Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

40 litre diye satılan Semçanta heybenin 28 litre çıkması

Konu başından beri takip ediyorum. Bir hata var ve çözüm sunmayan bir işletme. Bunun da neresi savunmaya çalışılır anlamış değilim. Hata ya da üçkağıtçılık sonuçta verilen verilere göre bir hata var.

Scudo
@Acedia
Yahu oku be adam, hata yok diyen mi var ...la havle vela kuvvete..Yüz kerede yazsak neye itiraz ediyoruz anlamayacaksınız değil mi?

Bazen bir şeyi savunurken neyi savunduğumuzu unutuveriyoruz. Hukukun olduğu, kuralların işlediği hiçbir medeni toplumda burada yaşanan tartışmanın bir benzerini göremezsiniz. Çünkü böyle toplumlarda 40 litre diyerek 30 litre çanta satamazsınız. Hele bunu internet üzerinde aleni bir şekilde yapmak aklınızın ucundan bile geçmez. Çünkü bilirsiniz ki, bu yaptığınız tüketiciyi yanıltmaktır ve bunun ağır bedelleri vardır.

Zaten ürettiğiniz ürünler, kullandığınız malzemeden içerik bilgisinin doğruluğuna kadar belirlenen standartlarda olup olmadığı sürekli denetlendiği için bu bir kurnazlık olarak bile aklınıza gelmez. Velev ki yaptınız, bilirsiniz ki başınız büyük belaya girmek üzeredir.

Medeni toplumlarda yaşayan insanların da bu bir üçkağıtçılık mıdır, değil midir, neden yapmıştır, yaptıysa ne kadar kazandırır, buna değer mi değmez mi gibi hesaplamalar yapmak aklının ucundan falan geçmez. Bu konular tüketiciyi zerre ilgilendiren şeyler olmadığı gibi zaten kafasını böyle şeylere yormak da aklına falan gelmez zira kurallar ve yasaların kendini bu konuda koruduğunu zaten bilir. Es kaza böyle bir durumla karşılaşıp bunu es kaza bir foruma yazdığında da kendisine ya hele bir sor bakalım yaptı da niye yaptı diye sorulmaz diye tahmin ediyorum.

Umarım muhataplar geldiğinde "Şişer o daha." gibi profesyonellikten uzak bir açıklama sunmazlar bize de. :)

Bazen bir şeyi savunurken neyi savunduğumuzu unutuveriyoruz. Hukukun olduğu, kuralların işlediği hiçbir medeni toplumda burada yaşanan tartışmanın bir benzerini göremezsiniz. Çünkü böyle toplumlarda 40 litre diyerek 30 litre çanta satamazsınız. Hele bunu internet üzerinde aleni bir şekilde yapmak aklınızın ucundan bile geçmez. Çünkü bilirsiniz ki, bu yaptığınız tüketiciyi yanıltmaktır ve bunun ağır bedelleri vardır.

Zaten ürettiğiniz ürünler, kullandığınız malzemeden içerik bilgisinin doğruluğuna kadar belirlenen standartlarda olup olmadığı sürekli denetlendiği için bu bir kurnazlık olarak bile aklınıza gelmez. Velev ki yaptınız, bilirsiniz ki başınız büyük belaya girmek üzeredir.

Medeni toplumlarda yaşayan insanların da bu bir üçkağıtçılık mıdır, değil midir, neden yapmıştır, yaptıysa ne kadar kazandırır, buna değer mi değmez mi gibi hesaplamalar yapmak aklının ucundan falan geçmez. Bu konular tüketiciyi zerre ilgilendiren şeyler olmadığı gibi zaten kafasını böyle şeylere yormak da aklına falan gelmez zira kurallar ve yasaların kendini bu konuda koruduğunu zaten bilir. Es kaza böyle bir durumla karşılaşıp bunu es kaza bir foruma yazdığında da kendisine ya hele bir sor bakalım yaptı da niye yaptı diye sorulmaz diye tahmin ediyorum.

Ne yani biz şimdi medeni değil miyiz? :ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Umarım muhataplar geldiğinde "Şişer o daha." gibi profesyonellikten uzak bir açıklama sunmazlar bize de. :)
Arkadaş geliyormuş, şişme payını da türev integral vb yardımı ile hesaplayıp ahan da "40 yapar" diyormuş. :ssrtcbya:

@Acedia
Yahu oku be adam, hata yok diyen mi var ...la havle vela kuvvete..Yüz kerede yazsak neye itiraz ediyoruz anlamayacaksınız değil mi?
Sakin ol şampiyon. Seni bu kadar rahatsız eden ne? Burada sen gibi fikrimi beyan ediyorum ben de. Uslüp bilmeyecekseniz lütfen direkt benimle muhattap olmayın.

Sevgili arkadaşlar, öncelikle yazılan yorumlara çok üzüldüğümüzü belirtmek isterim. Ortada bazı hatalar olduğu aşikardır fakat bunları bahsettiğiniz gibi “çakallık, hırsızlık, üçkağıtçılık, vb.” olarak adlandırmak doğru mudur? Hem de bizi hiç tanımadan!
1617302617024.jpeg
Arkadaşlar biz 3 kişilik küçük bir aileyiz ve bisiklete gönül veren insanlarız. “SEM” markası da adımızın baş harflerinden oluşur. Bisikleti sadece hobi amaçlı değil ulaşım amaçlı da kullanırız.
Çağatay Bey’in durumu ve konu ile ilgili yarın detaylı bir açıklama yapacağız.

Arkadaşlar buyrun işte üçkağıtçı bir aile....🙂..Üç aile bireyide elinde birer kağıt tutarsa evet sizde haklısınız, o zaman "3 kağıtçı" nitelemeniz anlam kazanmış oluyor..

Neyse,

Tek derdim işin tatlıya bağlanması. Beyefendiyide sevgili everhard ıda tanımam...

Her insan ve her firma hata yapabilir. Ama ben kimsenin giyabinda " üçkagitci, hirsiz, çakal" gibi nitelemelerin etik olmadigini dusunuyorum. Hadi oyle bsey var diyelim. Velevki oyle bi hata var ortada fakat firma sahibi de rahatlikla "kisilige saldiri, hakaret, çirkin nitelendirme ' gbi sebeblerden dava açma hakkina da sahiptir. Cok acimasizlik iyi değildir bilesiniz, cunku ayni seyin size de yapilmasi durumunda rencide olmak nedir anlarsiniz.
Neyse firma aciklamasini yapar. Bizde bakarız.

Bence burada ortalık biraz karışacak gibime geliyor her an yeni bir tartışmanın fitili ateşlenebilir.Yerimi aldım bekliyorum,sonuç ne olacak acaba?

@semçanta Geç de olsa firmanızdan bir reaksiyon gelmiş olması sevindirici. Lütfen açıklamanızı daha fazla geciktirmeden, şeffaf ve net bir şekilde, olayın çerçevesinin dışına çıkmadan (yani ailenizi vs. karıştırmadan) yapın ve insanların kafalarındaki kuşkuları gidermeye çalışın.

Eğer 2x2'nin 5 ettiği bir paralel evrende yaşamıyorsanız, mevcut durum izaha muhtaç ve insanların "Burada bir üçkağıt mı dönüyor acaba?" diye düşünmesinden daha doğal bir şey yok.

Son düzenleme:
Firmanın vereceği cevap önemli ancak umarım cevap "bizi tanımadan yargısız infaz ediyorsunuz" fikrini baz alarak gelmez.

Buradaki konu çok net; satışta olan bir ürün için yapılan açıklamanın gerçeği yansıtmaması ve tüketiciyi yanıltarak mağduriyet yaratması. Bunun karşılığında beklediğimiz davranış da çok net; mağdur olan insanların mağduriyetinin giderilmesi ve şu an tüm mecralardaki ilgili ürün açıklamalarının revize edilmesi.

Bunu merkeze koymayan tüm açıklamalar maalesef ajitasyondan öteye geçmez.

Burada pek çok kişide "ortada bir yanlış var ama onlar çok iyi insanlar, hele bir dinleyelim bakalım gibi bir yaklaşım var. Ne yani, biz her buna benzer durumla karşılaştığımızda muhattabımızın hayattaki duruşunu, iyi insanlar olup olmadığını, niyetini falan analiz mi etmek zorundayız? Bunlar bizi niye ilgilendirsin?

Bu yüzden yaşanan soruna verilen cevabın girizgahında yapılan "biz 3 kişilik bir aileyiz, bisikleti çok seviyoruz, markamız adımızın ilk harflerinden oluşur" söylemleri hiçbir şey ifade etmiyor maalesef. Ben de istabul'da yaşıyorum, yaz aylarını kışa tercih ediyorum ve tarhana çorbasına sucuğu çok yakıştırıyorum ama görüldüğü gibi bunların da konuyla hiçbir ilgisi yok. Zira konumuz yanıltıcı ürün içeriği ve bunun yarattığı mağduriyetin çözümü. Umarım cevap da bu minvalde gelir.

2 Yıl önce baykuş heybe modelinden almıştım. Kalitesi fiyata göre normal, zaten daha iyisini isteyen parasını basar Ortlieb alır.
Hacimle ilgili eleştirilere ise kesinlikle katılıyorum. Açıklamalarda belirtilen hacim, çantanın gerçek hacmine göre hata olamayacak kadar yüksek verilmiş.

24 SAAT neyi hesaplayacaklar bilemedim :kötü::kötü:

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Bildiğim kadarı ile şu an ailecek Türkiye turundalar. Açıklama için yaşanan beklemenin bu yüzden olduğunu düşünüyorum. Buradaki arkadaş Engin bey ile iletişime geçtiği vakit, uygun bir an olmamış olabilir ve bu yüzden ayaküstü bir şey yazılmış olabilir. Bekleyip görelim bakalım.

Geri