düşünülmesini sağlamaktı ( İlk mesajı bulup okursanız zaten anlayacaksınız ) .Hesaba katmadığım şey Türk halkının -ve görüyorumki sizinde- matematiği sevmeyişi oldu..Yoksa banane ister hırsız ister üçkağıtçı...

Neyse ben artık yazmayım bu konuya...Özünde demek istediğimi illaki anlayanlar olmuştur.
Yoo, ben matematiği çok severim. Mesleğimdir de ayrıca. Yapılan hesap ortada.
Hırsız ve üçkağıtçı işletmeciden de doğal olarak hazzetmem. Fakat maalesef ki, yurdum işletmecilerinin yüzde doksanı böyle. 😔

• Beğen
Tepkiler: everhard
Umit ederim sorununuz duzeltilir.

Son düzenleme:
Aradım semçantayı ve karşımda gayet kibar konuşan birini buldum. İntiba bu. Ortada dönen "üçkağıtçı" lafınıda -görev adlederek- söyledim ve çok rica ettim foruma gelmesini...Umarım gelir de bu yargısız infaz son bulur...

Geri